Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

8 órája, tuskes írta:

Köszönöm Nyemi a választ. Nekem egy X16SZR-ről átépített C16SE dübörög :whistle: a géptető alatt, így néhány pont nem érint. Nincs UFO szelepem sem, továbbá egyértelműen nincs a vezérlő bimetálos termosztátja sem. Fals levegőt csöveknél biztosan!! nem szív, ezt garantáltan sokszorosan ellenőriztem, ami szükséges volt, csöveket cseréltem. Alapjárati patika tiszta, pillangó ház szintén. Elég értetlenül állok a dolog elött, már ami az alapjárat ingadozást jelenti. Gondolkozom rajta, hogy alapjárati moci csere lesz, még utánanézek milyet lenne érdemes. Illetve volt valaki írása korábban, ( talán pont a tiéd ) miszerint cserélve lett a gyári pillangószelep állító poti. Az még érdekelne, de mikor olvastam a beszámolót, akkor sem találtam az adott oldalon linket rendelési lehetőséggel. ( talán Ukrán oldal )  

Szia . Igen a  közösségi oldalon van egy bolt én is onnan rendeltem.    Ami  neked C16SE motorhoz kelleni fog az ez a fajta: Бесконтактный ДПДЗ 3102.3855

Ez a "CTS 06595" a kiváltó típusa.

Érdekes hogy nincs UFO  szeleped.Mert akkor  mi szabályozza a tank szellőztetésedet?

Mert  nálunk a központi injektorosoknál a  tank felől jövő szellőztető cső , lásd képen 3-as megy a B-re.

(1-es Betöltő cső , 2- es a tankolási levegőztető  cső)

opel-gravit-ci-s-szelep-1-2-3-4.jpgopel-gravit-ci-s-szelep-a-b.jpg

Ez  a Gravitációs szelep aminél  az  A-ról 4-es  csőre ami aztán megy  az aktív szenes szűrő benzingőz tárolóra. Onnan meg becsatlakozik az  "UFO" szelepen keresztül  fojtószelephez  a torokba (ported vákuumra az ufót meg Manifold  vezérli, ahogy előbb írtam ).

Gravitációs szelep a betöltő csövön , nincs kapcsolatban vele csak a  tervezők itt találtak neki helyet (helyzete fontos , a kocsi 24° nagyobb dőlésekor lezár).

opel-gravit-ci-s-szelep.jpg

És szétszedve  . Láthatók a labirintus rekeszek amiknek az esetleg mégis kijövő benzin megfogása a célja.

opel-gravit-ci-s-szelep-sz-tszedve.jpg

Na azért hoztam ezt fel mert ha neked közvetlenül van bekötve a tankszellőztetés  akkor ez a gravitációs szelep hibája- részleges dugulása vagy a csövek tömítetlensége  is okozhat  alapjárati  hibát , gondolom.

 

 

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 06. 23. at 9:43, nyemi írta:

Szia . Igen a  közösségi oldalon van egy bolt én is onnan rendeltem.    Ami  neked C16SE motorhoz kelleni fog az ez a fajta: Бесконтактный ДПДЗ 3102.3855

Ez a "CTS 06595" a kiváltó típusa.

Érdekes hogy nincs UFO  szeleped.Mert akkor  mi szabályozza a tank szellőztetésedet?

Mert  nálunk a központi injektorosoknál a  tank felől jövő szellőztető cső , lásd képen 3-as megy a B-re.

(1-es Betöltő cső , 2- es a tankolási levegőztető  cső)

opel-gravit-ci-s-szelep-1-2-3-4.jpgopel-gravit-ci-s-szelep-a-b.jpg

Ez  a Gravitációs szelep aminél  az  A-ról 4-es  csőre ami aztán megy  az aktív szenes szűrő benzingőz tárolóra. Onnan meg becsatlakozik az  "UFO" szelepen keresztül  fojtószelephez  a torokba (ported vákuumra az ufót meg Manifold  vezérli, ahogy előbb írtam ).

