Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

17 órája, Kispotter írta:

Amúgy mennyinek kellene lenni pontosan gyárilag a kompressziónak? Mert ezekszerint te tudod akkor. :) Nz-nél mennyi? Én mértem hengerfejezés után bőven most nemrég azt hiszem 10,5 volt minden hengerben.

Most az 1,6 SE elvileg 9.8bar kell legyen. Az X16SZR esetén konkrét adatom nincs, csak hogy 12.0-15.0 bar között kell legyen, és minimum 9 bar. Igazából kirívó értéket nem szeretnék látni a mérőn, akkor már nyugodt vagyok. Remélem.....

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tuskes írta:

Most az 1,6 SE elvileg 9.8bar kell legyen. Az X16SZR esetén konkrét adatom nincs, csak hogy 12.0-15.0 bar között kell legyen, és minimum 9 bar. Igazából kirívó értéket nem szeretnék látni a mérőn, akkor már nyugodt vagyok. Remélem.....

A 9,8 a sűrítési arány, jó lesz oda is a 12-15 bar sűrítési végnyomásnak. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 04. at 17:18, joecockroach írta:

Sziasztok!

Önindító problémám nekem is volt, hátha segít:

A lényeg, hogy nekem az önindító végén található fedelet le kellett szednem, a két menetesszárat meg kellett drótkefézni és jó lett.

Pont aktuális. Bár az utóbbi napokban kopp-kopp-kopp semmi bajom vele. Indít ahogy kell. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 04. at 22:03, Tiu írta:

A 9,8 a sűrítési arány, jó lesz oda is a 12-15 bar sűrítési végnyomásnak. :)

Kispotter 10,5-öt ír hogy van neki egségesen. Akkor az viszont nem tűnik kielégítőnek. Tudsz esetleg linket ahol ezeket, és ehhez hasonló adatokat lehet megtudni?

 

Link to comment
Megosztás:

Ért valaki az ékszíjakhoz?  Adott egy önjáró fűnyíró, nem mai darab, de működik, pár éve gyűrűztem olajevés miatt, a füstölés is megszűnt és erősebb is lett annak ellenére hogy az egyik gyűrűt eltörtem, így oda a régi ment vissza. A lényeg hogy tavaly akartam rá új szíjat, mert már erősen megkopott ami rajta volt, de a méretet még láttam: 10X685. Szépen elmentem a boltba kértem ilyen szíjat, nem is volt drága öröm és boldogság, hazavittem, hát lötyög rajta. Nem értettem, mert ekkora volt a régi is, de visszaraktam azt és használtam hogy majd utána járok a dolognak. Na ennek most jött el az ideje amikor ismét szétszedtem a gépet kicsit rozsdátlanítani festegetni, pepecselni vele télen a pincében.  Adva van a két szíj méretre egyforma a hosszuk eltérő. Google a barátom, így megtudtam hogy több szíjméretet is használnak a gyártók, például a belső kerület LI a külső LA. A magasság ha adva van ( klasszikus profil 6 mili magas és 10 széles) akkor ki lehet számítani egyik méretből a másikat tehát LA=LI+magasságX2Pí. Jelen esetben 38 mili ,ennyi a különbség a külső és a belső méret között. Mivel én akkor ezt még nem tudtam csak a méretet néztem valószínű hogy a régi szíjon LA tehát a külső hossz volt 685 az új szíjon meg ugye LI 10X685 a felirat tehát nagyobbat vettem 38 milivel. A régi szíjam már annyira kopott hogy semmit nem látok rajta így ez csak elmélet. Fogtam magam elvágtam az új szíjat ( úgysem tudom használni) és átlapoltam 38 milit így pont jó lett, nyilván csak próbálni, így nem használható.

http://105P1010580.jpg

685-38=647 ehhez legközelebbi méretet 10X660-at találtam természetesen LI tehát belső hosszt. Akkor ha jól gondolom ezt kell most vennem.

