Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, zotya975 írta:

Egyértelműen ezek kattognak? Akkor ott a kábelekkel lehet valami, vagy azzal ami adja a relének a jelet a behúzáshoz. 

Erre gondoltam mikor írtam, hogy kell legyen a 2 relének valami közös pontja. Kábelek jók. Egyértelműen ezek kerregnek. Álló helyzetben kézifék behúzva, terhelés közben kitapiztam. Furcsa még mindig, hogy balra tekert kormányra érzékeny, de csak előremenetben. Tolatásnál nem szólnak. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Régen jártam errefelé, mert azon kívül, hogy megcsináltam életem első saját hibás koccanását, nem történt velem semmi különös. A helyreállítás megtörtént, elől lámpák, hűtőmaszk, hűtő és motorháztető csere volt, meg a kapcsolt lemezek (zárhíd) cseréje újakra.

Viszont most láttam nagy meglepetésemre, hogy Zotya kiszállt az F Astrából! Kár érte.

Én maradok.                                                     

Link to comment
Megosztás:

1 óra, epk947 írta:

Régen jártam errefelé, mert azon kívül, hogy megcsináltam életem első saját hibás koccanását, nem történt velem semmi különös. A helyreállítás megtörtént, elől lámpák, hűtőmaszk, hűtő és motorháztető csere volt, meg a kapcsolt lemezek (zárhíd) cseréje újakra.

Viszont most láttam nagy meglepetésemre, hogy Zotya kiszállt az F Astrából! Kár érte.

Én maradok.                                                     

Igazán sajnálom, de ugye a klasszikus mondás szerint emberek vagyunk, hibázunk. 

Igen, az alapötlet nem az enyém volt, bár több dolog volt ami aztán a kezdő lökést adta, az egyre rozsdásodó autó ( küszöbök, nyúlványok, hátsó gerenda stb) , klíma hiánya, most kellett volna rá téli gumit venni, olajat cserélni, áprilisban műszaki, kábé ezek értékében ment el a kocsi, 130-at adtak érte. Nem utolsó sorban, persze az ember alapból ilyenre nem gondol, de itt egyre vadabb a közlekedés, és úgy érzem hogy egy 2002-es 6 légzsákos ABS-es autóban nagyobb biztonságban van a család mint a 1994-es erősen korrodált gépben. Ha lett volna egy fészer-garázs, ahol le tudom támasztani nem adtam volna el, de nincs, az udvaron meg nem akartam a szabad ég alatt tárolni. 

A Zafirát egyenlőre nem nagyon tudom megszokni, amig az astrában 11 év után " otthon" éreztem magam, addig ebbe még mindíg úgy ülök be mint valami kölcsön autóban. De talán majd megszokom. 

Link to comment
Megosztás:

Én nem hagyom magam unatkozni, egy Calibra a bontóból adott nekem magasságállítós üléssínt az utas oldalra. De rohadt rég kajtattam már egy ilyet!

Meg szerintem vákumcsöveket kell cseréljek valahol, le-leesik az alapjárat nekem is. 

Meg maaaajd, a következő galaxisban bekerül a gyári ülésfűtés is, kapcsolók, aljzat, kábelek megvannak. Tök jól néz ki.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Róóóbi írta:

Én nem hagyom magam unatkozni, egy Calibra a bontóból adott nekem magasságállítós üléssínt az utas oldalra. De rohadt rég kajtattam már egy ilyet!

Meg szerintem vákumcsöveket kell cseréljek valahol, le-leesik az alapjárat nekem is. 

Meg maaaajd, a következő galaxisban bekerül a gyári ülésfűtés is, kapcsolók, aljzat, kábelek megvannak. Tök jól néz ki.

Tegnap át kellett volna kerekeznem az autót délután még jó idő volt most 9 fok van esőt mondanak, de hát ez van, mindjárt nekiállok. A pótkerékről tegnap levágtam a gumit, drótkorongozás és festés után rakatok rá majd valami használtat, addig nyári gumi lesz alatta pótkerék gyanánt ( eddig téli volt). 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Tegnap át kellett volna kerekeznem az autót délután még jó idő volt most 9 fok van esőt mondanak, de hát ez van, mindjárt nekiállok. A pótkerékről tegnap levágtam a gumit, drótkorongozás és festés után rakatok rá majd valami használtat, addig nyári gumi lesz alatta pótkerék gyanánt ( eddig téli volt). 

