Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

On 2019. 07. 05. at 8:16, zotya975 írta:

Nem tudom elképzelni mi lehet. Esetleg felbakolva az egyik első kereket is meg kellene próbálni járatni a motort sebességben, gázt adni, hogy kiderüljön kell hozzá a mozgás is. Lehet hogy csak egy relé kontaktos és mozgásra  be-behúz. Nekem jó régen amikor szereltem és matattam a műszerfalban  időnként hallatszott a biztosítéktábla felől az a jellegzetes zaj, amikor rövidzárlat keletkezik, és csetteg-pattog az áram alatt lévő vezeték. De mire rászántam magam hogy kiveszem a műszerfalat hiszen anélkül nem férek normálisan mögé, megszűnt a jelenség. Aztán volt olyan hogy le kellett fúrnom a gyujtáskapcsolót a kormányrúdról, és az egyik fúró eltört és a leeső darab eltűnt a műszerfalban. Mivel az élesen törő fúrószár nagyon nem jó a kábelkorbácsok között, akkor is bontani akartam, aztán hónapokkal később előkerült a sebességváltó kar alól. Valahogy " odamászott". 

Köszönöm a tippet! Hazajöttem, összekapom magam, és szétbontom. Annyit tudok még, hogy ami az SZR tábláján maradt relé, azokat kicserélem, illetve amit küldtél, megnézem mire valóak, és kicserélem. Egy próbát megér. Azután ha nem hoz változást, úgyis bontom a műszerfalat, és kutakodok hátha....

Lövésem sincs. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Kispotter írta:

F astra elektromos tükrét hogyan tudnám károsodás nélkül szétkapni? Sajnos nem fűt..

Azt ugyanúgy mint a többit. 4 karom fogja, óvatosan le kell pattintani. Arra figyelj, hogy a vezetéket nehogy letépd, az enyémen elég rövidre szabták. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 09. at 14:03, tuskes írta:

Azt ugyanúgy mint a többit. 4 karom fogja, óvatosan le kell pattintani. Arra figyelj, hogy a vezetéket nehogy letépd, az enyémen elég rövidre szabták. 

Na köszi bár simát sem pattintottam szét soha simán ment. :) Meg is lett a baj a vezeték le volt rohadva róla szépen majd ráforrasztom. Fűt is. Ami kár, hogy karcos mind a kettő tükör lap. Gondolom sehol nincs, úgyhogy marad egyenlőre. Ja ha van valakinek időzítő reléje hozzá azt szívesen fogadom persze nem ingyen gondolom! :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Én inkább a motorral kapcsolatos problémákra gondoltam.:-) A vezetési stílusommal, a C14NZ-SE is sokat evett. 

Azért ez még ráfejelne egy 1,5-2 litert lazán szerintem :hehe: (bár menne is) Második autónak jó lenne. Mondjuk ilyen áron meg már egy 1.9 PD/sima TDI Octavia, vagy Fabia is kifutná, aztán ott kevésbé kellene félni, hogy lekotlik. :-)

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Stevy írta:

Azért ez még ráfejelne egy 1,5-2 litert lazán szerintem :hehe: (bár menne is) Második autónak jó lenne. Mondjuk ilyen áron meg már egy 1.9 PD/sima TDI Octavia, vagy Fabia is kifutná, aztán ott kevésbé kellene félni, hogy lekotlik. :-)

