Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

3 órája, zotya975 írta:

A kapcsolási rajzon ott van a Check Control bekötése, az neked megvan? Egészen pontosan a hátsó helyzetjelzők a tompítottfény és a fékláma van rákötve. Ezen keresztül kapják a lámpák a tápot. Aztán ugye az első fékbetétek, szintjelzők..stb. Sajna az a digitális verzió a kapcsolási rajznál már nem működik ( vagy talán regisztrálni kell hozzá. )

Sajnos a rajzokhoz sötét vagyok mint az éjszaka. :icon3: De nincs rajzom sem, valószínű pont ezért. Az a szájbarágós leírás amit Daykiller csinált, az is csak talán vezet el a kivitelezéshez. Sajna nem nagyon értem ezeket. Viszont elszánt vagyok, és kitartó, szóval meglesz az. Nyilván, ha pár hetet rászánnék az autó elektromosság megértésére, más lenne a szitu, de annyi időm nincs feleslegbe, valamikor dolgozni is kell. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, tuskes írta:

Sajnos a rajzokhoz sötét vagyok mint az éjszaka. :icon3: De nincs rajzom sem, valószínű pont ezért. Az a szájbarágós leírás amit Daykiller csinált, az is csak talán vezet el a kivitelezéshez. Sajna nem nagyon értem ezeket. Viszont elszánt vagyok, és kitartó, szóval meglesz az. Nyilván, ha pár hetet rászánnék az autó elektromosság megértésére, más lenne a szitu, de annyi időm nincs feleslegbe, valamikor dolgozni is kell. 

Alapból én sem nagyon értek hozzá, de igazából nem bonyolult. Egyrészt a lábak a kijelzőnél  is és a Chek Control doboznál is meg vannak számozva, másrészt itt vanna a vezeték színek. 

d30ab4b47b1ad69d1115b8cb0a58cf3f.jpg

db9c017e7772f0f33f1485f374837731.jpg

Sajna szkennelni nem tudom, mert ugye ez egy könyv , és két részletben fényképeztem remélve hogy úgy jobban látszanak a részletek. Szerintem egyszerűbb ha lemented elforgatod, és nagyítod. 

Ugye a felső rajzon a P25 a Check Control doboz, alsó részén az izzók bekötve a felsőre érkeznek a tápok az adott biztitől. Egy példa: a bal alsó első láb az 5-ös barna színnel, ez le van testelve. Mellette a 9-es láb amiből a zöld-fekete ( GRWS) kábel megy az E2-es bal oldali hátsó lámpába majd a lámpa után értelemszerűen ez is barnával megy  testbe. Ha megnézed a doboz ellenkező pontján a 11-es szálnál ez az F18-as 10 Amperes biztiből jön ez a lámpa eredeti biztosítéka is. Magyarán a dobozt az adott lábakra figyelve a biztosíték és az izző közé kell bekötni. Ha haladsz jobbra akkor lent van a 10-es lábnál zöld-pirossal ( GRRT) az E5-ös jobb oldali hátsó lámpa, ennek fent a 13-as lábnál érkezik a tápja az F19-es 10Amperes biztiből, és így tovább és így tovább amig elfogynak a lábak. 

A Check Control dobozt a kijelzővel szintén a láb számokat és kábelszíneket figyelve kell összekötni. 

Ha a kijelzőn lent elindulsz bal oldalt a lábakról a 24-es a sárga-feketével ( GERT) megy a P28 és P27-es első fékbetét kopásjelzőhöz nyilván Ha ezek elektromosak és nem akusztikusak. Mellette van a 25-ös lábon a barna sárgán ( BRGE) az S82-es mosófolyadék ellenőrző kapcsoló, és így tovább és így tovább. Így bogarászva sorba nézve a lábakat és a rájuk kötött lámpákat-jeladókat stb elvileg el kell " fogynia" minden lábnak. A kijelzőnél fent van olyan láb amihez csak kábel és szám-jel tartozik, ezeket én sem tudom hová tartanak, de szerintem Day leírásával összevetve ide is kerül valami. 

Hát ennyit tudok segíteni, ha esetleg a rajz valahol nem lászik szólj, megpróbálok jobb képet csinálni róla . 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

Alapból én sem nagyon értek hozzá, de igazából nem bonyolult. Egyrészt a lábak a kijelzőnél  is és a Chek Control doboznál is meg vannak számozva, másrészt itt vanna a vezeték színek. 

d30ab4b47b1ad69d1115b8cb0a58cf3f.jpg

db9c017e7772f0f33f1485f374837731.jpg

Sajna szkennelni nem tudom, mert ugye ez egy könyv , és két részletben fényképeztem remélve hogy úgy jobban látszanak a részletek. Szerintem egyszerűbb ha lemented elforgatod, és nagyítod. 

