Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, Zolcsy82 írta:

Sziasztok!

F-es ferdehátú Astrára melyik G-s sport hátsó dob jó? (kipufogó :)

Állítólag dob a teljesítményen egy kicsit!

Van többféle, pl a szélesebb elfér -e?

Legjobb kifejezetten F-ra való dobot rátenni, az tuti elfér, azon kívül bármi alá rakható , de hogy pontosan melyik megy fel egy az egyben az nem nagyon lehet előre megmondani. Hogy hoz-e lóerőt azt nem hinném, egy 5 méter hosszú rendszer végét lecseréljük , az nem sokat javít az egészen, hangosabb, az ember meg jobban nyomja neki. A legnagyobb fojtás a katalizátort, ha kiveszed talán az hoz 1-2 lóerőt.

Link to comment
Megosztás:

Nah. A klímagáz megszökött. A két nyomáskapcsolót nem húztam meg, csak kézzel tekertem rá. A kétvezetékesnél elnyomta mindet. Nyomattunk nitrogént és hallani lehetett, hogy ereszt. Új tömítés, újra ráteker, villáskulccsal meghúz. Maradt benne a nitrogén, csütörtökön meg kell lennie az 5-7bar nyomásnak. Aktuálisan 6-ot mutatott a műszer. Vettem szivárgáskeresőt, de a nagynyomású szelepen kívül sehol sem habzik. Azt meg ma feladták futárral, úgyhogy csütörtökön az is csere. A régi csőrendszerből amúgy simán kitekertem a nagynyomású töltőszelepet fogóval. Méghogy nem cserélhető... :-)

Holnap még veszek UV-ledet és egy éjszaka megvilágítom a kompresszort, mert nekem az még gyanús. De addig is tudom próbálni, hogy van e benne gáz, szelepnyomogatás nélkül is, mert gyújtásra is bekapcsolnak már a hűtőventik és ezzel a klímavezérlés is, csak a kompresszort kezeli a motorvezérlő. Ugye a nyomáskapcsolók kapcsolnak a nitrogén miatt. Viszont kifejezetten megkért a klímás, hogy most ne használjam klímát, mert most üresen van benne a nitrogén. :-)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 perce, wookie írta:

In progress.... :)
Mert van egy gyárilag gyári klímás astrám, de inkább végig szopom a vectrával utólag. :D

Jó tanács 1: mindenhova új tömítés.
Jó tanács 2: új kondenzátor és szárítószűrő!
Jó tanács 3: vegyél UV LED-et és világítsd meg vele a kompresszort. Most jöttem a garázsból és mindkét háztömítésnél zöldellik gyöngéden a kompi. A tartalék kompi nem.
Jó tanács 4: max 1-2 napig legyen "szárazon". Vagy legalább vákuumoltasd le, hogy ne legyen benne pára. (ugye negatív nyomáson csökken a víz forráspontja és párologni kezd)
 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, daykiller írta:

Oszt ki, mikor fogott utoljára gyári Opel alkatrészt? :D Zotya majd hőzöngeni fog, hogy ez ugyanolyan sz.r, mint az utángyári. Csak épp ezt az alkatrészt (se), kapod meg utángyártva. :)
 

Nájn bitte...én azt mondtam hogy amióta megállt a szalag már nincs gyári minőségű alkatrész, csak még az ami ott maradt beépítetlenül.:goofy: Tehát amikor azt mondja a bótos hogy ez gyári, azt csak azért teszi mert qrva drága és így talán megveszed. :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Na és akkor mi van, ha cromaxban rendeltem alkatrészt, amit csak gyáriban lehet kapni, de ma jött levél, hogy már nem rendelhető, a gyártása megszűnt? Konkrétan a klímahűtő alsó gumibakjai kellenének nekem. Ez pedig csak és kizárólag gyári alkatrészként volt beszerezhető. Darabja ~1400Ft.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, daykiller írta:

Na és akkor mi van, ha cromaxban rendeltem alkatrészt, amit csak gyáriban lehet kapni, de ma jött levél, hogy már nem rendelhető, a gyártása megszűnt? Konkrétan a klímahűtő alsó gumibakjai kellenének nekem. Ez pedig csak és kizárólag gyári alkatrészként volt beszerezhető. Darabja ~1400Ft.

