Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ki kicsoda, avagy ismerjük meg egymást...


grofbandi

Recommended Posts

Sziasztok.

Norbi vagyok.26 éves.Budapesten születtem,és itt is élek.XVII.-kerületi "Rákosborzasztó" lakos vagyok.Van egy menyasszonyom,és egy 2 éves kisfiam.Jelenleg Szobafestőként dolgozok,ezen kívül még, Dryvit,burkolás,parkettázás,nyílászárók cseréjével foglalkozom..Eddigi autóim: Skoda 110. Lada 21074. Honda civic 1.5 És 2008-óta a birtokomban Astra G 1.6 16V ECOTEC X16XEL.Elég sűrűn olvasgattam a fórumot,2010-07-02.-ig, amíg a T-Online el nem követett ellenem egy súlyos merényletet,de most már újra itt vagyok az Invitel-nek köszönhetően. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

majdnem elfelejtettem bemutatkozni... :D Kecskés Dávid vagyok, Ógyalláról (SVK).. júniustól vagyok astra g tulaj :D nagyon teccik az autó, igaz nehéz volt megszokni.. ezelőtt fiat punto-val szeltem az utakat, az 1,2es benzines volt. most az astrám 2 dieseles kombi, sötétkék metaliz , x20dtl-motorral :) volt már problémám vele, irtam is egyik topicba.

magamról... hát jelenleg faterommal dolgozok, teherautóval fuvarozunk.. szeretném majd folytatni a tanulmányimat. szabadidőmbe autóval foglalkozok, haverok, buli... csajok :D számitógépen online játékokat is szoktam jáccani, de a legkedvencebb hobbim a rajzolás :D

nagyából ennyi :lol: autókhoz egy kicsit értek, remélem itt sok jó tippet kapok majd :D

Üdv! :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

István vagyok, '66-ban születtem. Egy fiam (1993) és egy lányom (2000) van. Ja! És a Zasszony 1.0.. Az ország egyetlen cukorgyárában dolgozom 1984 óta. Technológia berendezéseit és szerelvényeit javítom, tartom karban ill. az ún. kampány időszakban a paraméterek függvényében monitorokra bambulva terelgetem a technológia egy részét. Nálam kristályosodik ki, hogy addig mit is csináltunk.

Közlekedési szocializációm főbb állomásai:

Romet Kadett, Watbourg 353 W, Skoda 120L, Suzuki Swift I Sport, Daewoo Lanos 1.5, Fiat 126p, FIAT Tipo 1.4 i.e. DGT, Opel Astra G 1.7 CDTI Caravan valamint sorkatonaként GaZ 66, Zil 131, Nysa és Uaz mentőautók.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Istvánnak hívnak, 1978-ban születtem. A feleségemmel és a két tündéri lányommal élek az egyik hajdúvárosban.

Munkahelyemet illetően csak azt tudom írni, hogy "Mindenki rendőrnek születik, csak van aki továbbtanul." Hát, Én nem tanultam tovább. :)

A vezetést a faterom Skodáin gyakoroltam (először egy 110-es majd egy 105-ös), ezután egy Lada 21043. Életem első saját tulajdonú kocsija egy Ford Orion 1,8D volt, amit 7 év után cseréltem le a jelenlegi Opelre.

Egy vezérműszíj átugrás kapcsán találtam rá a fórumra 2008-ban, és azóta is sok hasznos információt olvastam itt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tomi vagyok 83-ban születtem.Jelenleg ingázgatok az országban Pest és kicsit lejjebb. Kamionvillamossággal foglakozom,picit azért értek a személykocsikhoz is.Első szekér egy csodaszép libafoszöld trabi kombi volt fiat motorral ami halálos párositás,aztán egy citroen bx,na az a másik,aztán rátaláltam a jó típusra:1986 kadett 1,6D kombi 3 ajtós.Sosem volt vele semmi,aztán g astra 1,2 aztán most Bertone coupe 2.0 turbó.

Mindenkinek jó okosodást.....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Zoli vagyok.

