Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Campo


nagy istván

Recommended Posts

Újra végigolvasva a fórumot (először akkor olvastam, amikor még nem volt meg a vas), helytálló a megállapításom, miszerint az egész vákum-miskulancia csak azért van, hogy a gyorsbemelegítő, és a kipufogófék működjön?

Különös módja a szerkezet megbonyolításának, főleg, hogy ott van az a szögegyszerű kézigáz is...na mindegy, a következő vizsgálat tárgya ez lesz, meg a kapcsolóagy.

Norbi, a kerékcsapágy beállítás valamennyit használt akkor, amikor az automata kapcsolóagy szarakodott nálad? (szintén a korábbi beírásoknál láttam, hogy vacakoltál vele elég sokat)

A kapcsolóagyat mennyire hézagoltad ki, tengelyirányban semennyit sem mozgott? A féltengely nálam is lóg szép nagyot a csonkban, gondolom a tűgörgők cserések.

Ezek így együtt eredményezhetik azt, hogy nem old szét tolatáskor? Az egyik oldalt levettem, nézegettem, fentieket állapítottam meg, magát a kapcsolót nem berheltem szét. Előírásosan vékony zsírréteg volt az alkatrészeken, elhasználódásnak, berágódásnak nem láttam nyomát kívül.

Szia! Először is bocsánat a fürge válaszér, kicsit elhanyagoltam a fórumot mostanában :( Hát összességében a kapcsolónál bárhol van egy kis bibi, az máris rosszul működik. Ha nem kapcsol szét, az valószínűleg a kapcsolóagy alatti fogaskoszorúnak az oka, annak könnyedén kell forogni. Sajnos azt vettem észre, hogy a kerékcsapágy felől nyitott, és ha kap egy kis zsírt onnan, az beleszárad és már nem is kapcsol szét. A helyedben levenném a kapcsolót is, és az alatta lévő fogas cuccot is, és elmosnám gázolajban, nekem ezt használat nélkül is évente, de van hogy évente kétszer el kell mosni, mert a csapágy felől beszedi a használt zsírt. Egyszer elpucoltam a kerékcsapágyat, bő friss zsírral raktam össze, és azóta mindig egy keveset kinyom, pont a kapcsolóba. Általános szabály az automata agynál, hogy zsír sehol nem lehet rajta. A Gyáli bontós mondta nekem, hogy száraznak kell lennie, és nagyjából igaza is van, zsír nem lehet rajta, mert előbb utóbb galibát okoz, de az én szememet bántja szárazon összerakni, egy kis wd-40-el be szoktam fújni, az nem szárad bele. A hézagolás szintén trükkös. Úgy kezdődik, hogy a kerékcsapágy nem lóghat, azt addig kell húzni, hogy ne lógjon, de nyilván ne is szoruljon a kerék. VIGYÁZAT! A kerékcsapágyat 3 csavar rögzíti egy lyukacsos győrűn át, ha azt a kifurkált gyűrűt fordítva teszed fel, (nekem sikerült) akkor a rögzítő csavarok süllyesztett fejei nem süllyednek el síkba, kitámasztják a kapcsolót, és nem fogod érteni, miért van mindig bekapcsolva egyik oldal, és kerreg a másik oldal a visszahajtás miatt, nekem egy délután ment rá, plussz egy pár őszhajszál. Amikor minden jónak tűnik, a kapcsolóagyat nálam egy csavar rögzíti a féltengelyhez, ez alá akkora /esetemben alumínium tömítőalátét/-et kell tenni, hogy a féltengely ne lógjon, de még épp forogni tudjon. ez egy 4-5 darab volt nálam, aztán mehet rá a kupak. Azzal szintén szívtam, amikor nem tömített rendesen, belement a víz, mondanom sem kell, néhány hét és megint nem működött. Legutóbb felderítettem a féltengelyen lévő tűgörgőket, illetve a helyét, ami úgy néz ki, mintha sosem lett volna ott semmi, be volt rozsdásodva, gödrösödve, és tekintve hogy nem sokat használom az elejét, műanyagból esztergáltam egy perselyt, így 4 év alatt talán mostanra sikerült elérnem azt, hogy úgy működik, mint új korában :) A vákuumos részleg nálam sem működik, a szívóoldalon és a kipufogónál lévő szelepeket is le kellett vakolnom, mert gondolt egyet, elzárta, és azóta se nyitotta ki, volt nagy füst, semmi erő és melegedés, lebontottam a teljes kipufogó rendszert mire rájöttem, hogy önállóan 30fokba elzárta a kipufogó felőli fojtószelepet. Remélem segítettem, ha valamit tudok még segíteni, írj nyugodtan, előbb utóbb válaszolok :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Semmi gond, köszi a választ.

