Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Ez a gázmentesítés engem is érdekelne, van egy ismim aki menekülne a gáztól, de neki annyit mondtak, hogy hamarabb szerez magának belépőkártyát a NASA-hoz, minthogy ezt a jó magyar bürökráciában elintézi. 

Kíváncsi vagyok a fejleményekre...:)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Pingvin írta:

Sziasztok!

Ez a gázmentesítés engem is érdekelne, van egy ismim aki menekülne a gáztól, de neki annyit mondtak, hogy hamarabb szerez magának belépőkártyát a NASA-hoz, minthogy ezt a jó magyar bürökráciában elintézi. 

Kíváncsi vagyok a fejleményekre...:)

Na igen a hazai bürokráciára jellemző hogy az a lényeg legyen pecsét aláírás, de azt már senki nem nézi hogy valós cég áll mögötte vagy te faragtad krumpliból a bélyegzőt. Ha eljutsz az engedélyezőig, és ő rábólint, utána a házgyári kutyát nem érdekli hogy jogosan vagy jogtalanul kaptad meg a papírt, csak legyen. Ezét virágzik a korrupció, az adócsalás, tele vagyunk fantomcéggel, mert nem tudnak mindent ellenőrizni, így ha van egy formanyomtatvány hogy Jóska Pista mester, pecsét-adószám az már tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Ismét segítségért fordulok hozzátok.....
Kicseréltem a gyári 24 éves kuplungbovdent egy utánagyártott TRW típusú bovdenre... 
A bovden pluszba beolajoztam mielőtt beraktam, a pedál tengelyt kitakarítottam , bezsíróztam... szóval mindent rendesen megcsináltam.
Mégis miután összeraktam,ahogy engedem ki a kuplungot folyamatosan darál a pedál, akadozva jön felfele, ha lassan engedem , ha kicsit gyorsabban akkor nincs gond...
A kérdésem az hogy mi lehet a gond?? 
Az utánagyártott bovden tökéletesen csúszott...., de most olyan mintha az szorulna picit....de hogyan? Hol?
A másik kérdésem , hogy a tűzfalon ahol bemegy annak a gumi+alátét karikának fel kell feküdnie.???? Mert nekem kb. 5mm eláll...
Megnézné nekem valaki , hogy másnak is eláll???

Link to comment
Megosztás:

8 órája, beligrom írta:

rendelkezik valaki állítható generátorral?

Az pontosan milyen?

2 perce, C5oNtkov4c5 írta:

Sziasztok!
Ismét segítségért fordulok hozzátok.....
Kicseréltem a gyári 24 éves kuplungbovdent egy utánagyártott TRW típusú bovdenre... 
A bovden pluszba beolajoztam mielőtt beraktam, a pedál tengelyt kitakarítottam , bezsíróztam... szóval mindent rendesen megcsináltam.
Mégis miután összeraktam,ahogy engedem ki a kuplungot folyamatosan darál a pedál, akadozva jön felfele, ha lassan engedem , ha kicsit gyorsabban akkor nincs gond...
A kérdésem az hogy mi lehet a gond?? 
Az utánagyártott bovden tökéletesen csúszott...., de most olyan mintha az szorulna picit....de hogyan? Hol?
A másik kérdésem , hogy a tűzfalon ahol bemegy annak a gumi+alátét karikának fel kell feküdnie.???? Mert nekem kb. 5mm eláll...
Megnézné nekem valaki , hogy másnak is eláll???

Emlékeim szerint teljesen felfekszik, lehet pont azért darál neked mert szögben van és feszül. Ugyanúgy megy el a motortérben mint a régi? Beleraktad abba a konzolba?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Az pontosan milyen?

Emlékeim szerint teljesen felfekszik, lehet pont azért darál neked mert szögben van és feszül. Ugyanúgy megy el a motortérben mint a régi? Beleraktad abba a konzolba?

Az a helyzet akárhogy is nézem azt nem tud teljesen felfeküdni.....mert ott meg kell hogy akadjon... Igen ugyan úgy megy el mint a régi a konzolban is bent van .... úgyhogy tanácstalon vagyok..... 

Nem néznéd meg, hogy a tied felfekszik vagy eláll a tűzfalnál???