Gravitációs szelep a betöltő csövön , nincs kapcsolatban vele csak a  tervezők itt találtak neki helyet (helyzete fontos , a kocsi 24° nagyobb dőlésekor lezár).

opel-gravit-ci-s-szelep.jpg

És szétszedve  . Láthatók a labirintus rekeszek amiknek az esetleg mégis kijövő benzin megfogása a célja.

opel-gravit-ci-s-szelep-sz-tszedve.jpg

Na azért hoztam ezt fel mert ha neked közvetlenül van bekötve a tankszellőztetés  akkor ez a gravitációs szelep hibája- részleges dugulása vagy a csövek tömítetlensége  is okozhat  alapjárati  hibát , gondolom.

 

 

Mikor még az X16SZR gyári fejjel volt, akkor ugye volt egy elektromos tank szellőztető ha jól emlékszem TIU írására, ami ugye az SE-sítést követően megszűnt. UFO szelep akkor sem volt. Most ugye van egy “ felesleges” szénszűrő tartályról motortérbe ékrező, csavarral lezárt vácuum csövem. Gondolom kellene egy 3 csöcsös UFO szelep, ami a fékrásegítőtől kiálló csőre kellene csatlakozzon. Ezt értem. De alapjárat ingadozásom nem olyan régen kezdődött, az átépítés pedig már több mint 1 éves. 
ha jól értelemezem a leírásod, akkor a gravitációs “szelepet” kellene megvizsgálnom, esetleg szétszednem takatításra? 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 06. 23. at 9:43, nyemi írta:

Szia . Igen a  közösségi oldalon van egy bolt én is onnan rendeltem.    Ami  neked C16SE motorhoz kelleni fog az ez a fajta: Бесконтактный ДПДЗ 3102.3855

Ez a "CTS 06595" a kiváltó típusa.

Érdekes hogy nincs UFO  szeleped.Mert akkor  mi szabályozza a tank szellőztetésedet?

Mert  nálunk a központi injektorosoknál a  tank felől jövő szellőztető cső , lásd képen 3-as megy a B-re.

(1-es Betöltő cső , 2- es a tankolási levegőztető  cső)

opel-gravit-ci-s-szelep-1-2-3-4.jpgopel-gravit-ci-s-szelep-a-b.jpg

Ez  a Gravitációs szelep aminél  az  A-ról 4-es  csőre ami aztán megy  az aktív szenes szűrő benzingőz tárolóra. Onnan meg becsatlakozik az  "UFO" szelepen keresztül  fojtószelephez  a torokba (ported vákuumra az ufót meg Manifold  vezérli, ahogy előbb írtam ).

Gravitációs szelep a betöltő csövön , nincs kapcsolatban vele csak a  tervezők itt találtak neki helyet (helyzete fontos , a kocsi 24° nagyobb dőlésekor lezár).

opel-gravit-ci-s-szelep.jpg

És szétszedve  . Láthatók a labirintus rekeszek amiknek az esetleg mégis kijövő benzin megfogása a célja.

opel-gravit-ci-s-szelep-sz-tszedve.jpg

Na azért hoztam ezt fel mert ha neked közvetlenül van bekötve a tankszellőztetés  akkor ez a gravitációs szelep hibája- részleges dugulása vagy a csövek tömítetlensége  is okozhat  alapjárati  hibát , gondolom.

 

 

Továbbá köszönöm a linkeket is!

Link to comment
Megosztás:

Egy rövid beszámoló, tapasztalat-megosztás a tetőkárpit-ragasztási projectemről - okulás végett sorstársaknak, akik utánam jönnek.

