Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szia!

"Próbáltam porszívóval, kampóval..stb, de nem jön ki." 

Próbáld meg úgy, hogy egy közepesen kemény drótot használsz, a végére hajtogass egy hurkot, arra ragassz kétoldalú ragasztót és azzal próbáld elérni a beesett anyát. Nekem ez a módszer többször bejött és a tükör és a drót elférhet egymás mellett. :) 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Nem lenne gond ha lenne még valakinek jogsija a családban, de így nem engedhetjük meg magunknak a két autót, főleg ha nincs kihasználva.  Ha "szerencsém" van nem viszik el, áprilisban lejár a műszakija, úgy meg már pláne nem viszik el. :hehe: Ideiglenesen ki lehet vonni a forgalomból az fél évre 2500forint, tehát évente 5 ezerért tudom tartani, és bármikor vissza lehet állítani a forgalomba. Csinálok neki egy garázst, és már rendesen szét tudom szedni, hiszen ráérek vele foglalkozni, mert van másik autó. De ez csak akkor játszik, ha most nem tudom eladni. 

C20let-et, vagy v6-ot bele :devlish:

Link to comment
Megosztás:

20 órája, kacs írta:

Szia!

"Próbáltam porszívóval, kampóval..stb, de nem jön ki." 

Próbáld meg úgy, hogy egy közepesen kemény drótot használsz, a végére hajtogass egy hurkot, arra ragassz kétoldalú ragasztót és azzal próbáld elérni a beesett anyát. Nekem ez a módszer többször bejött és a tükör és a drót elférhet egymás mellett. :) 

A kétoldalú ragasztóra gondoltam én is, de annyira torz ez a merevlemezből készített tükör, hogy csak néha pillantom meg , az üreg meg túl nagy ahhoz hogy vaktában kotorásszak. 

10 órája, aholy írta:

C20let-et, vagy v6-ot bele :devlish:

Most már elég lenne bele a c14se-is az 1.6-os pillangószeleppel, mert egész autózható lett, ( és nem LET:-)) , jól jár vele aki megveszi . Remélem nem viszik el. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

A kétoldalú ragasztóra gondoltam én is, de annyira torz ez a merevlemezből készített tükör, hogy csak néha pillantom meg , az üreg meg túl nagy ahhoz hogy vaktában kotorásszak. 

Most már elég lenne bele a c14se-is az 1.6-os pillangószeleppel, mert egész autózható lett, ( és nem LET:-)) , jól jár vele aki megveszi . Remélem nem viszik el. :hehe:

Bocsáss meg hogy ezt mondom, de bízom benne meg gondolod magad. Amennyi munkát-pénzt stb. belefektettél, azt semmilyen formában nem “ nyered “ vissza. Ha tudtál venni egy Zafit, akkor gondolom nem a hétvégi bevásárláshoz kell az Astra ára. Tele vagy alkatrészekkel, gyönyörűen meg tudod csinálni akár 1-2 év alatt.

Link to comment
Megosztás:

Lassan lassan alakulni látszik a G ülések beépítése is. Sikerült megszereznem a légzsák vezérlő modulját, az még megvolt a srácnak. A ciki az egészben, hogy a kábel viszont már nem. Így azt is vadászhatok valahonnan. Persze akkor még ki kellene találni, hogy azt a kábelt hogy kötöm a rendszerbe. Sinek nincsenek még áthegesztve, de ha akarnám jövő héten meglenne az is. Nem sürgős, apránként halad.... Méregettem, és úgy néz ki hosszra-szélességre a hátsó sor is passzolhat. Itt egyedül annyi a gáz, hogy a hátsó ülőlapot G-nél 4 db bepattanó bizbasz rögzíti, és az ülőlap alján nincs semmi lemez, vagy ehez hasonló. Szóval ott gyanusan a fenéklemez formájához van igazítva az ülőlap alja. Ezt talán egy nagyobb kihívás lesz összehozni.

