Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

1 óra, klacka987 írta:

Más nyomát nem láttam a dolognak.

Nem hiszem hogy az üzemanyag visszajelző ment volna gallyra, mert vasárnap mikor mentem melózni, raktam bele 20 lt-ert, és nap végén mikor hazaértem a tartalék felett állt 1-2 mm-el, és beletettem meló közbe 274 km-t. 

Mondjuk így belegondolva, nem sok értelmét látom ( a tolvaj szemszögéből) hogy utána visszacsavarta a sapit, meg behajtotta az ajtót. Kismocinál eldobták a pic*ába a sapkát. De persze ki érti a lelkivilágukat.:icon14: Ettől függetlenül az a jó ha zárni lehet. A zármotor nekem sincs benne, de a sapkát lehet zárni, mondjuk ritkán állok utcán.

Link to comment
Megosztás:

Régen egy ismerősömnek a beöntő műanyag csövét vágták át, mert nem boldogultak a tanksapkával. Mondjuk sokszor Ő is nehezen boldogult vele, mert elég kopott volt a zárja, mondta is mindig, hogy legalább nem lopnak belőle benzint. Persze, hogy loptak és persze, hogy tiszta ideg volt utána. ( Karádi őrmester káromkodása, egy laza hello ahoz képest ami napvilágra indult belőle.) Sajnos ami 10 tonnánál könnyebb, és nincs rajta a toronydaru, annak kishazánkban igen jók a reprivatizációs esélyei. Kívánom annak aki leszívta, hogy ettől kapjon fosást, de hirtelent és tartósat!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kérdésem a következő lenne lehet, hogy csak én látom ennyire hülyén a dolgokat.

Munkahely váltás miatt vissza adtuk a céges autót és használt családi autót akarunk vásárolni mivel lassan bővül a család, de 32 db autó alapos átvizsgálása után feladtam. Sok pénz és elpazarolt idő után már a kedvem is elment az egésztől. Félreértés ne essék, nem a visszatekert órák, javított karosszéria elemek vagy az eltitkolt motor javítások miatt álltunk tovább, hanem az egészen hajmeresztő és pofátlan csalások miatt! Sajnálom azokat az embereket akik ezeket a gépjárműveket megvásárolják.

Idén házvásárlás a fő célunk, de az autó számunkra csak A-ból B-be kell továbbra is, így édesapám 2002-es F Astra-ja tökéletesen megfelel erre a célra tekintettel arra, hogy az öreg 43.000 km után már be sem indította, majd cseréltem rajta amit kell jelenleg is csak 85.000-nél jár. Bár a napi szintű rövid városi használat megviseli szegényt, de köszöni jól van.

Pár hete éjszaka az úton az előttünk lévő első generációs Focusba, frontálisan belecsapódott egy ittas sofőr a G Astra-val, szerencsére kellő távolságra voltam, de így is alig tudtam megállni. Aki alkoholt ivott legalább nem volt sokk hatás alatt, de mind a két sofőrt ki kellett vágni a roncsból, pedig ezekben a járművekben legalább még volt légzsák. Az enyémben nincs.... bár igazából semmi nincs benne.

Bontóban lévő autókból átrakható-e a vezető és utas oldali légzsák kompletten? Kellően biztonságos marad a rendszer? Legalább a biztonságérzetem meglenne. Csak egy szervó és légzsák lenne benne és tökéletes autó lenne!

 

 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, AdamX14NZ írta:

Sziasztok,

Kérdésem a következő lenne lehet, hogy csak én látom ennyire hülyén a dolgokat.

Munkahely váltás miatt vissza adtuk a céges autót és használt családi autót akarunk vásárolni mivel lassan bővül a család, de 32 db autó alapos átvizsgálása után feladtam. Sok pénz és elpazarolt idő után már a kedvem is elment az egésztől. Félreértés ne essék, nem a visszatekert órák, javított karosszéria elemek vagy az eltitkolt motor javítások miatt álltunk tovább, hanem az egészen hajmeresztő és pofátlan csalások miatt! Sajnálom azokat az embereket akik ezeket a gépjárműveket megvásárolják.