Megyeszékhely, nagyváros. Ott kezdődött, hogy sehol sem találtam nekem tetsző, megfelelő tetőkárpit-anyagot, pedig bejártam vagy 8 méterárú boltot. Még a kb. 2-3 mm vastagságú filc tetszett volna legjobban, de abból meg nem volt min. 1,3 m széles. Márpedig ezt csíkokból összeragasztgatni, az nem az igazi. Végül találtam a neten egy Székesfehérvári boltot, onnan rendeltem. Egy kicsit drágább volt (kb. 6000, + posta), mintha filcet vettem volna, de ez konkrétan tényleg tetőkárpit-anyag, vékony (3 mm), szivacsos, 3 rétegű, szép a színe is. A ragasztóval is gondok voltak, azt is nehezen találtam. Először spray-ben gondolkodtam, de egyrészt nagyon nehéz abból hőállót (legalább 80 fokig) találni másrészt abból 2 flakon kellene (mit csinálok, ha a 3/4-énél elfogy az egy db?). És egy flakon ilyen ragasztó-spray kb. 5000 ft (nooormális?). Dobozos ragasztót sem nagyon találtam, a festékboltokban semmi, a Praktikerben volt Pattex Palmatex, az jónak tűnt, de aztán egy bőrboltban találtam olcsóbbat (csóró vagyok, azért járok Astrával, és nem Audi S8-al), valami "Tre Pin Super Extra Rapid"-ot. Érdekes módon, nincs ráírva a hőállósági mutatója, de akkor már annyira tele volt a tököm a projecttel, meg az eladó is mondta, hogy a kárpitosok is ezt viszik, hogy lecsaptam rá. Valami 3700 ft volt a 800 ml, az manapság kb. a legjobb vétel a piacon.

Maga a ragasztás a gyakorlatban nem egészen úgy történt, mint ahogyan az a ragasztóipari nagykönyvben meg van írva. Hanem sokkal gyorsabban, kapkodósabban. Egyrészt ugye, spórolni is kellett a ragasztóval (a felület több mint 2 m2), el ne fogyjon menet közben - vagyis túl vastagon nem kenhettem -, másrészt - ez a lényeg -, bár csak kb 20 fokos hőmérsékleten csináltam, a ragasztó a neki előírt 20 perc száradási időt messze nem figyelembe véve, kb. 10 másodperc alatt megszáradt. Így az egész művelet inkább hasonlított valami idegbeteg kapkodásra, mint megfontolt kárpitosipari munkára. Egyszerre csak kb. 15 cm-es csíkokat tudtam bekenni (ecsettel kentem), az azonnal meg is száradt, és már kellett is rá hajtani, nyomni. Egyszerűen el kell felejteni ami a ragasztóra rá van írva, nem is értem, hogy akik ezeket gyártják, azok sosem használják a terméküket a gyakorlatban?

Végül azért sikerült, muszáj volt neki, hülyén nézett volna ki félbehagyva, de maradtak rajta kis egyenetlenségek, ahol jobban hozzá tapadt ez a szivacsos anyag, ott nem volt annyira sima. De érdekes módon, ezen egyenetlenségek nagy része pár nap alatt kisimult. Most ha valaki ránézne, nem nagyon mondaná meg, hogy nem gyári a mű. És ez jó (látá, hogy jó).

Ja még egy tanács. A ragasztás idegbeteg kapkodási művelete közben nehéz elkerülni, hogy ne kerüljön a felületre egy kis ragasztó. Nekem is került, és ettől kissé be is szartam, hogy oda az esztétikai minőség. Szerencsére ezeket szintetikus hígítóval (óvatosan adagolva, ecsettel) nyom nélkül ki lehetett szedni. 

Szóval, végül teljes siker. Persze a puding próbája végül is az evés lesz, vagyis a nyári 40 fokos melegben felfűtött tető. Meglátjuk... Összességében, azt mondhatom, hogy érdemes magánügyileg nekiállni. Fejleszti a kézügyességet, közben sokat okosodik az ember, és talán még az orrot is "tisztíccsa". 

Módosítva : az igazi kilroy
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 06. 27. at 1:45, tuskes írta:

De alapjárat ingadozásom nem olyan régen kezdődött, az átépítés pedig már több mint 1 éves. 
ha jól értelemezem a leírásod, akkor a gravitációs “szelepet” kellene megvizsgálnom, esetleg szétszednem takatításra? 