Ugye a felső rajzon a P25 a Check Control doboz, alsó részén az izzók bekötve a felsőre érkeznek a tápok az adott biztitől. Egy példa: a bal alsó első láb az 5-ös barna színnel, ez le van testelve. Mellette a 9-es láb amiből a zöld-fekete ( GRWS) kábel megy az E2-es bal oldali hátsó lámpába majd a lámpa után értelemszerűen ez is barnával megy  testbe. Ha megnézed a doboz ellenkező pontján a 11-es szálnál ez az F18-as 10 Amperes biztiből jön ez a lámpa eredeti biztosítéka is. Magyarán a dobozt az adott lábakra figyelve a biztosíték és az izző közé kell bekötni. Ha haladsz jobbra akkor lent van a 10-es lábnál zöld-pirossal ( GRRT) az E5-ös jobb oldali hátsó lámpa, ennek fent a 13-as lábnál érkezik a tápja az F19-es 10Amperes biztiből, és így tovább és így tovább amig elfogynak a lábak. 

A Check Control dobozt a kijelzővel szintén a láb számokat és kábelszíneket figyelve kell összekötni. 

Ha a kijelzőn lent elindulsz bal oldalt a lábakról a 24-es a sárga-feketével ( GERT) megy a P28 és P27-es első fékbetét kopásjelzőhöz nyilván Ha ezek elektromosak és nem akusztikusak. Mellette van a 25-ös lábon a barna sárgán ( BRGE) az S82-es mosófolyadék ellenőrző kapcsoló, és így tovább és így tovább. Így bogarászva sorba nézve a lábakat és a rájuk kötött lámpákat-jeladókat stb elvileg el kell " fogynia" minden lábnak. A kijelzőnél fent van olyan láb amihez csak kábel és szám-jel tartozik, ezeket én sem tudom hová tartanak, de szerintem Day leírásával összevetve ide is kerül valami. 

Hát ennyit tudok segíteni, ha esetleg a rajz valahol nem lászik szólj, megpróbálok jobb képet csinálni róla . 

Hát Zotya! Köszönöm a kimerítő segítséget. Nem mondom hogy értem már, mert egyáltalán nem, de szerintem van kicsi esélye hogy megcsináljam. Nyilván, van benne logika, csak én nem látom még. Másnak biztos kb 10 perc, nekem lehet napok mennek rá. Kinyomtatom itthon, és elsőként azzal kezdem, hogy ráírkálom a rajzra, mi micsoda. Ilyen szinten nem vágom. Bizti oldalt felfogom, lámpa oldalt felfogom melyik-melyik, egyenlőre ennyi. :(

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Hát Zotya! Köszönöm a kimerítő segítséget. Nem mondom hogy értem már, mert egyáltalán nem, de szerintem van kicsi esélye hogy megcsináljam. Nyilván, van benne logika, csak én nem látom még. Másnak biztos kb 10 perc, nekem lehet napok mennek rá. Kinyomtatom itthon, és elsőként azzal kezdem, hogy ráírkálom a rajzra, mi micsoda. Ilyen szinten nem vágom. Bizti oldalt felfogom, lámpa oldalt felfogom melyik-melyik, egyenlőre ennyi. :(

Igazából már nem is nagyon kell, csak szépen végigköveted a szálakat szín és lábkiosztás alapján hová megy. Képzeld amikor az elektromos tükröt kötöttem be, a kapcsolón van 9 láb a tükrökön 5-5 a relén 4 és csak zöld-sárga vezetékem volt. :-)

b05311d3c55d05aa8be19fe77ccca851.jpg

Vagy amikor kitaláltam hogy kifűzöm a nem használt kábeleket a kocsiból. 

088949ffa58ba22c7e4802d9be666f18.jpg

Csak épen  egy szálat nem lehet csak úgy kihúzni márt általában csavarodnak a  kábelkorbácsok. Értelme nem volt neki, mert elférnek ott de a fejemben vettem hogy ami nem kell annak mennie kell. 