Addig mindenesetre eljutottam, hogy mindkét kerékagycsapágyon kellett állítanom, a bal eléggé laza volt, de a jobbosnál is volt némi játék. Ezeket belőttem, a bal oldali féltengelyt kell hézagolni tengelyirányban, ide kell vadásznom még megfelelő méretű alátétet, a másik oldal frankó.

Múltkor eléggé aggódtam, hogy nem oldott le és szétcseszem az osztóművet vagy a difit, így míg nincs normálisan kihézagolva, nem erőltetem a próbát, de egy szőlőhegyi fuvarban muszáj volt bekapcsolni az elejét, és azt tapasztaltam, hogy most 10-15 méter tolatás után szépen szétkapcsolt. (korábban volt, hogy 50-60m-t is kellett hátrálni, és akkor is úgy kapcsolt szét, mintha valaki nagykalapáccsal ráb.szott volna a kerékagyra)

A tűgörgő abszolút nem vészes tétel, kereskedelmi forgalomban kapható szabvány méret (legalábbis egy internetes cikkszámos fordítólista szerint, be még nem szereltem, tehát meglepi lehet még...), csapágyboltból 1500Ft/db áron szereztem be.

Ezt kicserélem, de ha így marad, már akkor is jobb, mint volt.

A vákummrendszert én is kiiktattam, mindjárt a szivattyún lévő vékony csövet blindeltem le, és láss csodát, a fékhatás is javult ;)

A sok kis csövecskével majd télen elbíbelődöm.

Link to comment
Megosztás:

Semmi gond, köszi a választ.

Addig mindenesetre eljutottam, hogy mindkét kerékagycsapágyon kellett állítanom, a bal eléggé laza volt, de a jobbosnál is volt némi játék. Ezeket belőttem, a bal oldali féltengelyt kell hézagolni tengelyirányban, ide kell vadásznom még megfelelő méretű alátétet, a másik oldal frankó.

Múltkor eléggé aggódtam, hogy nem oldott le és szétcseszem az osztóművet vagy a difit, így míg nincs normálisan kihézagolva, nem erőltetem a próbát, de egy szőlőhegyi fuvarban muszáj volt bekapcsolni az elejét, és azt tapasztaltam, hogy most 10-15 méter tolatás után szépen szétkapcsolt. (korábban volt, hogy 50-60m-t is kellett hátrálni, és akkor is úgy kapcsolt szét, mintha valaki nagykalapáccsal ráb.szott volna a kerékagyra)

A tűgörgő abszolút nem vészes tétel, kereskedelmi forgalomban kapható szabvány méret (legalábbis egy internetes cikkszámos fordítólista szerint, be még nem szereltem, tehát meglepi lehet még...), csapágyboltból 1500Ft/db áron szereztem be.

Ezt kicserélem, de ha így marad, már akkor is jobb, mint volt.

A vákummrendszert én is kiiktattam, mindjárt a szivattyún lévő vékony csövet blindeltem le, és láss csodát, a fékhatás is javult ;)

A sok kis csövecskével majd télen elbíbelődöm.