Nem, mert ugye ha nem csatlakozik a szívó torokba a  tank szellőztető cső akkor  nem is szól bele a motor alapjárati működésébe. Akkor inkább tényleg a fojtószelep poti vagy  ugye nálad van levegő hőmérséklet érzékelő is,  én azt vizsgálnám meg.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 06. 28. at 15:16, nyemi írta:

Nem, mert ugye ha nem csatlakozik a szívó torokba a  tank szellőztető cső akkor  nem is szól bele a motor alapjárati működésébe. Akkor inkább tényleg a fojtószelep poti vagy  ugye nálad van levegő hőmérséklet érzékelő is,  én azt vizsgálnám meg.

 

On 2020. 06. 28. at 15:31, nyemi írta:

Szívesen. Annyit hozzáfűznék, hogy ugye nekem  is ez a fajta van fen (központi injektoroshoz 3302.3855 -es típus) és teljes mértékbe megvagyok vele elégedve . Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek.:icon13:

Köszönöm!

Cserélve lesz akkor a poti, és a levegő hőmérséklet jeladó is. Majd vissza keresem a potiról a bejegyzésedet, mert úgy rémlik valami beállítás szükséges hozzá, de lehet nem jól emlékszem. Mindettől függetlenül, bár gyárilag nem volt, de az aktív szén szűrőn lévő kivezetés miatt, most ugyan nincs, de valószínű beiktatok egy UFO szelepet, és a fékrásegítő csövét is kicserélem egy 2 kiállásúra. Akkor már kerek ez a történet is, és a most ledugózott csőnek is meglesz a szerepe, ami korábban az elektromos tank szellőztetőre ment. Mondjuk a fékrásegítőt is át kell majd néznem, mert benyomott féknél egy pillanatra megugrik az alapjárat. Vélhetően tömítetlenség. 

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy Szeged és környékén, van-e esetleg valakinek kölcsön gyújtáselosztó alatti jeladó? 

Az elosztó fekete, 2 csavaros, 4 kábel megy a gyertyákra 1 pedig a motortér jobb oldalán a trafóra. C14nz ről van szó. Jelenleg be sem indul szegény autó. De eltudok menni a másikkal és vissza is viszem nyilván nem ingyen.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 01. at 13:04, Lajos12 írta:

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy Szeged és környékén, van-e esetleg valakinek kölcsön gyújtáselosztó alatti jeladó? 

Az elosztó fekete, 2 csavaros, 4 kábel megy a gyertyákra 1 pedig a motortér jobb oldalán a trafóra. C14nz ről van szó. Jelenleg be sem indul szegény autó. De eltudok menni a másikkal és vissza is viszem nyilván nem ingyen.

Egy próbát lehet vele tenni, fagyasztóspray-vel. Amikor nem indul, befújod vele, és ha olyankor indul (ugyanezt eljátszva még kétszer), akkor az a rossz részegység. 

Ja nem, bocs! Összetévesztettem a gyújtásmodullal. Azzal lehet ezt csinálni.

 

Módosítva : az igazi kilroy
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! 
csak egy gyors kérdésem lenne. Elolvastam itt a fórumon jópár hozzászólást a témában, de nem lett meg a válasz. 
lámpamosót szeretnék berakni. Mivel F-hez nem találni, így G-ből lenne most egy eladó. Kérdésem az lenne, hogy miből áll össze a teljes rendszer? Vannak a fúvókák, a tartály a balos dobbetét alatt, és persze a csövek. A szivattyú itt is a tartályban van? A kábelkorbácsban amim van, ki van építve a hozzá való csati. Kell még egy relé, azt tudom. Csati pl. egyezik? 
Köszönöm a válaszokat! 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, tuskes írta:

Sziasztok! 
csak egy gyors kérdésem lenne. Elolvastam itt a fórumon jópár hozzászólást a témában, de nem lett meg a válasz. 
lámpamosót szeretnék berakni. Mivel F-hez nem találni, így G-ből lenne most egy eladó. Kérdésem az lenne, hogy miből áll össze a teljes rendszer? Vannak a fúvókák, a tartály a balos dobbetét alatt, és persze a csövek. A szivattyú itt is a tartályban van? A kábelkorbácsban amim van, ki van építve a hozzá való csati. Kell még egy relé, azt tudom. Csati pl. egyezik? 
Köszönöm a válaszokat! 