Idén házvásárlás a fő célunk, de az autó számunkra csak A-ból B-be kell továbbra is, így édesapám 2002-es F Astra-ja tökéletesen megfelel erre a célra tekintettel arra, hogy az öreg 43.000 km után már be sem indította, majd cseréltem rajta amit kell jelenleg is csak 85.000-nél jár. Bár a napi szintű rövid városi használat megviseli szegényt, de köszöni jól van.

Pár hete éjszaka az úton az előttünk lévő első generációs Focusba, frontálisan belecsapódott egy ittas sofőr a G Astra-val, szerencsére kellő távolságra voltam, de így is alig tudtam megállni. Aki alkoholt ivott legalább nem volt sokk hatás alatt, de mind a két sofőrt ki kellett vágni a roncsból, pedig ezekben a járművekben legalább még volt légzsák. Az enyémben nincs.... bár igazából semmi nincs benne.

Bontóban lévő autókból átrakható-e a vezető és utas oldali légzsák kompletten? Kellően biztonságos marad a rendszer? Legalább a biztonságérzetem meglenne. Csak egy szervó és légzsák lenne benne és tökéletes autó lenne!

 

 

Átrakható igen, de ki kell cserélni a kormányoszlopot is tudtommal, mert légzsák nélkülinél van egy fémhálós megrogyó elem, ami meggátolja hogy ütközéskor átszúrjon a kormány. Légzsákosnál ez nincs hiszen csökkentené a hatékonyságát. Ha az anyósoldalra is akarsz akkor műszerfalpárnát is kell cserélni, illetve kell hozzá a hátsó hamutartó alá a légzsák indító.Ezt akár meg is nézheted hogy ott vannak-e a tőcsavarok a felfogatáshoz, mert nem mindíg tették oda gyárilag. Mivel teljesen gyári rendszert teszel be pont annyira lesz biztonságos mintha így gurult volna ki a gyárból az autó.

 

Link to comment
Megosztás:

57 perce, AdamX14NZ írta:

A kormányoszlop és a légzsák indító világos volt eddig is, csak a vezetékeket nem tudom, hogy be vannak-e fűzve vagy azt is át kell rakni?

Tuti hogy nincsenek, a légzsákot nem szokták előre kikábelezni, hiszen komplett műszerfalat..stb kell átszerelni, nem olyan extra mintha beraknál egy elektromos tükröt. Citromsárga kábelkorbács megy előre az indítótól a műszerfalba.

2208551-20160428-OH8S2S.jpg

Kép-autó: Daykiller.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, AdamX14NZ írta:

Megnéztem és nincs vezeték, szóval problémásabb a helyzet. (indító elektronika foglalata legalább van)

Hát ha te magad csinálod, vagy találsz olyan szerelőt aki emberi áron megcsinálja, akkor nincs probléma.

Más: nézegetem a motortérben a kábelkorbácsokat, és eléggé csúnyán néznek már ki a gyári gégecsövek, repedtek, szakadtak...stb. Mire lehetne ezeket kicserélni? Ami kapható villanyszerelő boltban gégecső, az annyira kemény hogy hiába hasítom fel, nem lehet beletenni a kábelt oldalról.:confused: Ahol nagyon cefet volt ott már bebandázsoltam szövetes szalaggal, de az sem valami szép látvány.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Jó nap volt ez a mai, átvettem a cégautót, egy Astra J kombi 1.7 CDTI -t. 

http://kepfeltoltes.hu/view/160429/13045478_10204845095006078_891967829_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Kicsit fura volt az f astrám után, de hamar összeszoktunk.

Pár hónap múlva eladó lesz az f astrám, addig megcsináltatok rajta minden apróságot, mert már csak kisebb dolgok maradtak.

Akit esetleg érdekel, szóljon:) 2. tulajos!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Gabber írta:

Sziasztok!