A szíjfeszítés rugós a kuplung rész egyben fordul, így valamennyi tolerancia lehetséges, de sok nem, mert ha nem fut egy síkban a két tárcsa akkor mag azért fog jobban kopni. A képen látszik hogy a szíj be van esve mert a késtartó+ szíjtárcsa kombó is kopott, de ez 7-8 ezer forint ennyit nem akarok rászánni a gépre. Gondoltam rá hogy egyel nagyobb szíjat ( 13 mili széles) teszek fel , rá is próbáltam az astra ékszíját ide jó is lenne de a másik  tárcsa új, ott meg alig fut rajta, félek leugrik. 

Jól matekoztam? 

 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, tuskes írta:

Kispotter 10,5-öt ír hogy van neki egségesen. Akkor az viszont nem tűnik kielégítőnek. Tudsz esetleg linket ahol ezeket, és ehhez hasonló adatokat lehet megtudni?

 

Én úgy tudom 10 fölött jó. Biztos nem ennyi volt gyárilag, de szerintem nem rossz. Régi autószakik mondták nekem az a 10.5 nagyon jó. Bár lehet a ladákhoz viszonyítottak.. Gondolom ami ott jó volt az ennél a motornál már nem biztos.. Amúgy pont ma lett vége a bejáratásnak.. :D ;) :) 
Ja és mielőtt itt is megkapom az okítást asszony kamerázta nem én voltam . :) 

 

Módosítva : Kispotter
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kispotter írta:

Én úgy tudom 10 fölött jó. Biztos nem ennyi volt gyárilag, de szerintem nem rossz. Régi autószakik mondták nekem az a 10.5 nagyon jó. Bár lehet a ladákhoz viszonyítottak.. Gondolom ami ott jó volt az ennél a motornál már nem biztos.. Amúgy pont ma lett vége a bejáratásnak.. :D ;) :) 
Ja és mielőtt itt is megkapom az okítást asszony kamerázta nem én voltam . :) 

 

Szép kerek szám. :icon13:Nekem azt tűnt fel hogy a Zafira nagyon pörög, autópálya tempónál már 3500 a fordulatszám, az astránál meg alig érte el a 3000-et. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, kingblue írta:

Enyém 1.4 16v classic II 80-nál pörög 2400-at.

Úgy rémlik a központis olyan 3200-körül pörgött 130-nál a hengerenkénti meg már 3000 alatt volt. Az áttétel ugye nem változott csak több lett a ló nem fogta annyira a motort a terhelés. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 04. at 1:10, tuskes írta:

Köszönöm! Ennek nagyon örülnék! Nem sürgős, csak kíváncsi vagyok. Megkapta korábban az SE fejet, amiből ugye lett méretre köszörültetve, biztos akarok lenni benne, hogy így rendben van a kompresszió, nem vágom tönkre a főtengely, hajtókar csapágyakat. Egyébként pedig elvileg gyári adat szerint 12 mp a 0-120 gyorsulás, amit minimum megfelezek pillanatnyilag, és azért jó lenne tudnom, adatok szerint mi változott, azon felül, hogy szándékosan elraktam a vez. szíjat, fő, és vez. tengelyen a gyárilag bejelölt helytől. 

Hogyan értetted a " minimum megfelezek pillanatnyilag," -ot?  6 mp  0-120?, Vagy 24 mp 0 - 120?

Mert az előbbi egy Astrából nem jön ki bármilyen hengerfejjel sem.