A caravan csomagtartó zsanér stiftre is azt mondták hogy azért horror árú ( talán valami 6 ezer forint / darab) mert ebből csak gyári van. Végülis teljesen hihető hogy egy 20-24 éves autóhoz gyárt még egy beszállító gyári alkatrészeket, amik aztán olyan drágák hogy senki nem veszi őket. Ha azt mondod Bosch pumpa azt mondom oké gyári mert attól függetlenül hogy az autó gyártása megszűnt és nem kell szállítani a sor mellé, még a gyár megmaradt. De egy fémdarabnál amikor odaírják hogy gyári ......:goofy: Mindenki spórol mindenki próbál pénzt megfogni és ezt egy alkatrésznél a minőségen, anyag összetételen lehet. Ha megveszel egy új autót abban ( elvileg) nem lehet cart beépíteni hiszen garancia van rá, hülyén nézne ki ha 2 évesen 20ezer kilométerrel később sorra elkezdenének kopogni  a talpasok. ( de mégis vannak visszahívások Suzuki elporladó lengőar stb...)De ha 20 évesen cseréled ugyanezt az alkatrészt gyárinak kikiáltott minőségre érdekelni fog bárkit is ha 2 év múlva már kopog? Lesz belőle balhé-visszahívás? Nem hiszem. De amúgy 4 karikás gyárban dolgozó ismerősöm szerint már a gyártásnál is trükköznek az alkatrésszel már ennél a " prémium" márkánál is. Sok gyárban megfordultam már, csak addíg van szigorúan tartva a minőség amig a vevő aláírja a szerződést, és az első pár darab terméket szétnyúzza. Onnantól kezdve elkezdik feszegetni  a határokat min lehet spórolni még mi " megy el". Vagy az anyagminőségen, vagy a mérettűrésen, attól függ az adott terméknél min lehet. Legyártanak 1200 darabot, 1000 kell, de csak 950-et engedett el a meós. Na ekkor átnézik a "kidobott" 250-et.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Bundee írta:

Az a váltóoldali főtengő szimmering?

Neeem...

50 perce, HaPetya írta:

Egy kinyomócsapágy és egy nyelestengely szimmering.

Igen...de egyre jobban elmegy a kedvem attól a szimering cserétől. Mostanában mintha már nem is szivárogna.:-) De majd ha kihúzom a nyelestengelyt és megpiszkálom vele a szimeringet tuti ereszteni fog. :goofy: Azon filózok hogy talán ha leengedem a bölcső vezető felőli oldalát akkor le tudom ereszteni a váltót úgy hogy a hosszú féltengelyt nem húzom ki belőle, de a nyelestengelyt akkor is ki kell, vagy nem? Emlékeim szerint 3-5 centit kell elhúzni a váltót a motortól hogy kicsússzon a főtengelyből a nyelestengely.:confused: Olyan sok a talán hogy hajlok arra is hogy megint a motort emelem ki. A váltó leszedéskor ki kell húznom a  féltengelyeket, ehhez kiszednem a lengőkarból a gömbfejeket ami nekem mindíg szívás. A szimeringek tuti megsérülnek . Ha a motort kiemelem akkor meg a mociháztető le, a vízcsöveket-kipufogót  lekötöm, a két kábelkorbácsot lebontom, és mehet ki felfelé. Csak valahogy meg kell támasztanom, nem szivasan matatok alatta amig a csörlőn lóg. Mondjuk a nyelestengely szimering cserénél nem gond ha bent marad a tengely?

Link to comment
Megosztás:

Nálam is tervben van a váltócsere, meg a 240ezret futott kuplung is kiszolgálta már az időt úgy érzem.
Amit még járulékosan cserélni gondoltam, a főtengely szimering a váltó oldalon, mert a kuplungablakból jött ki ilyen fekete olajos tatymák, meg néha dobál a kuplung.
Most úgytűnik tudok szerezni egy F15C355-ös váltót, viszont nemtudom, hogy kiszerelt állapotába miket lenne jó cserélni rajta.
-nyelestengely csapágy első-hátsó
-szimering: kihajtásnál és a kuplung oldalon (mint látható most)

Más egyéb ötlet?
 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Neeem...

