Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

22 órája, tuskes írta:

Na ugye!!! :) Ezt sem tudtam, hogy az égés-kopogás hangja azonos ugyanaz a story. Egyébként keresem neten azt a hangot, ami a főtengely csapágy hibájára utal, merthogy van még egy hang ami érdeklődésre ad okot. Persze lehet semmi extra.Most azt tapasztalom, hogy a fogyi emelkedett, bár még nem tankoltam teli ismét. Jelenlegi állás szerint minimum 8,5-öt kér, míg eddig 7,2-7,3 volt. 1 éves Bosch szondám van. X16SZR - C16/SE fejjel. C20XE inkább pörgösebben érzi jól magát, NE viszont sokkal alacsonyabb fordulaton leadja a nyomatékot, ami nekem jobb, mert van hogy napi akár 100 km. is lemegy városban. 

Volt már ez itt is téma vagy a tuning topicban (most nem keresgetem), de az NE sehol sem igazán jobb mint az XE.

Persze az NE motor és a fenntartása olcsóbb, de fogyasztásban nem lesz jobb.

http://kaoscrew.de/downloads/ne-xe-xev.gif

https://logout.hu/tema/opel_topic/hsz_6795-6795.html

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Tiu írta:

Volt már ez itt is téma vagy a tuning topicban (most nem keresgetem), de az NE sehol sem igazán jobb mint az XE.

Persze az NE motor és a fenntartása olcsóbb, de fogyasztásban nem lesz jobb.

http://kaoscrew.de/downloads/ne-xe-xev.gif

https://logout.hu/tema/opel_topic/hsz_6795-6795.html

Itt ugyanaz a görbe van mindkét helyen, egy Opel logoval. Én egész más adatokat találtam erről. Nem vitázni akarok, csak nem kerek a dolog. Egyszerre nem lehet szerintem ugyanolyan jó alsó tartományban, és felsőben jobb. Ahogy én tudom, az NE 2600-nál már leadja a teljes nyomatékot, míg az XE csak 4800-tól. Nyilván nem használja ki az ember hétköznapi használattal ezt a különbséget ( ha van ) de azért lényeges. https://www.opelforum.hu/cikkek/technika/tipusok/calibr/opel-calibra-motortípusok-főbb-jellemzők-r163/ 

De lehet valamit nagyon félre értek...

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tuskes írta:

Itt ugyanaz a görbe van mindkét helyen, egy Opel logoval. Én egész más adatokat találtam erről. Nem vitázni akarok, csak nem kerek a dolog. Egyszerre nem lehet szerintem ugyanolyan jó alsó tartományban, és felsőben jobb. Ahogy én tudom, az NE 2600-nál már leadja a teljes nyomatékot, míg az XE csak 4800-tól. Nyilván nem használja ki az ember hétköznapi használattal ezt a különbséget ( ha van ) de azért lényeges. https://www.opelforum.hu/cikkek/technika/tipusok/calibr/opel-calibra-motortípusok-főbb-jellemzők-r163/ 

De lehet valamit nagyon félre értek...

Az van hogy az NE alul hamarabb használható, de fentre kifullad. Az Xe később jön meg, de elforog és egész fent is van ereje.

Hovatovább, városban ne várd hogy az NE ne egyen. Ott fog becsülettel.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Róóóbi írta:

Az van hogy az NE alul hamarabb használható, de fentre kifullad. Az Xe később jön meg, de elforog és egész fent is van ereje.

Hovatovább, városban ne várd hogy az NE ne egyen. Ott fog becsülettel.

Akkor ezt rohadtul nem értem. Nyílván igazatok van!! De ha kevésbé pörgetem, alul is megvan már a nyomaték ahhoz hogy a bódét elindítsa, mozgásban tartsa alacsonyabb fordulaton, hogy a viharba ehet többet, mint amit forgatni kell 3000-en? Ismét mondom, elhiszem amit írtok, csak nem értem a paraszti eszemmel. 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, tuskes írta:

Akkor ezt rohadtul nem értem. Nyílván igazatok van!! De ha kevésbé pörgetem, alul is megvan már a nyomaték ahhoz hogy a bódét elindítsa, mozgásban tartsa alacsonyabb fordulaton, hogy a viharba ehet többet, mint amit forgatni kell 3000-en? Ismét mondom, elhiszem amit írtok, csak nem értem a paraszti eszemmel. 