 

Jó nap volt ez a mai, átvettem a cégautót, egy Astra J kombi 1.7 CDTI -t. 

http://kepfeltoltes.hu/view/160429/13045478_10204845095006078_891967829_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Kicsit fura volt az f astrám után, de hamar összeszoktunk.

Pár hónap múlva eladó lesz az f astrám, addig megcsináltatok rajta minden apróságot, mert már csak kisebb dolgok maradtak.

Akit esetleg érdekel, szóljon:) 2. tulajos!

Neked van benne BC középen a műszerek közt? Ami nálam volt anno céges dízel J abban minden vacak benne volt csak az nem. 

Azt a szörnyű dízelmotort kivéve nekem nagyon tetszett amúgy. Csendes kényelmes és atomstabil.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Bundee írta:

Neked van benne BC középen a műszerek közt? Ami nálam volt anno céges dízel J abban minden vacak benne volt csak az nem. 

Azt a szörnyű dízelmotort kivéve nekem nagyon tetszett amúgy. Csendes kényelmes és atomstabil.

Szia!

 

Igen van, de nincs túl sok funkciója. Sebesség, trip 1, 2, olaj élettartam, és ennyi. Meg be lehet állítani h MPH ban mérje a sebességet. Legalább az aktuális üzemanyaggal megtehető távot írná ki.. 
Amúgy a motornak akkora a turbóluka, ha gödröt ásnának belőle a marianna árok csak kispályás lukacska lenne mellette. Nyomod semmi, aztán még mindig semmi, egyszer csak b*zmeg ez megindult, azután meg ismét semmi csak növekvő motorhang. Nem lenne vele baj, de ez a húbazze ez kb 800-1200 fordulatnyi tartomány :(
Amúgy meg lehet szokni. M1 en 6. ban szépen tartja a 150 re állított sebességet, lejtőn, emelkedőn is, és nem kellett visszarakni 5. be.

Futómű: hibátlan! 

Géppark: 

http://kepfeltoltes.hu/160430/13081809_10204848135602091_1655322820_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/160430/13115324_10204848135642092_1098095368_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/160430/13141114_10204848135562090_1543353977_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Gabber
Link to comment
Megosztás:

Szépek így együtt! :) Bár nekem az is átjön a képen, hogy az F Astra, a J mellett állva, a maga kis szerényebb vonalaival mégis egyfajta tiszteletet parancsol, mintha azt sugalná, hogy na itt állok huszonegynéhány évesen, egy történelemmel a hátam mögött, az utódommal az oldalamon, de még így öregecskén, néha reumásan is bármikor elmegyek oda ahova Ő is.:-) 

Nagyon sok balesetmentes kilométert kívánok az új útitárshoz!:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat az autó nevében is:)

Igen nekem is pont ez volt az első gondolatom! 22 éves, de ha hiszed ha nem bármikor bárhová el merek indulni a kis 1,7 szívódénessel. Sajnos a modern autókat már nem ezzel a gyártási filozofiával tervezték...

Ha esetleg randira mennék, biztos h az F -et választom, amelyik csaj tud értékelni egy 22 éves szívódízelt, rossz ember nem lehet!:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Gabber írta:

Szia!

 

Igen van, de nincs túl sok funkciója. Sebesség, trip 1, 2, olaj élettartam, és ennyi. Meg be lehet állítani h MPH ban mérje a sebességet. Legalább az aktuális üzemanyaggal megtehető távot írná ki.. 
Amúgy a motornak akkora a turbóluka, ha gödröt ásnának belőle a marianna árok csak kispályás lukacska lenne mellette. Nyomod semmi, aztán még mindig semmi, egyszer csak b*zmeg ez megindult, azután meg ismét semmi csak növekvő motorhang. Nem lenne vele baj, de ez a húbazze ez kb 800-1200 fordulatnyi tartomány :(
Amúgy meg lehet szokni. M1 en 6. ban szépen tartja a 150 re állított sebességet, lejtőn, emelkedőn is, és nem kellett visszarakni 5. be.

Futómű: hibátlan! 

