Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

27 perce, zotya975 írta:

Szerintem környezetvédelmi normák miatt lettek gyengébbek a motorok, pölö a c16nz Euro 2-es 75-lovas, a x16szr meg ha jól tudom már Euro 4-es 71 Lovas. Bejött a kopogásszenzor, az elektromos Egr és a Dis gyújtás.  A c20xe-t sem szerelték már 94-után pedig az ugye 150 Lovas volt.  Ecotech motorosnál csak 125Lovas a legerősebb ha nem tévedek. 

Az SZR-em 75 lovas, Euro 2-es. Igen, Agr és Dis gyújtás.  Mindegy, ezt vettem, ezt használom. :) 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Róóóbi írta:

Nekem a Z-s karaktere valahogy jobban bejön. Majdnem olyan mint a C-s de mégis más. 

Nem tudom, egyik sincs, de a váltó áttétele is sokat számít érzésben.

Csak az nem mindegy, hogy 130-nál 4ezret forog, vagy 3ezret. Az újabb 1,8-on mindig keresem a 6.-at. :icon11:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Elvileg abból is csinálhatsz 100 Lovas SE-t. Bár szerintem több a buktató mint a sima NZ-SE átépitésnél. 

Hát, kíváncsivá tettetek ami azt illeti.... :) Bár nem olyan motorral mint az enyém, de neked elég friss élményeid vannak e-téren.

1 órával ezelőtt, Tiu írta:

Van egy z16se szívócsövem, elektromos pillangóval, injektorokkal. :-)

Mondjuk én akkor is c16se-t csinálnék... (egyszerűbb, jobb) :wink:

Ok ok. Tételezzük fel, hogy beújítok egy c16se fejre. Gyújtással elvileg különösebb dolgom nincs, szerintem..... Még mindíg hátravan az üzemanyag ellátás, mert ugye az SZR központis. Sejtésem szerint kábelezéssel is kell számolni talán ez nem olyan nagy dolog. Még hátravannak a csövezések. Vezérműszíj ugyanúgy keresztbordás, gondolom itt nincs eltérés a kiosztásban. Ha mondjuk vez. tengellyel és kupakkal sikerül vennem, az úgy elég komplett lenne. 

Ezenkívül? ( nyilván keresem a leírásokat ) 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

18 perce, tuskes írta:

Hát, kíváncsivá tettetek ami azt illeti.... :) Bár nem olyan motorral mint az enyém, de neked elég friss élményeid vannak e-téren.

Ok ok. Tételezzük fel, hogy beújítok egy c16se fejre. Gyújtással elvileg különösebb dolgom nincs, szerintem..... Még mindíg hátravan az üzemanyag ellátás, mert ugye az SZR központis. Sejtésem szerint kábelezéssel is kell számolni talán ez nem olyan nagy dolog. Még hátravannak a csövezések. Vezérműszíj ugyanúgy keresztbordás, gondolom itt nincs eltérés a kiosztásban. Ha mondjuk vez. tengellyel és kupakkal sikerül vennem, az úgy elég komplett lenne. 

Ezenkívül? ( nyilván keresem a leírásokat ) 

1,6-nál ugyanaz a történet, 3baros pumpa, hf. sallangokkal, ECU+vezetékköteg.

Azt kell csak megkeresni, hogy az SZ vagy az SZR dugói ugyanolyanok-e, mint az SE-é. (arra most nem emlékszem)

Szerk.: Megnéztem, az SZ dugó ugyanolyan, de kb. 0,5mm-t kell síkolni az 1,6SE hf.-ből és kb. ugyanaz lesz a sűrítési arány SZR dugóval is. Vezetékköteg ECU-val azért kell, mert itt a 4 injektort, pontosabban 2-2-t külön kell vezérelni.

Sokszor le volt már írva itt az f fórumban...

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Tiu írta:

1,6-nál ugyanaz a történet, 3baros pumpa, hf. sallangokkal, ECU+vezetékköteg.

Azt kell csak megkeresni, hogy az SZ vagy az SZR dugói ugyanolyanok-e, mint az SE-é. (arra most nem emlékszem)

Sokszor le volt már írva itt az f fórumban...

Köszönöm! 

A kereső itt kissé nehézkesebben működik, ha nem tudom pontosan milyen szavakkal szó összetételekkel keressek ( nekem ), úhogy a Guglit kérdeztem elsőként. Most a fórum jön. :) 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, tuskes írta:

Köszönöm! 

