Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Helló mindenkinek! Polírozva lesz hétvégén az autó és tegnap végeztünk rajta egy két finomítást! Mikor lekerült az első lökös, akkor láttam, hogy ha szemből nézed az autót, a bal oldali lámpa búra alatt (a lökös mögött ugye) biggrin.gif van egy zöld színű tartály tele folyadékkal! Milyen tartály lenne ez megtudja nekem mondani valaki? Lehet hogy hülye kérdés, de érdekelne, mert hiába néztük nem jöttünk rá! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy rendeltem nemrég egy baloldali külső visszapillantó tükörlapot! A baj ott kezdődik, hogy mikor beraktam a helyére sötétebb árnyalatú volt (plusz akkor láttam, hogy sérült is volt), mint a régi! Kérdeztem ott ahol rendeltem, hogy megoldható lenne e a csere és azt mondták, hogy persze, viszont van gyári beszállítói, valamint gyári minőségű lap, de az a beszállítói az még sötétebb árnyalat (mivel utángyártottat vettem, hiába sok pénz a gyári naa :) ), így nem tudják garantálni azt sem, hogy a gyári az az árnyalat lenne, ami nekem kell.

A kérdésem az, hogy honnan tudnám kideríteni, hogy pontosan milyen lap kell a tükrömbe? Van a hátán egy 6 jegyű szám, az segíthet valamit?

Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Donor Vectra alkatrészei eladók jó áron. :icon1:

http://racing-bazar....otoralkatreszek

Te bontod? A szellőző rácsok antracit vagy sima fekete színűek? Ha antracit, van rajtuk karc, vagy törött lapát? Ha nincs egyiksem mennyibe kerülnének? a középsőbe beépíthető a GID? :D :D :D Milyen következetes kis komment lett... :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Üdv Minden Kedves Fórumozónak!

Sajnos az utóbbi időben nem volt időm a fórumot látogatni, összejöttek a dolgok, dehát ez így szokott lenni! :unsure:

Az lenne a kérdésem, főleg szervízes kollegáktól, hogy jelenleg 75ekm van az autóban, olajcsere előtt állok, és az lenne a kérdésem, hogy továbbra is maradjak a 0W-40-s olajnál vagy érdemesebb váltani az 5W-40-re? 2005.11 havi évjáratú autó! A évi futásteljesítmény kb 12-15ekm!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az 1.9-es 120Le-s diesel motoroknak van valami gondjuk, érdemes venni? Olyan 120-150e km körülit vennék...

Azért előfordulhatnak problémák vele, a legjobb, ha kicsit visszaolvasol itt a fórumban, hogy milyen hibákról számoltak be a kollégák!

A kmóra állást nehéz megtippelni, mert tekergetik rendesen a kereskedők...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Minden Kedves Fórumozónak!

Sajnos az utóbbi időben nem volt időm a fórumot látogatni, összejöttek a dolgok, dehát ez így szokott lenni! :unsure:

Az lenne a kérdésem, főleg szervízes kollegáktól, hogy jelenleg 75ekm van az autóban, olajcsere előtt állok, és az lenne a kérdésem, hogy továbbra is maradjak a 0W-40-s olajnál vagy érdemesebb váltani az 5W-40-re? 2005.11 havi évjáratú autó! A évi futásteljesítmény kb 12-15ekm!

Előre is köszönöm!

ha eddig jó volt, miért váltanál?

futásteljesítményhez semmi köze sincs az olaj viszkozitásának.

a 0W40-es olajnak alacsonyabb a viszkozitása alacsony hőmérsékleten, így könnyebben dolgozik vele az olajrendszer (ergó jobban ken).

igazából ha nem indokolt, én nem cserélnék, raknám bele továbbra is azt, amivel hibátlanul működött.

spórolni lehet az 5W40-es olajjal, mert valamennyire olcsóbb. kb ennyi az előnye (ilyen szempontból viszont jobb a 10W40, mert az még olcsóbb), de ez filléres tétel egy autó fenntartásánál. és ha azt vesszük, tulajdonképp az olaj tartja életben a motort... ezért ésszerűtlenségnek tartom a pont ezen való spórolást.

Link to comment
Megosztás:

van , de az nem dízel , nagyon ritkán lesz cserés ... ;)

nem úgy mint a dízelekbe

ez az én véleményem :)

tény. 3,5 tonna alatt fölös a dízel.

mai benzinesek meg bőven felérnek már a dízel fogyasztásával/drágább szervizelésével.

szerintem :)

Z18XER vagy Z20NET

nekem z20net van, kellemes gép. de a 7,8-as fogyit azzal nem tartod :P

ha nagyon finoman autózol, talán. de el-el rúgja neki az ember, akkor már megvan a 8,2-8,5.

városban 11. :D

Link to comment
Megosztás:

Az 1.9 diesel érdekelne, az nem eszik, és van nyomaték, csak tényleg mindenhol azt írják, amit Ti. :(

Igen az 1.9-es dizel nagyon jó, amíg jó! Aztán lehet költeni javításra százezreket! De ha nagyon sokat mész az autóval akkor megérheti!