Igen itt is a tartályban van a motor, tulajdonképpen ugyanaz az egész mint az ablakmosó csak máshová van beépítve. A csatit azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Igen itt is a tartályban van a motor, tulajdonképpen ugyanaz az egész mint az ablakmosó csak máshová van beépítve. A csatit azt nem tudom.

Köszönöm Zotya! 
Ennyivel beljebb vagyok. Csati talán a leg kevesebb, mert ha nem egyezik, van bőven kábelem, abból tudok tenni másik fajtát ha kell. Relé, ami fontos hogy jó legyen, mert ahogy olvastam, elég nehéz hozzájutni. Bár több éves beszélgetések amiket olvastam, ma már lehet hogy nem ekkora probléma. Külön nem kerestem. Gondolom, az X14XE bizti táblájába passzol, vagy a motortérben lévő dobozba kell. Na az autóvillamosság ennyire nem megy azóta sem. :blush:

Link to comment
Megosztás:

11 órája, tuskes írta:

Köszönöm Zotya! 
Ennyivel beljebb vagyok. Csati talán a leg kevesebb, mert ha nem egyezik, van bőven kábelem, abból tudok tenni másik fajtát ha kell. Relé, ami fontos hogy jó legyen, mert ahogy olvastam, elég nehéz hozzájutni. Bár több éves beszélgetések amiket olvastam, ma már lehet hogy nem ekkora probléma. Külön nem kerestem. Gondolom, az X14XE bizti táblájába passzol, vagy a motortérben lévő dobozba kell. Na az autóvillamosság ennyire nem megy azóta sem. :blush:

A G astrában ilyen fényszóró mosó van, itt látszik valamennyire a csati helye: https://www.autoalkatreszonline24.hu/febi-bilstein/1888325

Nekem az F-ben volt olyan relé amit be sem tettem a táblába, mert ugye nehéz kiforgatni, csak rádugtam a zsugorcsövezett sarukat, és " lengő" üzemmódban ott volt a biztitábla előtt a fedél mögött. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 08. 10. at 19:55, zotya975 írta:

A G astrában ilyen fényszóró mosó van, itt látszik valamennyire a csati helye: https://www.autoalkatreszonline24.hu/febi-bilstein/1888325

Nekem az F-ben volt olyan relé amit be sem tettem a táblába, mert ugye nehéz kiforgatni, csak rádugtam a zsugorcsövezett sarukat, és " lengő" üzemmódban ott volt a biztitábla előtt a fedél mögött. 

Valami ilyesmi csati rémlik nekem is. Anno daykiller tett be egy fotót róla, de már nem jelenik meg, legalábbis telefonon nézve. Minden megoldható persze bármi. :-) Eleget szívtam már, próbálom magam előre felkészíteni, minden ilyen "beavatkozásnál" 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tuskes írta:

Valami ilyesmi csati rémlik nekem is. Anno daykiller tett be egy fotót róla, de már nem jelenik meg, legalábbis telefonon nézve. Minden megoldható persze bármi. :-) Eleget szívtam már, próbálom magam előre felkészíteni, minden ilyen "beavatkozásnál" 

Hát gondolom be kell fúrni a lökösbe a fúvókákat, a elcsövezni a motorig-tartályig. A tartályt ugye fel is kell fogatni erre  valami egyedi megoldás kell. Igazából mindenképpen akarod relézni? Mi lenne ha simán csak párhuzamosan kötnéd a motort a szélvédő mosó szivattyújával. Mondjuk az oda-vissza forog amikor az elsőt vagy a hátsót mossa, de ez talán nem probléma. Mert ugye mi van akkor ha visszafelé indul meg, gondolom semmi. 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, zotya975 írta:

Hát gondolom be kell fúrni a lökösbe a fúvókákat, a elcsövezni a motorig-tartályig. A tartályt ugye fel is kell fogatni erre  valami egyedi megoldás kell. Igazából mindenképpen akarod relézni? Mi lenne ha simán csak párhuzamosan kötnéd a motort a szélvédő mosó szivattyújával. Mondjuk az oda-vissza forog amikor az elsőt vagy a hátsót mossa, de ez talán nem probléma. Mert ugye mi van akkor ha visszafelé indul meg, gondolom semmi. 

