Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Sziasztok, a segítségetek kellene, az a helyzet h az első lökharitóm kicsit lóg illetve mozog, lehet vele valamit kezdeni, mit ellenőrizzek le a felfüggesztésén, a vectram 2003-as GTS verzió, köszi a választ.

Szia!

Legelösször is azt ellenőrizd, hogy az összes csavar és patent tarja, vagy esetleg valamelyik hiányzik?

Kerékjárati ívnél csavarok, a lámpák között és alul meg patentok tartják!

Ha ezek rendben vannak és mégsincs a helyén akkor már lehet el van vetemedve kicsit, vagy a sárvédőkre szerelt műanyag tartó van elkopva!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a segítségetek kellene, az a helyzet h az első lökharitóm kicsit lóg illetve mozog, lehet vele valamit kezdeni, mit ellenőrizzek le a felfüggesztésén, a vectram 2003-as GTS verzió, köszi a választ.

Mindkét kerékjáratban két csavar fogja a lökhárítót, azokat nézd meg. Motorháztető felnyitás után elől középen két műanyag bolha, alul pedig 4 hosszabb műanyag bolha, plusz kétoldalt alul hozzá van csavarozva a motorvédő alsó burkolathoz. Utóbbiakat csak akkor tudod ellenőrizni szerintem, ha aknára állsz, és alámész.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Két dolgot szeretnék kérdezni, az egyik hogy hogy kell leszedni a váltógombot (vectra c 2007) a másik pedig az lenne hogy honnan lehet szerezni cseredarabot?

Választ előre köszönöm! :)

Üdv!

Felfelé kell húzni, és úgy jön le a váltógomb. Cseredarabot autósboltokba, neten, opel kereskedésekbe tudsz szerintem venni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Az én Signumomban is CD70 van, de elgondolkodtam hogy lecserélem egy Androidos hifire... Valaki tud infót adni arról hogy ha kidobom a CD70-et megmarad e a keréknyomás ellenőrző funkció a fogyasztásmérővel, hőmerséklet figyelmeztető, stb..?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én Signumomban is CD70 van, de elgondolkodtam hogy lecserélem egy Androidos hifire... Valaki tud infót adni arról hogy ha kidobom a CD70-et megmarad e a keréknyomás ellenőrző funkció a fogyasztásmérővel, hőmerséklet figyelmeztető, stb..?

Miért cserélnéd le?

Egyébként megmarad minden, mert a fedélzeti computer nem a fejegységben hanem a kijelzőben van!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én Signumomban is CD70 van, de elgondolkodtam hogy lecserélem egy Androidos hifire... Valaki tud infót adni arról hogy ha kidobom a CD70-et megmarad e a keréknyomás ellenőrző funkció a fogyasztásmérővel, hőmerséklet figyelmeztető, stb..?

Szólj, hogy hova dobod ki, én pont egy CD70-et keresek magamnak!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Szép napot!

Tudna valaki segíteni nekem? A neten és itt a fórumon sem találtam "lehet nem kerestem eléggé" Vectra c Javítási Kézikönyv magyar.

Opel vectra c 2004 motorszám: Z19DTH

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: Zsolt

A fórumon nem toleráljuk az illegális letöltést semmilyen formában. Az ilyen irányú kereséseket általában töröljük. Ezen esetben azért hagyom meg ezt a hsz-t, hogy világossá tegyem, minden hasonló kérést, letöltőlinkes választ törölni fogok. Az elkövetőket pedig hsz megvonásban részesítem.

Link to comment
Megosztás:

A fórumon nem toleráljuk az illegális letöltést semmilyen formában. Az ilyen irányú kereséseket általában töröljük. Ezen esetben azért hagyom meg ezt a hsz-t, hogy világossá tegyem, minden hasonló kérést, letöltőlinkes választ törölni fogok. Az elkövetőket pedig hsz megvonásban részesítem.

Elnézést a szabálytalanságért.

Nem volt elég pontos a kérésem.

Engem fizetős is érdekel. csak legyen valamilyen.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv nektek

Gondolkodom hogy szeretett astrámat lecserélem erre:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_c/opel_vectra_c_caravan_2.2_cosmo-8940816

Valami vélemény a kiszemelt példányról?

előre is köszönöm

Jó vételnek tűnik ha valós a km, ami kiderül úgy is!

Mondjuk 2006-ban már új lámpásnak kéne hogy legyen, ott sántít valami! Egy megnézést megér szerintem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok,

Hátha valaki tud segíteni, mert neki is hasonló van. Az mennyire jellemző a C vectránál, hogy a bőrös kormány felső része elkopott/kezd szétmállani? Ma néztem meg ezt az autót és a tulaj állítása szerint a nap miatt történt, mindez 175e km után.

