Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Campo


nagy istván

Recommended Posts

Sziasztok!

Nem tudjátok mi a neve annak a kütyünek, ami a turbó "mellett" van és egy tengellyel kapcsolódik a kipufogóba. Valami szelence féleség de lehet hülyeséget írok.

Mondom miért írom ezt, úgy éreztem, mintha a turbó nem dolgozna úgy mint korábban, elvittem egy szerelőhöz, aki turbó nyomást akart végezni rajta de abszolut semmi nyomást nem tudott mérni padlógáz esetén sem, csak akkor ha azt a bizonyos tengelyt b@szogatta, nyomogatta, csak akkor ment fel a nyomás hellyel-közzel a kívánt mértékben.

Tehát az a tengely valamiféle légterelőt mozgathat a kipufogóban de ebben sem vagyok biztos.

Tudja valaki miről is dumálok itt? :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Nem tudjátok mi a neve annak a kütyünek, ami a turbó "mellett" van és egy tengellyel kapcsolódik a kipufogóba. Valami szelence féleség de lehet hülyeséget írok.

Mondom miért írom ezt, úgy éreztem, mintha a turbó nem dolgozna úgy mint korábban, elvittem egy szerelőhöz, aki turbó nyomást akart végezni rajta de abszolut semmi nyomást nem tudott mérni padlógáz esetén sem, csak akkor ha azt a bizonyos tengelyt b@szogatta, nyomogatta, csak akkor ment fel a nyomás hellyel-közzel a kívánt mértékben.

Tehát az a tengely valamiféle légterelőt mozgathat a kipufogóban de ebben sem vagyok biztos.

Tudja valaki miről is dumálok itt? :D

az egy elkerülő szelep amivel korlátozzák a turbónyomást.....a régebbi turbósokon ilyen van az újabbakon már a geometriát variálják....lehet nem zár le az ott lévő kis "ajtó" vagy az azt mozgató nyomásdob nem jó.

Link to comment
Megosztás:

az egy elkerülő szelep amivel korlátozzák a turbónyomást.....a régebbi turbósokon ilyen van az újabbakon már a geometriát variálják....lehet nem zár le az ott lévő kis "ajtó" vagy az azt mozgató nyomásdob nem jó.

Szia!

Köszi a választ!!

Az enyém 99's kiadású akkor ebben még a régi vagy már az új lehet?

Lehet ezt javítani vagy cserére szorul? Mennyibe fájhat egy ilyen cseréje?

Jah, és hol érdemes ezt az alkatrészt beszereznem, tudtok valami jó boltot?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi a választ!!

Az enyém 99's kiadású akkor ebben még a régi vagy már az új lehet?

Lehet ezt javítani vagy cserére szorul? Mennyibe fájhat egy ilyen cseréje?

Jah, és hol érdemes ezt az alkatrészt beszereznem, tudtok valami jó boltot?

konkrétan nem vágom a tiédet,de sztem az még nem a változó geometriáju lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem biztosíték akkor fűtőmotor ellenállás lesz a ludas, kesztyűtartó mögött van. Egy fekete harmonika alakú műanyag közepén lakik.

Szia!Azt megnéztem,ott sem találtam áramot,valami relé dologra gondolnék,mert direktbe sem megy(legnagyobb fokozat).

Csak idő hiányában nem találtam hol lakik!:S De köszönöm a segítséget utólag és előre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Probléma megoldva... illetve folyamatban... de nem kis munka, nem kevés anyagi ráfordítás... remélem meg lesz az eredménye. Nincs valakinek elfekvőben egy jó állapotú első kardán, vagy manuális féltengely kapcsoló? Az automata nem lett a barátom :s Alkatrész beszerzésre kaptam egy jó tippet: Érdemes megnézni Frontera vagy Isutu Trooper alkatrészként amit keres az ember, mert sokminden passzol, és valamennyivel olcsóbban hozzá lehet jutni.