Most engedd el azt hogy NE meg a görbék. Kérdezd a már meglévő eszedet: kétliteres motort városban? Maximum egy 1.6 se, én a Z16SE-t úgy szeretem városban mert rohadt fickós, igaz jó rövid is a váltója (F13CR 3.94), igaz ez gyakorlatilag egy X16SZ hengerenkéntivel meg elektromos gázpedállal. Meg papíron 84 lóerővel.

Ja, váltóval is menj utána, erről pl. Wookiet kérdezd melyik kombó a karaj, egy párat kipróbált már.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Róóóbi írta:

Most engedd el azt hogy NE meg a görbék. Kérdezd a már meglévő eszedet: kétliteres motort városban? Maximum egy 1.6 se, én a Z16SE-t úgy szeretem városban mert rohadt fickós, igaz jó rövid is a váltója (F13CR 3.94), igaz ez gyakorlatilag egy X16SZ hengerenkéntivel meg elektromos gázpedállal. Meg papíron 84 lóerővel.

Ja, váltóval is menj utána, erről pl. Wookiet kérdezd melyik kombó a karaj, egy párat kipróbált már.

Bár tényleg sokat járok városban, de összességében pályán is. Hoszabb utazásokra is az Opellal megyünk, tehát inkább vegyes ez....  Mivel 3.-k autó nincs tervben a családban, ezért szeretném ezt úgy variálni, hogy valahol a középúton legyek. 
Váltó természetesen szintén kérdés, de ez még nem annyira érdekes, motor több odafigyelést igényel. 

Link to comment
Megosztás:

Figyelj, az X16SZ-m 3400-at forog pályatempóval. 185/60 R15-ös gumival. Hótttgyári.

Na ugyanerre a váltóra akasztani kell egy 1.6 SE-t és megváltottad a világot. Ha felfúrtad 1.8-ra akkor meg világbéke. :-)

Amúgy jó kompromisszum lehet még egy 1.8 16v. Az is finom. Amire ránézel sima GL de amúgy GSi.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, tuskes írta:

Itt ugyanaz a görbe van mindkét helyen, egy Opel logoval. Én egész más adatokat találtam erről. Nem vitázni akarok, csak nem kerek a dolog. Egyszerre nem lehet szerintem ugyanolyan jó alsó tartományban, és felsőben jobb. Ahogy én tudom, az NE 2600-nál már leadja a teljes nyomatékot, míg az XE csak 4800-tól. Nyilván nem használja ki az ember hétköznapi használattal ezt a különbséget ( ha van ) de azért lényeges. https://www.opelforum.hu/cikkek/technika/tipusok/calibr/opel-calibra-motortípusok-főbb-jellemzők-r163/ 

De lehet valamit nagyon félre értek...

 

6 órája, tuskes írta:

Akkor ezt rohadtul nem értem. Nyílván igazatok van!! De ha kevésbé pörgetem, alul is megvan már a nyomaték ahhoz hogy a bódét elindítsa, mozgásban tartsa alacsonyabb fordulaton, hogy a viharba ehet többet, mint amit forgatni kell 3000-en? Ismét mondom, elhiszem amit írtok, csak nem értem a paraszti eszemmel. 

Ha megnézed a görbéket, akkor 1500-2600-ig az NE és az XE nyomatéka egyforma (2-3 Nm eltéréssel, amit nem lehet megérezni), aztán 2600-tól az XE-é végig nagyobb. Vagyis alacsony fordulaton egyformák, 2600 után meg az XE elhúz.

