Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Asdfkombi írta:

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni! A műszerfalat kellene kiszednem, le kéne vennem a kormányt is, akárhogy tépkedtem nem jött le (csavart kitekertem). Mi a trükkje hogy lejöjjön ? 

Szia. Nekem többször bevállt. Csavart annyira visszateketed, hogy a menet ne lógjon ki. Fogsz egy keményfa kockát, és egy férfias kalapácsot. Nem kell szétverni, de legyen húzása. Odavágsz 1-2-őt és meg kell induljon. Ezt megelőzően érdemes megpróbálni a kormánykereket kézzel körbepüfölni, nekem az szr-en így jött le. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jól eltűntem az utóbbi időben, talán érthető okokból. Remélem megbocsájtjátok! :-) Lábraállt óttókám, bár még nem teljes pompájában. Jelenleg a szürke és ezüst szín minden árnyalatát próbálom bemutatni az utca embereinek, de egyszer kap egységes színt is.

Megmértem a pillangó átmérőjét, úgy saccra, egy dróttal. Így mérve 5 cm körül van, illetve ez a pillangó elötti torokméret. Van plusz 2 csavar rajta, amire írtátok, hogy az 1.6 SE pillangója ilyen. Ez jónak tűnik, este mellékelek képet.

Központi zár is megoldódott. A vezetékes fekete cucc a zár lemezén, mire azt hittem immo része, az egy mikrokapcsoló, amit a zárbetét füle kapcsol. Beraktam mindkét oldalra, azóta ez is jó. :) 

Belső világítás továbbra is csak ajtónyitáskor van, kapcsolóról nem működik. :( Előbb-utóbb meglesz ez is. 

:-)

Módosítva : tuskes
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

 

Rángatáskor érdemes fent  hagyni a csavart, mert ha orrba vág amikor lejön senki nem fogja elhinni hogy saját magadnak csináltad. :-)

Először beestem a hátsóülésre a kormánnyal a kezemben. Úgy rémlik mellkason csaptam magam akkor nem szájon, de volt olyan is, nem tudom melyik volt korábban.:-)

 Le lehet szenvedni amúgy lehúzó nélkül is, a tenyeres csapkodós, vagy a húzás közben tengelykocogtatós módszerrel, de jóval kényelmesebb a lehúzós megoldás. Főleg amikor úgy ütöd le este 11-kor Lurdyban, hogy elfelejted rajta hagyni az anyát, és hajnali kettőkor még konzervnyitóval vágod a menetet a kormányoszlopra, hogy haza tudj menni. :devlish:Nekem egy 800 forintos tecsógazdaságos csapágylehúzó lett átalakítva hozzá.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, free0228 írta:

Űdv! Motorvezérlő 4 számjegyű biztonsági kódját ha nincs meg, hogy tudom megszerezni?  Opel szervíz némi pénzért cserébe kiadja a forgalmi bemutatása után? Vagy van más mód is ez ügyben?

Motorvezérlő kódja? Nem tudtam hogy van ilyen. Milyen esetben kell használni és hogyan? :confused:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Motorvezérlő kódja? Nem tudtam hogy van ilyen. Milyen esetben kell használni és hogyan? :confused:

Ez egy signum vezérlője lenne, ami elhalálozott részben! Bontott vezérlő kerülne bele, amit rezetelni kell, majd a régi vezérlőből kinyert adatokat kellene ráírni! De ezekhez az adatokhoz csak a kód megadása után lehet hozzáférni! Legalábbis így értelmeztem a srác  elmondása alapján! Csak sajnos ez a kód nincs meg a régi vezérlőhöz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Friss jelenség. 1-2-3 fokozatban, ( utóbbinál már épphogy ) műszerfaltól kerregő hangot hallok gyorsításkor. Arra gondoltam, hogy pár napja mikor kiszedtem az óracsoportot ellenőrizni a vezetékeket ( nincs óracsoport világítás csak a visszajelzőké ) rosszul raktam vissza a km óra spirálját. Nem volt még időm ellenőrizni szétbontani ismét. Ma indultam, már kellett a világítás. Úgy látom, amilyen fordulaton már megszólal a kerregő hang, vele párhuzamosan a fényszóróm is “ pislákol “ addig, amíg a kerregő hang megvan. 

Erre van esetleg valakinek tippje? Holnap szétszedem mindenképpen, csak érdekelne keressek-e valami konkrét hibát. 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, tuskes írta:

Sziasztok!

