Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Az 500 literes csomagtartóba gyönyörűen belefér a babakocsi :)

Meg tanulom a kuplungot a 250 lóval.... Pályán vicces,suhan.

11 liter átlagban 300 km-re vegyesben, szerintem tök korrekt.

Egyesben nem lehet gázt adni, azonnal füstöl a kuplung :) kettesben már jól megy

Felhajtón meg mindenkit megelőzök jól, utána lehet besorolni:)

A hatos váltó meg jó:)

Link to comment
Megosztás:

Az 500 literes csomagtartóba gyönyörűen belefér a babakocsi :)

Meg tanulom a kuplungot a 250 lóval.... Pályán vicces,suhan.

11 liter átlagban 300 km-re vegyesben, szerintem tök korrekt.

Egyesben nem lehet gázt adni, azonnal füstöl a kuplung :) kettesben már jól megy

Felhajtón meg mindenkit megelőzök jól, utána lehet besorolni:)

A hatos váltó meg jó :)

ez a beszéd :D

mikor lesz rajta phase1 ??? (300le/500Nm ) :)

mert kell :) óriási a különbség ...

Link to comment
Megosztás:

C Vectrákban lévő klíma fajtákról érdeklődnék. Használtautón nézegetve kétfélét láttam (eddig)

Ahol a kétoldali telkerentyű felett egy piros és egy kék pötty van, gondolom az a digitális kétzónás klíma. Ez oké is. Gondolom ennél a hőfok tekerentyűket tekergetve a kijelzőn jelenik meg a beállított hőfok.

Viszont a kiszemelt autóban nem ilyen van, hanem a bal oldali tekerentyűn a szimbólumok vannak, hova fújja a levegőt ablakra-fel-le stb. A középső tekerentyűn hőfok értékek vannak. A jobb oldalin pedig a ventilátor fokozat 1-2-3-4, és egy A betű. Ez a digitális egyzónás klíma? Ez is kiírja a központi kijelzőn a beállított hőfokot? A klímát kapcsolgatja magától, ha a beálíltott hőfok megkívánja? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

C Vectrákban lévő klíma fajtákról érdeklődnék. Használtautón nézegetve kétfélét láttam (eddig)

Ahol a kétoldali telkerentyű felett egy piros és egy kék pötty van, gondolom az a digitális kétzónás klíma. Ez oké is. Gondolom ennél a hőfok tekerentyűket tekergetve a kijelzőn jelenik meg a beállított hőfok.

Viszont a kiszemelt autóban nem ilyen van, hanem a bal oldali tekerentyűn a szimbólumok vannak, hova fújja a levegőt ablakra-fel-le stb. A középső tekerentyűn hőfok értékek vannak. A jobb oldalin pedig a ventilátor fokozat 1-2-3-4, és egy A betű. Ez a digitális egyzónás klíma? Ez is kiírja a központi kijelzőn a beállított hőfokot? A klímát kapcsolgatja magától, ha a beálíltott hőfok megkívánja? Köszi!

Nekem az első van, amit te mondasz az nem manuális?

Sajnos nemtudom, ezért kérdezem :) A hirdetésben "automata klíma" van írva.

A központi kijelző pedig ha megnézed olyan alap régi fajta, mint a B Vectrákban, nemtudom van-e köze hozzá: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_c/opel_vectra_c_caravan_1.9_cdti_elegance-7923462

Link to comment
Megosztás:

De digitális ez is? Azaz beállítható a hőfok, kiírja a központi kijelzőn ugyanúgy, mint a kétzónás? Csak annyi a különbség, hogy a kétoldalra nem állítható be különböző hőmérséklet?

Az az igazság, hogy eddig még csak a kétzónásat láttam C Vectrákban, meg ezt a kérdéseset. Gondolom ha van kétzónás, akkor van egyzónás is.

Régebben ugye csak digitális klíma volt, meg manuális. Aztán az egészet megkeverték azzal, hogy van automata klímának nevezett valami, ami átmenet a kettő között. És igazából senki sem tudja mi ez, rosszul is adják meg a használtautó hirdetésekben. Általában a hőfok tekerentyű egy potméter, hőfok osztásokkal, a kocsi pedig valamilyen határok között tudja szabályozni a beállított hőfokot. Viszont a klímát nem kapcsolja automatikusan, és a befújt levegő iránya sem változtatható szabadon, mint a digit klímáknál. Van 5 választás a tekerentyűn, és kész.

Link to comment
Megosztás:

De digitális ez is? Azaz beállítható a hőfok, kiírja a központi kijelzőn ugyanúgy, mint a kétzónás? Csak annyi a különbség, hogy a kétoldalra nem állítható be különböző hőmérséklet?

Az az igazság, hogy eddig még csak a kétzónásat láttam C Vectrákban, meg ezt a kérdéseset. Gondolom ha van kétzónás, akkor van egyzónás is.

Régebben ugye csak digitális klíma volt, meg manuális. Aztán az egészet megkeverték azzal, hogy van automata klímának nevezett valami, ami átmenet a kettő között. És igazából senki sem tudja mi ez, rosszul is adják meg a használtautó hirdetésekben. Általában a hőfok tekerentyű egy potméter, hőfok osztásokkal, a kocsi pedig valamilyen határok között tudja szabályozni a beállított hőfokot. Viszont a klímát nem kapcsolja automatikusan, és a befújt levegő iránya sem változtatható szabadon, mint a digit klímáknál. Van 5 választás a tekerentyűn, és kész.

asszem csak a két oldali digit írja ki a kijelzőre ...