Egy Multi cégnél dolgozom, CNC megmunkálógépek és automata gyártósorok beállításával, fejlesztésével foglalkozom. 2005-óta van G Astrám, amivel nagyon meg vagyok elégedve. Már tizenévesen érdekeltek a gépek. Bármit szétszedtem, a legtöbbet össze is raktam, ezek egy része működött is. :D

Az autójavítgatást apám 77-es nagypolákján gyakoroltam.(volt rajta mit :lol: ) Az Astrát is nagyrészt magam tartom karban. Amihez nem kell spéci szerszám vagy műszer megcsinálom. A Fórumban sok segítséget kaptam már egyes hibák megoldásához, amit ezúton is köszönök és én is próbálok segíteni,ha tudok.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Arti vagyok, mérnök informatikus és villamosmérnök szakon végzett, 20-as éveinek végén járó emberke. Szombathelyen születtem, de jelenleg Veszprémben élek. Egy fékrendszereket gyártó autóipari multinacionális cégnél vagyok szoftverfejlesztő. Főbb hobbijaim a természet, szikla- és falmászás, térképészet, s nem utolsó sorban a vezetés. A tankolás annyira nem jó, de azt is kell néha.

Akkor az autókról. Corsa-n tanultam vezetni, majd a család Kadett-jét vezettem. A Kadett ideális volt számomra, semmi fölös elektronika (no ABS, no ESP, no para), egyszerű vonalak és nem hivalkodó. Közben Őseim frissítettek egy öt ajtós Astra G-re, a Kadett-ot főleg Bátyám használta. Végül nagykorú lett a Kadett, s el kellett adni. Elkezdtem keresgélni a használt autó piacon. Elsőre én is Astra G-t szerettem volna, de kacsingattam a Tigra vagy Calibra felé is. A Tigra akkor bukott meg, amikor vezettem Bátyám két tonnás, 200 lóerős Volvo-ját. Hát, a Tigra kis mérete és kis tömege nem egy életbiztosítás, elég szépen rám gyűrődne egy ütközéskor. A szóba jöhető Calibrák pedig nem voltak sokkal fiatalabbak a Kadett-nél. Aztán Veszprémben többször is láttam a piac körül egy furcsa, három ajtós Astra G-t. Nem a hétköznapi három ajtós Astra volt, s az ajtaja mögött valami kis logót is láttam. Egy kis nyomozás után rátaláltam, hogy létezik az Opel Astra Coupé Bertone Edition. Ez a felfedezés el is döntötte a leendő autóm típusát.

Mi vonzott ebben a típusú kocsiban? Hát, az egyszerű Astra G-ből örökölt elemek. Főleg az első és hátsó lámpa szép, letisztult formája valamint az egész kocsi mérete, formavilága. Persze a Coupé stílus adja meg azt a pluszt, ami vonzza az ember szemét. Hosszú internetes nézelődés után egy keddi napon felmentem Budapestre busszal megnézni egy autót, de visszafelé már nem busszal jöttem. Nem így terveztem, de utólag nem bántam meg. 2000-ben gyártott, 1800ccm-es, ezüst színű Astra Coupé-t vettem több okból is. Kis fogyasztás (két hónap alatt 6,4 – 7,2 vegyes használatban), mégis éppen annyira virgonc, hogy ne sikítsak a volán mögött. Ezüst szín, mert beleolvad a forgalomba, nem hivalkodik.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!!!

István vagyok,74-ben születtem Budapesten. Most Szigetszentmiklóson élek a családdal(2 lányzó 8-11 évesek,1 fiú most 2 hónapos,és a drága nejem).Nem sokat értek az autókhoz,de itt sok segítséget kaptam idáig,és én is segítek akinek tudok.

Autóink az asszonnyal közösen:Daewoo Kalos 1.2,Renault Laguna II 1.9 dci kombi,Suzuki 1.0, és most az Opelke. <_<

Rövien ennyi!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest Endy 1.6 8v

Sziasztok!