Igen, a lökösbe kell fúrni. Tartálynak elvileg ( bár nem láttam még élőben ) a bal első dobbetét fölött van a helye, gondolom konzollal. Ezen valamennyit kell alakítani-formálni, hogy passzoljon az F-be. Van egy műanyagos barátom, majd megoldjuk vele. Azért relézném, és nem kötném a szélvédő mosóra, mert ha valami hasznát is akarom venni, akkor a szélvédő mosó szivattyúja ehhez már kevés. Egyszerre nem tud ekkora nyomással dolgozni, hogy hatékony is legyen. Ha jól olvastam, akkor ez úgy működik, hogy felkapcsolt fényszórónál, és a 3.-k. szélvédőre spriccentésnél nyom a lámpákra is, bizonyos ideig. Persze tök jó lenne, ha lenne törlő lapát is a fényszórókra, de egyenlőre nem tervezem eladni a vesémet. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tuskes írta:

Igen, a lökösbe kell fúrni. Tartálynak elvileg ( bár nem láttam még élőben ) a bal első dobbetét fölött van a helye, gondolom konzollal. Ezen valamennyit kell alakítani-formálni, hogy passzoljon az F-be. Van egy műanyagos barátom, majd megoldjuk vele. Azért relézném, és nem kötném a szélvédő mosóra, mert ha valami hasznát is akarom venni, akkor a szélvédő mosó szivattyúja ehhez már kevés. Egyszerre nem tud ekkora nyomással dolgozni, hogy hatékony is legyen. Ha jól olvastam, akkor ez úgy működik, hogy felkapcsolt fényszórónál, és a 3.-k. szélvédőre spriccentésnél nyom a lámpákra is, bizonyos ideig. Persze tök jó lenne, ha lenne törlő lapát is a fényszórókra, de egyenlőre nem tervezem eladni a vesémet. :hehe:

Igazából úgy gondoltam, hogy a szélvédő mosóra csak mint működtető vezérlést kötnéd, tehát nem magára a mosómotorra a spiccelést csak a két motort párhuzamosan kötni, hogy amikor nyomatod a karral a szélvédőre akkor nyomassa a fényszóróra is a saját mosója. Így tulajdonképpen csak a tűzfalon kell végigfuttatni egy kábelt a szélvédő mosó tartálytól a műanyag lelőgő burkolat alatt, ahol a map szenzor is van, a kiegyenlítőnél meg leviszed a sárvédő mögé. Szerintem alapból simán elbír két motort az az áramkör. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Igazából úgy gondoltam, hogy a szélvédő mosóra csak mint működtető vezérlést kötnéd, tehát nem magára a mosómotorra a spiccelést csak a két motort párhuzamosan kötni, hogy amikor nyomatod a karral a szélvédőre akkor nyomassa a fényszóróra is a saját mosója. Így tulajdonképpen csak a tűzfalon kell végigfuttatni egy kábelt a szélvédő mosó tartálytól a műanyag lelőgő burkolat alatt, ahol a map szenzor is van, a kiegyenlítőnél meg leviszed a sárvédő mögé. Szerintem alapból simán elbír két motort az az áramkör. 