A kereső itt kissé nehézkesebben működik, ha nem tudom pontosan milyen szavakkal szó összetételekkel keressek ( nekem ), úhogy a Guglit kérdeztem elsőként. Most a fórum jön. :) 

https://napivuki.blog.hu/2012/05/15/c16nz_c16se_atepites

Szerk.: keresőszó: se-sítés

https://www.opelforum.hu/search/?q=se-sítés&sortby=relevancy&search_and_or=or&page=2

https://www.opelforum.hu/topic/14-motor/?do=findComment&comment=1087617

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

31 perce, Tiu írta:

Ezt olvastam már, és mentve is van könyvjelzőkhöz a többi bejegyzése miatt is. :) Mondjuk most annyiban megerősített, hogy a vízcsővel, a gumicsővel szívócsonkhoz,  és a kipufogó bekötéssel gondom lesz. Többi egyenlőre nem tűnik túl macerásnak, persze mondom ezt úgy, hogy felépítésre az SZR-t elég jól ismerem már, viszont nem láttam még közelről SE-t. :whistle:

Link to comment
Megosztás:

8 perce, tuskes írta:

Ezt olvastam már, és mentve is van könyvjelzőkhöz a többi bejegyzése miatt is. :) Mondjuk most annyiban megerősített, hogy a vízcsővel, a gumicsővel szívócsonkhoz,  és a kipufogó bekötéssel gondom lesz. Többi egyenlőre nem tűnik túl macerásnak, persze mondom ezt úgy, hogy felépítésre az SZR-t elég jól ismerem már, viszont nem láttam még közelről SE-t. :whistle:

Mindegyik beszerezhető, előbb-utóbb. :wink:

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Tiu írta:

Nem tudom, egyik sincs, de a váltó áttétele is sokat számít érzésben.

Csak az nem mindegy, hogy 130-nál 4ezret forog, vagy 3ezret. Az újabb 1,8-on mindig keresem a 6.-at. :icon11:

Erre konkrét számokkal tudok neked  szolgálni. Az Astra X16SZ, F13XXXX váltóval, valós 130km/h az 3500r/min.

A Meriva Z16SE, F13W3.94, ott a 130km/h közel 4000r/min. A Meriva alá gondolkodok egy hatos váltón...:confused:

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Stevy írta:

Alapjárati gondokra talán kicsit leszűkíthető a hiba helye, mivel sokat evett az otthoni 16NZ, meg a felpörgési gondok is már eléggé elfajultak ki lett cserélve az injektor egy bontottra kompletten, és azóta megszűnt a jelenség. :icon13:

Akkor lehet a két  injektor (két fél)ház  közti tömítés is oka lehet a hibának, én meg még mindíg nem tudtam kettévenni az enyémet mert nincs akkora torxom. 40-es kell, de a sima bit gyenge hozzá. Vagy csak a szelepet cserélted ki? Mert azt én is, de a hiba maradt.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 11. at 23:02, Tiu írta:

1,6-nál ugyanaz a történet, 3baros pumpa, hf. sallangokkal, ECU+vezetékköteg.

Azt kell csak megkeresni, hogy az SZ vagy az SZR dugói ugyanolyanok-e, mint az SE-é. (arra most nem emlékszem)

Szerk.: Megnéztem, az SZ dugó ugyanolyan, de kb. 0,5mm-t kell síkolni az 1,6SE hf.-ből és kb. ugyanaz lesz a sűrítési arány SZR dugóval is. Vezetékköteg ECU-val azért kell, mert itt a 4 injektort, pontosabban 2-2-t külön kell vezérelni.

Sokszor le volt már írva itt az f fórumban...

Úh! Ezt a posztodat nem is láttam tegnap. Valahol olvastam, lehet itt, hogy a c14se és a c16se motorvezérlő és a kábel hozzá azonos. A leömlő ritka mint a fehér holló, már látom ez lesz a kihívás. Hf-et vettem ma sallangokkal: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=759IMG_1034.jpeg 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=850IMG_1035.jpeg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=505IMG_1036.jpeg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=846IMG_1037.jpeg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=916IMG_1038.jpeg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=855IMG_1039.jpeg

Nyiván lesz mit rajta puceválni, de állítólag működő, csak balesetes autóból lett kivéve. Mechanikus sérülést nem láttam rajta, síkoltatni biztos fogom. Ha jól értem, az SZR-hez passzításhoz is kell a 0,5 mm síkolás a megfelelő értékhez? 

Tök jó lenne ha én is tudnám ezeket az adatokat honnan lövitek, mert sokszor tök ostobának érzem magam ezekkel a kérdésekkel. Azt sem tudom, milyen méretei vannak az SZR vagy az SE dugóknak. :omg:Állítólag gumicsövet lehet venni utángyári, jó minőségűt a légszűrőházhoz, ezt mondjuk egy 90 km-re lévő bontós mondta telefonon ma. Gondolom itt is kapható. 

