Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

viccesnek vicces, de az egyébb csevegésbe kellene az ilyet.

Ha most oda beírnám, mindenki nézne, hogy mi a bajom. Itt legalább volt értelme.

Abból, amiket írsz, nem tudom mi igaz, mi nem. Csak azt tudom, hogy másfél éve, közel 30e km-t levezetve használom az autót gázzal. Műszaki nem kerül többe (igaz még nem vittem vizsgára, de a neten utánaolvasva nem találtam ezzel kapcsolatos infot), a tartály nyomáspróbája 10 évre szól, kipufogóm köszöni, jól van, a blokkot még nem bontottam, gáz szagot nem érzek, mert az LPG nem szagosítják. Szivárgással kapcsolatban passzolok, az előbbi ok miatt. Lomhaság, hát autója válogatja, egy c14nz tuti nem lesz tőle c20let, én nem érzem, hogy lomhább lenne, sőt, alul nyomatékosabb is, mint benzinnel. 4000-4500 már veszít a lendületből, ott, ahol benzinnel még húz. De azért gázzal is megnéztem, hogy hol a vége. Jaja, többet eszik, 10%-al, és köbö 50%-al olcsóbb, mint a benzin. Az autóval is voltam 5 személlyel Erdélyben, és nem kellett se koporsó, se utánfutó. Igaz, nincs pótkerekem, de ezt bevállalom.

Link to comment
Megosztás:

De ez is fura. Még nem vettem volna észre, hogy H2O folyik a kipuffból, ha rohad, akkor valszeg a gőztől, mert az a kis víz, ami keletkezik, már a leömlőben elpárolog, sztem.

A katalizátor üzemszerűen termeli a vizet.

Link to comment
Megosztás:

Kedves topicot létrehozó cartárs. :excl: Azt ugye tudod, hogy címben nem használunk írásjeleket? :( (Másrészt minek van ott, hogy "Astra", mikor ez egy Astrán belüli topic... :lol:)

Már hogy a viharba ne használnátok írásjekekt? :lol:

TUNING!!! csak egy példa, de sok címben van írásjel még, vagy mire gondoltál?

Az meg hogy Astra, szerintem jó lehet a későbbiekben, pl ha vki googlézik, és esetleg, lesz vmi specifikus astra megoldás, vagy jelenség autogáz kapcsán, akkor így könyebben megtalálható.

SZERINTEM

Én mint nem létrehozó.

Link to comment
Megosztás:

Ha most oda beírnám, mindenki nézne, hogy mi a bajom. Itt legalább volt értelme.

Abból, amiket írsz, nem tudom mi igaz, mi nem. Csak azt tudom, hogy másfél éve, közel 30e km-t levezetve használom az autót gázzal. Műszaki nem kerül többe (igaz még nem vittem vizsgára, de a neten utánaolvasva nem találtam ezzel kapcsolatos infot), a tartály nyomáspróbája 10 évre szól, kipufogóm köszöni, jól van, a blokkot még nem bontottam, gáz szagot nem érzek, mert az LPG nem szagosítják. Szivárgással kapcsolatban passzolok, az előbbi ok miatt. Lomhaság, hát autója válogatja, egy c14nz tuti nem lesz tőle c20let, én nem érzem, hogy lomhább lenne, sőt, alul nyomatékosabb is, mint benzinnel. 4000-4500 már veszít a lendületből, ott, ahol benzinnel még húz. De azért gázzal is megnéztem, hogy hol a vége. Jaja, többet eszik, 10%-al, és köbö 50%-al olcsóbb, mint a benzin. Az autóval is voltam 5 személlyel Erdélyben, és nem kellett se koporsó, se utánfutó. Igaz, nincs pótkerekem, de ezt bevállalom.

Két gigulit is nyúztam LPG-vel és semmi bajuk nem lett tőle. A mai olajok már sokkal jobbak és megfelelő kenést biztosítanak, nem teszi tönkre kémiailag a gázos égés, de lehet kapni LPG-s olajat is. Akkoriban is volt valami fémdobozos olasz, és be is vált.

Nálam hajnali +5C-ig gázra volt kapcsolva (ugyebár nem autómata volt) de 20C fokos víznél már biztos nem lehet gond.

Úgy tudom, hogy az autógázt is szagosítják csak kevésbé, mint a háztartási PB-t.

Akkoriban úgy volt, hogy elővizsgára kellett vinni egy gázos műhelybe, ahol ellenőrizték a gáztartály számát, épségét, a kötéseket, hogy nem szivárog e.... Nem volt 10 perc az egész, és 30 napig volt érvényes a papír, ezen belül kellett megejteni a vizsgát.

Link to comment
Megosztás:

A víztől, mivel az az égésterméke :excl:

Erre azt tudom mondani, hogy a benzin égése során is elviekben szén-dioxidnak és vízgőznek kellene keletkeznie. Mint az LPG égése során. :lol:

Szal mindegy mivel jársz, akkor is egy idő után elrohad a kipuff...főleg az utolsó dob...