A fogyasztásban az (is) számít, hogy az adott nyomatékot mennyi benzinből sikerül kihozni. A benzin-levegő keveredés és pl. a gyújtás is más a két motornál, ezért lehet fogyasztás különbség is ugyanazon a fordulaton.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Róóóbi írta:

Most engedd el azt hogy NE meg a görbék. Kérdezd a már meglévő eszedet: kétliteres motort városban? Maximum egy 1.6 se, én a Z16SE-t úgy szeretem városban mert rohadt fickós, igaz jó rövid is a váltója (F13CR 3.94), igaz ez gyakorlatilag egy X16SZ hengerenkéntivel meg elektromos gázpedállal. Meg papíron 84 lóerővel.

Ja, váltóval is menj utána, erről pl. Wookiet kérdezd melyik kombó a karaj, egy párat kipróbált már.

 

5 órája, Róóóbi írta:

Figyelj, az X16SZ-m 3400-at forog pályatempóval. 185/60 R15-ös gumival. Hótttgyári.

Na ugyanerre a váltóra akasztani kell egy 1.6 SE-t és megváltottad a világot. Ha felfúrtad 1.8-ra akkor meg világbéke. :-)

Amúgy jó kompromisszum lehet még egy 1.8 16v. Az is finom. Amire ránézel sima GL de amúgy GSi.

Szerintem az 1,6 SE-re a W394-es váltó jó kb. 3400-nál 130 kmó, a W374 már hosszú kb. 3100-nál 130 kmó. Esetleg rövidben a C355... de az már kb. 3600-nál 130 kmó.

A W374 az említett 1,8-ra felfúrtra jó, de azért az nem olyan egyszerű. :) Már a motor ill. a hengerfej. :-) Meg az ECU, meg... stb.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Tiu írta:

 

Szerintem az 1,6 SE-re a W394-es váltó jó kb. 3400-nál 130 kmó, a W374 már hosszú kb. 3100-nál 130 kmó. Esetleg rövidben a C355... de az már kb. 3600-nál 130 kmó.

A W374 az említett 1,8-ra felfúrtra jó, de azért az nem olyan egyszerű. :) Már a motor ill. a hengerfej. :-) Meg az ECU, meg... stb.

Áhmm, vannak itt ötletek... :rolleyes::tongue:

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

Vannak, Z18XE-re valami tuning ötlet? :hehe:

Brit fórumokon szívóoldali módosítás (komplett szívóoldal cseréje, asszem Vectráéra vagy dbilasra), direxűrő... leömlőkatit spagettivel kiváltani, és/vagy megfújják a z20let csigájával.

Akarja-e ön? :-)

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Róóóbi írta:

Brit fórumokon szívóoldali módosítás (komplett szívóoldal cseréje, asszem Vectráéra vagy dbilasra), direxűrő... leömlőkatit spagettivel kiváltani, és/vagy megfújják a z20let csigájával.

Akarja-e ön? :-)

Sok pénz kell hozzá? Mert most voltak az ünnepek, és nekem még tankolnom is kell. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Róóóbi írta:

Ja semmi, hanem hogy a legolcsóbb tyúning árából addig tankolhatsz. :-)

Hát kábé.....hol vannak azok a régi szép idők, amikor levettem a hengerfejet, felraktam a másikat, és nyertem 20 lovat. :-)De amúgy csiptuningal, a 125 ló helyett 140-et ígérnek valahol. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

De amúgy csiptuningal, a 125 ló helyett 140-et ígérnek valahol. 

És azzal beljebb vagy? Jó nyilván, azért másfél tonna meg akkora homlok-, és oldalfelület. De nem látsz bele a varázsboxba. És mást sem változtatsz meg. Lehet a co elmászik. Vagy tudomisén. Fehérizzásig hevül a gyertya vége.

Mivel rendszerben gondolkodunk, meg hát nemrég csináltál hasonlót. Én valamiért nem bízok meg ezekben a dobozokban.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Róóóbi írta:

Figyelj, az X16SZ-m 3400-at forog pályatempóval. 185/60 R15-ös gumival. Hótttgyári.

Na ugyanerre a váltóra akasztani kell egy 1.6 SE-t és megváltottad a világot. Ha felfúrtad 1.8-ra akkor meg világbéke. :-)

Amúgy jó kompromisszum lehet még egy 1.8 16v. Az is finom. Amire ránézel sima GL de amúgy GSi.

