Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Na igen, pályán nagyon pörög, szerencsére ritkán megyek ilyen messze. Én még óvatosan veszem a kanyarokat, mondjuk az astra caravan sem volt olyan stabil, egy sedanhoz vagy 5 ajtóshoz képest. 

Nagyon elbírna egy hatodikat.

Hidd el lehet dönteni, eléggé kipróbáltam. Stabil mint az alapjárat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Van valakinek budapesti- vagy környéki Opel szervizben ajánlott szerelője, aki átnézné alaposan a kocsimat a garancia lejárta előtt?
Természetesen extra díjazásért cserébe.
Nagyon köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 10. at 22:06, Latzycha írta:

Sziasztok,

2002-es f astra autóhoz tud valaki behajtható külső visszapillantó tükrökről? Gyári/utángyártott biztos nincs, ennek már utánajártam. Esetleg másik típusú autó tükör, ami (akár kisebb átalakítással) felszerelhető az f astrára? 

Senki?

És arról van valakinek tapasztalata, hogy a régebbi évjáratú astra tükrök felszerelhetőség tekintetében kompatibilisek-e a 2002-es szériával? Garázsba beállást könnyítené meg, ha picivel nagyobb helyem lenne, mint oldalanként 2-3 cm. Képek alapján úgy ítélem meg, hogy a szögletes kialakítású tükrök talán pár centivel kisebb kinyúlással bírnak és nekem már az is nagy segítség lenne. Kérdés, hogy a felfogatásban különbözik-e annyival, amit egy kis barkácsolással ne lehetne áthidalni?

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Latzycha írta:

Senki?

És arról van valakinek tapasztalata, hogy a régebbi évjáratú astra tükrök felszerelhetőség tekintetében kompatibilisek-e a 2002-es szériával? Garázsba beállást könnyítené meg, ha picivel nagyobb helyem lenne, mint oldalanként 2-3 cm. Képek alapján úgy ítélem meg, hogy a szögletes kialakítású tükrök talán pár centivel kisebb kinyúlással bírnak és nekem már az is nagy segítség lenne. Kérdés, hogy a felfogatásban különbözik-e annyival, amit egy kis barkácsolással ne lehetne áthidalni?

Tudomásom szerint F astrán soha nem volt behajtható visszapillantó tükör. 94-ben váltottak a szögletesről a gömbölyűre, de mindegyik úgy volt felszerelve hogy két rugós patent fogta a tükröt, amik ütközéskor vagy gázoláskor elengedtek, de elvileg vissza lehet pattintani őket. ( gyakorlatilag is, de egy idő után kinyúlik, és rezeg a tükör) Manuális-elektromosnál is csak a mozgatásban illetve a tükörfűtésben van különbség. 

http://287DSC00049.jpg

Link to comment
Megosztás:

30 perce, zotya975 írta:

Tudomásom szerint F astrán soha nem volt behajtható visszapillantó tükör. 94-ben váltottak a szögletesről a gömbölyűre, de mindegyik úgy volt felszerelve hogy két rugós patent fogta a tükröt, amik ütközéskor vagy gázoláskor elengedtek, de elvileg vissza lehet pattintani őket. ( gyakorlatilag is, de egy idő után kinyúlik, és rezeg a tükör) Manuális-elektromosnál is csak a mozgatásban illetve a tükörfűtésben van különbség. 

http://287DSC00049.jpg

Igen, ezt volt szerencsém megtapasztalni nekem is a gyakorlatban. Garázsba beálláskor leugrott, de sikerült visszapattintanom. Azóta óvatosan állok ki-be, de szeretném egy kicsit biztonságosabbá tenni a manővert. Hónapokig keresgéltem a megoldást (behajtható tükör), de rá kellett jönnöm, hogy nincs. Másik autómárka, astrával kompatibilis behajtható tükörről sincs tudomásom, ezért gondoltam, hogy a régebbi (szögletes) astra tükör méretileg talán kisebb. Igazából ebben sem vagyok biztos, mert még nem sikerült élőben összehasonlítanom a kettőt, de a képek alapján úgy tűnik. Ha nyerek még 5-6 centit, azzal már elégedett lennék. Csak addig nem akarom berendelni, amíg nem győződök meg róla, hogy fel is tudom szerelni. Szóval a felszerelhetőséggel kapcsolatos tapasztalatra lennék kíváncsi, hátha valaki már csinált ilyent.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Tudomásom szerint F astrán soha nem volt behajtható visszapillantó tükör. 94-ben váltottak a szögletesről a gömbölyűre, de mindegyik úgy volt felszerelve hogy két rugós patent fogta a tükröt, amik ütközéskor vagy gázoláskor elengedtek, de elvileg vissza lehet pattintani őket. ( gyakorlatilag is, de egy idő után kinyúlik, és rezeg a tükör) Manuális-elektromosnál is csak a mozgatásban illetve a tükörfűtésben van különbség. 

