Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

1 perc, wookie írta:

Thaiföldön létezett behajtós tükör, de az olyan mint ha nem is lenne, meg amúgy is ormótlan. A kocka tükröt nem ajánlom, mert nem aszferikus mint az új, nem fogsz látni benne semmit. 

Hááát akkor én mit láttam idáig?  :confused:

Link to comment
Megosztás:

11 perce, wookie írta:

Próbáld ki az újabbat, ég és föld. Én mindig néztem vagy 5 percig mikor átültem az a2 vectrabol (Ami aszférikus) az a1be, hogy miért nem látok hátra, míg rájöttem hogy síktükör. 

Az enyém nem síktükör, hanem domború.  Amikor megvettem 13 évesen a kocsit, akkor ugyan síktükör volt ráragasztva az eredeti domborúra, mert az törött volt. De kicseréltem eredetire és azóta tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Tiu írta:

Majd fogyi változásról azért írj tapasztalatot a daewoo injektorral, mert van nekem x14xe amibe betettem a c14se ECU-t, és igazán még most sem tetszik a fogyasztása. Lehet injektor csere is lesz. :)

SE-be pedig elvileg jobb a 8 szelepes injektor, mert a 16V-s két felé "spriccel".

Mindenképpen beszámolok. Jövő héten elvileg megjön a csomag, és talán lesz alkalmam berakni is.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, wookie írta:

Próbáld ki az újabbat, ég és föld. Én mindig néztem vagy 5 percig mikor átültem az a2 vectrabol (Ami aszférikus) az a1be, hogy miért nem látok hátra, míg rájöttem hogy síktükör. 

Erre eddig nem is gondoltam... Rákerestem a neten a választott tükörre és érdekes, mert a jobbost konvex-nek (aszférikus?) írja, a balost meg sík üvegnek. Csak létezik a balosból is konvex...

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Latzycha írta:

Erre eddig nem is gondoltam... Rákerestem a neten a választott tükörre és érdekes, mert a jobbost konvex-nek (aszférikus?) írja, a balost meg sík üvegnek. Csak létezik a balosból is konvex...

Erre az a megoldás, hogy brit piacos autóra való tükörlapot kell utasoldalra rakni. 

Nekem az a hajfájásom a faceliftes tükörrel kapcsolatban, hogy (szerintem) hosszú a nyele, és keskeny. Volt előtte facelift előtti autóm, szép nagy volt a tükörlap de mindkettő sík volt...

Link to comment
Megosztás:

10 órája, epk947 írta:

A C20NE már 1500-as fordulattól simán gyorsít és városban 4.-ben 2000 alatt forog.

Ez itt az én motorom mérési diagramja:

http://keptarhely.eu/view.php?file=20200114v01r7ippe.jpeg

Falun lakom, de sokat járok a közeli városokban és Budán is. 2019-ben a szokásosnál sokkal kevesebbet mentem a kocsival, de így is belement 11225 km és elfogyasztott 854,83 liter legolcsóbb fajta benzint. Azaz az éves átlagom 7,64 l/100km. Ennyit a sok mende - mondáról...

 

Végre egy valós felhasználói adat. Köszönöm! Jelenleg 7,2-7,3 a fogyasztásom 1,6SE fejjel, 1,4XE befecsikkel vegyesben, így a 7,64 teljesen korrekt. 3 fölé nem váltok városban 50-nél, így 2000-2100 körül forog, de nem gondolom hogy túl nagy különbség lenne. Szerintem nagyon stabil, strapabíró az NE, tényleg csak szinten kell tartani, és a világból kimegy. 

10 órája, wookie írta:

Ott a titok, hogy az NE sokkal butább rendszer, (persze astraban már legalább légtömegmérős, nem pedig legmennyiseg mint a vectraban, ami ha megkopik meghülyíti az egész rendszert),  egyszerre nyitja a 4 injektort, az XE viszont szekvenciális, tehát minden hengerhez egyesével nyitja az injektorokat, van benne kopogáserzekelő, tehát sokkal pontosabban tudja szabályozni a keveréket, ezért aztán egy hosszú váltóval pofátlanul alacsony fogyasztást tud produkálni.