Igen...de egyre jobban elmegy a kedvem attól a szimering cserétől. Mostanában mintha már nem is szivárogna.:-) De majd ha kihúzom a nyelestengelyt és megpiszkálom vele a szimeringet tuti ereszteni fog. :goofy: Azon filózok hogy talán ha leengedem a bölcső vezető felőli oldalát akkor le tudom ereszteni a váltót úgy hogy a hosszú féltengelyt nem húzom ki belőle, de a nyelestengelyt akkor is ki kell, vagy nem? Emlékeim szerint 3-5 centit kell elhúzni a váltót a motortól hogy kicsússzon a főtengelyből a nyelestengely.:confused: Olyan sok a talán hogy hajlok arra is hogy megint a motort emelem ki. A váltó leszedéskor ki kell húznom a  féltengelyeket, ehhez kiszednem a lengőkarból a gömbfejeket ami nekem mindíg szívás. A szimeringek tuti megsérülnek . Ha a motort kiemelem akkor meg a mociháztető le, a vízcsöveket-kipufogót  lekötöm, a két kábelkorbácsot lebontom, és mehet ki felfelé. Csak valahogy meg kell támasztanom, nem szivasan matatok alatta amig a csörlőn lóg. Mondjuk a nyelestengely szimering cserénél nem gond ha bent marad a tengely?

Én rászántam a pénzt és a lángosnál vettem egy gömbfej kipattintót cirka 3500 forintért.

Egy álom ezzel dolgozni...és nem kalapálni... :-)

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki! 

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e itt esetleg valaki aki balatonfüredi, vagy környéki? Úgy vagyok vele, hogy a kicsit is komolyabb szereléseket tök szívesen megcsinálnám magam, csak se eszközöm, se gyakorlatom. Viszont szervizben meg egyrészt drága, másrészt egy csomó helyre nem lehet vagy nem éri meg hozott alkatrészt vinni. Márpedig én egy csomó mindent meg tudok szerezni jóval olcsóbban, legalábbis a szerviz beszerzési forrásánál, bizonyos u betűs cégnél biztos olcsóbb.

Szóval ha van itt valaki aki környékbeli, szóljon légyszi, hadd zavarjam már a hülyeségeimmel. :D

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Neeem...

Igen...de egyre jobban elmegy a kedvem attól a szimering cserétől. Mostanában mintha már nem is szivárogna.:-) De majd ha kihúzom a nyelestengelyt és megpiszkálom vele a szimeringet tuti ereszteni fog. :goofy: Azon filózok hogy talán ha leengedem a bölcső vezető felőli oldalát akkor le tudom ereszteni a váltót úgy hogy a hosszú féltengelyt nem húzom ki belőle, de a nyelestengelyt akkor is ki kell, vagy nem? Emlékeim szerint 3-5 centit kell elhúzni a váltót a motortól hogy kicsússzon a főtengelyből a nyelestengely.:confused: Olyan sok a talán hogy hajlok arra is hogy megint a motort emelem ki. A váltó leszedéskor ki kell húznom a  féltengelyeket, ehhez kiszednem a lengőkarból a gömbfejeket ami nekem mindíg szívás. A szimeringek tuti megsérülnek . Ha a motort kiemelem akkor meg a mociháztető le, a vízcsöveket-kipufogót  lekötöm, a két kábelkorbácsot lebontom, és mehet ki felfelé. Csak valahogy meg kell támasztanom, nem szivasan matatok alatta amig a csörlőn lóg. Mondjuk a nyelestengely szimering cserénél nem gond ha bent marad a tengely?

Szerintem ablakos váltónál azt is ki lehet cserélni ablakon keresztül, a csapágy vezetőt ki lehet venni és abban van a szimering.

Ha nem felejtem el, holnap felmászok a padlásra és lefényképezem.

