Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

1 óra, zotya975 írta:

Faxom túl könnyű volt...talán ha nem pofáztam volna a kuplungról napok óta...pedig ravaszul az egyéb csevegőbe tettem fel a kérdést.:-)

Meg már valamikor írtál is olyat hogy így akarod megvalósítani :-):-):-)

Ezzel körbe fog tudni fordulni a főtengely, amíg a csavarokat meghúzgálod?

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

20 órája, hening írta:

Elég lett volna szólnod, hogy kell. Kölcsön adtam volna az eredetit.:doze:

Kösz, de már van tescós után gyári. :-)De neked miért van, 95-ös volt a régi astra is nem? Ott meg már ablaktalan a váltó.

18 órája, aholy írta:

Meg már valamikor írtál is olyat hogy így akarod megvalósítani :-):-):-)

Ezzel körbe fog tudni fordulni a főtengely, amíg a csavarokat meghúzgálod?

Körbefordul alapból is, csak lendkeréktől-kinyomócsapágyig ér az egész, ha nincs összefogatva a kapcsokkal, és nem tudom kiszedni úgy. Ha benyomom a kuplungot, felrakom a 3 kapcsot és felengedem a pedált akkor már van játéka, olyan 1 centi. Gondolom. De ha le kell venni a kapcsokat mert mondjuk tárcsát és szerkezetet is kell cserélni akkor kéne központosító is, szóval remélem nem kell. Ma sikerült vennem M7-es csavart kihúzni a nyelestengelyt. Holnapra mondták a váltó oldalsó tömítését, és hétfőre van tervezve a művelet, akkor iccakára megyek, és ha kell valami még tudok venni.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Kösz, de már van tescós után gyári. :-)De neked miért van, 95-ös volt a régi astra is nem? Ott meg már ablaktalan a váltó.

Körbefordul alapból is, csak lendkeréktől-kinyomócsapágyig ér az egész, ha nincs összefogatva a kapcsokkal, és nem tudom kiszedni úgy. Ha benyomom a kuplungot, felrakom a 3 kapcsot és felengedem a pedált akkor már van játéka, olyan 1 centi. Gondolom. De ha le kell venni a kapcsokat mert mondjuk tárcsát és szerkezetet is kell cserélni akkor kéne központosító is, szóval remélem nem kell. Ma sikerült vennem M7-es csavart kihúzni a nyelestengelyt. Holnapra mondták a váltó oldalsó tömítését, és hétfőre van tervezve a művelet, akkor iccakára megyek, és ha kell valami még tudok venni.

Ott a nyelestengely központosítónak

Link to comment
Megosztás:

5 órája, aholy írta:

Ott a nyelestengely központosítónak

Oké, de a nyelestengely bent van, nekem meg központosítva összekapcsozva kell visszatennem a két dolgot ...mert ha nem, akkor nem tudom visszadugni a tengelyt, vagy nem mennek be a csavarok. Vagy valami hasonló. Mondjuk amikor összehuzattam a váltót-motort akkor sem volt központosítva és volt neki mozgása, szóval passz, majd kiderül.:confused:

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Oké, de a nyelestengely bent van, nekem meg központosítva összekapcsozva kell visszatennem a két dolgot ...mert ha nem, akkor nem tudom visszadugni a tengelyt, vagy nem mennek be a csavarok. Vagy valami hasonló. Mondjuk amikor összehuzattam a váltót-motort akkor sem volt központosítva és volt neki mozgása, szóval passz, majd kiderül.:confused:

Vedd le a váltót, úgy egyszerűbb... :-):-)

Link to comment
Megosztás:

Szia Zotya!

Erről a Windowsos (ablakos) hadműveletről szerintem sokan olvasnának egy képekkel illusztrált leírást, én is nagy köszönettel venném.

Anno az én szerelőm sem mert belekezdeni az ablakos szerelésbe, inkább levette a váltót, mert nem hitte el, hogy kijön onnan a nyelestengely, viszont a kuplungot már azon keresztül húzta le.

Felkapatta lazán a csavarokat, visszarakta a váltót, a motort kézzel lassan körbeforgatva óvatosan húzogatta le a csavarokat.

Azóta jól működik, szerintem a helyére került így is.

Sok sikert kívánok hozzá, és kíváncsian várom/olvasom a fejleményeket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Oké, de a nyelestengely bent van, nekem meg központosítva összekapcsozva kell visszatennem a két dolgot ...mert ha nem, akkor nem tudom visszadugni a tengelyt, vagy nem mennek be a csavarok. Vagy valami hasonló. Mondjuk amikor összehuzattam a váltót-motort akkor sem volt központosítva és volt neki mozgása, szóval passz, majd kiderül.:confused:

Nem csináltam még, csak elképzelésem van róla, de,  összekapcsozod, nagyjábol a helyére igazítod, közben belecuppan a tengely , ezután rácsavarozod a lendkerékre. Így központosítva van.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, pszilaj írta:

Vedd le a váltót, úgy egyszerűbb... :-):-)

Szóval azt mondod a kerék le, nagy koronás anya le, stabrúd, kormányösszekötő, talpas, leold, rugóstag félrehúz ( esetleg féknyereg leszed) féltengelyek kihúz, a motor alátámaszt, bölcső leenged, váltó elszabadít egyszerűbb? :confused::-)

8 órája, Pingvin írta:

Szia Zotya!