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, C5oNtkov4c5 írta:

Az a helyzet akárhogy is nézem azt nem tud teljesen felfeküdni.....mert ott meg kell hogy akadjon... Igen ugyan úgy megy el mint a régi a konzolban is bent van .... úgyhogy tanácstalon vagyok..... 

Nem néznéd meg, hogy a tied felfekszik vagy eláll a tűzfalnál???

Látni nem látom, mert ugye a kiegyenlítő alatt van, de a gallér alá tudok nyúlni újjal tehát eláll.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Látni nem látom, mert ugye a kiegyenlítő alatt van, de a gallér alá tudok nyúlni újjal tehát eláll.

Rendeben. Köszönöm szépen! Legalább akkor tudom, hogy el kell állnia!

Majd szerdán kiszedem megint, aztán megnézem nem csavarodott e meg maga a burkolat rajt. De ha megcsavarodik akkor ezt csonálnja? Nem hiszem... 

Sima motorolajjal érdemes kenni a bovdent vagy WD40 el???

Ugyanis megvettem a zsír új bovdent és nem volt kenve semmivel full száraz volt.....

Link to comment
Megosztás:

5 perce, C5oNtkov4c5 írta:

Rendeben. Köszönöm szépen! Legalább akkor tudom, hogy el kell állnia!

Majd szerdán kiszedem megint, aztán megnézem nem csavarodott e meg maga a burkolat rajt. De ha megcsavarodik akkor ezt csonálnja? Nem hiszem... 

Sima motorolajjal érdemes kenni a bovdent vagy WD40 el???

Ugyanis megvettem a zsír új bovdent és nem volt kenve semmivel full száraz volt.....

Nem nagyon tud szerintem megcsavarodni, én bezsíroztam úgy hogy ide-oda tologattam a bowdenen  gégecsövet, meg olajat is csurgattam  bele.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, C5oNtkov4c5 írta:

Rendeben. Köszönöm szépen! Legalább akkor tudom, hogy el kell állnia!

Majd szerdán kiszedem megint, aztán megnézem nem csavarodott e meg maga a burkolat rajt. De ha megcsavarodik akkor ezt csonálnja? Nem hiszem... 

Sima motorolajjal érdemes kenni a bovdent vagy WD40 el???

Ugyanis megvettem a zsír új bovdent és nem volt kenve semmivel full száraz volt.....

Gyárilag lehet valami teflonos csuszpájzzal van bekenve, az meg száraz.

Link to comment
Megosztás:

Just now, C5oNtkov4c5 írta:

De akkor valamit tipp, hogy hol a hiba??? :(

A gyárival tökéletes volt ..... 

Összerakásnál lehet valami, vagy a tűzfalnál nem egyenesen áll, vagy a pedálnál van rosszul beleakasztva a kampó. Vagy hibás a bowden és kiáll belőle szál ott ahol nem látod a gégecsőben. Ha kiszerelve üresen mozgatva nem érezni hogy akad-darál, akkor a berakásnál történt gigszer, ha akkor is akad akkor vissza kell vinni.

Link to comment
Megosztás:

Just now, zotya975 írta:

Összerakásnál lehet valami, vagy a tűzfalnál nem egyenesen áll, vagy a pedálnál van rosszul beleakasztva a kampó. Vagy hibás a bowden és kiáll belőle szál ott ahol nem látod a gégecsőben. Ha kiszerelve üresen mozgatva nem érezni hogy akad-darál, akkor a berakásnál történt gigszer, ha akkor is akad akkor vissza kell vinni.

Az az érdekes, hogy mikor megvettem , akkor ugye rögtön belenyomtam egy fecskendőnyi olajat és nagyon szépen mozgott.... ha felemeltem magától átcsúszott egyik oldalról a másikra...tehát az okés.

Csak azt nem tudom, összerakásnál mit és hogyan baszhattam volna el...... egyszerűen nem értem....... tanácstalan vagyok!

Pedálnál tengely sz@rrá takarítottam meg a pedál furatát is ....adtam neki zsírt rendesen, a visszahúzó rugót csak egy féle képen lehet visszarakni...A bovden meg ha a vezető ülésben ülsz... akkor a bal oldalról csatlakozik be ahogy a gyári is...... Mást nem lehet elb@szni...