Ez már érezhető javulás akkor :) Nekem 1 méteren belül szépen lecsattan mindkettő most, csak el ne kiabáljam. A kapcsoló alatt ami van, az a forgós fogas talp, annak a szélén van két fül egymással szemben kívülről. Nekem már azt is kellett felhegeszteni, meg lekoptak, és rászaladt a kapcsoló, az eredmény szintén helytelen működés :( Nem kapcsolt szét. A ház és a kapcsoló távolságát pedig úgy figyeltem ki, hogy levettem a házról a fedelet, raktam pár alátétet két csavar alá, hogy fel lehessen húzatni a házat, felemeltem mindkét elejét, és tekertem az első kardánt alulról. Ekkor jöttem rá, hogy ha a jobb oldali kapcsoló kerreg, akkor a bal oldali nem kapcsolt szét és visszahajtja.Jó sok időt el lehet vele játszani :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv Mindenkinek !

Megváltam szeretett Campomtól , megmaradtak alkatrészek , amiket felajánlok eladásra . Ezek a következők : generátor 12V80A , komplett , ékszíjtárcsával , vákumszivattyúval ;

Ennyi az össz? ;)

Másoktól is kédezem, a következő dolgok érdekelnének: első lökhárító alsó (műanyag)rész, fülkevédő rács, tetőcsomagtartó.

Köszönet.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! A Norbi z17DTL nevű fiókomhoz tartozó e-mail címemet megszüntették, úgyhogy újdonsült "régi" tagként regisztráltam újra. Nekem van elfekfőben egy tetőcsomagtartóm, 3 tagból áll, az utolsó tag a platódobozon van, de én se tetőcsomagtartót, se platódobozt nem akarok használni, ha valakit érdekel, előkeresem anyáméknál és baráti áron továbbadnám, náluk csak aggat. A platódobozt úgy örököltem, hogy valami osb lapból vagy valami fa anyagból van az üveg bepótolva, leszedtem, hogy plexi lapból megcsinálom, de aztán ráhagytam a projektet, rájöttem, hogy zsákot pakolni könnyebb ha nem aggat semmi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Én kerestem tetőcsomagtartót, azóta lett is egy jó állapotú Thule készletem, már csak fit-kitet kellene hozzá találnom (vagy csinálnom) és megvagyok. A tiéd milyen rögzítésú a fülketetőn?

Mivel az Adok-veszek rovat hónapok óta szünetel itt, kénytelen vagyok ide leírni, hogy van egy új olajszűrőm M26x1,5 menettel. Az én motoromra nem jó, így a legjobb ajánlatért vihető vagy cserélhető M20x1,5 menetű szűrőre.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 2015. 12. 01. at 20:36, nagy.norbert0527 írta:

Sziasztok! A Norbi z17DTL nevű fiókomhoz tartozó e-mail címemet megszüntették, úgyhogy újdonsült "régi" tagként regisztráltam újra. Nekem van elfekfőben egy tetőcsomagtartóm, 3 tagból áll, az utolsó tag a platódobozon van, de én se tetőcsomagtartót, se platódobozt nem akarok használni, ha valakit érdekel, előkeresem anyáméknál és baráti áron továbbadnám, náluk csak aggat. A platódobozt úgy örököltem, hogy valami osb lapból vagy valami fa anyagból van az üveg bepótolva, leszedtem, hogy plexi lapból megcsinálom, de aztán ráhagytam a projektet, rájöttem, hogy zsákot pakolni könnyebb ha nem aggat semmi.

Üdvözlet! Platódobozt keresek, és a tetőcsomagtartónak is hasznát tudnám venni. Ha megvannak még, légy szíves írd meg az árát és azt hogy hol laksz. Mail címem:  csikost@freestart.hu 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sziasztok. Eladó termék:Platódoboz és tetőcsomagtartó egyben fémből!Kimondottan Opel Campora lett készítve,abból is a dupla kabinos kivitelre!Mind a 3 oldala nyitható,kitámasztható és természetesen zárható. Leáraztam 25.000.-Ft-ra,de el kell jönni érte Zalaegerszegre.Ennyiből az anyag nem jön ki.Képet emailben küldök   30/448-2219

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Ha valaki olvassa még ezt a múmia fórumot: az adagolóm oldalából, egy kis lemezfedél alól csöpög a gázolaj. Ahogy néztem a robbantott ábrákon, van alatta egy O-gyűrű, azt nyilván kicserélem, és megállítom a szivárgást.. Az igazi kérdés az, hogy előjelez-e ez a folyás valami nagyobb (túlzott kopás, belső tömítések elöregedése, stb.) adagolóproblémát, vagy normális, hogy ott a fedél alatt jelen van a gázolaj? 