Az utóbbi pedig annyira ócska, hogy akkor jártányi ereje sincs már.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kispotter írta:

Én úgy tudom 10 fölött jó. Biztos nem ennyi volt gyárilag, de szerintem nem rossz. Régi autószakik mondták nekem az a 10.5 nagyon jó. Bár lehet a ladákhoz viszonyítottak.. Gondolom ami ott jó volt az ennél a motornál már nem biztos.. Amúgy pont ma lett vége a bejáratásnak.. :D ;) :) 
Ja és mielőtt itt is megkapom az okítást asszony kamerázta nem én voltam . :) 

 

Láttam face-n, dobtam is egy lááájkót. Én pont benéztem a 400-at, elfelejtettem figyelni. :omg: :hehe: Majd nemsokára 500-nál nyomok egy videót. Grat hozzá!!! 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Úgy rémlik a központis olyan 3200-körül pörgött 130-nál a hengerenkénti meg már 3000 alatt volt. Az áttétel ugye nem változott csak több lett a ló nem fogta annyira a motort a terhelés. 

Nekem ugyanúgy 3200-at forog gps szerinti 130-nál. Pedig átépítés, és gyűrűcsere is volt. Szerintem annyit nem dob rajta, talán inkább váltó függő. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, epk947 írta:

Hogyan értetted a " minimum megfelezek pillanatnyilag," -ot?  6 mp  0-120?, Vagy 24 mp 0 - 120?

Mert az előbbi egy Astrából nem jön ki bármilyen hengerfejjel sem.

Az utóbbi pedig annyira ócska, hogy akkor jártányi ereje sincs már.

100-at akartam írni, de most vettem észre, hogy felhívtad rá a figyelmem. A "minimum" szót azért tettem hozzá, mert nem mértem stopperrel, biztos több, de feltünően jó. Inkább javítottam azt a bejegyzést, ne legyen félreérthető a későbbiekben. Egyébként valóban elgondolkodtató, és ha találok megoldást videózásra, akkor csinálok egyet egy normálisabb út után, meleg motorral. Már csak magamnak is elrakni.  

Link to comment
Megosztás:

10 órája, tuskes írta:

Nekem ugyanúgy 3200-at forog gps szerinti 130-nál. Pedig átépítés, és gyűrűcsere is volt. Szerintem annyit nem dob rajta, talán inkább váltó függő. 

Ugye nem kontrollált mérés volt, lehetséges hogy ez egyiknél egyedül voltam a másiknál tele volt a kocsi. Vagy túl jól sikerült az átépítés. Ugye nekem 1.6-os pillangószelep ment fel ami jóval nagyobb mint az 1.4-es. Az injektorok ugyanazok, csak a több levegőnél tovább vannak nyitva. 

Link to comment
Megosztás:

35 perce, zotya975 írta:

Ugye nem kontrollált mérés volt, lehetséges hogy ez egyiknél egyedül voltam a másiknál tele volt a kocsi. Vagy túl jól sikerült az átépítés. Ugye nekem 1.6-os pillangószelep ment fel ami jóval nagyobb mint az 1.4-es. Az injektorok ugyanazok, csak a több levegőnél tovább vannak nyitva. 

Mondjuk az 1,6 pillangó az más.... :)

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 06. at 0:37, tuskes írta:

Kispotter 10,5-öt ír hogy van neki egségesen. Akkor az viszont nem tűnik kielégítőnek. Tudsz esetleg linket ahol ezeket, és ehhez hasonló adatokat lehet megtudni?

 

10-től teljesen jó lehet, ez sok mindentől függ. Az a fontos, hogy közel egyformák legyenek.

Ha a Te motorodról akarsz többet megtudni, arról már van elég tapasztalatod. Ha nincs kopogásos égés menet közben, akkor nem lett nagyobb a kompresszióviszony, mint kellene. Ugye motorvezérlőt a gyárit tetted be, "csörögne" ha túl nagy lenne a sűrítés.

http://www.geree.hu/motor-mechanika/surites/

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Tiu írta:

10-től teljesen jó lehet, ez sok mindentől függ. Az a fontos, hogy közel egyformák legyenek.