Friss jelenség. 1-2-3 fokozatban, ( utóbbinál már épphogy ) műszerfaltól kerregő hangot hallok gyorsításkor. Arra gondoltam, hogy pár napja mikor kiszedtem az óracsoportot ellenőrizni a vezetékeket ( nincs óracsoport világítás csak a visszajelzőké ) rosszul raktam vissza a km óra spirálját. Nem volt még időm ellenőrizni szétbontani ismét. Ma indultam, már kellett a világítás. Úgy látom, amilyen fordulaton már megszólal a kerregő hang, vele párhuzamosan a fényszóróm is “ pislákol “ addig, amíg a kerregő hang megvan. 

Erre van esetleg valakinek tippje? Holnap szétszedem mindenképpen, csak érdekelne keressek-e valami konkrét hibát. 

Köszönöm!

Ha a kilóméter óra bowdenje kattog, az általában látszik a mutatón is hiszen akkor ugrál,( bár nem mindíg nekem is volt hogy kattogott, de a mutatón ezt nem láttam)  és fokozatfüggetlen. A fényszóró pislákolása meg inkább elektromos hibára utal. 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, zotya975 írta:

Ha a kilóméter óra bowdenje kattog, az általában látszik a mutatón is hiszen akkor ugrál,( bár nem mindíg nekem is volt hogy kattogott, de a mutatón ezt nem láttam)  és fokozatfüggetlen. A fényszóró pislákolása meg inkább elektromos hibára utal. 

Szerintem egyszerre jelentkezett a 2 dolog. Mutató nem ugrál, vagy nagyon diszkréten hogy ne vegyem észre. :) Fényszóró csak addig pislog míg a kerregő hang van. De itt is tévedhetek! 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, tuskes írta:

Szerintem egyszerre jelentkezett a 2 dolog. Mutató nem ugrál, vagy nagyon diszkréten hogy ne vegyem észre. :) Fényszóró csak addig pislog míg a kerregő hang van. De itt is tévedhetek! 

Emlékeim szerint van ott egy testpont bekötés, ami át van " bujtatva" a bowdenen, esetleg ebben elakadt, vagy másik kábelkötegben feszül és azt mozgatja. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 16. at 21:15, Róóóbi írta:

Ez kimaradt: aki gyenge vételre panaszkodik, próbálja ki ezt.

iKwdHvi.png

G Astra Cabrio, fix száras antennájáról át lehet szerelni az erősítőt, a csatlakozó többek szerint minden autóban benne van.

Én egy közdarabbal oldottam meg, hogy automata legyen meg az erősítő is kapjon áramot. Így bármikor visszaalakítható.

3PipLKf.png

Ez csak a g astra cabriókban van? Vagy a sima g-ben is? Vagy abban ha más is van faragással össze lehetne hozni az f antennájával? Venni csak univerzálisat lehet gondolom az semmit nem ér. Ilyet amit mutattál boltban nem találok.. ha meg csak cavrióban van azt meg nem sokan bontanak az tuti.. :/

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Ez csak a g astra cabriókban van? Vagy a sima g-ben is? Vagy abban ha más is van faragással össze lehetne hozni az f antennájával? Venni csak univerzálisat lehet gondolom az semmit nem ér. Ilyet amit mutattál boltban nem találok.. ha meg csak cavrióban van azt meg nem sokan bontanak az tuti.. :/

G Astra kabrióban és abban sem mindben.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Emlékeim szerint van ott egy testpont bekötés, ami át van " bujtatva" a bowdenen, esetleg ebben elakadt, vagy másik kábelkötegben feszül és azt mozgatja. 

Nem az lesz. Most visszafelé a garázsból, indulás elött lekötöttem a km/h spirált a váltóról. Ugyanez a helyzet megmaradt. 1-2-3 fokozatban gyorsításkor kerreg. :confused: Ezt már végképp nem értem, mi képes ilyen hangot kiadni. Mást nem láttam.

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Nem az lesz. Most visszafelé a garázsból, indulás elött lekötöttem a km/h spirált a váltóról. Ugyanez a helyzet megmaradt. 1-2-3 fokozatban gyorsításkor kerreg. :confused: Ezt már végképp nem értem, mi képes ilyen hangot kiadni. Mást nem láttam.

Hát ez érdekes. Tudom hogy unod már a bontást, de ki kellene szedni legalább a műszeregységet hogy jobban "ráláss" a zaj forrására. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Hát ez érdekes. Tudom hogy unod már a bontást, de ki kellene szedni legalább a műszeregységet hogy jobban "ráláss" a zaj forrására. 