Link to comment
Megosztás:

Probléma megoldva... illetve folyamatban... de nem kis munka, nem kevés anyagi ráfordítás... remélem meg lesz az eredménye. Nincs valakinek elfekvőben egy jó állapotú első kardán, vagy manuális féltengely kapcsoló? Az automata nem lett a barátom :s Alkatrész beszerzésre kaptam egy jó tippet: Érdemes megnézni Frontera vagy Isutu Trooper alkatrészként amit keres az ember, mert sokminden passzol, és valamennyivel olcsóbban hozzá lehet jutni.

nézd meg ezt hátha jó neked

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Mindenkinek !

94-es 2,5D -hez keresek kapcsolási rajzot , mert totál zárlat lett a tompított kör relé vezérlésnél . A relé foglalatban már testzárlat van . A kapcsolók jók , relé jó . Égés nyom nem látszik .

Ezen kívül is volna mit megkeresnem , a kuplung pedálnak van kapcsolója . Az mit csinál ? stb .....Tud-e valaki segíteni ?

Előre is köszönöm , ha valaki tud segíteni .

Üdv , karcsi

Link to comment
Megosztás:

nézd meg ezt hátha jó neked

Köszönöm, de kézi kapcsolót akarok, mert nekem is ez az automata van, de sokat küszködök vele, állandóan lekoptatja a két kis kapcsoló körmöt, és összeszorul a belseje, és nem adja ki az elejét, örökké kényszer hajtásba van :S ha felhegesztem a körmöt, néhány kapcsolás után lekoptatja, és kezdődik a szenvedés előről. Most kaptam egy tippet, hogy dugattyú gyűrűt hegesszek fel, mert az kemény, és bírja a kopást, de szeretnék ilyen kézi betekerőt szerezni, az a legtisztább.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek.

Új vagyok itt.. opelesnek sem túl régi. januárban vettem egy 93-as hátsókerekes single cab Campot. nem dolgozni. csak úgy megtetszett. És mivel a skodám épp porrá zúzva leledzett az udvaron, belevágtam. Nem bántam meg.

Eddig minden OK volt vele. Fogyasztása meglepő. A 75 paci nem zavar. Már túl vagyok a gyorsulós, vagánykodós korszakomon. De 10 mázsa sóderrel is vidáman elketyeg. most kapott normális kerekeket (205-16 ost) ezzel végre a kilóméteróra is majdnem a valóságot mutatja.

de most a fék szivat. Ott kezdődött, hogy a fékerőszabályzónál elpattant egy kis cső. kicseréltük, légtelenítettünk. a fék elsőre a padlóig esik és kb 3. pumpálásra fog ott ahol kéne neki. lecseréltük a főfékhengert, semmi. Kiiktattuk a fékerőszabályzót, semmi. a munkahengerek nem eresztenek (közben lezavartunk egy gyors fékbetétcserét.) a csöveken már egyenként oda vissza átpumpáltunk néhány deci fékolajat. elvileg légmentesnek kéne lenni.Kifogytunk az ötletből...

Nem tudja valaki, mit hagyhattunk ki? vagy van e valami olyan hely ahol mindezek ellenére úgy reked meg a levegő, hogy valami furfanggal lehet csak kicsalogatni?

segítséget előre is köszönöm

TP

Link to comment
Megosztás:

Tovább böngésztük a fékrendszert.

Odáig már eljutottunk, hogy az első kör rendben van, (hátsó kiköt, ledugóz, fék kemény). ugyanezt megcsináltuk úgy, hogy átkötöttük a csövet a föfékhenger másik kimenetére. Ott is jó volt. tehát a főfékhenger is ok.

A hátsót megint légtelenítettük, visszakötöttük.

eredmény: a fék elsőre majdnem a padlón fog. másodikra kemény lesz, de ott is azt érzem, hogy lassan elengedi a nyomást. mentem vele kb 100 km-t. Fékfolyadék fogyást nem észleltem, viszont a fékpedál megint felkoppan. tehát sokadikra fog rendesen Gőzöm nincs, hogyan tovább.........

Segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Még mindig levegős a rendszered...

Először légtelenítsétek le a jobb hátulját, majd a balt, utána a jobb elsőt majd a bal elsőt. Vagy a fékerő szabályzó levegős, vagy a csövek. Legjobb lenne elvinni olyan helyre ahol van fékolajcserélő gép, mert az átszivattyúzza az egész rendszert és nem kell 1 napot kínlódni vele...

Egyébként az enyém is 93-as szimpla fülkés...

Link to comment
Megosztás:

Még mindig levegős a rendszered...

Először légtelenítsétek le a jobb hátulját, majd a balt, utána a jobb elsőt majd a bal elsőt. Vagy a fékerő szabályzó levegős, vagy a csövek. Legjobb lenne elvinni olyan helyre ahol van fékolajcserélő gép, mert az átszivattyúzza az egész rendszert és nem kell 1 napot kínlódni vele...

Egyébként az enyém is 93-as szimpla fülkés...

Hát fékolajcserélő gép az készült. egy kétliteres pumpás permetező rögzíthető nyomógombbal, meg némi PVC cső mindkét végen. arra is gondoltam, (mert nem mértük meg) hogy az előző gazda túlszabályozta a fékdobot, és nagyot emel a hátsó fékhenger. vagy eleve a fékhengerben van valami gebasz annak ellenére, hogy nem folyik belőle az olaj. De most először megpróbáljuk az általad előadott sorrendet, hátha akkor kitakarodnak Buborék. kicsit nem kéne már többet költeni rá tavaszig.

Csak hogy értsem én is. miért ez a sorrend?

Láttam itt korábban egy kék-fehér gépet két mocival a platón, az nagyon tetszik. az enyém kicsit viharvertebb. néhány horpadással karcolással, ahogy kell. szétrohadva csak a platóajtó alja van. A többi viszonylag ép. az előzö tulajdonos valami önkormányzat volt. Rittyentettek rá egy bazinagy csőkeretet egész komoly ponyvával. na azt dobtam le elóször.

260e km van benne. (Na és ha 350?) Megy.

Link to comment
Megosztás:

A sorrend azért ez mert a leghosszabb csővel kell kezdeni és a legrövidebbet utoljára hagyni.

Amit láttál az az én autóm, mióta felújítottam jól dolgozik rajta minden. Nekem a motorban közel 700e km-t volt. idén januárban viszont kapott egy teljesen új forgórészt (hengerpersely, dugók, hajtókar és főtengely csapágyak stb...)

Link to comment
Megosztás:

A sorrend azért ez mert a leghosszabb csővel kell kezdeni és a legrövidebbet utoljára hagyni.

Amit láttál az az én autóm, mióta felújítottam jól dolgozik rajta minden. Nekem a motorban közel 700e km-t volt. idén januárban viszont kapott egy teljesen új forgórészt (hengerpersely, dugók, hajtókar és főtengely csapágyak stb...)

Sorrend- logikusnak tűnik. szombaton lejátsszuk. Ma felpakoltam rá egy raklap fabrikettet (10 mázsa) megállt, ha akartam. de nem úgy mint azelőtt, tehát mindenképp utána kell nézni.

Gratulálok a járgányhoz. Nagyon tetszik. Félek, az enyém sose fog így kinézni. tavasszal talán egy alvázkezelés platólevétellel, hogy karácsonykor átessen a vizsgán. fötengelyszimmering elöl-hátul, talpas csere. kicsit meg akarom emelni az elejét, de a rugófeszítő "bazinagy" csavart nem bírtuk megmozdítani. pedig egyébként is kéne, mert a jobb oldala kicsit biccent. gondolom ezért is húz a padka felé.