Endrének hívnak, mert 1968-ban ezt a nevet kaptam szüleimtől. Debrecen keleti részén lakom, családi házban a családommal. 2010 novemberében vettem a kocsit, egy 2000-es , 1.6 8v 100 Jubileum ezüst kombi G-Astrát. Igazából cseréltem a gépet, jól beszámolták a régit, így lett az enyém ez. Amit cserélni kellett ill. megcsináltattam rajta: olaj,légszűrő.olajszűrő,pollenszűrő, vezérműszíj görgővel, (vízpumpa nem, bírja az még :o ), acélfelni+ téligumi, klímahűtő,klímatöltés, belsőlevegőkeringtető- motor, ajtó távvezérlő elektronika(ami az autóban van), külső hőmérséklet jeladó, hátsó szélvédő polírozás( 3 félkörív). Fogyasztása: télen 100% város 10l. ,tavasz 50-50 város-országút 8l. , országút 100-110-el 6.5l. , olajfogyi. 0 . Ezidáig semmilyen meghibásodása nem volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Szevasztok!

Pár hete vagyok tag,de a sok segítség már,fejlesztette a G Astra "tudásom"! :)

Balázs vagyok 86-os születésű.Győrben az Audiban tevékenykedem benzines motorblokk megmunkáláson!Végzettségemet tekintve gépésztechnikus és rendszerinformatikus vagyok.Győrtől nem messze lakom!

G Astrámat másfél éve vettem,egy Z16XE-s duruzsol benne!Elkezdtem csinosítgatni és remélem rövid időn belül,elkészül!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Sziasztok!

87-ben születtem, Péter vagyok, lassan már 2 és fél hónapja tulaja vagyok egy 3 ajtós 1.6 sötétzöld jubileumi G astrának, elötte 3 évig B corsám volt, elötte Lada 2107, és az első egy kispolák volt. :) Eddig csak olvasgattam a fórumot, de most talán jobban engedi az időm is hogy aktívabban részt vegyek benne. Eddig nemsok probléma volt az autóval, remélem ez így is marad:) Szerencsére egy normálisan szervizelt, vezetett szervizkönyves, és komolyabb törés nélküli autót sikerült venni, miután megvettem derült ki hogy az egyik ismerősömék szervizelték 6 évig. Vannak projektek amik azóta elkészültek, (ültetés, alufelni, müszerfal ledezés...) és van ami még vár, de majd ugyis kérdezősködök hogy mit hogyan lehetne:D Azthiszem elmondtam mindent ami lényeges dolog lehet.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 years later...

Sziasztok!

Attila vagyok, 75-ös évjárat, Székesfehérvárról.

A kocsit most (2015.07.19.) vettem, jelenleg ismerkedem vele, ezért elnézést előre ha sokat kérdezgetek, de össze kell gyüjtenem az infókat a kocsiról.

Fehérváron dolgozok egy műanyagipari gyárban, gépbeállítóként, így azért egy-két dolgot magam is meg tudok csinálni.

Egy Suzuki Swift 1.3 99' kocsim volt, arról váltottam G Astrára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Attila vagyok, 75-ös évjárat, Székesfehérvárról.

A kocsit most (2015.07.19.) vettem, jelenleg ismerkedem vele, ezért elnézést előre ha sokat kérdezgetek, de össze kell gyüjtenem az infókat a kocsiról.

Fehérváron dolgozok egy műanyagipari gyárban, gépbeállítóként, így azért egy-két dolgot magam is meg tudok csinálni.

Egy Suzuki Swift 1.3 99' kocsim volt, arról váltottam G Astrára.

nem fogod megbánni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Attila vagyok, 75-ös évjárat, Székesfehérvárról.

A kocsit most (2015.07.19.) vettem, jelenleg ismerkedem vele, ezért elnézést előre ha sokat kérdezgetek, de össze kell gyüjtenem az infókat a kocsiról.

Fehérváron dolgozok egy műanyagipari gyárban, gépbeállítóként, így azért egy-két dolgot magam is meg tudok csinálni.

Egy Suzuki Swift 1.3 99' kocsim volt, arról váltottam G Astrára.