Közelebb vittél a megvilágosodás felé! Köszönöm! Az az igazság, hiába olvasok ezekben a témákban szaknyelven megírt adatokat, nekem az kínai. Így viszont tökéletesen érthető. :) 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Róóóbi írta:

Ne tudd meg, hány embert nyírtam már ki agyilag ezzel... :-):evilgrin:

Őszintén mondom, mégsem mondom..... :-) 

Hát nem tudom. Ez a tartalmas, és összetett szövegezésű és hangvilágú csodálatosan dallamos muzsika, vagy a viharos havazás okozta sokk alapozta meg a napomat, de valahogy az félresikerült. Itt csendben zárójelezném, havazás nem volt. Megégett a dobhártyám!! :hehe: 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, tuskes írta:

Őszintén mondom, mégsem mondom..... :-) 

Hát nem tudom. Ez a tartalmas, és összetett szövegezésű és hangvilágú csodálatosan dallamos muzsika, vagy a viharos havazás okozta sokk alapozta meg a napomat, de valahogy az félresikerült. Itt csendben zárójelezném, havazás nem volt. Megégett a dobhártyám!! :hehe: 

Hmm, ahogy látom sikerült felfedezni a szerző mondanivalóját, melyben kikristályosodik, hogy a mai rohanó világban elsiklunk az apró, de fontos dolgok mellett. Legyen ez egy patkánycsecs 200X-os nagyításban, vagy esetünkben - egy fa.

 

:smartass:

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Róóóbi írta:

Hmm, ahogy látom sikerült felfedezni a szerző mondanivalóját, melyben kikristályosodik, hogy a mai rohanó világban elsiklunk az apró, de fontos dolgok mellett. Legyen ez egy patkánycsecs 200X-os nagyításban, vagy esetünkben - egy fa.

 

:smartass:

Most egy pindurkát megfogtál. Nem nagyon tudom eldönteni komolyan gondolod-e, vagy továbbviszed a gondolatmenetemet. Abban viszont 100%-ig igazat adok, hogy a mai rohanó világban sajnos sok apró, szép és fontos dolog mellett elmegyünk. Ezt én tudatosan próbálom kontroll alatt tartani. De ebbe már ne menjünk bele....

Link to comment
Megosztás:

6 órája, tuskes írta:

Most egy pindurkát megfogtál. Nem nagyon tudom eldönteni komolyan gondolod-e, vagy továbbviszed a gondolatmenetemet. Abban viszont 100%-ig igazat adok, hogy a mai rohanó világban sajnos sok apró, szép és fontos dolog mellett elmegyünk. Ezt én tudatosan próbálom kontroll alatt tartani. De ebbe már ne menjünk bele....

Tudatosan baromkodtam, viszont mégis lett igazságtartalma. Meglepő és mulatságos.

Ez tőlem nem teljesen szokatlan szerencsére.

Erre is van valami szakkifejezés, csak nem jut fejembe.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 17. at 6:58, Róóóbi írta:

Tudatosan baromkodtam, viszont mégis lett igazságtartalma. Meglepő és mulatságos.

Ez tőlem nem teljesen szokatlan szerencsére.

Erre is van valami szakkifejezés, csak nem jut fejembe.

Megnyugodtam. :-) 

Más. Kaptam egy kavicsot a jobbos fényszóróra. Befelé pattant a kitört darab, kb 1 cm átmérőjű. Nem repedt az üveg. Áprilisban műszaki. Fognak vajon ezért bacakodni? Neten azt olvasom hogy követelmény a sértetlen búra, és sajnos a felverődés középtájt van. Rohadtul nem örülök neki, hónapokig vadásztam új gyári Bosch lámpákat, mire találtam egy embernél, padlásról. 