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Beugrott, hogy nem lesz jó megoldás a sín csere, mert akkor elvész a magasságállítás lehetősége. Vezető oldalon még megoldanám, mert oda átmentettem a donorból, egy magasságállítós sínt, és összelegóztam egy igen kényelmes ülést, ( igaz mintára eltér a többitől ) de utas oldalon nem lenne meg a lehetőség. Na mindegy... Majd ha oda jutok, biztos látom mit hogyan lehet... Mondjuk szerintem azon is kellene törpölnöm, hogy miként lehet így összehozni, hogy marad a G patron, és légzsák, ezt összehozni a meglévő légzsákkal. 

Van a garázsban egy plusz utas oldali F ülés, majd azon kisérletezek. 

Calibra utas oldali sínnel asszem össze lehet hozni a magasságállítást a jobb oldalra. Tévedés jogát fenntartom.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 08. 02. at 13:33, tuskes írta:

Bocsáss meg hogy ezt mondom, de bízom benne meg gondolod magad. Amennyi munkát-pénzt stb. belefektettél, azt semmilyen formában nem “ nyered “ vissza. Ha tudtál venni egy Zafit, akkor gondolom nem a hétvégi bevásárláshoz kell az Astra ára. Tele vagy alkatrészekkel, gyönyörűen meg tudod csinálni akár 1-2 év alatt.

Az a "baj" hogy családban élek, tehát anyagi jellegű döntések nem csak egyedül engem érintenek. 

Bár már megszületett a döntés..kábé itt döbbentem rá mire készülök.....:cry:

http://624P1010554.jpg

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Az a "baj" hogy családban élek, tehát anyagi jellegű döntések nem csak egyedül engem érintenek. 

Bár már megszületett a döntés..kábé itt döbbentem rá mire készülök.....:cry:

http://

Igen, ez mindig nehéz...

Sok balesetmentes km-t az újabbal, és azért fejlődni is kell, Z-s motorkóddal nem kell gondolkodni pl. szmogriadókor. (oké, nem sűrűn van, de azért nem mindegy)

A kényelem, mint klíma és társai is elég sokat számítanak, hozzá lehet szokni. :)

Szerelni pedig az újat is lehet, levetkőztetve ugyanaz mint a régi volt, csak a szelepek vannak kétszer annyian. :-)

(ha maradt meg se motortéri köteg, az érdekelhet) :)

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Tiu írta:

Igen, ez mindig nehéz...

Sok balesetmentes km-t az újabbal, és azért fejlődni is kell, Z-s motorkóddal nem kell gondolkodni pl. szmogriadókor. (oké, nem sűrűn van, de azért nem mindegy)

A kényelem, mint klíma és társai is elég sokat számítanak, hozzá lehet szokni. :)

Szerelni pedig az újat is lehet, levetkőztetve ugyanaz mint a régi volt, csak a szelepek vannak kétszer annyian. :-)

(ha maradt meg se motortéri köteg, az érdekelhet) :)

Kösz szépen!Lehet szerelni, csak épen ehhez képest az NZ-SE motorterében táncolni lehetett. Meg itt igazából a faék technika volt  a megbízhatóságra a garancia. Beraktál pár jeladót, alkatrészt a csomagtartóba, aztán ha nem mechanikai gond volt, az út szélén fentről cseréltél bármit. Neked nem kell magyaráznom. Most nem is tudom fejből, holnap megnézem a kábelköteget. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Róóóbi írta:

Calibra utas oldali sínnel asszem össze lehet hozni a magasságállítást a jobb oldalra. Tévedés jogát fenntartom.