Link to comment
Megosztás:

Na igen, erre gondoltam. Ezek szerint felszereltségi szinttől függően ez a 3 váltakozott.

Gondolom a MID csak az alap dolgokat (fogyasztás, stb) tudja megjeleníteni, amelyeket a fedélzeti komputeres B Veki is.

A GID meg minden mást, a menürendszerén keresztül. A színes meg ugyanezt, plusz a navi is fut rajta.

Az a problémám, hogy az autó, amit kiszemeltem, MID-es, és feltehetően a manuál klímás. Pedig amúgy jó lett volna, mert 150 lovas, nem bőrbelsős, nem valóságtól elrugaszkodott az ára és közel is van. A másik kiszemelt az színes kijelzős, viszont sajnos félbőrbelsős, csak 120 lovas, az ára meg 700 ezerrel drágább.

Látom, te kicserélted a gyári rádiót 1 DIN-esre. Létezik 1 DIN-es beépítőkeret C Vectrához?

Link to comment
Megosztás:

Nem, ez nem az enyém, csak kerestem neked illusztrációnak képet :D

Én nem cserélem ki a rádiót, bár hiányzik az usb, de majd valahogy máshogy megoldom...

Amit kinéztél szerintem automata klímás, de nem hiszem hogy sokmindent kiírna.

Én is idegenkedtem a bőrbelsőtől, de 3 nap alatt megszoktam, asszonynak sem tetszett, de most már őt sem zavarja.

Meg nekem mind a 4 fűtött is :)

Link to comment
Megosztás:

Nem, ez nem az enyém, csak kerestem neked illusztrációnak képet :D

Én nem cserélem ki a rádiót, bár hiányzik az usb, de majd valahogy máshogy megoldom...

Amit kinéztél szerintem automata klímás, de nem hiszem hogy sokmindent kiírna.

Én is idegenkedtem a bőrbelsőtől, de 3 nap alatt megszoktam, asszonynak sem tetszett, de most már őt sem zavarja.

Meg nekem mind a 4 fűtött is :)

Szerintem sem ír ki semmit. A MID szerintem csak azt a 6-8 funkciót tudja, semmi többet.

Azért remélem valaki akinek automata, de nem digit klímája van, megerősít vagy megcáfol a működésében.

Viszont egyzónás digitklímát még nem láttam C vekiben. Zafira B-ben már igen, ami ugye ugyanaz a stílus és műszaki tartalom, mint a C veki. Abban egy kék-fekete pöttyös tekerentyű, egy befújás irány váltó tekerentyű, és egy ventilátor fokozat választó tekerentyű volt. Mindegyik körbe-körbe forgatható volt, a ventilátor fokozat vagy 8-10 fokozatban volt állítható. És mindent amit kiválasztottál, a GID kijelzőn jelzett ki. A klímakompresszort egy menürendszeren keresztül lehetett kiiktatni, vagy engedélyezni, ki vagy beikszelni.

Csak azért idegenkedek a kijelzés nélküli automata klímától, mert kollegámnak olyan volt. Seat Cordobán. Sokat jártunk együtt, így emlékszem, hogy sose lehetett beállítani normálisan. Vagy megfőttünk télen annyira fűtött, vagy megfagytunk benne. Az én B Vekimen teljesen manuális van, csak egy Tescos hőmérővel mérem és jeleztetem ki a befújt levegőt. Igaz, hogy néha tekergetni kell a hőfok állítót, de gyönyörűen be lehet állítani kellemesre a fűtést télen, nyáron meg a hűtést.

Link to comment
Megosztás:

C Vectrákban lévő klíma fajtákról érdeklődnék. Használtautón nézegetve kétfélét láttam (eddig)

Ahol a kétoldali telkerentyű felett egy piros és egy kék pötty van, gondolom az a digitális kétzónás klíma. Ez oké is. Gondolom ennél a hőfok tekerentyűket tekergetve a kijelzőn jelenik meg a beállított hőfok.

Viszont a kiszemelt autóban nem ilyen van, hanem a bal oldali tekerentyűn a szimbólumok vannak, hova fújja a levegőt ablakra-fel-le stb. A középső tekerentyűn hőfok értékek vannak. A jobb oldalin pedig a ventilátor fokozat 1-2-3-4, és egy A betű. Ez a digitális egyzónás klíma? Ez is kiírja a központi kijelzőn a beállított hőfokot? A klímát kapcsolgatja magától, ha a beálíltott hőfok megkívánja? Köszi!

Nem írja ki a hőfokot, azért is van a tekerő köré rajzolva a hideg meleg csík! a kétzónás ki írja mindkét oldalnak külön!

Link to comment
Megosztás:

Nem, ez nem az enyém, csak kerestem neked illusztrációnak képet :D

Én nem cserélem ki a rádiót, bár hiányzik az usb, de majd valahogy máshogy megoldom...

Amit kinéztél szerintem automata klímás, de nem hiszem hogy sokmindent kiírna.

Én is idegenkedtem a bőrbelsőtől, de 3 nap alatt megszoktam, asszonynak sem tetszett, de most már őt sem zavarja.

Meg nekem mind a 4 fűtött is :)

Milyen fejegység van a verdában Gabibácsi?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.