Link to comment
Megosztás:

53 perce, zotya975 írta:

Igazából már nem is nagyon kell, csak szépen végigköveted a szálakat szín és lábkiosztás alapján hová megy. Képzeld amikor az elektromos tükröt kötöttem be, a kapcsolón van 9 láb a tükrökön 5-5 a relén 4 és csak zöld-sárga vezetékem volt. :-)

b05311d3c55d05aa8be19fe77ccca851.jpg

Vagy amikor kitaláltam hogy kifűzöm a nem használt kábeleket a kocsiból. 

088949ffa58ba22c7e4802d9be666f18.jpg

Csak épen  egy szálat nem lehet csak úgy kihúzni márt általában csavarodnak a  kábelkorbácsok. Értelme nem volt neki, mert elférnek ott de a fejemben vettem hogy ami nem kell annak mennie kell. 

Lehet, ha kiterítem a garázsba a köteget, akkor menni fog. Kaptam ajándékba egy C20XE GSI műszerfal köteget, amiről a hosszú csatik pl.  le vannak nyesve, de lehet fog tudni segíteni ebben. 

Azért látom nálad is volt pillanat mikor elgurult a gyógyszer. :devlish: Ez nekem örök mumus marad azt hiszem.... 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2020. 12. 25. at 6:32, Róóóbi írta:

Cartársak, 

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek, olcsó benzint és kevesebb viszontagságos körülményt a következő esztendőre! 

:icon13:

Köszönjük! 
Neked is, és minden jelen lévőnek kellemes, boldog ünnepeket kívánok! 

Link to comment
Megosztás:

Boldog, és balesetmentes Újévet kívánok az Astrásoknak!

Elkészült az Astrám 2020. évi költségvetési összefoglalója.

 

December 31-i km. óra állás:  379724

Éves futás teljesítmény:    10.168 km

Összes költség: 816.120 Ft

Összes benzin: 804,17 liter

Átlagos fogyasztás: 7,91 liter/100 km

Átlagos benzinár 2020-ban: 342,61 Ft/liter

Szerviz költség: 540.600 Ft

1 km költsége: 80,26 Ft

 

2020-ban cserélt főbb alkatrészek:

Generátor

Hűtővíz kiegyenlítő tartály

Kuplung szerkezet, lendkerék esztergálással

Főtengely szimering

B.e kutyacsont

Váltó rudazat csapja

B.e féltengelyen gumiharang

Bakelit vízcső a blokkon

Vezérműszíj

Fékmunkahenger x2

Fékpofa x2

Fékbetét x2

Olajteknő tömítés gumi x2

Olajteknő tömítés parafa

Karosszéria elemek fényezése, alvázvédelem javítása.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Mindenkik!

Új tag vagyok, gondoltam beköszönök.

1 éve megvettem, és azóta egészen megkedveltem ezt a kis szerethető/szerelhető autót. Köszönhetően nektek is, az itt elérhető hasznos és érdekes eszmecserék által.

Nem vagyok nagy Mekkmester, bevallom. Idén láttam életemben először nyomatékkulcsot. De "a zasztra" már háromszor kapott friss olajat/szűrőket, és ki sem merem számolni mennyit költöttem rá ezen 1 év alatt. :happy:

Jelenleg dokinál van a páciens, kisebb futómű problémák miatt. Remélhetőleg ezeket is meg tudom majd oldani saját kezűleg a jövőben!

Sikerekben gazdag Boldog Új Évet Kívánok, Mindenkinek!

 

edit: 2000 Astra F Classic Sedan 1.6 8V (X16SZR)

Módosítva : zedastra
Link to comment
Megosztás:

1 óra, zedastra írta:

Sziasztok Mindenkik!

Új tag vagyok, gondoltam beköszönök.

1 éve megvettem, és azóta egészen megkedveltem ezt a kis szerethető/szerelhető autót. Köszönhetően nektek is, az itt elérhető hasznos és érdekes eszmecserék által.

Nem vagyok nagy Mekkmester, bevallom. Idén láttam életemben először nyomatékkulcsot. De "a zasztra" már háromszor kapott friss olajat/szűrőket, és ki sem merem számolni mennyit költöttem rá ezen 1 év alatt. :happy:

Jelenleg dokinál van a páciens, kisebb futómű problémák miatt. Remélhetőleg ezeket is meg tudom majd oldani saját kezűleg a jövőben!

Sikerekben gazdag Boldog Új Évet Kívánok, Mindenkinek!