Köszönöm az infót! Utánajárok, egyáltalán hogy jutnék hozzá. Bár megvallom őszintén a leg egyszerűbbnek NEM hozzáértőként még mindíg azt gondolom, ezeket valahogy beilleszteni némi hegesztés után, úgy ahogy vannak, és a patronokat, légusákokat összehozni a meglévővel. Legalábbis ezt szeretném, de biztos majd tanulok a saját fa.....gomból. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Az a "baj" hogy családban élek, tehát anyagi jellegű döntések nem csak egyedül engem érintenek. 

Bár már megszületett a döntés..kábé itt döbbentem rá mire készülök.....:cry:

http://624P1010554.jpg

Tökéletesen megértelek!!! Magam is családban élek, minden döntésem kihat a többiekre. Rohadt sz...r lehet most neked. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tuskes írta:

Tökéletesen megértelek!!! Magam is családban élek, minden döntésem kihat a többiekre. Rohadt sz...r lehet most neked. 

Hát az. De ahogy néztem 200 körül rengeteg van, kevesebb kilométerrel, több műszakival, így nem nagyon fognak kapkodni érte. Még a végén a nyakamon marad. :-)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, forumadmin írta:

Kommentár nélkül. :(

Nehezen szántam rá magam, mert mondom mi van ha nem viszik el akkor potyára szedem le a matricákat, de azt sem akartam hogy valaki felmatricázva vigye el. A rendszámtábla keret amúgy is marad, mert ez még az összepattintós fajta, a Zafirán, ( meg van egy tartalék is) meg az oldalról becsúsztatós. Így ezt nem tudom lecserélni. Ha már szóba jött: matricához a zafirára hogyan tudok hozzájutni? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nehezen szántam rá magam, mert mondom mi van ha nem viszik el akkor potyára szedem le a matricákat, de azt sem akartam hogy valaki felmatricázva vigye el. A rendszámtábla keret amúgy is marad, mert ez még az összepattintós fajta, a Zafirán, ( meg van egy tartalék is) meg az oldalról becsúsztatós. Így ezt nem tudom lecserélni. Ha már szóba jött: matricához a zafirára hogyan tudok hozzájutni? 

Gyere te is talira. :-)

Renccámkeret is jó volna.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Róóóbi írta:

Gyere te is talira. :-)

Renccámkeret is jó volna.

Nem hiszem hogy eljutok. Az elsőt még csak le tudnám szedni, de az sem kis meló, lököst le kell venni hozzá, ha jól tudom, de a hátsó az nem megy. Ott olyan hülye bepattanó lemez akármi van, azt már többször le akartam venni, de nem sikerült. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Nem hiszem hogy eljutok. Az elsőt még csak le tudnám szedni, de az sem kis meló, lököst le kell venni hozzá, ha jól tudom, de a hátsó az nem megy. Ott olyan hülye bepattanó lemez akármi van, azt már többször le akartam venni, de nem sikerült. 

Kár.  :(

Jaj, az a hülyealakú műanyag miaz? Tényleg, azzal vagyok meglőve, hogy hátul eláll a rendszám. Elöl még megoldottam, de a heckblendét nem szívesen csavaroznám át...

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Róóóbi írta:

Kár.  :(

Jaj, az a hülyealakú műanyag miaz? Tényleg, azzal vagyok meglőve, hogy hátul eláll a rendszám. Elöl még megoldottam, de a heckblendét nem szívesen csavaroznám át...

Mivel senki nem hívott hétfő óta, ezen lehet kár aggódni, meg a matricákat is feleslegesen kapartam le róla. :-) Az ilyen autó felvásárlás milyen lehet? Tudom hogy nem adnak érte sokat, de annál hogy nem viszik el, az is több. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Mivel senki nem hívott hétfő óta, ezen lehet kár aggódni, meg a matricákat is feleslegesen kapartam le róla. :-) Az ilyen autó felvásárlás milyen lehet? Tudom hogy nem adnak érte sokat, de annál hogy nem viszik el, az is több. 

