Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

Sokat mondják a médiában az autógáz megtakarítást.Gondolkodtam én is rajt,hogy bele rakatnám.Szerintetek megéri foglalkozni vele?Tesómnak b-g-s teherautója van,nagyjából ismerem az üzemeltetési dolgait.Az ár viszont elbizonytalanított.

Ha központis, akkor nem sokat gondolkoznék. :) Ha hengerenkénti, akkor 1 óra gondolkodás után mennék bele. :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sima faék 1.6 8v központi.A moci kifogástalan.A kocsi most műszakizott,kaszni is oké.Nem egy évre vettem.Azért gondolom,hogy talán megérné.Pótkerék tartállyal.

Akkor hajrá! :) Ellenben a tartályon elgondolkodnék. Egy 58 literes (olyanom van) pótkerék-tartály kb. 10 centit "kiáll" a pótkeréknek kialakított mélyedésből, így a csomitartó nem sík. A kis háromajtósomban ez nem okozott gondot, mivel úgysem nagy a csomitartó, hát vettem egy kb. 1 négyzetméter OSB lapot és belefaragtam. Így már biliárdozni is lehetne benne. Egy kombinál ugye ez már kicsivel összetettebb.

Egy ~30 literesnél nem áll fenn ez a probléma. De ugye nem kell ecsetelni, hogy melyiknek mi a hátrány/előnye. Ezt te döntöd el.

Kombiba mehetne egy közepes hengeres tartály, azt meg be lehetne "falazni" OSB-vel, amit esetleg kárpitanyaggal bevonsz.

Link to comment
Megosztás:

Ezekszerint mégsem alakúlt olyan jól a fogyid, kár... vagy azért mert taposod is neki? :)

Hát ami azt illeti, szerintem valamicskét javult, mert amikor még nem volt benne elektronika 9et evett szintén, de még csak este sem fagyott. Amióta benne van az elektronika, azóta viszont sokszor még nappal is keményen fagyott...

Noés az is igaz hogy gps-el kiderült h sokat csal az órám... És kicsivel bővebb a lábam alatt a tér :D

De majd ígérem egyszer ha sok időm lesz, kipróbálom rendes papa tempósan.

Link to comment
Megosztás:

Ezekszerint mégsem alakúlt olyan jól a fogyid, kár... vagy azért mert taposod is neki? :)

Hát ami azt illeti, szerintem valamicskét javult, mert amikor még nem volt benne elektronika 9et evett szintén, de még csak este sem fagyott. Amióta benne van az elektronika, azóta viszont sokszor még nappal is keményen fagyott...

Noés az is igaz hogy gps-el kiderült h sokat csal az órám... És kicsivel bővebb a lábam alatt a tér :D

De majd ígérem egyszer ha sok időm lesz, kipróbálom rendes papa tempósan.

(((azért persze igaz hogy nagyobb kedvező változást vártam)))

Link to comment
Megosztás:

Hát ami azt illeti, szerintem valamicskét javult, mert amikor még nem volt benne elektronika 9et evett szintén, de még csak este sem fagyott. Amióta benne van az elektronika, azóta viszont sokszor még nappal is keményen fagyott...

Noés az is igaz hogy gps-el kiderült h sokat csal az órám... És kicsivel bővebb a lábam alatt a tér :)

De majd ígérem egyszer ha sok időm lesz, kipróbálom rendes papa tempósan.

(((azért persze igaz hogy nagyobb kedvező változást vártam)))

Arra gondoltam hogy az 5,4hez vagy mennyi is volt a tankolásod ahoz képest sok. Bár a benzin árához képest meg simán még mindig jó! :D

Link to comment
Megosztás:

Azt hittem üres tankt teletölt, kifogy újra tele és kiszámol volt. Azért is döbbentem le hogy csak annyi lenne. :)

Sajnos nem így történt, ha így lenne már elkobozták volna az autót, fejlesztési alapnak :D

Most sok ezer km után mondhatom hogy 9 körül alatt van kicsivel.

Szerintem ha az előző tempót megyek akkor is 8-8,5közt lenne valahol... De kíváncsiságból februárban lemérem majd!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Fogyasztás majd kiderül, mert most állítottam rajta, így szebben jár, könnyen gyorsul, de éppen hogy túl van állítva a fulladós gyorsuláson.

Másik, ma vettem észre hogy a motort nem szabályozza le elektronika nekem, ha gázzal használom. Ergo mintha elakarna szállni...

Benzinnel szépen leszabályoz, nektek mi a tapasztalatok ezzel? Ha meleg a motor kérlek tegyetek egy próbát hogy leszabályoz e.

Mert nekem úgy rémlik amikor beállították, akkor leszabályzásig volt pörgetve a motor és úgy állította be a srác nekem... Vagy rosszul emlékeznék :lol: ???

Link to comment
Megosztás:

két féle méret is létezik már, van ami kiáll, abba 46liter megy bele, és van ami elfér a pótkerék helyén, abba viszont csak 32-34liter fér.

Ezt amikor szereltettem be akkor kérdeztem, nekem ezért nem lett pótos...

Sziasztok !

Nekem 43 liter fért már bele és síkba van.Combi 94' X16XEL.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nekem 43 liter fért már bele és síkba van.Combi 94' X16XEL.

Az egy dolog. Az én 58 literesembe is belenyomtak már 56 liter környékén. Az meg egy másik dolog, hogy a tartályokat, legyen az hengeres/pótkerék, max. töltésre 80%-ot mondanak.

Amúgy milyen rendszered van?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.