Szerintem magában a műszeregységben produkálja magát valami. Ez lehetséges? Még nem láttam belülről ilyet, neten is csak az izzós oldalt látni. Azon a környéken nincs relé vagy hasonló, így nem  tudok mire tippelni. Kibontott műszeregységgel lehet menni? Nem a közlekedési szabályokra gondolok, hanem az elektromos rendszer " nyitottságára " 

Szerk.:

Fejembe jutott, hogy az egyik fb Opel csoportban volt korábban valakinek ilyen problémája. Most kikerestem a videóját, és kísértetiesen hasonló a hang. Ott az index relé volt a ludas. Már csak azt kellene megtalálnom, a kb. 10 db. relé közül, melyik az indexé? :confused:  Webáruházakban keresgélve, fekete színű, 3 lábast kell keresnem. Ha ez lenne a baja, lehetséges hogy ettől pislákolt a fényszóróm is mikor kerregett? De miért csak nagyobb terhelésnél, gyorsításkor? 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Szerintem magában a műszeregységben produkálja magát valami. Ez lehetséges? Még nem láttam belülről ilyet, neten is csak az izzós oldalt látni. Azon a környéken nincs relé vagy hasonló, így nem  tudok mire tippelni. Kibontott műszeregységgel lehet menni? Nem a közlekedési szabályokra gondolok, hanem az elektromos rendszer " nyitottságára " 

Szerk.:

Fejembe jutott, hogy az egyik fb Opel csoportban volt korábban valakinek ilyen problémája. Most kikerestem a videóját, és kísértetiesen hasonló a hang. Ott az index relé volt a ludas. Már csak azt kellene megtalálnom, a kb. 10 db. relé közül, melyik az indexé? :confused:  Webáruházakban keresgélve, fekete színű, 3 lábast kell keresnem. Ha ez lenne a baja, lehetséges hogy ettől pislákolt a fényszóróm is mikor kerregett? De miért csak nagyobb terhelésnél, gyorsításkor? 

Az index relé a biztosíték táblában van a biztosítékok felett. Belejátszik a vészvillogó kapcsoló is, szóval ha a relé rendben a kapcsoló is lehet hibás. Nem küldtem ilyen relét? Pakoltam párat a dobozba de nem néztem milyeneket. Mehetsz műszeregyég nélkül a töltésed lehet nem lesz tökéletes mert a töltésvisszajelző izzó adja a gerjesztést a generátornak. De egy úton nem lesz gondja. Mivel útjeladód sem lesz ( már most sem volt amikor lekötötted a bowdent a váltóról) előfordulhat motorfék üzemben leállás, de nem törvényszerű. 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, zotya975 írta:

Az index relé a biztosíték táblában van a biztosítékok felett. Belejátszik a vészvillogó kapcsoló is, szóval ha a relé rendben a kapcsoló is lehet hibás. 

Ezzel már még beljebb vagyok. Azt hiszem a biztitábla burkolatán jelölve van az is, hogy melyik relé mihez van. Ha ez számomra is értelmezhető rajz, akkor már csak kikeresni kell, és kideríteni, hogy pl. az SZR kötegéről megmaradt relék jók-e ebbe, ( gyanusan igen ) illetve amit anno a csomagba pakoltál plusz ajándékként, ott van-e ilyen relé? AC relére emlékszem, de majd leugrok a garázsba és kiderítem. Vészvillogó kapcsolót azt nemrég cseréltem, az teljesen jónak tűnik, pontosan könnyen kapcsoll. Korábbi megakadt, volt hogy erősen többszöri nyomásra kapcsolt. 

Szerk: 

Még a kiegészítésedhez. Elsőként megpróbálom a relécserét, amennyiben a csomagodban van, mert a megmaradt SZR köteg vidéken van. Ha nem hoz javulást, akkor bontom a műszeregységet, mert az a kényelmetlenebb meló. Bár igazság szerint le kellene bontanom az egész műszerfalat, mert továbbra sem érzékeli a riasztó az ajtónyitást, és nincs világítás kapcsolóval beltéri világításom, és műszeregység világításom sem, aminek meg kellene találni az okát. Csak erre tényleg nincs lelkierőm, nagy falat.

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Ezzel már még beljebb vagyok. Azt hiszem a biztitábla burkolatán jelölve van az is, hogy melyik relé mihez van. Ha ez számomra is értelmezhető rajz, akkor már csak kikeresni kell, és kideríteni, hogy pl. az SZR kötegéről megmaradt relék jók-e ebbe, ( gyanusan igen ) illetve amit anno a csomagba pakoltál plusz ajándékként, ott van-e ilyen relé? AC relére emlékszem, de majd leugrok a garázsba és kiderítem. Vészvillogó kapcsolót azt nemrég cseréltem, az teljesen jónak tűnik, pontosan könnyen kapcsoll. Korábbi megakadt, volt hogy erősen többszöri nyomásra kapcsolt. 