Más: alváz javítással, cserével kapcsolatban ha lenne valakinek ELSŐKÉZBŐL infója (tehát a saját autóján csinált, vagy csináltatott ilyet), azzal diskurálnék, akár magánban a vargapKUKACvipmailPONThu-n. Még nem nagy a gáz, de jobb felkészülten állni a harc előtt... :o/ 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Üdv!
Látom nem túl nagy az élet itt a fórumon, de kérdeznék, hátha tud valki bíztatót mondani.

Szeretnék venni egy nagyon olcsó 4x4 pickupot munkás autónak amin nem számít ha vélelenül új horpadás keletkezik, ezért került képbe a Campo. Többi versenytárs még konzervdoboznak való hulladék állapotban is jóval drágább. Amire nekem kell az az, hogy kb 50km-es körben mozogni lehessen vele, főként határban, erdőn, néha 1,5t utánfutót húzzon. Nem ijedek meg ha szerelni, hegeszteni kell, saját műhelyben igyekszünk megoldani minden ilyen jellegű gondot.
Érdemes még ezekkel bajlódni? Alkatrészt kapni hozzájuk? Alváz hiba (szétrohadás) mennyire orvosolható? Mennyit vontathat papír szerint, és mennyit bír a valós életben? Vásárláskor mik azok a kritikus helyek amit nagyon meg kell nézni, ahol elrohad és nehéz javítani? Átlagosan mennyi pénzt kell rálocsolni egy közepesen lerobbant vasra?

Kinéztem egy 95-ös dupla kabinost ~600e km-el ami nem kevés, viszont az ára annál inkább, 250-et kérnének érte. Nyilván nagy csodákra nem kell számítani ennyiért, de nemis bálba járós autó kell.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok! Csak most bukkantam erre a fórumra, végig is olvastam elejétől. :)  Ahogy láttam sokan bajlódtak az automata féltengely zárral. Saját tapasztalat: 2 évig nyúztam egy c20ne motoros sport fronterát erdészeti célra. Sok km, és erősen lelakott állapotban volt vásárláskor. Némi javítás után rendszeresen 20-25 mázsát húztam vele, beteg nagy fákat rángattam ki vele gyökerestűl, gyakran jártam vele olyan helyen ahol nem is volt út. A féltengely zárak mechanikusak voltak. Vásárláskor is logó első kardán csere után soha semmi baja nem volt a hajtásláncnak. 

Mivel egy idő után kicsi lett, egy dupla kabinos campo 3,1td lépett a helyébe szintén mechanikus agy zárakkal :)  Osztrákoktól behozott nagyon megkímélt de brutálisan szétrohadt állapotban volt, ami vásárláskor nem látszott mert nagyon tehetségesen üvegszálas gittel, szélvédő ragasztóval és egyéb mocsokkal javította kedves szomszédunk "szakembere" a korrodált helyeket. Az alváz 4-es lemezzel lett javítva vonóhorogtól az első lengőkarig. Körbe lett borítva vele, hozzá lett hegesztve az alvázhoz majd a négy sarkán végig hegesztve. Ajtók alja, sárvédők 1,5 lemezzel lett javítva. Apróbb hibáktól eltekintve egy hihetetlen jó választás. Utánfutó szinte mindig mögötte lóg, fogyasztás 11 fölé még nem ment de 10 alatt is csak 1x volt, amikor futó nélkül hosszút mentem 90-130km/h tempóval volt 8,7 a legkevesebb ami azért jóval több mint amiket olvastam a 2,5 ös motorosról. Mentem 2,5 szivó D-vel de a hajamat kihúztam mire befejeztem vele egy előzést és terepen sem volt lenyűgöző az erő tartaléka. 3,1td nél nincs ilyen. Nagy utánfutóval megterhelve lehet csak hallani a turbó hangját, de még ilyenkor sincs füst mögötte és lehet tartani a forgalom ritmusát.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.