Géppark: 

http://kepfeltoltes.hu/160430/13081809_10204848135602091_1655322820_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/160430/13115324_10204848135642092_1098095368_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/160430/13141114_10204848135562090_1543353977_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Akkor ebben is szerényebb van, mint 1.4 turbósba.

Ugyanez az érzésem volt nekem is, a Hungaroringen toltam is le őket sorra :) Végsebessége nekem 195 volt, tartósan 180-190-et tudja tartani, azzal nincs gond. Fogyi ennek megfelelően alakult viszonylag magasra.

Cserébe a futómű kárpótol, meg szerintem szép :)

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 28. at 17:14, zotya975 írta:

Hát ha te magad csinálod, vagy találsz olyan szerelőt aki emberi áron megcsinálja, akkor nincs probléma.

Más: nézegetem a motortérben a kábelkorbácsokat, és eléggé csúnyán néznek már ki a gyári gégecsövek, repedtek, szakadtak...stb. Mire lehetne ezeket kicserélni? Ami kapható villanyszerelő boltban gégecső, az annyira kemény hogy hiába hasítom fel, nem lehet beletenni a kábelt oldalról.:confused: Ahol nagyon cefet volt ott már bebandázsoltam szövetes szalaggal, de az sem valami szép látvány.

Autóvillamossági boltokban vagy van már egy csomó autóvillamossági webáruház is van kifejezetten autóba való kábelvédő gégecső, az egy kicsit más minőség (jobban bírja a hőt és rugalmasabb, hajlékonyabb is) mint a sima villanyszerelői gégecső, cserébe kicsit drágább de van gyárilag hasított gégecső is. Elektromos vezetékek esetében is autóvillamossági vezetékeket kell használni nem sima villanyszerelőit. Az autóvillamossági vezetékek rugalmasabbak, hajlékonyabbak és szintén jobban bírják a szélsőséges hőmérsékleteket mint a mezei villanyszerelői, cserébe drágább.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Astra F Caravan írta:

Autóvillamossági boltokban vagy van már egy csomó autóvillamossági webáruház is van kifejezetten autóba való kábelvédő gégecső, az egy kicsit más minőség (jobban bírja a hőt és rugalmasabb, hajlékonyabb is) mint a sima villanyszerelői gégecső, cserébe kicsit drágább de van gyárilag hasított gégecső is. Elektromos vezetékek esetében is autóvillamossági vezetékeket kell használni nem sima villanyszerelőit. Az autóvillamossági vezetékek rugalmasabbak, hajlékonyabbak és szintén jobban bírják a szélsőséges hőmérsékleteket mint a mezei villanyszerelői, cserébe drágább.

Kösz....., hát én igazából eddíg sima villanyszerelő kábeleket használtam.:confused:

Link to comment
Megosztás:

Nálam is sima villanyász vezetékek vannak, illetve olyanok amik a bontóból jöttek el. A mondás igaz, picit más a szigetelés anyaga, egy házban ritkán van -20 után +40-50-60-xx mint egy motortérben, de úgy vagyok vele, hogy most 23 éves az autó, ha ezek kibírnak 5-6 évet, (annyit simán), mire az szóba kerülhet, hogy valamiről lepereg a szigetelés az valószínűleg a gyári tyúkbél lehet. Ha meg eléri a 30-at, akkor minimum megérdemel egy átvezetékelést.:hehe:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jobb híján ide írok, remélem nem baj.

Az a problémám, hogy nemrég a tető kárpit felső rétege elengedte magát, és így most lóg az egész. Van esetleg valakinek valami tippje, hogy mivel lenne érdemes visszaragasztani a tetőkárpit leszedése nélkül? Gondolok itt valami ragasztóra, ami "átszivárog", esetleg valami anyagra, amit injekciós tűvel fel lehetne vinni a két anyag közé.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Raptor1 írta:

Sziasztok!

Jobb híján ide írok, remélem nem baj.