Alapból ugye opel és benzines jöhet csak szóba, mivel az egyik alapproblémám most hogy hátul nem férnek el 3-an kényelmesen, ezért kilőve minden más 5 személyes autó is. Hátul középen mindegyikben "púp" van , ültem már 7 személyes autóban még a 3. üléssorban található kihajtható ülés is kényelmesebb mint hátul középen ülni. Meg ennél kisebb karosszériát nem akarok, a zafira meg még magasabb is. Első körben meg akarom nézni az OPC-t ( Z20LET) másodikban egy 1.8-as 16 ( Z18XE)szelepeset. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Alapból ugye opel és benzines jöhet csak szóba, mivel az egyik alapproblémám most hogy hátul nem férnek el 3-an kényelmesen, ezért kilőve minden más 5 személyes autó is. Hátul középen mindegyikben "púp" van , ültem már 7 személyes autóban még a 3. üléssorban található kihajtható ülés is kényelmesebb mint hátul középen ülni. Meg ennél kisebb karosszériát nem akarok, a zafira meg még magasabb is. Első körben meg akarom nézni az OPC-t ( Z20LET) másodikban egy 1.8-as 16 ( Z18XE)szelepeset. 

A z20let az nem rossz dolog ;-) de keves a hengerszám :-)

Daykillernek is olyan g astraja van ha jol remlik. De csaladinak nem biztos hogy ez a racionalis megoldas  :-)

Link to comment
Megosztás:

26 perce, aholy írta:

A z20let az nem rossz dolog ;-) de keves a hengerszám :-)

Daykillernek is olyan g astraja van ha jol remlik. De csaladinak nem biztos hogy ez a racionalis megoldas  :-)

Sajnálom, csak kivételes egyéneknek tesznek a 4 helyére 6 dugót. :hehe: Igen, beszéltem már vele is. Az egyterű része lenne a családnak, a csigás motor meg nekem. :evilgrin: Itt ez a sok szerszám a pincében, nem szeretnék unatkozni hátralévő életemben. nem nagyon akarom igazából lecserélni ( önszántamból) az astrát kell egy nyomós érv nekem is ( a család részéről a klíma és a 3 üléssor volt a nyomós érv) és a 192 ló az már elég nyomós, még ha valószinűleg nem is fogom kihasználni. 

Link to comment
Megosztás:

41 perce, zotya975 írta:

Sajnálom, csak kivételes egyéneknek tesznek a 4 helyére 6 dugót. :hehe: Igen, beszéltem már vele is. Az egyterű része lenne a családnak, a csigás motor meg nekem. :evilgrin: Itt ez a sok szerszám a pincében, nem szeretnék unatkozni hátralévő életemben. nem nagyon akarom igazából lecserélni ( önszántamból) az astrát kell egy nyomós érv nekem is ( a család részéről a klíma és a 3 üléssor volt a nyomós érv) és a 192 ló az már elég nyomós, még ha valószinűleg nem is fogom kihasználni. 

Van az sokmindenkinek, még corsaba is...

Sőt, c20let is van A corsaba is. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 12. at 23:34, Kispotter írta:

Na köszi bár simát sem pattintottam szét soha simán ment. :) Meg is lett a baj a vezeték le volt rohadva róla szépen majd ráforrasztom. Fűt is. Ami kár, hogy karcos mind a kettő tükör lap. Gondolom sehol nincs, úgyhogy marad egyenlőre. Ja ha van valakinek időzítő reléje hozzá azt szívesen fogadom persze nem ingyen gondolom! :)

Én cseréltem külön csak a tükörlapot. A fűtőszálak maradtak a régiek, tehát óvatosan lefejtettem róla, és ment rá a másik. Csak az számít, fl. előtti, vagy utáni, tehát a formája.

Link to comment
Megosztás:

18 perce, tuskes írta:

Én cseréltem külön csak a tükörlapot. A fűtőszálak maradtak a régiek, tehát óvatosan lefejtettem róla, és ment rá a másik. Csak az számít, fl. előtti, vagy utáni, tehát a formája.

Hmm ez érdekes. Eszembe nem jutott volna, hogy le lehet róla fejteni.. most így belegondolva esélytelen kb. De majd megnézem jobban.. De akkor úgy van ráragasztva és simán ragad a másikra is vagy hogyan?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Kispotter írta:

Hmm ez érdekes. Eszembe nem jutott volna, hogy le lehet róla fejteni.. most így belegondolva esélytelen kb. De majd megnézem jobban.. De akkor úgy van ráragasztva és simán ragad a másikra is vagy hogyan?