De ez is fura. Még nem vettem volna észre, hogy H2O folyik a kipuffból, ha rohad, akkor valszeg a gőztől, mert az a kis víz, ami keletkezik, már a leömlőben elpárolog, sztem.

Igen, de a kipuff vége felé egyre jobban csökken a hőmérséklet és egyre több víz tud lecsapódni. Ezért rohad jobban a hátsó dob..

A katalizátor üzemszerűen termeli a vizet.

Így van. A katalizátorral törekednek a tökéletes égésnél keletkező végtermékekre... :(

Link to comment
Megosztás:

Az enyém asszem 40 foknál kapcsol át. Ezt a gázos ecuban lehet programozni, addig benzin. És akkor is benzinnel fog indulni, ha leállítom 5 secre.

Elvileg nem egészséges csak gázzal járkálni (azzal indítani), van aki azt csinálja, hogy az utolsó métereket benzinnel teszi meg. Ez sztem már túlzás, de biztos, hogy hasznos kis mutatvány.

A 30 fok viszonylag hamar elérhető, azt te érzed, hogy a tiéd milyen hamar éri el.

Nekem úgy van beállítva hogy 2000-es fordulat felett autómatikusan átkapcsol (Lovato). Benzinre az előző verdában kapcsoltam csak át amikor minusz sok fok volt.

Azt honnan érzem hogy az enyém hány 'C-os? (most komolyan honnan tudom megállapítani? mert a kiskönyvébe csak annyi van hogy hideg indítás után fél percet várjunk és utánna GO!

Sziasztok!

Nem régen hengerfejes lett 1,4 16V-s astrám. Szerintetek lenne értelme még ezek után bele tenni a gázt? vagy majd csak a következőbe? Szokták írni gázos oldalakon, hogy jó állapotú motor kell, mi számít még jó állapotúnak? Valakinek esetleg van tapasztalata?

Könyvébe is meg ahonlapon is írják, hogy előtte van egy állapotfelmérés, és csak abba az autóba rakják be ami minden szempontnak megfelel.

6 literes fogyival, meg kevés km el nekem egyáltalán nem érné meg, meg ott vannak a járulékos költségek, emelt műszakiztatás, ha már eltelik x év vidd nyomáspróbára stb stb kipufogót kétévente cseréljed, mert szétrohad tőle, meg a sok dolog, amit ráfognak a gázüzemre, most ezek vagy igazak, vagy sem, de pl szelepszárszimeringet is mondták már, hogy a gáz miatt cserés lett, büdös, mindig szivárog vhol, ha nem itt akkor ott, ha nem ott akkor amott... sok kocsival jártam, amiben volt gáz, de lomha is lett tőle, meg mindegyikben érezni lehetett a gázt... volt régi uj de akkor is.

Meg ugye gázból többet is eszik, ha normális hatótávot akarsz, akkor nincs csomagtartó... meg kell gondolni.

Előző autóm is Gázos volt nem volt vele baj, 21éves és 164ezer km-er után adtam el. jahh a nyomáspróba az szívás de asszem 10-évre adják először utánna 2x 5évre aztán tartály csere ha jó ha nem az drága az biztos.

Viszont olcsóbb vele járni mint busszal! :excl: és jó az ha olyan helyen vagy ahol nincs pl benzinkút vagy töltőállomás akkor pl 2 feltöltött tartállyal simán tovább jutsz el. a bepakolást meg meg lehet oldani, pasikat kell vinni azok kis utazóba is belepakolnak és úgy kell menni csajozni! :lol:

Jahh és hogy mondjak valamit gyorsuláson Gáz VS Diesel autónál én nyertem életembe először utánna se gyorsúltam többet.

indok: a csúcson kell abbahagyni! :lol:

Még egy a pozitívumokhoz... 5Ft-al lejebb ment a gáz ahol tankolok! :(

Link to comment
Megosztás:

Mindezektől függetlenűl én akkor se tennék bele gázt, az enyémbe :lol:

ÉN az ENYÉMBE :lol:

Nem akarok rábeszélni senkit se, mert biztos van előnye meg hátránya is, 2 évig vettem autót szóval eléggé vacilálós vagyok! :excl:

Amúgy nekem pl gázon halkabb a motor mint benzinen. A szerelő viszont azon is már meg volt lepődve, hogy benzinen még nem hallott ilyen szép járású motort F Astrába! :lol:

Remélem sokáig is fogja bírni... kopp...kopp...kopp... :(

Link to comment
Megosztás:

Végre egy topic nekünk akiket gázul néznek :lol:

Sebaj!

Én két év és 4 hónap alatt valamivel több mint 20.e km mentem az autóval. Így döntöttem a 330ft-os benzin ár mellett a gázosítással.

Amit szabályzó nélkül kaptam először no komment... Így pár ezer km-ből 10-11l után 8,2-9l közé állt be 100km-en

Majd jött az elektronikus szabályzó, ezzel első 5,1l/100km. Kényelmes 100-as egy személyel

Most tesztelgetésnél járok személyekkel és egyebek, újra elszomorító a fogyasztás, némileg több mint elektronika nélkül.

Keresem a gondját, egyenlőre nem sok sikerrel.