1,6SZR van SE fejjel jelenleg. Azt hiszem, nekem 3200 körül forog gps szerinti 130-nál. Nincs ezzel bajom, szépen rendben van a motor, 1-2 apróságot leszámítva, amit még koorigálok. Egyszerűen annyi, hogy van igényem nagyobbra, úgy, hogy napi használatban marad. Nyilván tisztában vagyok vele hogy ez többlet költség, fenntartásban is, de most nem ez a lényeg. 1,8-ban nem gondolkodok, ha már váltok, annak legyen érezhetőbb különbsége. Ez a motor is megmarad, megy majd szépen csilli-villin "polcra". Persze ez nem jövő héten lesz.... Ezzel nem leszólva az 1,8-at. GSI az inkább felszereltség-optika. Mondjuk ahoz megvan mindenem ( majdnem ) Hella ködlámpák még nincsenek. Elég macera volt összeszedni, főleg az eredeti kombi hátsó szárnyat, meg pl. az Irmscher hátsó lőköst. :)

12 órája, Tiu írta:

Ha megnézed a görbéket, akkor 1500-2600-ig az NE és az XE nyomatéka egyforma (2-3 Nm eltéréssel, amit nem lehet megérezni), aztán 2600-tól az XE-é végig nagyobb. Vagyis alacsony fordulaton egyformák, 2600 után meg az XE elhúz.

A fogyasztásban az (is) számít, hogy az adott nyomatékot mennyi benzinből sikerül kihozni. A benzin-levegő keveredés és pl. a gyújtás is más a két motornál, ezért lehet fogyasztás különbség is ugyanazon a fordulaton.

Szarvashiba!!! Bevallom őszintén, benéztem! Nem törlöm azokat a posztokat amikben butaságot írtam, legyen példa az utókornak. Igen, az az óriási különbség, hogy pl. a teljes nyomaték elérése NE esetében valóban megvan alacsonyabb fordulatnál, de maga a leadott nyomaték is alulmarad az XE-hez képest. Arányok.... de van több dolog is, nem listázom. Tévúton jártam, ez van. Megértettem.

Ha már válaszolok, akkor csendben idetenném, hogy sikerült végra Daewoo befecsiket találnom híddal együtt, szerintem korrekt 12-ért. Gyári szám stimmel, jövő héten postázza az ember. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

És azzal beljebb vagy? Jó nyilván, azért másfél tonna meg akkora homlok-, és oldalfelület. De nem látsz bele a varázsboxba. És mást sem változtatsz meg. Lehet a co elmászik. Vagy tudomisén. Fehérizzásig hevül a gyertya vége.

Mivel rendszerben gondolkodunk, meg hát nemrég csináltál hasonlót. Én valamiért nem bízok meg ezekben a dobozokban.

Nem, nem tuningbox, "csiptuning", a motorvezérlőt írják át. A jobb helyeken (nyilván jó pénzért,) csinálnak előtte-utána teljesítmény mérést, nézik a CO-t is, és egy visszaírás az eredetire bent van az árban ha eladnád az autót. nem akarom megcsinálni, csak rákerestem, mégis mit lehetne kihozni ebből a motorból. Egy tuningboxot ami mondjuk a vízhőfok jeladó értékét hamisítja meg és túldúsítással csinálja a nagyobb teljesítményt már 30-ért lehet venni, egy ilyen normálisabb motorvezérlő-tuning 100 felett van a két méréssel. Tuningboxot nem tennék az autóba ,egy potmétert én is be tudok forrasztani ha kell. :-)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tuskes írta:

Ezzel nem leszólva az 1,8-at. GSI az inkább felszereltség-optika.

Nemnem, létezett olyan kései 1.8 16V GSi ami kívülről nem tűnik annak, én erre utaltam.

3 órája, tuskes írta:

Nyilván tisztában vagyok vele hogy ez többlet költség, fenntartásban is, de most nem ez a lényeg. 1,8-ban nem gondolkodok, ha már váltok, annak legyen érezhetőbb különbsége.