Már kezdtem aggódni, hogy nincs mit csinálni. :-)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:

Már kezdtem aggódni, hogy nincs mit csinálni. :-)

Sikerült befejezni az átkerekezést még az eső előtt, a két hátsó univerzális sárfogót is felraktam, ezt nem tudtam eddig a kerék miatt. Jó csálé lett, ugye amikor fel van emelve az egyik oldal elég nehéz benézni hogy jól álljon hátulról.  De majd úgyis kap rávalót, egyenlőre ez van. Nem tudom ki mivel szedi le a fékport az alufelniről és brigéciollal próbáltam, egész jól levitte. Ekkor már csepegett az eső, de végülis végeztem a kerekek a pincében száradnak, majd egyet bedobok a csomagtartóba, amig nem készül el a pótkerék. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Sikerült befejezni az átkerekezést még az eső előtt, a két hátsó univerzális sárfogót is felraktam, ezt nem tudtam eddig a kerék miatt. Jó csálé lett, ugye amikor fel van emelve az egyik oldal elég nehéz benézni hogy jól álljon hátulról.  De majd úgyis kap rávalót, egyenlőre ez van. Nem tudom ki mivel szedi le a fékport az alufelniről és brigéciollal próbáltam, egész jól levitte. Ekkor már csepegett az eső, de végülis végeztem a kerekek a pincében száradnak, majd egyet bedobok a csomagtartóba, amig nem készül el a pótkerék. 

Leginkább bolti felnimosóval. Mikor beállok a mosóba beáztatom a kerekeket, ellövök egy cigit addig dolgozik, utána habos kefével átsikálom. Aztán öblítés.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, Róóóbi írta:

Leginkább bolti felnimosóval. Mikor beállok a mosóba beáztatom a kerekeket, ellövök egy cigit addig dolgozik, utána habos kefével átsikálom. Aztán öblítés.

A külső oldalával nem volt gond de a belső rohadt trutyis volt, szerintem sosem mosta le az előző tulaj. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

A külső oldalával nem volt gond de a belső rohadt trutyis volt, szerintem sosem mosta le az előző tulaj. 

Ha nem cserélt téli/nyárit akkor esélyes, én otthon csere után a lekerült szettet vittem mosóba és elsikáltam, úgy raktam el. De gondolom, ez sem mindenki számára evidens.

Link to comment
Megosztás:

35 perce, Róóóbi írta:

Ha nem cserélt téli/nyárit akkor esélyes, én otthon csere után a lekerült szettet vittem mosóba és elsikáltam, úgy raktam el. De gondolom, ez sem mindenki számára evidens.

Szerintem cserélte, mert ugye volt hozzá téli-nyári szett, de a télinél is mosással kezdtem meg a kavicsok kiszedésével a mintákból amikor hazaértem. Lecserélte, bedobta a sarokba, sz*rt rá.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, joecockroach írta:

Sziasztok!

Benzintank csere előtt állok. Kell alvázvédőzni a tankot? A tank új, festve van.

üdv: Krisztián

Szia! Ha alvázvédőzöd akkor csak a rücsiset. Másik fajta pár évet bír. Ha már lehetőséged van rá, én biztos megszórnám. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Szerintem cserélte, mert ugye volt hozzá téli-nyári szett, de a télinél is mosással kezdtem meg a kavicsok kiszedésével a mintákból amikor hazaértem. Lecserélte, bedobta a sarokba, sz*rt rá.

Feltehetőleg.

Még nem szóltak neki, hogy a megfelelő helyre feltapadt tavalyi fékporos 10dkg sár durván elviszi a kerék kiegyensúlyozottságát.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Róóóbi írta:

Feltehetőleg.

Még nem szóltak neki, hogy a megfelelő helyre feltapadt tavalyi fékporos 10dkg sár durván elviszi a kerék kiegyensúlyozottságát.

Találtam rajta majdnem egy centis kavicsot is a belső részére kátránnyal felragadva, és rengeteg súly van rajtuk, belül hagyományos bekalapálós ólmos is az alufelnin. :omg:

Link to comment
Megosztás:

38 perce, zotya975 írta:

Találtam rajta majdnem egy centis kavicsot is a belső részére kátránnyal felragadva, és rengeteg súly van rajtuk, belül hagyományos bekalapálós ólmos is az alufelnin. :omg:

Fujjmár.