Vagy várj... lehet, hogy ezt a bovdent a pedálba nem balról kellene beakasztanom , hanem mondjuk jobbról???? HMMMM

Link to comment
Megosztás:

3 órája, beligrom írta:

az első képen látszik, hogy a szíj meg a generátor görgője nem párhuzamos, ezért darálja a szélét. már vagy 5x szétszedtem, de mindig visszahúzza magát. Vajon lehet ez a második képen bekarikázott gumi alátétek "állapota" miatt?

Igen.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kicseréltem a klíma csőrendszerét. Ne cseréljétek, óriási szívás kiforgatni. Ugye alulról kell. :) Új, hidraulikában használatos gyári méretű O-gyűrűkkel felrakva. Itt-ott a csatlakozótalpak FBS-sel megerősítve, tömítés címén.

Ma délelőtt pedig vákuumolás, nyomáspróba. Jó. Feltöltés. Jó. Hűt mint a baromállat. Vákuumolásnál ugye a szelepprobléma nem jön elő. Mondom nézzük már meg mosogatószeres spricnivel. Mint a szökőkút, úgy nyomja ki a gázt a nagynyomásún, nem járó kompinál is. Közben Hetykével kommunikáltam, hogy mi történik, mondom neki, hogy ez a baj. Klímás mondja, hogy az a szelep nem cserélhető. Nézem Hetyke válaszát, benne egy link, lehet külön venni. Néztem én is amúgy a szelepet és az a hatlapfejű kialakítás szerintem nem hobbiból van, kitekerhető. Mindegy, feltöltve maradt és kapott O-gyűrűs védőkupakot, így nem ereszti. Csütörtökön klímagáz leenged, szelepcsere és visszatölt. Ha addigra megjön a megrendelt nagynyomású töltőszelep ofkorsz. Illetve reménykedek abban, hogy le kell engedni a gázt, nem magától szökik meg. Bár ha ez van, akkor egyből megyek klímáshoz leengedni a gázt. Csak környezetkímélően!

De legalább öröm hallgatni a klímakompresszor kuplungtárcsájának hangjátékát, ha kikapcsolom. :D

Holnap úgyis autóval kell bemennem, akkor kiderül, hogy bekapcsol-e még a klíma vagy sem. Nagyon örülnék neki, ha már az elkövetkezendő 4-5 évre megmaradna benne a gáz. És akkor itt a gólyalábakról és a felső anya rögzítéséről megy a nagy problémázás, meghogy rohad a kasztni... Rakjatok klímát az autóba, na az a sz.pás.

Ja meg az alsó vízhűtő gomba meg van hekkelve. Az ugye belepofázik a klímába. 100 fokon felkapcsolja a ventilátorokat maximum fordulatra, 120-nál meg letiltja a kompresszort. Tehát ha a hűtő aljában sem tud lehűlni a víz, akkor gond van és erre van ez az amúgy okos verzió. Más autókban csak túlnyomás esetén kapcsol le a kompi. Nos nekem ez az utóbbi funkció okozott galibát, mert a klímavezérlés elindult szépen, csak a kompi kuplungja nem húzott be.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

42 perce, daykiller írta:

Tegnap kicseréltem a klíma csőrendszerét. Ne cseréljétek, óriási szívás kiforgatni. Ugye alulról kell. :) Új, hidraulikában használatos gyári méretű O-gyűrűkkel felrakva. Itt-ott a csatlakozótalpak FBS-sel megerősítve, tömítés címén.

Ma délelőtt pedig vákuumolás, nyomáspróba. Jó. Feltöltés. Jó. Hűt mint a baromállat. Vákuumolásnál ugye a szelepprobléma nem jön elő. Mondom nézzük már meg mosogatószeres spricnivel. Mint a szökőkút, úgy nyomja ki a gázt a nagynyomásún, nem járó kompinál is. Közben Hetykével kommunikáltam, hogy mi történik, mondom neki, hogy ez a baj. Klímás mondja, hogy az a szelep nem cserélhető. Nézem Hetyke válaszát, benne egy link, lehet külön venni. Néztem én is amúgy a szelepet és az a hatlapfejű kialakítás szerintem nem hobbiból van, kitekerhető. Mindegy, feltöltve maradt és kapott O-gyűrűs védőkupakot, így nem ereszti. Csütörtökön klímagáz leenged, szelepcsere és visszatölt. Ha addigra megjön a megrendelt nagynyomású töltőszelep ofkorsz. Illetve reménykedek abban, hogy le kell engedni a gázt, nem magától szökik meg. Bár ha ez van, akkor egyből megyek klímáshoz leengedni a gázt. Csak környezetkímélően!