Lesz az, hidd el. Ne becsüld le az 1.8-at, vezettem tartósan ilyen Zafirát, az ha lerúgtam nem kérdezett. Olyan lelkesen forgott, hogy csak na. Pláne, ha a váltó is úgymond aládolgozik.

Persze a te döntésed.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nem, nem tuningbox, "csiptuning", a motorvezérlőt írják át. A jobb helyeken (nyilván jó pénzért,) csinálnak előtte-utána teljesítmény mérést, nézik a CO-t is, és egy visszaírás az eredetire bent van az árban ha eladnád az autót. nem akarom megcsinálni, csak rákerestem, mégis mit lehetne kihozni ebből a motorból. Egy tuningboxot ami mondjuk a vízhőfok jeladó értékét hamisítja meg és túldúsítással csinálja a nagyobb teljesítményt már 30-ért lehet venni, egy ilyen normálisabb motorvezérlő-tuning 100 felett van a két méréssel. Tuningboxot nem tennék az autóba ,egy potmétert én is be tudok forrasztani ha kell. :-)

Ja, hogy. Végül is a 125-ről 140-re még nem akkora diffi, hogy az valamit annyira igénybe vegyen. De lehet megbánnád, hiszen a fogyasztásod is szinte biztosan megugrana. Személy szerint ekkora növekményért én nem állítanék oda.

Sajnos a csodaboxok többsége ennyiben kimerül, max még a gázpedál érzékenységét módosítja.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Róóóbi írta:

Ja, hogy. Végül is a 125-ről 140-re még nem akkora diffi, hogy az valamit annyira igénybe vegyen. De lehet megbánnád, hiszen a fogyasztásod is szinte biztosan megugrana. Személy szerint ekkora növekményért én nem állítanék oda.

Sajnos a csodaboxok többsége ennyiben kimerül, max még a gázpedál érzékenységét módosítja.

Meg vagyok elégedve ( most még) a teljesítményével, mondjuk ezzel is visszaváltok, de azért nem mindegy hogy ezt rántom vissza 90-nél 3-ba vagy az astrát. Ott azért elég jól megugrik. De nyilván ezt mindenki tudja, hogy a több ló csak ideig-óráig újdonság, aztán már még több kell. :-) 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, zotya975 írta:

Meg vagyok elégedve ( most még) a teljesítményével, mondjuk ezzel is visszaváltok, de azért nem mindegy hogy ezt rántom vissza 90-nél 3-ba vagy az astrát. Ott azért elég jól megugrik. De nyilván ezt mindenki tudja, hogy a több ló csak ideig-óráig újdonság, aztán már még több kell. :-) 

Igazából nem éreztem kevésnek, kicsivel több mint fél évig használtam. Ami nagyon hiányzott, az egy hatodik fokozat autópályán, mikor forgalomtól elzárt nyugdíjas német repülőtéren 160-al slattyogtunk. Jó, evett, csak hát nem én tankoltam, de a heti fix 2 tankoláson ott kellett lenni emiatt. Úgyhogy sosem az ereje volt kevés. A legjobban az lepett meg, hogy milyen jól lehetett vele dönteni a kanyarokat, körforgalmakat. Meg úgy a kigyorsítás lámpától. Jó választás bele ez a motor.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Róóóbi írta:

Igazából nem éreztem kevésnek, kicsivel több mint fél évig használtam. Ami nagyon hiányzott, az egy hatodik fokozat autópályán, mikor forgalomtól elzárt nyugdíjas német repülőtéren 160-al slattyogtunk. Jó, evett, csak hát nem én tankoltam, de a heti fix 2 tankoláson ott kellett lenni emiatt. Úgyhogy sosem az ereje volt kevés. A legjobban az lepett meg, hogy milyen jól lehetett vele dönteni a kanyarokat, körforgalmakat. Meg úgy a kigyorsítás lámpától. Jó választás bele ez a motor.

Na igen, pályán nagyon pörög, szerencsére ritkán megyek ilyen messze. Én még óvatosan veszem a kanyarokat, mondjuk az astra caravan sem volt olyan stabil, egy sedanhoz vagy 5 ajtóshoz képest. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.