Isten őrizz hogy leminősítsem, főleg Astrásként, pláne látatlanban, de nem lennék meglepve ha fogyhegyről odalöknének egy "75, és még jófej voltam"  mondatot...:(

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Róóóbi írta:

Isten őrizz hogy leminősítsem, főleg Astrásként, pláne látatlanban, de nem lennék meglepve ha fogyhegyről odalöknének egy "75, és még jófej voltam"  mondatot...:(

Hát, jövő héten leviszem 150-re, aztán várok még egy hétig, és megkeresek egy ilyen céget.  Délelőtt aludtam ( éjszakás vagyok) 9-kos csörgött a teló, tök fellelkesültem, de csal téves hívás volt. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

Én is agyalok a cserén. De aztán rájövök mindig, hogy minek? Annyit sose kapok érte mint amennyit egy rendben lévő autó ér. (jófogásos összehasonlítás)

Motor ok, kasztni egy két kis fuszik, aztán annyi, futómű rendbetéve, új gumik. Igaz Matador is, meg téli is, de zsír új. 

Most vegyek egy nem sokkal fiatalabb G-t, aztán kezdjem előről? H-ra nincs elég pénz, nagyon nem is tetszik. Következő betűkön nem is gondolkodom. :-)

Vósvágen túlárazva, francia, olasz nem kell. Japán jobban rohad mint ezek. 

Úgyhogy marad még vagy négy évig, a kis pluszt meg elköltöm a gyerek mulattatására. Persze egy potya Zafinak örülnék, klímástól. :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, pasla09 írta:

Én is agyalok a cserén. De aztán rájövök mindig, hogy minek? Annyit sose kapok érte mint amennyit egy rendben lévő autó ér. (jófogásos összehasonlítás)

Motor ok, kasztni egy két kis fuszik, aztán annyi, futómű rendbetéve, új gumik. Igaz Matador is, meg téli is, de zsír új. 

Most vegyek egy nem sokkal fiatalabb G-t, aztán kezdjem előről? H-ra nincs elég pénz, nagyon nem is tetszik. Következő betűkön nem is gondolkodom. :-)

Vósvágen túlárazva, francia, olasz nem kell. Japán jobban rohad mint ezek. 

Úgyhogy marad még vagy négy évig, a kis pluszt meg elköltöm a gyerek mulattatására. Persze egy potya Zafinak örülnék, klímástól. :evilgrin:

Volt ( még van is, a héten voltam) a bontóban egy klímás astra gondoltam hogy kiszedem belőle amit kell és belepakolom az enyémbe, de hatalmas munka lett volna, hetekig állt volna a kocsi, aztán derült volna csak ki hogy alapból az a klíma jó volt vagy sem. Orrtörött volt a donor, így gáz sem volt benne, így azt sem tudtam hogy egyáltalán ,működött-e előtte. Aztán az alapprobléma, a nyúlványok, gerendák rozsdásodása ettől még megmaradt volna. Inkább a feleségem volt oda az új (-ab) autóért, de tény és való hogy kényelmesebb, halkabb, erősebb, biztonságosabb a Zafira, és nem is eszik többet. Pályán 100-nál klímával 7 anélkül 6 litert eszik, az astrát sosem tudtam 7 liter alá vinni, bár az SE-ről még nem volt mérésem. Mondjuk a szerelést azt tuti visszasírom, az astrán az ablakos váltóval egy óra a csere, a Zafirán ezt sem tudom merről álljak neki. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 08. 07. at 19:44, zotya975 írta:

Hát, jövő héten leviszem 150-re, aztán várok még egy hétig, és megkeresek egy ilyen céget.  Délelőtt aludtam ( éjszakás vagyok) 9-kos csörgött a teló, tök fellelkesültem, de csal téves hívás volt. :hehe:

Az már sajnos tényleg csak elkótyavetyélés lenne. Ezek nem adnak csak filléreket ezekért az autókért. Van bontási papírjuk, kapcsolatuk. Kiárulják az alkatrészeket, többi zúzda. 

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.