Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Nekem 1.9 150 lovas diesel van, és azért megvédeném kicsit. 100 km alatt 1000 Ft-al eszik kevesebb üzemanyagot. Ez egy szervizintervallumnál már 150.000 Ft! És ez még csak 15.000 km! Enyémbe 168.000 van most, sok nagy értékű gond nem volt vele, ott se hagyott még sehol. Ok, szívósort cseréltettem (70.000 Ft, turbót fel kellett újíttatni mert kifújt (40.000 Ft), több olyan hiba vele, ami azért volt, mert diesel motor van bent, és nem benzines, nem nagyon volt. Lendkereket se lehet még hallani. Inkább több apró cseprő gond volt vele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1.9 150 lovas diesel van, és azért megvédeném kicsit. 100 km alatt 1000 Ft-al eszik kevesebb üzemanyagot. Ez egy szervizintervallumnál már 150.000 Ft! És ez még csak 15.000 km! Enyémbe 168.000 van most, sok nagy értékű gond nem volt vele, ott se hagyott még sehol. Ok, szívósort cseréltettem (70.000 Ft, turbót fel kellett újíttatni mert kifújt (40.000 Ft), több olyan hiba vele, ami azért volt, mert diesel motor van bent, és nem benzines, nem nagyon volt. Lendkereket se lehet még hallani. Inkább több apró cseprő gond volt vele.

mondjuk nálam még hozzájön az, hogy a dízelt a magasabb környezetszennyezése miatt kapásból több mint 2x-es adóval terhelik. nem mindegy hogy ~60e ft az adó rá, vagy több mint 150e ft...

így itt már nem olyan nagy a fogyasztásbéli különbség. valamint azzal együtt, amit írtam, hogy 30e+ ft a szerviz óradíj, a szerviz is jóval drágább.

továbbá éghajlatbeli különbség is van, a dízel baromira nem szereti az itteni téli klímát... havernak 2,8 CRDI Chryslere van, szoktam röhögni rajta ahogy télen indul... tisztára mint egy kivénhedt Szergej :D

továbbá ha akarja az ember, ezzel is lehet okosban autózni, E85-el anyagilag pont annyit fogyaszt a gép, mint egy dízel.

persze itt jóval olcsóbb az E85, ráadásul rendes átépítésnél további adócsökkenés a jutalom...

persze otthon más a helyzet mindhárom téren, ettől függetlenül én nem vennék dízelt. lehet hogy nyomatékos, keveset fogyaszt, de problémásabb, kényesebb (mondjuk elég belefutni egy vacak gázolajba), ráadásul -bár nem vagyok zöld-, de tudtommal durván károsabb a környezetre mint a benzin.

Link to comment
Megosztás:

mondjuk nálam még hozzájön az, hogy a dízelt a magasabb környezetszennyezése miatt kapásból több mint 2x-es adóval terhelik. nem mindegy hogy ~60e ft az adó rá, vagy több mint 150e ft...

így itt már nem olyan nagy a fogyasztásbéli különbség. valamint azzal együtt, amit írtam, hogy 30e+ ft a szerviz óradíj, a szerviz is jóval drágább.

továbbá éghajlatbeli különbség is van, a dízel baromira nem szereti az itteni téli klímát... havernak 2,8 CRDI Chryslere van, szoktam röhögni rajta ahogy télen indul... tisztára mint egy kivénhedt Szergej :D

továbbá ha akarja az ember, ezzel is lehet okosban autózni, E85-el anyagilag pont annyit fogyaszt a gép, mint egy dízel.

persze itt jóval olcsóbb az E85, ráadásul rendes átépítésnél további adócsökkenés a jutalom...

persze otthon más a helyzet mindhárom téren, ettől függetlenül én nem vennék dízelt. lehet hogy nyomatékos, keveset fogyaszt, de problémásabb, kényesebb (mondjuk elég belefutni egy vacak gázolajba), ráadásul -bár nem vagyok zöld-, de tudtommal durván károsabb a környezetre mint a benzin.