Szerk: 

Még a kiegészítésedhez. Elsőként megpróbálom a relécserét, amennyiben a csomagodban van, mert a megmaradt SZR köteg vidéken van. Ha nem hoz javulást, akkor bontom a műszeregységet, mert az a kényelmetlenebb meló. Bár igazság szerint le kellene bontanom az egész műszerfalat, mert továbbra sem érzékeli a riasztó az ajtónyitást, és nincs világítás kapcsolóval beltéri világításom, és műszeregység világításom sem, aminek meg kellene találni az okát. Csak erre tényleg nincs lelkierőm, nagy falat.

Ha működik az index akkor sima tapizós módszerrel meg tudod találni, " érezni" melyik kattog. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 02. at 12:15, zotya975 írta:

Ha működik az index akkor sima tapizós módszerrel meg tudod találni, " érezni" melyik kattog. 

Kitapiztam. :laugh: Táblán jelölve van egyébként, balról a második. Kicseréltem, meglátom holnap ha indulunk haza, ez volt-e a ludas. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, tuskes írta:

Kitapiztam. :laugh: Táblán jelölve van egyébként, balról a második. Kicseréltem, meglátom holnap ha indulunk haza, ez volt-e a ludas. 

Tavaly voltunk Ausztriában családi kiránduláson az uticél közelében beragadt az indexem, nem villogott csak "éget" az irányjelző, így a karral kapcsolgattam. Kocogatásra megjavult szerencsére, hazafelé már simán tudtam jönni. Namost azért a sógoroknál nem túl gyakori látvány hogy egy emberke az utcán autót szerel. Már ugye az F astra sem túl gyakori. :hehe:

http://660302889_373742132712413.jpg

Link to comment
Megosztás:

36 perce, zotya975 írta:

Tavaly voltunk Ausztriában családi kiránduláson az uticél közelében beragadt az indexem, nem villogott csak "éget" az irányjelző, így a karral kapcsolgattam. Kocogatásra megjavult szerencsére, hazafelé már simán tudtam jönni. Namost azért a sógoroknál nem túl gyakori látvány hogy egy emberke az utcán autót szerel. Már ugye az F astra sem túl gyakori. :hehe:

http://660302889_373742132712413.jpg

Gondolom a helyi lapok címlapjára kerültél! :hehe: 

Ha ez volt a gondja, ( néhány óra és kiderül ) akkor baromira érthetetlen, miért konkrétan az óracsoporttól hallani, mikor a relék elég messze vannak. Anyósülésről párom is konkrétan onnan hallotta, még rá is kérdezett mi az. Volt aki fészen fordulatszám mérőt írt, de az elektromos, szerintem nincs ott olyan ami ezt a hangot produkálná. De majd meglátjuk...

Link to comment
Megosztás:

Nem vállt be a dolog. Index relé cserélve, de a kerregés gyorsításkor megmaradt. Talán!!! nem annyira mint korábban, de megmaradt. Most 1,5 hétig nem tudom bontani, de hazajöttem nincs mese, ki kell vennem az egész műszerfalat, már az egyéb gondjaim miatt is. :( :cry:

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

11 órája, tuskes írta:

Nem vállt be a dolog. Index relé cserélve, de a kerregés gyorsításkor megmaradt. Talán!!! nem annyira mint korábban, de megmaradt. Most 1,5 hétig nem tudom bontani, de hazajöttem nincs mese, ki kell vennem az egész műszerfalat, már az egyéb gondjaim miatt is. :( :cry:

Nem tudom elképzelni mi lehet. Esetleg felbakolva az egyik első kereket is meg kellene próbálni járatni a motort sebességben, gázt adni, hogy kiderüljön kell hozzá a mozgás is. Lehet hogy csak egy relé kontaktos és mozgásra  be-behúz. Nekem jó régen amikor szereltem és matattam a műszerfalban  időnként hallatszott a biztosítéktábla felől az a jellegzetes zaj, amikor rövidzárlat keletkezik, és csetteg-pattog az áram alatt lévő vezeték. De mire rászántam magam hogy kiveszem a műszerfalat hiszen anélkül nem férek normálisan mögé, megszűnt a jelenség. Aztán volt olyan hogy le kellett fúrnom a gyujtáskapcsolót a kormányrúdról, és az egyik fúró eltört és a leeső darab eltűnt a műszerfalban. Mivel az élesen törő fúrószár nagyon nem jó a kábelkorbácsok között, akkor is bontani akartam, aztán hónapokkal később előkerült a sebességváltó kar alól. Valahogy " odamászott". 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.