Már nem emlékszem a nevére, de olyan tubusos cuccot használtam, mint pl. a sziló. Maguk a fűtőszálak még fedve vannak valami átlátszó szivacs szerű anyaggal gyárilag magán a műanyag lapon, amit kipattintassz. Erről a szivacs szerű anyagról kell óvatosan lefejteni a tükörlapot, majd vissza rá, a jót. Nemrég csináltam, télen még nem volt lehetőségem tesztelni, de szerintem jó lesz. Képet így telóról nem tudok mellékelni, esetleg majd ha gép elé kerülök pár nap múlva. 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, zotya975 írta:

Alapból ugye opel és benzines jöhet csak szóba, mivel az egyik alapproblémám most hogy hátul nem férnek el 3-an kényelmesen, ezért kilőve minden más 5 személyes autó is. Hátul középen mindegyikben "púp" van , ültem már 7 személyes autóban még a 3. üléssorban található kihajtható ülés is kényelmesebb mint hátul középen ülni. Meg ennél kisebb karosszériát nem akarok, a zafira meg még magasabb is. Első körben meg akarom nézni az OPC-t ( Z20LET) másodikban egy 1.8-as 16 ( Z18XE)szelepeset. 

A Z18XE Zafirában elég jó, bár pályatempónál sokat forog. Kérne egy hatodikat.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

A Z18XE Zafirában elég jó, bár pályatempónál sokat forog. Kérne egy hatodikat.

Pedig úgy néz ki ez lesz, mert bukott az OPC. A kis hiba amit említettek az hogy küszöbcserés, és a motorháztetőn, meg a tetején repedezett karbonfólia van amit le kell szedni. Téli gumin fut, nyári ugye azonnal kell hozzá, így meg már nekem a 800 sok. Egyenlőre megnézzük csütörtökön Pesten a zöld 1.8-at.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Pedig úgy néz ki ez lesz, mert bukott az OPC. A kis hiba amit említettek az hogy küszöbcserés, és a motorháztetőn, meg a tetején repedezett karbonfólia van amit le kell szedni. Téli gumin fut, nyári ugye azonnal kell hozzá, így meg már nekem a 800 sok. Egyenlőre megnézzük csütörtökön Pesten a zöld 1.8-at.

Jó az 1.8, szerettem, majdnem egy évig hajtottam. 6-7 személlyel a 160 meg se kottyant neki. Viszont forgott, és ha forog akkor eszik. Hogy mennyit azt ne kérdezd, sosem néztem.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Róóóbi írta:

Jó az 1.8, szerettem, majdnem egy évig hajtottam. 6-7 személlyel a 160 meg se kottyant neki. Viszont forgott, és ha forog akkor eszik. Hogy mennyit azt ne kérdezd, sosem néztem.

Jellemezően nem pályázom ( egy évben talán kétszer megyünk hosszabb útra akkor sem mindíg pályán) 80%-an 10 kilométerre használom az autót, néha megyek csak vele 30-40 kilométert, a családi nyaraláskor meg ugye pár 100-at. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sikerült beszereznem azt hiszem baráti áron 2 elektromos ablakot. A srác oda adta ajtóstul kárpitostul, kp zárastól, kötegestől azt mondta ő nem bontogatja én pedig örülök, mert látom mi hogyan van legalább! :)10 ezer ft volt ami úgy gondolom nem rossz. Viszont a lapcwolót kipattintottam a kárpitból gondoltam megnézem, hogyan megy majd bele a szürke kárpitba. De úgy látom sehogyan. Bele lehet rakni valahogy diszkréten vagy felejtsem el? :/ Ragaszkodom a szürke kárpitomhoz mert ritka és jóállapotú és így gyári meg tetszik is! Remélem bele.lehet rakni valahogyan.. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.