http://287DSC00049.jpg

Volt. Thaiföldi vagy tajvani piacos Astrákon. Egyik katalógusban, sem az ebayon nem találtam. Oroszoknál sem.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Latzycha írta:

Igen, ezt volt szerencsém megtapasztalni nekem is a gyakorlatban. Garázsba beálláskor leugrott, de sikerült visszapattintanom. Azóta óvatosan állok ki-be, de szeretném egy kicsit biztonságosabbá tenni a manővert. Hónapokig keresgéltem a megoldást (behajtható tükör), de rá kellett jönnöm, hogy nincs. Másik autómárka, astrával kompatibilis behajtható tükörről sincs tudomásom, ezért gondoltam, hogy a régebbi (szögletes) astra tükör méretileg talán kisebb. Igazából ebben sem vagyok biztos, mert még nem sikerült élőben összehasonlítanom a kettőt, de a képek alapján úgy tűnik. Ha nyerek még 5-6 centit, azzal már elégedett lennék. Csak addig nem akarom berendelni, amíg nem győződök meg róla, hogy fel is tudom szerelni. Szóval a felszerelhetőséggel kapcsolatos tapasztalatra lennék kíváncsi, hátha valaki már csinált ilyent.

Amikor megvettem az autót hasonló cipőben jártam, a kerítés és a fa között alig fértem be, kerestem a lehetőséget a tükör behajtásra. De aztán egy kis idővel és pár tükörrel később belejöttem. Amikor a Zafira meglett addigra ki kellett vágni a fát, mert kiszárad, ez ugye sehogysem fért volna be.

http://387P4220016.jpg

Link to comment
Megosztás:

44 perce, zotya975 írta:

Amikor megvettem az autót hasonló cipőben jártam, a kerítés és a fa között alig fértem be, kerestem a lehetőséget a tükör behajtásra. De aztán egy kis idővel és pár tükörrel később belejöttem. Amikor a Zafira meglett addigra ki kellett vágni a fát, mert kiszárad, ez ugye sehogysem fért volna be.

http://387P4220016.jpg

Pont ilyen tükröket keresek! Ha a töröttek még megvannak, nem tudnád odapróbálni egy 2002-es típushoz? :)

A taiwani jófogásra sajnos nem vagyok beregisztrálva, ezért azt a vonalat elengedtem...

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 12. at 9:26, zotya975 írta:

Vannak, Z18XE-re valami tuning ötlet? :hehe:

Itt volt ilyenről szó, sok melóval jött az eredmény.

https://www.opelforum.hu/search/?&q=tengely&type=forums_topic&author=Tomoty&nodes=33&search_and_or=or

Fórumokon azt írják, hogy a z18xe nem jól tuningolható. Azért 160 lóig aránylag könnyű eljutni. Igazán tényleg egy 6. hiányzik rá.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 12. at 14:01, tuskes írta:

...

Ha már válaszolok, akkor csendben idetenném, hogy sikerült végra Daewoo befecsiket találnom híddal együtt, szerintem korrekt 12-ért. Gyári szám stimmel, jövő héten postázza az ember. 

Szuper, annak jónak kell lennie. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Volt már téma pár napja, de akkor veséztem tovább, mert Zotya hamar megnyugtató választ adott. Valami mégsem jó. Történet, hogy a régi ECU-mat immo karikával, hozzá való chipel, odaadtam valakinek, de nem működik nála. Motor típus azonos X16SZR Gyújtást ráadja, felvillan többek között a checking lámpa, majd el kezd villogni. Az immo chipjét ragszalaggal odafogattam az immo hátoldalához, hogy ne vesszen el. Lehet messze van a karikától? Elvégre annyira az elején van a kulcsnak is, hogy talán lehet van jelentősége. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, tuskes írta:

Remélem. Ha a fogyasztás sokat nem is változik, az sem nagy baj, 7,2-7,3 most a fogyi. Persze lehetne 1 liter mínusz. :) A motor viselkedésére leszek kíváncsi, hogyan változik.

 

Fogyasztás nem igazán változik (bár az E10 miatt lehet, hogy nőni fog), de kicsit jobb lesz a gázreakció.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 12. at 17:43, Róóóbi írta:

Nemnem, létezett olyan kései 1.8 16V GSi ami kívülről nem tűnik annak, én erre utaltam.

Lesz az, hidd el. Ne becsüld le az 1.8-at, vezettem tartósan ilyen Zafirát, az ha lerúgtam nem kérdezett. Olyan lelkesen forgott, hogy csak na. Pláne, ha a váltó is úgymond aládolgozik.

Persze a te döntésed.

Nem becsülöm le mert 1,8. Nem ismerem, nem vezettem, nincs tapasztalatom. De ha már papírmunkába fogok, és a gyári GSI a terv amihez majdnem mindenem megvan, akkor maradjon az eredeti 2,0 motor is. Mivel fél munkát nem végzek, tákmányolást nem szeretem, és tuning Jóska sem vagyok, ezért adtam a dolognak 1,5 évet. De csak eredeti állapot és anyagok.