Na de várjál, mikor ezt a szett felnit vettem

FUWZKgJ.png

De pont látszik is az egyik, ezeken kívül volt az összes hagyományos súly. Naon szekszi volt. Múltkor átgumiztattam, akkor a srác lehajította azokat a szarokat.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Azért azt a szituációt megnézném, amikor valaki elviszi a alufelnit a gumishoz, és azt mondja hogy nem kell ám rá ragasztott súly, kalapáld bele nyugodtan a peremébe!

Nekem hálistennek kérdezés nélkül rakták fel a kis súlyt alufelnire, nem is kellett külön szólnom érte.

Múltkor a bontóban vagy 20db új ragasztós súlyt találtam. Ilyen tépőzáras bliszteren. Elhoztam, hátha szemre kell kiegyensúlyoznom valamit. :-)

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Róóóbi írta:

Nekem hálistennek kérdezés nélkül rakták fel a kis súlyt alufelnire, nem is kellett külön szólnom érte.

Múltkor a bontóban vagy 20db új ragasztós súlyt találtam. Ilyen tépőzáras bliszteren. Elhoztam, hátha szemre kell kiegyensúlyoznom valamit. :-)

Egyenlőre csak felakasztom őket a pince falra, csak kell csinálnom új konzolt, mert lehet perverz vagyok, de az acélfelniket fordítva csak simán felakasztottam egy csavarra, de az alufelniket lehessen már normálisan látni tárolás közben is. :tongue:

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Egyenlőre csak felakasztom őket a pince falra, csak kell csinálnom új konzolt, mert lehet perverz vagyok, de az acélfelniket fordítva csak simán felakasztottam egy csavarra, de az alufelniket lehessen már normálisan látni tárolás közben is. :tongue:

Én már annak is örülnék, ha a 3x2m tárolóban nem lenne bent 3 garnitúra szerelt kerék. Na majd tavasszal...

 

Más: az csak nekem újdonság, hogy gázfűtésű pákával milyen jól lehet dolgozni?

Tegnap vettem egy gázos pákát meg folyatószert, ma végre megforrasztottam normálisan a Meriva távirányító gombját, hogy gombbal zárni is lehessen.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Róóóbi írta:

Én már annak is örülnék, ha a 3x2m tárolóban nem lenne bent 3 garnitúra szerelt kerék. Na majd tavasszal...

 

Más: az csak nekem újdonság, hogy gázfűtésű pákával milyen jól lehet dolgozni?

Tegnap vettem egy gázos pákát meg folyatószert, ma végre megforrasztottam normálisan a Meriva távirányító gombját, hogy gombbal zárni is lehessen.

Nézegettem már sokszor gázfűtésű pákát ( Lidliben rendszeresen van) mert sokszor macerásabb kitelepíteni a 220-at az autóhoz, mint maga a munka. Ráadásul a pillanatpákám behalt, most egy talán 40Wattos sima pákával dolgozom, ami vagy 10 perc alatt melegszik be. Szóval még nem vettem, de csak idő kérdése. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Nézegettem már sokszor gázfűtésű pákát ( Lidliben rendszeresen van) mert sokszor macerásabb kitelepíteni a 220-at az autóhoz, mint maga a munka. Ráadásul a pillanatpákám behalt, most egy talán 40Wattos sima pákával dolgozom, ami vagy 10 perc alatt melegszik be. Szóval még nem vettem, de csak idő kérdése. 

Nekem van vagy négy pákám, egy nagyobbacska is, de ha hirtelen választani kellene azonnalra a gázost kapnám elő. Nem kell egy perc, mire a porcelán beizzik a hegy alatt már megfut az ón a hegyén. Marhajó dolog. 

Ha lement a rajongásom a páka iránt, akkor elkezdek tyúkbeles ütvecsavarozókat nézni. A lidlös szerszámokat Sípos a Totalcaron szokta tesztelni.

Akkusra nem is gondolok, jó a 220-as is nekem. Mikor évente 1-2× van nehezebb csavar vagy vezérműszíj csere, akkor jól jönne, csak évi 2 alkalomra nem veszek drága akkut.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.