De legalább öröm hallgatni a klímakompresszor kuplungtárcsájának hangjátékát, ha kikapcsolom. :D

Holnap úgyis autóval kell bemennem, akkor kiderül, hogy bekapcsol-e még a klíma vagy sem. Nagyon örülnék neki, ha már az elkövetkezendő 4-5 évre megmaradna benne a gáz. És akkor itt a gólyalábakról és a felső anya rögzítéséről megy a nagy problémázás, meghogy rohad a kasztni... Rakjatok klímát az autóba, na az a sz.pás.

Ja meg az alsó vízhűtő gomba meg van hekkelve. Az ugye belepofázik a klímába. 100 fokon felkapcsolja a ventilátorokat maximum fordulatra, 120-nál meg letiltja a kompresszort. Tehát ha a hűtő aljában sem tud lehűlni a víz, akkor gond van és erre van ez az amúgy okos verzió. Más autókban csak túlnyomás esetén kapcsol le a kompi. Nos nekem ez az utóbbi funkció okozott galibát, mert a klímavezérlés elindult szépen, csak a kompi kuplungja nem húzott be.

Ha már Te is írtál... Klíma nálam is... Szopás volt... Autóklub... Akcióban töltik 7000.ért.. király! Előző nyári töltés novemberre 0-ra ment... Nah elvittem nyomáspróbára... Peti a klímás feltöltötte, de csökkent a nyomás. Néztük, de sehol. Nekem az egyik töltő szelep gyanús volt. Nem habzott... oks... mi lehet még?? Azt mondta a srác, hogy benne hagyj a nitrogént, szedjem le a lököst, és a ventit, aztán fújkáljam meg a hűtőt... Lökös le... ventit nem akartam lebontani, de UV-val találtam egy tömítést, ami szar volt... oksa! Tömítés csere!!! Ismét autóklub... Ismét nitrogén, és ismét ereszt... Venti lebontása szopás... Hát döntsük be a vízhűtőt, meg a klíma hűtőt, úgy hátha látjuk... És tényleg! A srácnak igaza volt a venti alatt kirohadt a hűtő, és párolgott el a nitrogén... Rendben! Hűtő megrendel... 20-ból megjött... Egyből beépít! Reggel irány az autóklub! ismét nitrogén... ismét ereszt... faxa! mindenhol átfújtuk, és semmi! Már kezdtem feladni... Erre belefújtunk a töltő szelepbe... és lás csodát! Buborékot fújt a szelep! :D Király! Új szelep becsavar... faxa lett! Klíma töltve, és lefagy az ember... :)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, daykiller írta:

... És akkor itt a gólyalábakról és a felső anya rögzítéséről megy a nagy problémázás, meghogy rohad a kasztni... Rakjatok klímát az autóba, na az a sz.pás...

És akkor most sajnáljunk mert klímás autód van? :hehe:
A luxusnak ára van :-)

Ha már szivárgás, nekem meg ~ 35l LPG tűnt el valamilyen módon a tankból, legalábbis olyan tüneteket produkált reggel az autó. Vasárnap este tankoltam, azóta 52km-t mentem vele, valami kegyetlen árulás van.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Bundee írta:

És akkor most sajnáljunk mert klímás autód van? :hehe:
A luxusnak ára van :-)

Ha már szivárgás, nekem meg ~ 35l LPG tűnt el valamilyen módon a tankból, legalábbis olyan tüneteket produkált reggel az autó. Vasárnap este tankoltam, azóta 52km-t mentem vele, valami kegyetlen árulás van.

Én is rakok bele ( egyszer majd) klímát mert azért ennek nyáron nincs párja...bár most kezd elmenni a kedvem...:icon6:

Link to comment
Megosztás:

On 2016. június 10. at 11:44, Bundee írta:

Ha már szivárgás, nekem meg ~ 35l LPG tűnt el valamilyen módon a tankból, legalábbis olyan tüneteket produkált reggel az autó. Vasárnap este tankoltam, azóta 52km-t mentem vele, valami kegyetlen árulás van.

Soha ne tegyetek semmilyen cső alá szigszalagot. Véletlenül sem, kicsit sem. Csak a gáz szívócsöve csúszott le a szigszalaggal betekert csonkról... Epic

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.