Üdv nálunk, én nagyon sok dolgot tanultam itt,

ez egy tényleg hasznos segítőkész közösség!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Attila vagyok, 75-ös évjárat, Székesfehérvárról.

A kocsit most (2015.07.19.) vettem, jelenleg ismerkedem vele, ezért elnézést előre ha sokat kérdezgetek, de össze kell gyüjtenem az infókat a kocsiról.

Fehérváron dolgozok egy műanyagipari gyárban, gépbeállítóként, így azért egy-két dolgot magam is meg tudok csinálni.

Egy Suzuki Swift 1.3 99' kocsim volt, arról váltottam G Astrára.

Isten hozott közöttünk, sok baleset mentes km-t az autóhoz! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Attila vagyok, 75-ös évjárat, Székesfehérvárról.

A kocsit most (2015.07.19.) vettem, jelenleg ismerkedem vele, ezért elnézést előre ha sokat kérdezgetek, de össze kell gyüjtenem az infókat a kocsiról.

Fehérváron dolgozok egy műanyagipari gyárban, gépbeállítóként, így azért egy-két dolgot magam is meg tudok csinálni.

Egy Suzuki Swift 1.3 99' kocsim volt, arról váltottam G Astrára.

üdv.köztünk,nekem külön öröm,hogy egy újabb fehérvárival bővültünk :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Attila vagyok, 75-ös évjárat, Székesfehérvárról.

A kocsit most (2015.07.19.) vettem, jelenleg ismerkedem vele, ezért elnézést előre ha sokat kérdezgetek, de össze kell gyüjtenem az infókat a kocsiról.

Fehérváron dolgozok egy műanyagipari gyárban, gépbeállítóként, így azért egy-két dolgot magam is meg tudok csinálni.

Egy Suzuki Swift 1.3 99' kocsim volt, arról váltottam G Astrára.

Szia! Köszönjük a bemutatkozást, sajnos már régen írtak ebbe a topicba. Sok problémamentes km-t kívánok az autóhoz! Kérdezz nyugodtan, mi is így kezdtük.
Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok! 

Norbi vagyok, 30 éves és Debrecenben élek. Nyár közepe óta van egy saját G Astrám egy 1.8-as bertone coupe, 2001-es évjárat. Előtte a családi 1.4-es classic II-t vezettem. 
Fotózással foglalkozom, de Gépészmérnöki karon végeztem Miskolcon mint Műszaki Menedzser. Régen sokat szereltük a családi Fiat 125p autónkat és amit tudok azt szeretem magam megcsinálni. Remélem találok itt pár olyan tagot akitől sok hasznos dolgot meg tudok tanulni és tanácsokat kérni.

Pár kép az autóról: https://www.dropbox.com/sh/op4xqkiilygwd0f/AAAKtx-Zkn-Dpjxzexk2WPcra?dl=0  (még nem volt időm normálisan lekapni, ezt is csak meló előtt fotóztam a stúdió udvarán :) )

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, PorcioNorbi írta:

Sziasztok! 

Norbi vagyok, 30 éves és Debrecenben élek. Nyár közepe óta van egy saját G Astrám egy 1.8-as bertone coupe, 2001-es évjárat. Előtte a családi 1.4-es classic II-t vezettem. 
Fotózással foglalkozom, de Gépészmérnöki karon végeztem Miskolcon mint Műszaki Menedzser. Régen sokat szereltük a családi Fiat 125p autónkat és amit tudok azt szeretem magam megcsinálni. Remélem találok itt pár olyan tagot akitől sok hasznos dolgot meg tudok tanulni és tanácsokat kérni.

Pár kép az autóról: https://www.dropbox.com/sh/op4xqkiilygwd0f/AAAKtx-Zkn-Dpjxzexk2WPcra?dl=0  (még nem volt időm normálisan lekapni, ezt is csak meló előtt fotóztam a stúdió udvarán :) )

Üdv köztünk! Végre még egy műszaki menedzser! :biggrin: 

Szép a vas... 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.