Kaptam egy tippet, miszerint 4-2-1 es leömlő van a karbis Vectrán, esetleg karbis E Kadetten is, csak azokon nincs furat a lambdának, azt fúrni kéne bele. Esetleg egy alternatíva.... Még rejtély az a bizonyos vízcső, ennek is utánaérdeklődök a napokban. Addig elviszem a hf-et gépműhelybe, bár a gyári magasságát kellene tudnom, mennyit vetessek le belőle, mert lehet akár már volt síkolva.  

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tuskes írta:

Úh! Ezt a posztodat nem is láttam tegnap. Valahol olvastam, lehet itt, hogy a c14se és a c16se motorvezérlő és a kábel hozzá azonos. A leömlő ritka mint a fehér holló, már látom ez lesz a kihívás. Hf-et vettem ma sallangokkal: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=759IMG_1034.jpeg 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=850IMG_1035.jpeg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=505IMG_1036.jpeg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=846IMG_1037.jpeg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=916IMG_1038.jpeg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=855IMG_1039.jpeg

Nyiván lesz mit rajta puceválni, de állítólag működő, csak balesetes autóból lett kivéve. Mechanikus sérülést nem láttam rajta, síkoltatni biztos fogom. Ha jól értem, az SZR-hez passzításhoz is kell a 0,5 mm síkolás a megfelelő értékhez? 

Tök jó lenne ha én is tudnám ezeket az adatokat honnan lövitek, mert sokszor tök ostobának érzem magam ezekkel a kérdésekkel. Azt sem tudom, milyen méretei vannak az SZR vagy az SE dugóknak. :omg:Állítólag gumicsövet lehet venni utángyári, jó minőségűt a légszűrőházhoz, ezt mondjuk egy 90 km-re lévő bontós mondta telefonon ma. Gondolom itt is kapható. 

Kaptam egy tippet, miszerint 4-2-1 es leömlő van a karbis Vectrán, esetleg karbis E Kadetten is, csak azokon nincs furat a lambdának, azt fúrni kéne bele. Esetleg egy alternatíva.... Még rejtély az a bizonyos vízcső, ennek is utánaérdeklődök a napokban. Addig elviszem a hf-et gépműhelybe, bár a gyári magasságát kellene tudnom, mennyit vetessek le belőle, mert lehet akár már volt síkolva.  

Kell még cserélned a motor mellett-mögött található műanyag vízcsövet, lesz egy plusz leágazás a fojtószelepház vízellátásához, kell ez a cső és a fojtószelepház közé egy vékony, meg a bal oldali radiátor cső. Délután tudok róla képet, most megyek melózni. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Akkor lehet a két  injektor (két fél)ház  közti tömítés is oka lehet a hibának, én meg még mindíg nem tudtam kettévenni az enyémet mert nincs akkora torxom. 40-es kell, de a sima bit gyenge hozzá. Vagy csak a szelepet cserélted ki? Mert azt én is, de a hiba maradt.

Az egészet egyik le, másik fel :-) A tömítésből kicsi hiányzott már, lehet az volt, csak mikor mondtam, hogy cserélje majd ki, mert hétvégén szétkaptam, és akkor nem volt már nyitva semmi. Aztán még rosszabb lett a felpörgések aránya, így az lett a vége, hogy egybe lecserélték.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

Kell még cserélned a motor mellett-mögött található műanyag vízcsövet, lesz egy plusz leágazás a fojtószelepház vízellátásához, kell ez a cső és a fojtószelepház közé egy vékony, meg a bal oldali radiátor cső. Délután tudok róla képet, most megyek melózni. 

Igen az megvan, hogy valami trükközés kell ott. Vizuálisan nincs meg hogy hogyan néz ki egy ilyen " átvariált" motortér, majd próbálok képeket keresni itt, vagy neten.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Igen az megvan, hogy valami trükközés kell ott. Vizuálisan nincs meg hogy hogyan néz ki egy ilyen " átvariált" motortér, majd próbálok képeket keresni itt, vagy neten.

Bocs  , elmaradt a kép, de majd pótlom.:blush: Alapból ugye fentről, elölről, és balról nincs különbség, és mivel neked amúgy is DIS-es volt neked jobbról sem. Konkrétan csak a hengerfej mögött van az eltérés. 

3067272-20190213-HSGfhw.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Bocs  , elmaradt a kép, de majd pótlom.:blush: Alapból ugye fentről, elölről, és balról nincs különbség, és mivel neked amúgy is DIS-es volt neked jobbról sem. Konkrétan csak a hengerfej mögött van az eltérés. 