Ha az LPG-hez nem nyúltak volna, és nem szálltak volna el az LPG árak, akkor lehet nem is lenne kérdés az 1.8 benzin. Most az 1.4-es astra is LPG-s, és talán januárig visszahozza a beépítés költségét. De már 100km-en 600Ft-al autózok olcsóbban, mint benzinnel... Ha 2-300Ft lesz a különbség, akkor visszaállok benzinre.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

ha eddig jó volt, miért váltanál?

futásteljesítményhez semmi köze sincs az olaj viszkozitásának.

a 0W40-es olajnak alacsonyabb a viszkozitása alacsony hőmérsékleten, így könnyebben dolgozik vele az olajrendszer (ergó jobban ken).

igazából ha nem indokolt, én nem cserélnék, raknám bele továbbra is azt, amivel hibátlanul működött.

spórolni lehet az 5W40-es olajjal, mert valamennyire olcsóbb. kb ennyi az előnye (ilyen szempontból viszont jobb a 10W40, mert az még olcsóbb), de ez filléres tétel egy autó fenntartásánál. és ha azt vesszük, tulajdonképp az olaj tartja életben a motort... ezért ésszerűtlenségnek tartom a pont ezen való spórolást.

Ha az autóról van szó, szóba se jöhet a spórolás! :icon1: Hadd kapjon csak meg mindenből a legjobbat a kicsike! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Svédországország, ahol élek, jelentősen jobban szituált, mint Mo. mondom ezt azért, mert az embereknek több a jövedelme, bevett szokás az, hogy karbantartják az autókat (továbbá a szerviz is partner benne, kevesebb a bepecsételős móka, meg a km-számláló tekergetés).

ehhez képest, amikor megnéztem a 2006-os Vectrákat, a dízelek mind rottyon!

120e km-nél nem hiszem el, hogy a motortérnek úgy kellene kinéznie, mintha belehánytak volna!

a motortér általánosságban tiszta, leszámítva azt az apróságot, hogy minden létező helyről szivárog az olaj, a szívósor darabokban, stb.

nem tudom, hogy ki az a beteg közgazdász, aki arra kényszeríti a mérnököket, hogy a szívósorba beépítsenek egy csapágyazatlan, tömítetlen, fröccsöntött műanyag lapátsort, de szívesen elbeszélgetnék vele, hogy miért is...

amúgy nagyon jó motor, ha az ember újkorától lízingeli, és a 100e-et átlépve visszaadja.

így élvezhető a kellemes fogyasztás, és a nyomaték.

100e után meg a szopott fallosz rossz oldalára kerülhet az ember... pl szívósor macera, EGR telemegy dzsuvával, kettőstömegű cserére készülődik, turbó is kényeskedik... ezek már alaphangon is a 2-300e-es határt súrolják (persze ha jó ismerős a szerelő, és jó az alkatrész beszerzés)

persze ez nem szentírás, de ha olvasol a motorról, nagyjából ez jön ki (nem csak Opelnél, SAAB-nál, és FIAT-nál egyaránt).

és akkor a feketeleves, hogy ugye ki vesz nagy dízel autót? hát aki sokat, és messzire utazik. namost ha egy autónál évi 30e km futást számolunk (hisz az alatt a dízel magasabb bekerülési ára miatt nem nagyon éri meg öngyulladós motorral szerelt autót venni), akkor kijön, hogy egy 2006-os C Vectrában legalább 180e km-nek kell lennie. vagy inkább ennél több. akár jelentősen több... ehhez képest a hahu tele van ~100e körüli futásteljesítményű Vecikkel...

beszéltem egy helyi taxissal, ő korábban Vectrát használt. mondta hogy jó autó, de 400e km-nél belefáradt. automata váltóval többször probléma volt, a turbó másodjára haldoklott, úgy általában a motor hulladék volt.

ennek ellenére szerette az autót, kényelmes volt, a beltere tartós.

most egy E classe-t használ, abban több mint 400e km van, és a Vectrához képest hibamentes a gép.

tehát én ezek után azt mondtam, hogy engem nem érdekel hogy milyen keveset fogyaszt, ha a gatyámat otthagyom a szervizben (hozzáteszem, hogy itt ezt szó szerint így kell érteni, itt a szerviz munkadíj nem áll meg 35000Ft/óra alatt)

így vettem egy z20net motoros Vectrát, 47000km-el, olyan áron, mint a vele egyidős, de 110-120000km-t futott dízelek.

ugyan a benzinmotor torkosabb, viszont szerintem sokkal kellemesebb a járás (pl nincs traktorhang), nem büdös, csípős a kipufogógáz... ellenben a szervizelése olcsóbb. amit megtakarítok a szervizen, az a párszázezer forint, abból jóóóó hosszú évekre fedezni tudom a benzinmotor többletfogyasztását.