Ahogy kivettem a leírásokból, ha a saját reléjével van működtetve, akkor csak minden 3.-k szélvédő mosásra nyom a lámpára is. Azt feleslegesnek gondolom, hogy minden alkalommal nyomjon oda is. Ezt meg gondolom pont a relé hivatott vezérelni. De ma valahogy nem vág az eszem, lehet tökre félreértem a mondandódat. :confused:

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tuskes írta:

Ahogy kivettem a leírásokból, ha a saját reléjével van működtetve, akkor csak minden 3.-k szélvédő mosásra nyom a lámpára is. Azt feleslegesnek gondolom, hogy minden alkalommal nyomjon oda is. Ezt meg gondolom pont a relé hivatott vezérelni. De ma valahogy nem vág az eszem, lehet tökre félreértem a mondandódat. :confused:

Igen, én úgy gondoltam hogy egyszerre működne az ablakmosóval. Az ablaktörlő karral mind a két mosómotort kapcsolnád. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tuskes írta:

Ahogy kivettem a leírásokból, ha a saját reléjével van működtetve, akkor csak minden 3.-k szélvédő mosásra nyom a lámpára is. Azt feleslegesnek gondolom, hogy minden alkalommal nyomjon oda is. Ezt meg gondolom pont a relé hivatott vezérelni. De ma valahogy nem vág az eszem, lehet tökre félreértem a mondandódat. :confused:

Én úgy tudtam hogy ha 3 másodpercig húzod a szélvédőmosó karját, akkor megy a fényszóróra is folyadék. Ha csak kicsiket spriccentesz, akkor nem mossa a lámpát, tökmindegy hányszor húzod meg a kart.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Igen, én úgy gondoltam hogy egyszerre működne az ablakmosóval. Az ablaktörlő karral mind a két mosómotort kapcsolnád. 

Akkor viszont szerintem indokolatlanul sokszor menne a lámpákra is, az felesleges nekem. Szerintem! Bár akkor ugye ezzel a későbbiek folyamán, lehetne trükközni.

3 órája, tgabika76 írta:

Én úgy tudtam hogy ha 3 másodpercig húzod a szélvédőmosó karját, akkor megy a fényszóróra is folyadék. Ha csak kicsiket spriccentesz, akkor nem mossa a lámpát, tökmindegy hányszor húzod meg a kart.

Lehet nem jól értelmeztem, és neked van igazad. Gondolom, akkor a relé, pont ezt a feladatot látja el.?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Üdv Urak!

Keresném, de sajnos sehol nem találom azt a bejegyzést, ahol a Board computer utólagos beszerelését, beállítását írják le. Fontos hogy CHECK CONTROLL dobozzal. Daykiller bejegyzése megvan, amiben Check controll doboz NÉLKÜL írja le a folyamatot, de nekem megvan a doboz is, és a szintjelzős tartályok is, tehát ezzel együtt szeretném bekötni. Az sem lenne hátrány, ha esetleg Pesten lenne ahová elvigyem majd beprogramozni, ha elkészültem vele, így ha lenne ez irányba is segítség-infó, azt megköszönném. Tudom, márka szervízben elvileg csinálnak, csak a "mennyiért" nem mindegy, de ennek is utánajárok.

Köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tuskes írta:

Üdv Urak!

Keresném, de sajnos sehol nem találom azt a bejegyzést, ahol a Board computer utólagos beszerelését, beállítását írják le. Fontos hogy CHECK CONTROLL dobozzal. Daykiller bejegyzése megvan, amiben Check controll doboz NÉLKÜL írja le a folyamatot, de nekem megvan a doboz is, és a szintjelzős tartályok is, tehát ezzel együtt szeretném bekötni. Az sem lenne hátrány, ha esetleg Pesten lenne ahová elvigyem majd beprogramozni, ha elkészültem vele, így ha lenne ez irányba is segítség-infó, azt megköszönném. Tudom, márka szervízben elvileg csinálnak, csak a "mennyiért" nem mindegy, de ennek is utánajárok.

Köszönöm! 

A kapcsolási rajzon ott van a Check Control bekötése, az neked megvan? Egészen pontosan a hátsó helyzetjelzők a tompítottfény és a fékláma van rákötve. Ezen keresztül kapják a lámpák a tápot. Aztán ugye az első fékbetétek, szintjelzők..stb. Sajna az a digitális verzió a kapcsolási rajznál már nem működik ( vagy talán regisztrálni kell hozzá. )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.