3067272-20190213-HSGfhw.jpg

 

Ott viszont elég nagy. :) Annyira ebből a szögből nem kivehető hogy mi honnan-hová, de ezt a helyzet úgyis adja majd. Csak szeretnék úgy előkészülni, ha szétszedem, akkor minden meglegyen ahhoz, hogy akkor össze is tudjam rakni. Ez megvan mondjuk 3-4 óra alatt, ha minden alkatrész rendelkezésre áll. 

Az ilyen alap dolgok mint üzemanyagcső, gázbowden stb, ezek méretre stimmelnek, tehát, varia nélkül az új fejre csatlakoztathatóak? Itt a meglévő vákumcsövekkel mi lesz? Ezt nem is kérdeztem. Átnézem mi-hogy van most, és erre hogy mennek a csatlakozások. Ezt a vízcső variációt gondolom boltban be lehet szerezni, max utángyáriban.... Továbbra is érdekel minden nemű ajánlat, ha esetleg valakinek van elfekvőben 4-2-1 leömlője 1.6-ra. :) Ezt tényleg égen földön nem találok...

Link to comment
Megosztás:

22 órája, tuskes írta:

Úh! Ezt a posztodat nem is láttam tegnap. Valahol olvastam, lehet itt, hogy a c14se és a c16se motorvezérlő és a kábel hozzá azonos. A leömlő ritka mint a fehér holló, már látom ez lesz a kihívás. Hf-et vettem ma sallangokkal...

Nyiván lesz mit rajta puceválni, de állítólag működő, csak balesetes autóból lett kivéve. Mechanikus sérülést nem láttam rajta, síkoltatni biztos fogom. Ha jól értem, az SZR-hez passzításhoz is kell a 0,5 mm síkolás a megfelelő értékhez? 

Tök jó lenne ha én is tudnám ezeket az adatokat honnan lövitek, mert sokszor tök ostobának érzem magam ezekkel a kérdésekkel. Azt sem tudom, milyen méretei vannak az SZR vagy az SE dugóknak. :omg:Állítólag gumicsövet lehet venni utángyári, jó minőségűt a légszűrőházhoz, ezt mondjuk egy 90 km-re lévő bontós mondta telefonon ma. Gondolom itt is kapható. 

Kaptam egy tippet, miszerint 4-2-1 es leömlő van a karbis Vectrán, esetleg karbis E Kadetten is, csak azokon nincs furat a lambdának, azt fúrni kéne bele. Esetleg egy alternatíva.... Még rejtély az a bizonyos vízcső, ennek is utánaérdeklődök a napokban. Addig elviszem a hf-et gépműhelybe, bár a gyári magasságát kellene tudnom, mennyit vetessek le belőle, mert lehet akár már volt síkolva.  

Az 1,4 és 1,6 motortéri köteg egyforma és az ECU is. Az ECU-ban levő eprom tartalma más, magyarul más előgyújtás értékek és befecskendezési idők vannak benne a különböző motorokhoz. Ha odaérsz, hogy lesz ecu, tudok adni 1,6-hoz való epromot (esetleg a gyárinál kicsit jobbat is), igaz előtte egy IC foglalatot be kell forrasztani.

Leömlőt ha nem találsz, először össze lehet rakni a mostanival is. Lehet keresni c20xe leömlőt is, de ahhoz kell még talpat vágatni és faragni hegeszteni, mert hengertávolságban van eltérés.

Vízcsőből a motor háta mögötti vastag műanyag cső kell, amelyiken van plusz kivezetés, ami az se pillangót fűti. Találsz az se pillangón két kivezetést vékony csővel. A másik, gumicső ami még kell, annak egyik kivezetése ide csatlakozik a pillangóra, a másik kivezetése pedig a szívócsőre, ill. a másik vége a radiátorra. (erről Zotyának biztos van képe)

Képről egész jól néz ki a vez.tengely bár talán az szr és se ugyanaz. Ezt majd meglátod, lesz tartalék. Az égéstérről még nem ártott volna egy kép. :)

Az adatokat úgy kellett összeszedni innen-onnan., a többi számolás kérdése. Elvileg a hf. gyári magassága 96,0 mm és az "így csináld" könyv szerint síkolásnál a legkisebb méret 95,9 mm lehet. Ezt a méretet le tudod ellenőrizni most mekkora. Leírom majd a számolást is, csak elő kell keresnem az adatokat. :)

Link to comment
Megosztás:

Van kép, meg lesz is, csinálok a motor hátsó részéról. A gázbowdennel nincs gond csak másfelé kell vezetni a benzincsöveket szerintem most érdemes cserélni a tűzfalon befutó kék csőtől, és azt érdemes már előre bekötni az injektor hídhoz, mert eléggé rejtve van ez a rész, utólag nehezen férni hozzá. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.