 

edit: 2000 Astra F Classic Sedan 1.6 8V (X16SZR)

Üdv, nálunk! Olvasgass ,nézelődj, kérdezz bátran!

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 01. 08. at 14:02, zedastra írta:

Sziasztok Mindenkik!

Új tag vagyok, gondoltam beköszönök.

1 éve megvettem, és azóta egészen megkedveltem ezt a kis szerethető/szerelhető autót. Köszönhetően nektek is, az itt elérhető hasznos és érdekes eszmecserék által.

Nem vagyok nagy Mekkmester, bevallom. Idén láttam életemben először nyomatékkulcsot. De "a zasztra" már háromszor kapott friss olajat/szűrőket, és ki sem merem számolni mennyit költöttem rá ezen 1 év alatt. :happy:

Jelenleg dokinál van a páciens, kisebb futómű problémák miatt. Remélhetőleg ezeket is meg tudom majd oldani saját kezűleg a jövőben!

Sikerekben gazdag Boldog Új Évet Kívánok, Mindenkinek!

 

edit: 2000 Astra F Classic Sedan 1.6 8V (X16SZR)

Szia! Üdv itt. Majd szép lassan mindent megtanulsz, ami kell a saját szerelgetésekhez. Én is rengeteget kaptam innen!

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
On 2019. 03. 25. at 20:30, wookie írta:

Neeeem, neeem, azt úgy nem szabad. Olyan autóba tuti nem ülnék bele amin így cseréltek tetőt, vagy bármely elemet. Azt úgy szokás hogy a tetőlemez a ponthegesztéseknél lefúr, és átrak. Haver is megcsinálta magának a vectrán.

Ahogy fent is írtam, tetőlemez cserével gyári hegesztések mentén. Ehhez persze szélvédő(k ) ki, de ekkora munkánál már az elenyésző. Az utólag lemezbe vágósakat nem ajánlom, az soha nem lesz jó, meg nem is tudnak annyit mint a gyári.
Én imádom,  télen nyáron nyitva van, 18 éve az első vectránk tetőablakos, azóta az összes autónk az, ami véletlenül nem, ahhoz is megvan már a gyári tetőablak lemezzel. Ezerszer inkább ez, mint egy klíma. Ha még sokáig tervezed megtartani az autót, akkor javaslom hogy vágj bele nyugodtan. De csak ha van egy jó, és megbízható kasznisod.

Szia! Próbáltam neked privátban írni a témával kapcsolatban, de nem tudok. 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

No Urak! 

Nagy nehezen eljutottam oda, hogy megvegyem ezt a kis kütyüt. Hengerenkéntihez pillangószelep poti. Nyemi írt róla korábban, és nagyon dicsérte ha jól emlékszem, csak nem találom a posztot, mert még kérdéses, hogy igényel-e bármiféle beállítást ( pozíció ) vagy nem tudom. Ott lesznek az infók, majd megkeresem. Mehet majd a helyére. Kíváncsi vagyok. 

http://[img]https://kepkuldes.com/images/14d98c76268ce6fe2381f598e4e457ac.jpg[/img]

14d98c76268ce6fe2381f598e4e457ac.jpg

Módosítva : tuskes
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2021. 03. 07. at 20:36, tuskes írta:

No Urak! 

Nagy nehezen eljutottam oda, hogy megvegyem ezt a kis kütyüt. Hengerenkéntihez pillangószelep poti. Nyemi írt róla korábban, és nagyon dicsérte ha jól emlékszem, csak nem találom a posztot, mert még kérdéses, hogy igényel-e bármiféle beállítást ( pozíció ) vagy nem tudom. Ott lesznek az infók, majd megkeresem. Mehet majd a helyére. Kíváncsi vagyok. 

http://[img]https://kepkuldes.com/images/14d98c76268ce6fe2381f598e4e457ac.jpg[/img]