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Tiu írta:

Fogyasztás nem igazán változik (bár az E10 miatt lehet, hogy nőni fog), de kicsit jobb lesz a gázreakció.

Nem vettem észre fogyi növekedést az E10-től, pedig lejártam néhány tank benzint vele. Újabban pedig a racsing 100-at kapja, úgyhogy nem érint az E10. Srác mondta, hogy vagy 22 éve foglalkozik autókkal, és visszajelzések alapján Ő is említett jobb gáz-reakciót. Viszont mivel nekem X14XE befecsik vannak, nem az SE-be valók, így talán jobban érzek majd különbséget.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, tuskes írta:

Nem vettem észre fogyi növekedést az E10-től, pedig lejártam néhány tank benzint vele. Újabban pedig a racsing 100-at kapja, úgyhogy nem érint az E10. Srác mondta, hogy vagy 22 éve foglalkozik autókkal, és visszajelzések alapján Ő is említett jobb gáz-reakciót. Viszont mivel nekem X14XE befecsik vannak, nem az SE-be valók, így talán jobban érzek majd különbséget.

Majd fogyi változásról azért írj tapasztalatot a daewoo injektorral, mert van nekem x14xe amibe betettem a c14se ECU-t, és igazán még most sem tetszik a fogyasztása. Lehet injektor csere is lesz. :)

SE-be pedig elvileg jobb a 8 szelepes injektor, mert a 16V-s két felé "spriccel".

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 11. at 18:29, tuskes írta:

Akkor ezt rohadtul nem értem. Nyílván igazatok van!! De ha kevésbé pörgetem, alul is megvan már a nyomaték ahhoz hogy a bódét elindítsa, mozgásban tartsa alacsonyabb fordulaton, hogy a viharba ehet többet, mint amit forgatni kell 3000-en? Ismét mondom, elhiszem amit írtok, csak nem értem a paraszti eszemmel. 

A C20NE már 1500-as fordulattól simán gyorsít és városban 4.-ben 2000 alatt forog.

Ez itt az én motorom mérési diagramja:

http://keptarhely.eu/view.php?file=20200114v01r7ippe.jpeg

Falun lakom, de sokat járok a közeli városokban és Budán is. 2019-ben a szokásosnál sokkal kevesebbet mentem a kocsival, de így is belement 11225 km és elfogyasztott 854,83 liter legolcsóbb fajta benzint. Azaz az éves átlagom 7,64 l/100km. Ennyit a sok mende - mondáról...

 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 11. at 18:29, tuskes írta:

Akkor ezt rohadtul nem értem. Nyílván igazatok van!! De ha kevésbé pörgetem, alul is megvan már a nyomaték ahhoz hogy a bódét elindítsa, mozgásban tartsa alacsonyabb fordulaton, hogy a viharba ehet többet, mint amit forgatni kell 3000-en? Ismét mondom, elhiszem amit írtok, csak nem értem a paraszti eszemmel. 

Ott a titok, hogy az NE sokkal butább rendszer, (persze astraban már legalább légtömegmérős, nem pedig legmennyiseg mint a vectraban, ami ha megkopik meghülyíti az egész rendszert),  egyszerre nyitja a 4 injektort, az XE viszont szekvenciális, tehát minden hengerhez egyesével nyitja az injektorokat, van benne kopogáserzekelő, tehát sokkal pontosabban tudja szabályozni a keveréket, ezért aztán egy hosszú váltóval pofátlanul alacsony fogyasztást tud produkálni.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 13. at 16:35, Latzycha írta:

Senki?

És arról van valakinek tapasztalata, hogy a régebbi évjáratú astra tükrök felszerelhetőség tekintetében kompatibilisek-e a 2002-es szériával? Garázsba beállást könnyítené meg, ha picivel nagyobb helyem lenne, mint oldalanként 2-3 cm. Képek alapján úgy ítélem meg, hogy a szögletes kialakítású tükrök talán pár centivel kisebb kinyúlással bírnak és nekem már az is nagy segítség lenne. Kérdés, hogy a felfogatásban különbözik-e annyival, amit egy kis barkácsolással ne lehetne áthidalni?

Taiwanon létezett behajtós tükör, de az olyan mint ha nem is lenne, meg amúgy is ormótlan. A kocka tükröt nem ajánlom, mert nem aszferikus mint az új, nem fogsz látni benne semmit. 

18.28tol 

-7Srdwr9ws0

bár az egyik német srác is szerzett japán piacos motorosa becsukhato tükröt a calibrara, szóval semmi sem lehetetlen. 

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 13. at 19:07, zotya975 írta:

Amikor megvettem az autót hasonló cipőben jártam, a kerítés és a fa között alig fértem be, kerestem a lehetőséget a tükör behajtásra. De aztán egy kis idővel és pár tükörrel később belejöttem. Amikor a Zafira meglett addigra ki kellett vágni a fát, mert kiszárad, ez ugye sehogysem fért volna be.

http://387P4220016.jpg

Ki az isten rak fát a bejaroba?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.