Erről a Windowsos (ablakos) hadműveletről szerintem sokan olvasnának egy képekkel illusztrált leírást, én is nagy köszönettel venném.

Anno az én szerelőm sem mert belekezdeni az ablakos szerelésbe, inkább levette a váltót, mert nem hitte el, hogy kijön onnan a nyelestengely, viszont a kuplungot már azon keresztül húzta le.

Felkapatta lazán a csavarokat, visszarakta a váltót, a motort kézzel lassan körbeforgatva óvatosan húzogatta le a csavarokat.

Azóta jól működik, szerintem a helyére került így is.

Sok sikert kívánok hozzá, és kíváncsian várom/olvasom a fejleményeket.

Hát el vagyok maradva párleírással, de próbálom majd pótolni a többit is meg ezt is, köszönöm!

7 órája, aholy írta:

Nem csináltam még, csak elképzelésem van róla, de,  összekapcsozod, nagyjábol a helyére igazítod, közben belecuppan a tengely , ezután rácsavarozod a lendkerékre. Így központosítva van.

Na igen utólag belegondolva, amikor a motort vettem ki, akkor is rá volt csak húzva a nyelestengelyre a szerkezet majd a tárcsa, vissza volt csavarozva a motor és utána fogattam csak vissza a szerkezetet a lendkerékre. Akkor talán csak arra kellenek a kapcsok hogy kiférjen, ha már bent van tudom pozícionálni nélkülük is. Ma meghozták az oldalsó ablak tömítését egy papírszerű valami 1800-ért.:doze: Azt hittem vastagabb mint mondjuk a karter tömítés.

Link to comment
Megosztás:

Addig egyszerűbbnek tűnhet a motor ki vagy váltó le figura, amíg 1x meg nem csinálja valaki ablakon keresztül.

A szervizes (felszámolt) szerelési idő is fele az ablakos módszernek.

Visszarakásnál fel kell tenni a tárcsát a szerkezettel együtt (pont fel fog férni a lyukon), a csavarokon csak 1-2 menetet kell behajtani és a tárcsát be kell játszani középre. Ez nem nehéz, mert a szerkezetet fogják a csavarok, csak a tárcsát kell mozgatni és a nyelestengelyt finoman forgatni és tolni befelé amikor a helyére kerülnek a bordák. A felrakásnál arra kell figyelni, hogy van egy jel a lendkeréken és a szerkezeten is, az egyezzen., Amikor bement a tengely, akkor a csavarokat meg kell húzni, ott sok elállítódási lehetőség nincs, mivel a csavarok nem tövig menetesek. Aztán tengely végébe a csavar vissza, zégergyűrű vissza, fedél fel és go...

Inkább az fontos, hogy legyen 12szögű (szerk.) bitfej a nyelestengelyből a csavart kivenni. Esetleg az előfordulhat, hogy nem is kell a csavart kivenni, mert kicsit megfeszítve a bitfejet ki lehet húzni, de az is előfordulhat, hogy szükséges a csavar hozzá.

Tömítést lehet vágni keménypapírból (pl. füzetborító) is, amikor le van véve a fedél, teljesen jól átrajzolható és a lyukakat nem kell kivágni, hanem az olló ujjvédő részét rányomva a lyukaknál teljesen jól kivágja a lyukakat és pontos is lesz. :wink:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jelentem, üzemel a klíma. Kompresszor volt már az egyetlen gyenge pont a rendszerben. Hűt mint az állat, pedig fűtéscsap sincs, amit még be kell szereznem és beépíteni.

15bar-os nyomáspróbánál majdnem átvert minket a rendszer, de kiderült, csak lassan egyenlítődik ki a két oldal között a nyomás. Először 15-ről lement 11,5-re, már majdnem hazaküldött, hogy szivárgáskeresőzzek, aztán vette észre, hogy már 5-6 perce megállt ezen a nyomáson. Megint megnyomta 15-tel és akkor 13,5-re állt be és kb 20 percig tartotta is. Ekkor monda, hogy jó lesz ez, megtöltjük. Vákuumolás közben még kompresszorolajat is töltött bele kézzel, biztos ami biztos alapon. Ezután belement az R134a hűtőközeg és el is kezdett hűteni, mint a baromállat. Nyomásokat is ellenőriztük és az automata nyomásszabályzó tette a dolgát szépen. Ami azt illeti, kicsit túlságosan is, mert a nagynyomású oldal eléri a 18bar-t, ekkor az ECU kap jelet, hogy nagy a klímarendszer nyomás és lekapcsolja. Ez kb 3500-as motorfordulaton történik.

De legalább dönthetem szét megint, mert a kompresszor bekapcsolása után egy ideig csúszik a hosszbordás. Nyekereg. Ugye ekkor nagyon beterheli a motort még a kompresszor, míg nem állnak be a nyomások. Ja meg az ECU nem mindig emeli meg a fordulatot bekapcsolásnál és ekkor majd belefullad.