Másik, motorfék nélkül, pl város elérése előtt üresbe téve gurulva leáll a motor, elvileg levegő probléma, hát kapott elterelést, de nem változott.

Szóval elég nyűgöske nekem a gép valamiért, de remélem sikerül stabilizálni mert különben elég drága mulatság volt ez.

Ja, és kedves OFF-oló nem gázos cartársak, kéretik elvonulni a csevegésbe, had legyen ez problémák-megoldások topic!

Link to comment
Megosztás:

Akkor most így mennyire jött ki a fogyasztásod?

nekem pl most 7,2jött ki a múltkor és most meg 7,5 ami meg ahoz képest sok ill annyira nem mert ugye 400km-eren fogyaszt 1 literrel többet.

Motorfékkel úgy tudom azzal kell ill szokás lassítani, ill úgy tanúltam a nagymoci jogsinál amikor oktatás volt hogy autóval kiveszed üresbe attól még van üzemanyag használat, viszont ha motorfékkel lassítasz akkor meg elzárja a üzemanyag ellátás cuccot ár lehet nem így van.

az üresbe téve motor leállást mintha olvastam volna itt valahol de nem emlékszem már rajta majd végiggondolom még! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor most így mennyire jött ki a fogyasztásod?

nekem pl most 7,2jött ki a múltkor és most meg 7,5 ami meg ahoz képest sok ill annyira nem mert ugye 400km-eren fogyaszt 1 literrel többet.

Motorfékkel úgy tudom azzal kell ill szokás lassítani, ill úgy tanúltam a nagymoci jogsinál amikor oktatás volt hogy autóval kiveszed üresbe attól még van üzemanyag használat, viszont ha motorfékkel lassítasz akkor meg elzárja a üzemanyag ellátás cuccot ár lehet nem így van.

az üresbe téve motor leállást mintha olvastam volna itt valahol de nem emlékszem már rajta majd végiggondolom még! :lol:

Hát egészen őszintén, volt egy kis mértékben dimbes dombos, némileg hajtósabb menet két fővel, ez alatt 10,6 liter volt 100km-en 215km-ből kattanástól kattanásig való tankolással.

Most (remélem) van annyi benne hogy kibírja míg hazamegyek és kint tankolok, mert azért teszt ide teszt oda nem mindegy az ár...

Jelenleg 2fő+kevés cucc több mint 400km, de úgy tűnik jobban áll a tankmutató, de majd kiderül 20.-a környékén a valóság...

Levegő bemenetét egy eszméletlenül elegáns módon 2l-es ásványvizes flakon levágott felével eltakartam, eltereltem, így mintha nem fulladna olyan könnyen, de azért így is előfordult sajnos.

Levegőcsövemen van egy kis szakadás, ezt a hétvégén fogom orvosolni, hátha z is kedvezőtlen befolyásolt és javul vele a tendencia!

Endre, te hol milyen kúton tankolsz?

Link to comment
Megosztás:

Amit szabályzó nélkül kaptam először no komment... Így pár ezer km-ből 10-11l után 8,2-9l közé állt be 100km-en

Majd jött az elektronikus szabályzó, ezzel első 5,1l/100km. Kényelmes 100-as egy személyel

Gazbol 3 tankolas kell kb ugyanazon a kuton hogy ertelmes fogyasztasi adatod legyen, ja es persze nem 100km en, mert lesz olyan is hogy 100km en

merve 15 ot eszik :lol:

Egy telitank mennyisege homerseklet es foleg kutfej fuggo, +-5 liter elteres siman!

Link to comment
Megosztás:

Gazbol 3 tankolas kell kb ugyanazon a kuton hogy ertelmes fogyasztasi adatod legyen, ja es persze nem 100km en, mert lesz olyan is hogy 100km en

merve 15 ot eszik :lol:

Egy telitank mennyisege homerseklet es foleg kutfej fuggo, +-5 liter elteres siman!

Hát most aztán fel bzztál :) ,még a héten visszamegyek ide bajai kútra és tankolok újra:D

400km az már remélem elég hosszú táv (pótkerekessel alig többet lehet tenni)!

Aztán meglátjuk merre áll az arra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát most aztán fel bzztál :lol: ,még a héten visszamegyek ide bajai kútra és tankolok újra:D

400km az már remélem elég hosszú táv (pótkerekessel alig többet lehet tenni)!

Aztán meglátjuk merre áll az arra :lol:

Hát épp ez az. A tiéd nem pótkerekes, hanem majdnem 2x akkora, ergo min. 2x annyi az eltérés, mint egy pótkeréktartályosnál. A másik dolog, hogy nem biztos, hogy az is segít, ha ugyanazon a kútfejen tankolsz, mert mi van, ha egyik tankoláskor +5 fok van, a másiknál meg -3. Ekkora mennyiségnél már tuti van pár lityi eltérés. Csináld azt, hogy nem tankolsz bele csak 80 litert, vagy 70-et, kiüríted, azután még egyszer ugyanannyit, azt is kijárod, és kapsz egy tényleges fogyit. A lényeg, hogy ne fullra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.