Hát skyrangr szívemből szóltál, imy barátunknak körülbelül ugyanezt írtam volna!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...

sziasztok esetleg tudna valaki segíteni hogy egy 2003 as Signumba hol tudok szerezni navigációs cd-t vagy milyen kell belle egyáltalán, és mit jelent az hogy cd70 és dvd90 ???

hogy hol találsz .. arra gugli a barátod ;)

CD70 =cd rom egy vagy esetleg pár ország térkép van rajta

DVD90= dvd rom teljes Európa térkép

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szeretnék tanácsot,javaslatot kapni egy signum vásárlása elött,nekem tetszik tehát nem ilyen jellegű üzenetekre gondolok,mire figyeljek,már próbáltam,vezettem...szépen jár,csendes az 1.9-es gázolajoshoz mérten,egy apró dolog amit észre vettem,mikor lassan gurultam kicsit rángatott a kormány,bár egész télen állt és elég peres nyári gumik vannak rajta...lehet csak ki kell súlyozni.? a másik dolog,a próba elején egy kereszteződésnél mikor megálltam,nem akart elindúlni az autómata,üresben sem pörgött fel..csak 2-3mp múlva..viszont onnantól már hibátlanul tette a dolgát,215600km van benne ami azt gondolom reális...az autó magánszemélynél van,bizományiba beadva...várom a véleményeket,tanácsokat,javaslatokat.

Előre is nagyon köszönöm!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/signum/opel_signum_1.9_cdti_elegance_automata_magyarorszagi_full_extra-6630258

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok!

Nyujtott lámpás Vectrát szeretnék venni, de egy valamit nem értek....1.9 CDTI böl van 150 és 120LE-s is, hogy lehet ez hogy ugyanabban az évben gyártott modell 1.9-es motorral , 2féle készült belőle? Miért? Mi a különbség? ill. mik a tipushibái? Megéri egyáltalán venni? Megbízhatóak? 2007-est néztem ki magamnak 1.850 000ért , nagyon teccik, csak pár hirdetésben irják hogy tipushibák javítva....

Petya

Link to comment
Megosztás:

Megbízhatónak nem nevezném. Előnye a nagyon alacsony fogyasztás, az, hogy jó erős, élmény vezetni, de sok vele a hiba. Ha kicsit tájékozódsz az autópiacon láthatod, hogy egyre inkább az a trend, hogy van egyféle motor, és most már inkább 3 féle teljesítmény tartozik hozzá. A motorra pakolt különböző egységek miatt van ez.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Nah most nagyon jót fogok kérdezni. Elég sokat olvastam a kerék nyomás ellenőrző szenzorokról, és gondolkodom a beszerelésén (bőven elegendő olyan ami akkor riaszt ha túl alacsony a nyomás, nem kell mindig mutassa a pontos értéket). ncdc2013 rádióm van színes kijelzővel vajon elég lenne -e ha vennék kerek nyomás szenzort, felismerné a computer? riasztana ha leereszt a kerék? vagy ahoz már a levokosabb computer kell? valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

Nah most nagyon jót fogok kérdezni. Elég sokat olvastam a kerék nyomás ellenőrző szenzorokról, és gondolkodom a beszerelésén (bőven elegendő olyan ami akkor riaszt ha túl alacsony a nyomás, nem kell mindig mutassa a pontos értéket). ncdc2013 rádióm van színes kijelzővel vajon elég lenne -e ha vennék kerek nyomás szenzort, felismerné a computer? riasztana ha leereszt a kerék? vagy ahoz már a levokosabb computer kell? valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Nincs tapasztalatom, annyit tudok, hogy a legokosabb rendszerben, ami ki is írja, mennyi a nyomás a kerekekbe minden doblemeznél érzékelő is van. Ami veszi a mérő jelét, ami az abroncsban van.

Link to comment
Megosztás:

Nincs tapasztalatom, annyit tudok, hogy a legokosabb rendszerben, ami ki is írja, mennyi a nyomás a kerekekbe minden doblemeznél érzékelő is van. Ami veszi a mérő jelét, ami az abroncsban van.

Igen és még vezérlő computer is kell hozzá, ami a csomagtér bal oldalán van a lámpa alatt!

Ha be van kábelezve még akkor is elég drága mulatság lenne szerintem a telepítése!

Link to comment
Megosztás:

Ugyan az a légzsák bennük. Csak a facelift előtti és utánni más.

Ez a sport kormány engem is érdekelne! Te honnan szerzed be?

Az Apro.hu-n, vagy hol találtam egy hirdetést, onnan vettem. (már nálam van, a napokban be is szerelem, ill. szereltetem [a lufi kiszerelése miatt parázom csak] :) )

Tudok egy másikat is az egyik bontóban, de az elég gatya, talán újra is kellene bőrözni, annyit meg nem ér így, mint amennyiért adni akarják (25K). De még jó, hogy személyesen megnéztem és nem postázgattam ide-oda.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.