14d98c76268ce6fe2381f598e4e457ac.jpg

Sziasztok! 
Megtörtént a beszerelés. Egyenlőre sajnos sok jót nem tudok mondani. Elsőre nem is akart indulni az autó gázadás nélkül, ezt többször is megcsinálta, és alapjárat sem volt. Többszöri próba után, már olyan 600-as fordulat körül ingadozott, de már éppen  nem állt le. Jöttem vele egy kört, leállítottam, vártam kicsit, majd újraindítva, kb 750-800-as fordulat között hullámzik. Egyenlőre benne hagyom, hátha beáll. Menet dinamikában semmilyen változást nem érzékeltem eddig. 
Majd írom még a továbbiakat.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Sziasztok! 
Megtörtént a beszerelés. Egyenlőre sajnos sok jót nem tudok mondani. Elsőre nem is akart indulni az autó gázadás nélkül, ezt többször is megcsinálta, és alapjárat sem volt. Többszöri próba után, már olyan 600-as fordulat körül ingadozott, de már éppen  nem állt le. Jöttem vele egy kört, leállítottam, vártam kicsit, majd újraindítva, kb 750-800-as fordulat között hullámzik. Egyenlőre benne hagyom, hátha beáll. Menet dinamikában semmilyen változást nem érzékeltem eddig. 
Majd írom még a továbbiakat.

Hosszabb állás után nekem alig szokott elindulni még akkor is, ha semmit nem cserélek, csak mondjuk hegesztés miatt le van választva az akkuról. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

Hosszabb állás után nekem alig szokott elindulni még akkor is, ha semmit nem cserélek, csak mondjuk hegesztés miatt le van választva az akkuról. 

Ez nálam max 1 motor fordulat. De van hogy elég, ha ránézek a gyújtáskapcsolóra, és jár a motor. Mindig könnyen indult. 

De most már tegnap úgy tapasztaltam, kezd beállni a rendszer. Az alapjárat mintha kicsivel alacsonyabb lenne mint volt, csendesebb az autó. Sok mást egyenlőre nem tudok. Kell a tapasztalat. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, tuskes írta:

Ez nálam max 1 motor fordulat. De van hogy elég, ha ránézek a gyújtáskapcsolóra, és jár a motor. Mindig könnyen indult. 

De most már tegnap úgy tapasztaltam, kezd beállni a rendszer. Az alapjárat mintha kicsivel alacsonyabb lenne mint volt, csendesebb az autó. Sok mást egyenlőre nem tudok. Kell a tapasztalat. 

Alapból nekem is főként amikor már hengerenkénti befecsi volt. De amikor napokra le volt szedve az akkusaru akkor mindig elég cefetül indult, és kellett pár perc mire kisimult a járása. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Alapból nekem is főként amikor már hengerenkénti befecsi volt. De amikor napokra le volt szedve az akkusaru akkor mindig elég cefetül indult, és kellett pár perc mire kisimult a járása. 

Akkor mondjuk lehet, igen. Felejt az Ecu stb. 
Na most volt egy kis alkalmam hogy jobban járassam. Jöttem mentem a városban, már bőven jól be volt melegedve motor-váltó, így megkergettem keményen a Könyves K. krt.-on. Hát na! Nem vagyok elfogult az autómmal, azt gondolom. De valami nagyon keményet ment. Nem szoktam nagyon, de most kifejezetten élveztem, hogy állva maradt mindenki. :hehe::devlish: Persze, tudom én, hogy ha nagyon akart volna valaki nem egy bevásárló kocsival, akkor ott lett volna. Volt egy Omegás srác is, egy 2,5-el, küldte neki Ő is rendesen. Persze mögöttem volt... :tongue: Jól kezdődik a hétvége na. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, tuskes írta:

Akkor mondjuk lehet, igen. Felejt az Ecu stb. 
Na most volt egy kis alkalmam hogy jobban járassam. Jöttem mentem a városban, már bőven jól be volt melegedve motor-váltó, így megkergettem keményen a Könyves K. krt.-on. Hát na! Nem vagyok elfogult az autómmal, azt gondolom. De valami nagyon keményet ment. Nem szoktam nagyon, de most kifejezetten élveztem, hogy állva maradt mindenki. :hehe::devlish: Persze, tudom én, hogy ha nagyon akart volna valaki nem egy bevásárló kocsival, akkor ott lett volna. Volt egy Omegás srác is, egy 2,5-el, küldte neki Ő is rendesen. Persze mögöttem volt... :tongue: Jól kezdődik a hétvége na. 

Most láttam valahol 400 ezerért Z20LET mocit ani ugye az OPC 200lovas  motorja, nekem meg ugyebár nincs motorszámom. Igazából elég a 125 Ló is, de nyilván megmozgatja az ember fantáziáját. :-)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Most láttam valahol 400 ezerért Z20LET mocit ani ugye az OPC 200lovas  motorja, nekem meg ugyebár nincs motorszámom. Igazából elég a 125 Ló is, de nyilván megmozgatja az ember fantáziáját. :-)

Persze hogy megmozgatja. Valahol mindannyian szeretnénk többet kihozni a lehetőségekből szerintem. Igen, a Z20LET az már komoly. Mondjuk azt etetni is kell, neked meg inkább családi autónak van a Zafi.