De közben közlekedni is kéne. Apám azt mondta menetközben nem lehet olajat cserélni....... Lehet, csak akarni kell:)

Mindez kicsit brizgálja a skodaalkatrész árakhoz szokott pénztárcám. szoval lesz vele meló

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sorrend- logikusnak tűnik. szombaton lejátsszuk. Ma felpakoltam rá egy raklap fabrikettet (10 mázsa) megállt, ha akartam. de nem úgy mint azelőtt, tehát mindenképp utána kell nézni.

Gratulálok a járgányhoz. Nagyon tetszik. Félek, az enyém sose fog így kinézni. tavasszal talán egy alvázkezelés platólevétellel, hogy karácsonykor átessen a vizsgán. fötengelyszimmering elöl-hátul, talpas csere. kicsit meg akarom emelni az elejét, de a rugófeszítő "bazinagy" csavart nem bírtuk megmozdítani. pedig egyébként is kéne, mert a jobb oldala kicsit biccent. gondolom ezért is húz a padka felé.

De közben közlekedni is kéne. Apám azt mondta menetközben nem lehet olajat cserélni....... Lehet, csak akarni kell:)

Mindez kicsit brizgálja a skodaalkatrész árakhoz szokott pénztárcám. szoval lesz vele meló

Szia! Nekem is jobbra biccentett az eleje, és jobbra is húzott, úgy tudtuk orvosolni a problémát, hogy emelővel megemeltük, és nagy légkulccsal tekertük neki, úgy sikerült, de nagyon vigyázz, mert én nagyon felspanoltam, és felső holtpontnál végállásba ért a lengéscsillapító, és a jó magyar szántókon át vergődve széttépte :s, így vissza kellett engedni, így a rugózás is viselhetőbb volt, egyébként nagyon felkeményedik, a jobbra húzás maradt, de futómű állítás után eltűnt. Nekem 93-as 4ajtós, rövid platós campom van. jaaah a hátsó ajtót is említette valaki, azt hiszem éppen Te, azt nekem is cserélni kellett, mert porrá rohadt, e 23ezer volt egy kopasz utángyártott új ajtó, de meg nem mondom hol, talán Bárdi autónál, de nem biztos. Kéreztem bontóba is, e vagy nem volt, vagy csillagos ég, mint minden. A gyáli bontóba 100ért akartak adni újat, alváz hátsó részt 180ezerért, szegeden meg 40ér kaptam egy egészet, úgyhogy megéri keresgélni! Remélem segítettem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvasgattam ezt a fórumot,és nagyon megtetszett,ezért regisztráltam.Én is Campo tulajdonos vagyok,kb.fél éve,és szükségem lenne pár jótanácsra!

Előszöris szeretnék egy használati útmutatót beszerezni a gépemhez:'98-as évjárat,2.5TD 4X4.Ha valaki tud eladót,kérlek,jelezzétek,de fénymásoltnak is örülnék.Még két jóállapotú első ülést is vennék bele,ha nem csillagászati áron adják.

Van még pár apróbb nyűgöm,ha nem bírok velük,akkor Hozzátok fordulok!Addigis köszönöm előre a hozzászólásokat és a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A csavart feszegettük egy darabig.emelve, "félig emelve" meg terhelten is.KB 1/3 fordulat után nem ment tovább. félek, a 18 év megtette hatását, és eltépünk valami fontosat, amit majd nehéz (drága) lesz cserélni. Most megpróbálom WD40-ben "áztatni",hátha tavaszra megindul.

Téliesítettem a cuccost. ami nálam annyit jelentett, hogy felszereltem a plató közepére egy 90 kilós betonlapot. csak, hogy legyen mitől kapaszkodnia a "Desert Duelernek".

Mivel általában úton használom, a futómű emelés inkább csak esztétikai, és csak amennyire a teleszkópok engedik. Bár nagyon tetszenek azok az agyonemelt verdák.

Megpróbáltam képet feltenni,de valahogy nem megy. URL-t kér vagy mi.......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.