Csak mellékesként. Itt a hideg párás idő. Indítás után, nyikorog valamelyik szíj, de ez csak néhány percig, utána elhallgat. Nem néztem melyik, mert mindíg éjfél körül indulok haza, és olyankor nincs kedvem még ezzel is foglalkozni. Kellene, vagy ebben az időben ez elfogatható? Átépítés klíma-szervósítás óta ez az első telem, így nincs tapasztalatom benne hogy ez normális-e. Frissen cserélve vezérlés, ( szerintem azelött is szólt ) és a hosszbordás is tavasztól van benne. 

Az csak mellékes, hogy a kormánygépen a harmónika gumi is megadta magát. 2000 Ft. tudom, de szervós, cumisabb a csere. :icon7: 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

16 perce, tuskes írta:

Más. Kaptam egy kavicsot a jobbos fényszóróra. Befelé pattant a kitört darab, kb 1 cm átmérőjű. Nem repedt az üveg. Áprilisban műszaki. Fognak vajon ezért bacakodni? Neten azt olvasom hogy követelmény a sértetlen búra, és sajnos a felverődés középtájt van. Rohadtul nem örülök neki, hónapokig vadásztam új gyári Bosch lámpákat, mire találtam egy embernél, padlásról. 

Jobbos ködlámpával jártam így. Nekem műszakin nem nézték, de hivatalosan nem mehetne így át az autó sajnos.

 

Link to comment
Megosztás:

22 perce, tuskes írta:

Megnyugodtam. :-) 

Más. Kaptam egy kavicsot a jobbos fényszóróra. Befelé pattant a kitört darab, kb 1 cm átmérőjű. Nem repedt az üveg. Áprilisban műszaki. Fognak vajon ezért bacakodni? Neten azt olvasom hogy követelmény a sértetlen búra, és sajnos a felverődés középtájt van. Rohadtul nem örülök neki, hónapokig vadásztam új gyári Bosch lámpákat, mire találtam egy embernél, padlásról. 

Csak mellékesként. Itt a hideg párás idő. Indítás után, nyikorog valamelyik szíj, de ez csak néhány percig, utána elhallgat. Nem néztem melyik, mert mindíg éjfél körül indulok haza, és olyankor nincs kedvem még ezzel is foglalkozni. Kellene, vagy ebben az időben ez elfogatható? Átépítés klíma-szervósítás óta ez az első telem, így nincs tapasztalatom benne hogy ez normális-e. Frissen cserélve vezérlés, ( szerintem azelött is szólt ) és a hosszbordás is tavasztól van benne. 

Az csak mellékes, hogy a kormánygépen a harmónika gumi is megadta magát. 2000 Ft. tudom, de szervós, cumisabb a csere. :icon7: 

Ahogy írják elvileg nem megy át így műszakin. A nyikorgó szíj ( már ha nem az az éles tipikusan csúszó ékszíj hang) szerintem normális, én is hallom hidegben a Zafirán. 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Róóóbi írta:

Jobbos ködlámpával jártam így. Nekem műszakin nem nézték, de hivatalosan nem mehetne így át az autó sajnos.

 

Akkor lehet azért engedték át, mert az a nem mindennapi használatos, és igazából "extra" ezeknél az autóknál.

7 perce, zotya975 írta:

Ahogy írják elvileg nem megy át így műszakin. A nyikorgó szíj ( már ha nem az az éles tipikusan csúszó ékszíj hang) szerintem normális, én is hallom hidegben a Zafirán. 

Igen, sajnos attól félek, hogy műszakiig vadásznom kell ismét újat. Azután max kiszedem, és megy vissza ez, a hibátlan pedig polcra. Nem a csúszó hang, inkább ilyen kis vékony nyikorgó. Gondolom míg vizes-párás a szíj, azután elmúlik. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, tuskes írta:

Akkor lehet azért engedték át, mert az a nem mindennapi használatos, és igazából "extra" ezeknél az autóknál.