Én is kifejezetten élvezem ha valamivel tudom fejleszteni az autót. Pl az Se-sítés korábban, ami tovább lesz fokozva, csak kell rá a lovetta... De sok minden más is. Mondjuk most hogy már nem tudom hány hete küzdök a tudomásom szerint full extrás kábelköteggel, már kezd elegem lenni belőle. Igaz, csak esténként csinálom, pár órákat, és már örülnék ha letudnám.  

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 03. 12. at 19:26, tuskes írta:

Akkor mondjuk lehet, igen. Felejt az Ecu stb. 
Na most volt egy kis alkalmam hogy jobban járassam. Jöttem mentem a városban, már bőven jól be volt melegedve motor-váltó, így megkergettem keményen a Könyves K. krt.-on. Hát na! Nem vagyok elfogult az autómmal, azt gondolom. De valami nagyon keményet ment. Nem szoktam nagyon, de most kifejezetten élveztem, hogy állva maradt mindenki. :hehe::devlish: Persze, tudom én, hogy ha nagyon akart volna valaki nem egy bevásárló kocsival, akkor ott lett volna. Volt egy Omegás srác is, egy 2,5-el, küldte neki Ő is rendesen. Persze mögöttem volt... :tongue: Jól kezdődik a hétvége na. 

Gratula   :)  Hát igen felejt , de  a SE-ECU-k nagyon jók és átgondolt vezérlők. Azt hogy minden gyújtás kikapcsolásakor  csinál egy alapjárati motor alapbeállítást, evvel kiküszöbölve a nehéz meleg vagy hideg indítási problémákat  ,  alapjárati anomáliákról már nem is beszélve :).

 

A videóban is látható az oszcilloszkópon, hogy a gyújtás kikapcsolása után  az alapjárati motor kitolásával majd vissza húzásával alaphelyzetbe állítja az ecu. Sajnos ez a C14NZ-X14NZ-C16NZ  motorvezérlőkről nem mondható el, meg is van az eredménye.

Nem titkolom, de irigyellek :blush: Vigyáz rá :icon13:

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 03. 17. at 18:43, nyemi írta:

Gratula   :)  Hát igen felejt , de  a SE-ECU-k nagyon jók és átgondolt vezérlők. Azt hogy minden gyújtás kikapcsolásakor  csinál egy alapjárati motor alapbeállítást, evvel kiküszöbölve a nehéz meleg vagy hideg indítási problémákat  ,  alapjárati anomáliákról már nem is beszélve :).

 

A videóban is látható az oszcilloszkópon, hogy a gyújtás kikapcsolása után  az alapjárati motor kitolásával majd vissza húzásával alaphelyzetbe állítja az ecu. Sajnos ez a C14NZ-X14NZ-C16NZ  motorvezérlőkről nem mondható el, meg is van az eredménye.

Nem titkolom, de irigyellek :blush: Vigyáz rá :icon13:

Köszönöm! Most hogy beraktam a pillangószelep potit amit anno linkeltél, az alapjárat is lement 800 körülire, ez már stabil adat. És volt 1-1 beingás alapjáraton, az is megszűnt. Szóval az 5000 postával a cuccért már megérte. Nem csináltam vele semmit, nem próbáltam meg más pozícióba felrakni, csak ahogy adta magát. A meleg indítással nálam annyi van, hogy van mikor átfordul a motor mondjuk 2x max 3x. De ebben semmi rendszert nem találok. Van mikor pedig 1 fordulatra indul. Egyszer majd meglesz a ludas nagyon nem zavar.... 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
18 perce, bandinnc írta:

Sziasztok

 

Talán ide befér?!? Középső dobot kellene cserélnem, mert zörög, (engem zavar) google-ben kvázi 13k ért is lehet kapni, bárdinál 20 fölött van, érdemes többet fizetni érte vagy nem lesz nagy különbség köztük?

Hát nem is inkább az árat hanem inkább a márkát kellene nézni. ( ugyanazon márkánál is nagy a szórás különböző webáruházakban) . Én azt mondom a Bosal jó választás, és nem is túl drága. Igazából a középső dob elég sokáig elvan, mert még közel van a motorhoz, tehát elég forró és nem eszi meg olyan gyorsan a kondenzvíz mint a hátsó dobot. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.