Ha a Te motorodról akarsz többet megtudni, arról már van elég tapasztalatod. Ha nincs kopogásos égés menet közben, akkor nem lett nagyobb a kompresszióviszony, mint kellene. Ugye motorvezérlőt a gyárit tetted be, "csörögne" ha túl nagy lenne a sűrítés.

http://www.geree.hu/motor-mechanika/surites/

Köszönöm! 
Azért ez a részletes leírás nagyon rendben van. Bár van amit nem értek, de a lényeg érthető. 
Igen, nagyon sok dolgot ismerek már az autómon azt gondolom, ( hála nektek érte !!! ) de azért van még bőven mit tanulni. 
Csörgés volt, de hogy áttettem a vezérlést és a főtengelyt más pozícióba, az megszűnt. Viszont a kopogásos égésnek utána kell néznem, mert nem tudom milyen hangja van olyankor. Normálisnak tűnik most, de legalább tudni fogom azt is. Következő nekiugrásra kicserélem a főtengely csapágyakat, biztos ami biztos. Csak 450 000 Km van már benne lassan....

Azután kezdődik az új projekt. Volt már róla szó hogy lesz benne nagyobb motor, ami C20XE volt. Átértékeltem a dolgokat, és a C20NE mellett döntöttem. Sokat járok városban is, és ha pályázok sem használnám ki az XE lehetőségeit, max dojcselandban, amit viszonylag ritkán látogatok. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, tuskes írta:

Köszönöm! 
Azért ez a részletes leírás nagyon rendben van. Bár van amit nem értek, de a lényeg érthető. 
Igen, nagyon sok dolgot ismerek már az autómon azt gondolom, ( hála nektek érte !!! ) de azért van még bőven mit tanulni. 
Csörgés volt, de hogy áttettem a vezérlést és a főtengelyt más pozícióba, az megszűnt. Viszont a kopogásos égésnek utána kell néznem, mert nem tudom milyen hangja van olyankor. Normálisnak tűnik most, de legalább tudni fogom azt is. Következő nekiugrásra kicserélem a főtengely csapágyakat, biztos ami biztos. Csak 450 000 Km van már benne lassan....

Azután kezdődik az új projekt. Volt már róla szó hogy lesz benne nagyobb motor, ami C20XE volt. Átértékeltem a dolgokat, és a C20NE mellett döntöttem. Sokat járok városban is, és ha pályázok sem használnám ki az XE lehetőségeit, max dojcselandban, amit viszonylag ritkán látogatok. 

A kopogásos égés és a csörgés ugyanaz. :)

Elvileg a c20xe kényesebb, de annak ellenére, hogy erősebb, ha kergetik kevesebbet fogyaszt. A c20ne igénytelen, kimegy a világból.

Találsz is itt fogyi adatot epk947 aláírásában.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 07. at 23:44, Tiu írta:

A kopogásos égés és a csörgés ugyanaz. :)

Elvileg a c20xe kényesebb, de annak ellenére, hogy erősebb, ha kergetik kevesebbet fogyaszt. A c20ne igénytelen, kimegy a világból.

Találsz is itt fogyi adatot epk947 aláírásában.

Na ugye!!! :) Ezt sem tudtam, hogy az égés-kopogás hangja azonos ugyanaz a story. Egyébként keresem neten azt a hangot, ami a főtengely csapágy hibájára utal, merthogy van még egy hang ami érdeklődésre ad okot. Persze lehet semmi extra.Most azt tapasztalom, hogy a fogyi emelkedett, bár még nem tankoltam teli ismét. Jelenlegi állás szerint minimum 8,5-öt kér, míg eddig 7,2-7,3 volt. 1 éves Bosch szondám van. X16SZR - C16/SE fejjel. C20XE inkább pörgösebben érzi jól magát, NE viszont sokkal alacsonyabb fordulaton leadja a nyomatékot, ami nekem jobb, mert van hogy napi akár 100 km. is lemegy városban. 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2002-es f astra autóhoz tud valaki behajtható külső visszapillantó tükrökről? Gyári/utángyártott biztos nincs, ennek már utánajártam. Esetleg másik típusú autó tükör, ami (akár kisebb átalakítással) felszerelhető az f astrára? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.