Éves szinten mennyit szoktál menni, ha csak 15-25ezer km-t akkor nem éri meg a dizel szerintem!

Link to comment
Megosztás:

Az 1.9 diesel érdekelne, az nem eszik, és van nyomaték, csak tényleg mindenhol azt írják, amit Ti. :(

Svédországország, ahol élek, jelentősen jobban szituált, mint Mo. mondom ezt azért, mert az embereknek több a jövedelme, bevett szokás az, hogy karbantartják az autókat (továbbá a szerviz is partner benne, kevesebb a bepecsételős móka, meg a km-számláló tekergetés).

ehhez képest, amikor megnéztem a 2006-os Vectrákat, a dízelek mind rottyon!

120e km-nél nem hiszem el, hogy a motortérnek úgy kellene kinéznie, mintha belehánytak volna!

a motortér általánosságban tiszta, leszámítva azt az apróságot, hogy minden létező helyről szivárog az olaj, a szívósor darabokban, stb.

nem tudom, hogy ki az a beteg közgazdász, aki arra kényszeríti a mérnököket, hogy a szívósorba beépítsenek egy csapágyazatlan, tömítetlen, fröccsöntött műanyag lapátsort, de szívesen elbeszélgetnék vele, hogy miért is...

amúgy nagyon jó motor, ha az ember újkorától lízingeli, és a 100e-et átlépve visszaadja.

így élvezhető a kellemes fogyasztás, és a nyomaték.

100e után meg a szopott fallosz rossz oldalára kerülhet az ember... pl szívósor macera, EGR telemegy dzsuvával, kettőstömegű cserére készülődik, turbó is kényeskedik... ezek már alaphangon is a 2-300e-es határt súrolják (persze ha jó ismerős a szerelő, és jó az alkatrész beszerzés)

persze ez nem szentírás, de ha olvasol a motorról, nagyjából ez jön ki (nem csak Opelnél, SAAB-nál, és FIAT-nál egyaránt).

és akkor a feketeleves, hogy ugye ki vesz nagy dízel autót? hát aki sokat, és messzire utazik. namost ha egy autónál évi 30e km futást számolunk (hisz az alatt a dízel magasabb bekerülési ára miatt nem nagyon éri meg öngyulladós motorral szerelt autót venni), akkor kijön, hogy egy 2006-os C Vectrában legalább 180e km-nek kell lennie. vagy inkább ennél több. akár jelentősen több... ehhez képest a hahu tele van ~100e körüli futásteljesítményű Vecikkel...

beszéltem egy helyi taxissal, ő korábban Vectrát használt. mondta hogy jó autó, de 400e km-nél belefáradt. automata váltóval többször probléma volt, a turbó másodjára haldoklott, úgy általában a motor hulladék volt.

ennek ellenére szerette az autót, kényelmes volt, a beltere tartós.

most egy E classe-t használ, abban több mint 400e km van, és a Vectrához képest hibamentes a gép.

tehát én ezek után azt mondtam, hogy engem nem érdekel hogy milyen keveset fogyaszt, ha a gatyámat otthagyom a szervizben (hozzáteszem, hogy itt ezt szó szerint így kell érteni, itt a szerviz munkadíj nem áll meg 35000Ft/óra alatt)

így vettem egy z20net motoros Vectrát, 47000km-el, olyan áron, mint a vele egyidős, de 110-120000km-t futott dízelek.

ugyan a benzinmotor torkosabb, viszont szerintem sokkal kellemesebb a járás (pl nincs traktorhang), nem büdös, csípős a kipufogógáz... ellenben a szervizelése olcsóbb. amit megtakarítok a szervizen, az a párszázezer forint, abból jóóóó hosszú évekre fedezni tudom a benzinmotor többletfogyasztását.

Igen az 1.9-es dizel nagyon jó, amíg jó! Aztán lehet költeni javításra százezreket! De ha nagyon sokat mész az autóval akkor megérheti!

Éves szinten mennyit szoktál menni, ha csak 15-25ezer km-t akkor nem éri meg a dizel szerintem!

ott is csak akkor éri meg a dízel, hogy ha nem kell javításra hordanod a gépet. mert akkor már lehet hogy drágábban jössz ki, mint egy többet fogyasztó benzinessel...

Link to comment
Megosztás:

Igen az 1.9-es dizel nagyon jó, amíg jó! Aztán lehet költeni javításra százezreket! De ha nagyon sokat mész az autóval akkor megérheti!

Éves szinten mennyit szoktál menni, ha csak 15-25ezer km-t akkor nem éri meg a dizel szerintem!

Igen, olyan 20e körül.

Ha nem lenne gond velük, akkor bátran vennék.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.