Nem a sima hanem ez a "szivacsos" bőrös kormány:

9100941_8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok,

Tudna abban valaki segíteni, hogy egy 2008-as C-Vectrának, hogy lehet szétszedni úgy a műszerfalát, hogy az később is összerakható legyen és sértetlen? :) Van benne egy Parrot kihangosító, ami nem működik, valszeg nem kap feszültséget, mert nem is világít, telefon sem találja. Meg szeretném keresni, hogy hol van bekötve vagy végignézni a kábelét, mert szerintem az is lehet, hogy valahol eltört. 

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok!

Egy kis segítség iránymutatás kellene  autó vásárláshoz.

Sajnos előző autóm(Opel astra F 1.6  8v) kinőttük,így cserélni szeretném evidens volt,hogy maradok a körbe zárt villám márkánál.

Amiben kellene iránymutatás nézegetem a Vectra c kocsikat és ebben kellene egy kis segítség.Vagy a GTS vagy pedig komi lesz a pakolhatóság szempontjából.Viszont motor ügyileg nem tudok dönteni amit érdemes tudni az autó használatomról évi 15-20ezer km főleg városon kívül fő út és autópálya.

Dízelt szeretnék a nyomatékosság miatt,de mivel benzines autóm volt az is benne van kalapban.Kérdésem az lenne melyik motorral szerelt autó érdemes választani pro kontra érvek kellenének.Dízeles kocsinál tudom a kettős tömegű lendkerék "félelmet",de vagy olyat keresek amibe ki van cserélve vagy belekalkulálom az árba.Megbízhatóság,használhatóság szempontjából melyik válasszam:1.8 bezin(122le),1.9CD TI(150le),1,9CD TI(120le),2.2 CDTI?

Válaszokat előre is köszönöm!

Módosítva : ivanyii
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 11. at 8:01, ivanyii írta:

Sziasztok!

Egy kis segítség iránymutatás kellene  autó vásárláshoz.

Sajnos előző autóm(Opel astra F 1.6  8v) kinőttük,így cserélni szeretném evidens volt,hogy maradok a körbe zárt villám márkánál.

Amiben kellene iránymutatás nézegetem a Vectra c kocsikat és ebben kellene egy kis segítség.Vagy a GTS vagy pedig komi lesz a pakolhatóság szempontjából.Viszont motor ügyileg nem tudok dönteni amit érdemes tudni az autó használatomról évi 15-20ezer km főleg városon kívül fő út és autópálya.

Dízelt szeretnék a nyomatékosság miatt,de mivel benzines autóm volt az is benne van kalapban.Kérdésem az lenne melyik motorral szerelt autó érdemes választani pro kontra érvek kellenének.Dízeles kocsinál tudom a kettős tömegű lendkerék "félelmet",de vagy olyat keresek amibe ki van cserélve vagy belekalkulálom az árba.Megbízhatóság,használhatóság szempontjából melyik válasszam:1.8 bezin(122le),1.9CD TI(150le),1,9CD TI(120le),2.2 CDTI?

Válaszokat előre is köszönöm!

Helló!

Arról írok ami volt- van tehát saját élményeink!

2.2 ből DTi van , nekünk az volt, kettős tömegű lendkerékkel nem volt baj viszont 280e km-nél megállat az adagoló, egyéb motorikus problémája nem volt, jó motor, húz rendesen, van benne nyomaték, 5-6 literes fogyasztás vegyesen!

Sajnos az 1.8-as benzinest nem ismerem, nekünk most 2.0 Turbó benzin van, az a motor parádésan jó, de még csak október óta úgyhogy hosszútávon nyilatkozni arról még nem tudok.Idáig jó!fogyasztás 8 liter.

Link to comment
Megosztás:

Közeben informálodtam több helyen is.Mindenki azt mondta,hogy a legjobb vétel az 1.9 cdti 150 le 6 váltoval.Akinek volt mindenki megbánta,hogy eladta akinek van esze ágába sincs eladni.Naponta nézegeten a használtautót,de elég nehéz lesz találni egyet nekem sötét színü tetszik fekete vagy kék.Es ezek alapján eleggé megcsappan a kocsik száma főleg ha az árat is beállítom amit rá tudnék szánni akkor meg egy kezem elfér a találati lista.Várunk ez van

Link to comment
Megosztás:

1 óra, ivanyii írta:

Közeben informálodtam több helyen is.Mindenki azt mondta,hogy a legjobb vétel az 1.9 cdti 150 le 6 váltoval.Akinek volt mindenki megbánta,hogy eladta akinek van esze ágába sincs eladni.Naponta nézegeten a használtautót,de elég nehéz lesz találni egyet nekem sötét színü tetszik fekete vagy kék.Es ezek alapján eleggé megcsappan a kocsik száma főleg ha az árat is beállítom amit rá tudnék szánni akkor meg egy kezem elfér a találati lista.Várunk ez van

Szia! nekem 2005-ös 1.8 benzin van, most már több mint 5 éve! nagyon megbízható, semmi gondom nem volt vele, ajánlani tudom!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.