Igen, sajnos attól félek, hogy műszakiig vadásznom kell ismét újat. Azután max kiszedem, és megy vissza ez, a hibátlan pedig polcra. Nem a csúszó hang, inkább ilyen kis vékony nyikorgó. Gondolom míg vizes-párás a szíj, azután elmúlik. 

Valószínű, én is hallom indítás után pár percig, nyáron nem volt semmi hangja. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Akkor lehet azért engedték át, mert az a nem mindennapi használatos, és igazából "extra" ezeknél az autóknál.

Majdnem. Konkrétan ráadta a világítást, megnyomkodott mindent, megnézte bent a visszajelzőket aztán csoki. A vonóhorgot bemondásra elhitték, hogy jó (hiszen jól kötöttem be valóban), amúgy rá se bagóztak. Külön rá se kérdeztek volna. Úgy ahogy honosításkor az NKH telepen, úgy később sem foglalkoztak vele.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:

Majdnem. Konkrétan ráadta a világítást, megnyomkodott mindent, megnézte bent a visszajelzőket aztán csoki. A vonóhorgot bemondásra elhitték, hogy jó (hiszen jól kötöttem be valóban), amúgy rá se bagóztak. Külön rá se kérdeztek volna. Úgy ahogy honosításkor az NKH telepen, úgy később sem foglalkoztak vele.

Nekem sokáig bacakodott a jobb oldali tolató lámpám, amikor elkezdték nézegetni a műszakin akkor sem világított, na mondom faxa, erre ránézett a bal oldalira, azt mondja oké. Nem tudják hogy kettő van. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Nekem sokáig bacakodott a jobb oldali tolató lámpám, amikor elkezdték nézegetni a műszakin akkor sem világított, na mondom faxa, erre ránézett a bal oldalira, azt mondja oké. Nem tudják hogy kettő van. :hehe:

Na ÍGY könnyű két gondtalan évet szerezni. :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 18. at 11:33, tuskes írta:

Megnyugodtam. :-) 

Más. Kaptam egy kavicsot a jobbos fényszóróra. Befelé pattant a kitört darab, kb 1 cm átmérőjű. Nem repedt az üveg. Áprilisban műszaki. Fognak vajon ezért bacakodni? Neten azt olvasom hogy követelmény a sértetlen búra, és sajnos a felverődés középtájt van. Rohadtul nem örülök neki, hónapokig vadásztam új gyári Bosch lámpákat, mire találtam egy embernél, padlásról. 

Csak mellékesként. Itt a hideg párás idő. Indítás után, nyikorog valamelyik szíj, de ez csak néhány percig, utána elhallgat. Nem néztem melyik, mert mindíg éjfél körül indulok haza, és olyankor nincs kedvem még ezzel is foglalkozni. Kellene, vagy ebben az időben ez elfogatható? Átépítés klíma-szervósítás óta ez az első telem, így nincs tapasztalatom benne hogy ez normális-e. Frissen cserélve vezérlés, ( szerintem azelött is szólt ) és a hosszbordás is tavasztól van benne. 

Az csak mellékes, hogy a kormánygépen a harmónika gumi is megadta magát. 2000 Ft. tudom, de szervós, cumisabb a csere. :icon7: 

Tök felesleges csillió forintért gyári új lámpákat vadászni! Én már kétszer cseréltem a komplett első fényszóróimat ilyen olyan okból, ebben volt sok kavics is...

Volt amelyik ugyanúgy mint neked, csak befelé pattant meg. Nagyon megfelelő a bontott is, itt keresgélj:  https://bontoplaza.hu/hasznalt-bontott-opel/astra-f/lampa-index-vilagitas/fenyszoro---elso-lampa/alkatresz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.