Az a problémám, hogy nemrég a tető kárpit felső rétege elengedte magát, és így most lóg az egész. Van esetleg valakinek valami tippje, hogy mivel lenne érdemes visszaragasztani a tetőkárpit leszedése nélkül? Gondolok itt valami ragasztóra, ami "átszivárog", esetleg valami anyagra, amit injekciós tűvel fel lehetne vinni a két anyag közé.

Előre is köszönöm.

Sajna csak a komplett ákárpitozás, tehát kiszerelés, megnyúzás, megtisztítás a maradéktól, és kárpitragasztóval új anyag felragasztása hoz szép eredményt. Ami lóg az csak a kárpit felső rétege, a szivacs fent maradt ezen viszont minden át fog ütni. Ha csak az a cél hogy ne lógjon a  fejedre, pillanatragasztót lehet fecskendezni föléje.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Csak az lenne a cél, hogy ne lógjon a fejemre. Viszont érdekes, hogy eddig sehol sem volt elengedve, és egyik napról a másikra az egész elengedte magát. Akkor ezek szerint nem marad más, mint hogy valami ragasztót injekciós tűvel a 2 réteg közé juttassak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Bontottam végre magamnak ülés sínt mert a 2002-es F Astrában nem állítható az ülés magassága és a 195 cm magasságom miatt jó lenne 5cm-el lentebb ülni, egyébként tökéletesen kényelmes és egyben ez meglepő is. Ellenben az eddigi céges autókkal (Mondeo MK3, 2003 Avensis, 2007 Honda Civic sedan amikből teljesen leengedett ülés mellett olyan alacsony volt a tető íve, hogy egyszerűen nem láttam ki. A régi Ford Focus-t mire megszoktam kaptam a H Astra-t az volt a legkényelmesebb, de mögöttem 3 CM!!! hely maradt a hátul ami azért durva mert az F-ben még vidáman ülnek mögöttem.

A lényeg viszont az, hogy nem is figyeltem mikor bontottam, hogy a 94-es bontott Astra-ban nem is volt gyárilag ülés feszítő patron így nincs mire felfogatni a sajátomat.

Akkor ha nem tévedek az állítható magasságú ülés sínből is van kétféle azaz nem mindegyik F Astra-ban volt övfeszítő? 

Így viszont van egy eladó sín akinek kell valamire szóljon!

Link to comment
Megosztás:

20 perce, AdamX14NZ írta:

Sziasztok,

Bontottam végre magamnak ülés sínt mert a 2002-es F Astrában nem állítható az ülés magassága és a 195 cm magasságom miatt jó lenne 5cm-el lentebb ülni, egyébként tökéletesen kényelmes és egyben ez meglepő is. Ellenben az eddigi céges autókkal (Mondeo MK3, 2003 Avensis, 2007 Honda Civic sedan amikből teljesen leengedett ülés mellett olyan alacsony volt a tető íve, hogy egyszerűen nem láttam ki. A régi Ford Focus-t mire megszoktam kaptam a H Astra-t az volt a legkényelmesebb, de mögöttem 3 CM!!! hely maradt a hátul ami azért durva mert az F-ben még vidáman ülnek mögöttem.

A lényeg viszont az, hogy nem is figyeltem mikor bontottam, hogy a 94-es bontott Astra-ban nem is volt gyárilag ülés feszítő patron így nincs mire felfogatni a sajátomat.

Akkor ha nem tévedek az állítható magasságú ülés sínből is van kétféle azaz nem mindegyik F Astra-ban volt övfeszítő? 

Így viszont van egy eladó sín akinek kell valamire szóljon!

Szerintem mindegyikben van gyárilag övfeszítő patron, de ehhez nincs különösebb kiképzés, egy tüske van elől és az üléssínt a karosszériához rögzítő csavar fogja hátul a másik felét. Itt alapból van egy pici szegecs ( ezt ugye kiszedéskor lefúrják)ami addíg fogja amig az ülés a helyére nem kerül. A tüskére rádugod, hátul meg összefogatod kábelkötegelővel pölö....2219628-20160508-jzYdA7.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.