Talán itt is látszik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nah. Még mindig klíma. Tegnap voltam a Hetyke által ajánlott klímás srácnál. Kicserélte a nagynyomású töltőszelepet, igaz nekem kellett megmutatni, hogyan kell. Mindegy. Amúgy a 6bar nyomásból maradt 5,5 bar a rendszerben. Ez várható volt, mivel a szivárgáskeresőmet az eresztő nagynyomású töltőszelepen próbáltam. Szelepcsere után pedig mondta, hogy akkor most megnyomjuk nitrogénnel, 14bar-ral "ahogy szoktam" és ha van még gyenge pont a rendszerben, akkor az előjön. Feltolta 14-re, egy ideig semmi, aztán a kompresszor feladta. Elpukkant, éles visító sípolás, szivárgáskeresőt ráfújva habzott a háztömítésnél gyengéden. Tegnap neki is álltam a cserének, de fél tízkor megittam az utolsó korty sört és "ottb.sszameg" felkiáltással átöltöztem és hazamentem. Reggel meló amúgy is. Amúgy a belső kompresszor rögzítő csavarhoz nem fértem hozzá. Az automata feszítő útban van. Aztán ma kitaláltam, hogy akkor ráteszem a villáskulcsot, meghúzom a feszítőt felfele és a kulcs végére csövet húzva megtámasztom a generátoron. Hibátlan lett, simán hozzáfértem. Ezután a hűtő felőli kompresszor rögzítő csavar nem akart megindulni. Ennél meg azt a trükköt találtam ki, hogy felemeltem a motort addig, hogy a krova és a hosszanti nyúlvány közé fadarabot berakva, nyitás irányban befeszüljön a kulcs a nyúlványhoz, így tudtam két kézzel húzni a kulcsot. Azonnal megindult. Kompi csere, aztán jól eljátszadosztam a motortartó bakkal, mire mindhárom csavart lyukra tudtam játszani. Aztán összeraktam a motorteret, próbára beindítottam, frankó minden és megint fél tíz. Amúgy fél hatkor folytattam ma.

Használt kompresszor került fel. Egy éve áll a garázsban, lezárva, igaz nem lett vákuumolva. De remélem egy ideig kibírja. Ha ez sem lesz jó, akkor felújítom a most leszedett kompresszort. A szíjtárcsája akkorákat kottyan, hogy konkrétan van olyan állás, hogy forgatni tudom a kompresszort is. Anno ugye autópályán haladva elszakadt a hosszbordás és a feszítőgörgőt szanaszét szedte, azután kezdett el a generátor csapágya is nyikorogni, így gondolom, hogy a kompresszornak sem tetszett.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, pszilaj írta:

Én rászántam a pénzt és a lángosnál vettem egy gömbfej kipattintót cirka 3500 forintért.

Egy álom ezzel dolgozni...és nem kalapálni... :-)

Volt nálam egy kölcsönben egy ideig, de volt hogy azzal sem tudtam ( vagy már nem mertem tovább tekerni) kiugrasztani a talpast. feszít-kocogat, megint feszít-kocogat és így tovább.

10 órája, Tiu írta:

Szerintem ablakos váltónál azt is ki lehet cserélni ablakon keresztül, a csapágy vezetőt ki lehet venni és abban van a szimering.

Ha nem felejtem el, holnap felmászok a padlásra és lefényképezem.

Talán itt is látszik.

Kösz, hülye voltam amikor kint volt a motor ezt a részt nem néztem meg jobban. Meg persze amíg a főtengelynél eresztette a motorolajat nem tűnt fel, hogy a váltó olaj is szivárog.

Link to comment
Megosztás:

TMK az vajon miiii????

13467425_778056985664862_1489455301_o.jp

 

2009 óta van nálunk az autó, azóta egyszer volt rajta szíj cserélve, azt is én cseréltem mert már az lőző is így nézett ki. Mínusz a foghíj.

Amúgy valaki nem tudja a feszítőgörgő cikkszámát véletlenül? Mert boltban jellemzően opelre csak a komplettet hozza aranyáron, de Róóóbinak is vettünk valami vw-ből kikeresve méret alapján, ahhoz hozta csak a görgőt is, valami 2-3 pénzér'.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

4 órája, wookie írta:

TMK az vajon miiii????

2009 óta van nálunk az autó, azóta egyszer volt rajta szíj cserélve, azt is én cseréltem mert már az lőző is így nézett ki. Mínusz a foghíj.

Amúgy valaki nem tudja a feszítőgörgő cikkszámát véletlenül? Mert boltban jellemzően opelre csak a komplettet hozza aranyáron, de Róóóbinak is vettünk valami vw-ből kikeresve méret alapján, ahhoz hozta csak a görgőt is, valami 2-3 pénzér'.

TMK? :D sokszor hasznos.

Mert rossz a csapágy a görgőben? Lehet benne cserélni ám. Úgy még olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.