Most már minden fontos belső érték megtalálható az autóban, ami egy nőnek szükséges. Szervókormány, klíma és bőrbelső. :D Kéne egy ilyen matrica is. :D

Viszont nekiállhatok nyomozni, hogy hol folyik el a hűtővizem.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Tiu írta:

Addig egyszerűbbnek tűnhet a motor ki vagy váltó le figura, amíg 1x meg nem csinálja valaki ablakon keresztül.

A szervizes (felszámolt) szerelési idő is fele az ablakos módszernek.

Visszarakásnál fel kell tenni a tárcsát a szerkezettel együtt (pont fel fog férni a lyukon), a csavarokon csak 1-2 menetet kell behajtani és a tárcsát be kell játszani középre. Ez nem nehéz, mert a szerkezetet fogják a csavarok, csak a tárcsát kell mozgatni és a nyelestengelyt finoman forgatni és tolni befelé amikor a helyére kerülnek a bordák. A felrakásnál arra kell figyelni, hogy van egy jel a lendkeréken és a szerkezeten is, az egyezzen., Amikor bement a tengely, akkor a csavarokat meg kell húzni, ott sok elállítódási lehetőség nincs, mivel a csavarok nem tövig menetesek. Aztán tengely végébe a csavar vissza, zégergyűrű vissza, fedél fel és go...

Inkább az fontos, hogy legyen 10szögű bitfej a nyelestengelyből a csavart kivenni. Esetleg az előfordulhat, hogy nem is kell a csavart kivenni, mert kicsit megfeszítve a bitfejet ki lehet húzni, de az is előfordulhat, hogy szükséges a csavar hozzá.

Tömítést lehet vágni keménypapírból (pl. füzetborító) is, amikor le van véve a fedél, teljesen jól átrajzolható és a lyukakat nem kell kivágni, hanem az olló ujjvédő részét rányomva a lyukaknál teljesen jól kivágja a lyukakat és pontos is lesz. :wink:

Ott van egy csavar? :blink:Nem is néztem-láttam. :confused: Tényleg ott a leírásban hogy " csavarjuk ki a csavart" ez felett átsiklottam....nem tudod pontosan milyen bitfej kell ide?

Most is kartonból vágott tömítés van itt de ereszt, ezért gondoltam hogy veszek boltit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Számomra furcsa hiba megoldásában kérném a segítségetek.

Univerzális elektromos ablakemelő van az autóban már egy ideje. (Ilyet tudtam akkoriban szerezni, azóta vettem egy gyári szettet, csak még nem volt ideje bekerülni.)

Beszerelés óta minden ablak nagy vonalakban jól működik, kivéve az anyós oldalit. (Nem is bánnám a hibát ha a kedves mama ülne ott, de most ez az accony helye)

Ez ablakemelő felhúzáskor nagyon erőlködött, már az elejétől, gondoltam döglődik a motor, berakom a gyárit.

Miután lekötöttem az ablakot, és megmozgattam szerkezet nélkül, akkor tapasztaltam, hogy rendesen szorul, ha feltolom akkor alig lehet lehúzni, fel is alig megy, még akkor sem esik visszább ha becsapom az ajtót.

Télen jobb volt, ha hűvösebb van hallani a motoron, hogy nem annyira szenved.

Cserélhető az a gumi amiben fut az ablak? Mitől dagad me ennyire, vagy mit lehet ezzel kezdeni esetleg? Tapasztaltatok már ilyet? 

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Ott van egy csavar? :blink:Nem is néztem-láttam. :confused: Tényleg ott a leírásban hogy " csavarjuk ki a csavart" ez felett átsiklottam....nem tudod pontosan milyen bitfej kell ide?

Most is kartonból vágott tömítés van itt de ereszt, ezért gondoltam hogy veszek boltit.

A méretet nem tudom, mert elég érdekes ennek a 12 szögnek a számozása, de talán az M6-os az:

http://www.szekerszerszam.hu/xzm_bit_m05x30mm__12_szogu_2531

A készletből az egyik jó szokott lenni. :confused:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, daykiller írta:

Most már minden fontos belső érték megtalálható az autóban, ami egy nőnek szükséges. Szervókormány, klíma és bőrbelső. :D Kéne egy ilyen matrica is. :D

Ha nő mellett sikerült ezeket az extrákat beépítened, akkor extra nagy respekt :D 

Nő nélkül meg úgyis van annyi pénzed, hogy sikerüljön beszerezni ilyesmiket xD

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Bundee írta:

Ha nő mellett sikerült ezeket az extrákat beépítened, akkor extra nagy respekt :D 

Nő nélkül meg úgyis van annyi pénzed, hogy sikerüljön beszerezni ilyesmiket xD

Előbbi van éppen, de amúgy a klíma és a szervó az gyárilag benne van. Csak a bőrbelső lett utólag beszerezve. Igaz, a klímára elég sokat költöttem mostanság, de megérte. :D

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.