Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

8 órája, joecockroach írta:

Az a méret nem tűnik jónak, szerintem 66 a belseje. 66x2,5 vagy a 65x2,5 is jó, én direkt kértem egy kicsivel vastagabb gyűrűt, hogy jobban tömítsen, így lett ez a 2,62es vastagságú (collos méret) és viton, ami bírja az olajat meg a hőt.

Az a zöld amit kaptál, szerintem az is viton. 

Az enyém 500 forint volt, úgyhogy tartósnak kell lennie! :evilgrin: 

Hát remélem ez jó lesz nekem, eddig legalábbis nem ereszt. Igen nagy árszórás van, és ugye amig ki nem próbálja az ember nem tudja biztosan hogy a drágább jobb is. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hatalmas gondom akadt. Nem tudom életre kelteni a kocsit. 92-es F astra GSi 2.0 16V. Télre letettem és most mikor probálnám elindítani valami elektromossági gond adodik. Az önindító, kiszedtem direktbe kötve az akksira működk. Van pót akksi is, probáltuk bikázni is, szóval az is rendben van. Tolásra elindul, indulás után minden rendesen működik. Csak kulcsal nem tudom életre kelteni. Készítettem pár képet meg egy videót is, talán az egy kicsit segít. Minden észrevételnek, ötletnek örülnék!

Videó itt:

 

517IMG_4468.jpg975IMG_4469.jpg900IMG_4472.jpg

Link to comment
Megosztás:

7 perce, joecockroach írta:

Hm, önindító vezetékeit tisztítsd meg a csatlakozási pontokon, hátha az a baj. Mi ez a pittyogás a végén? 

Akksi saruk cserélve, testkábel cserélve. Az pittyogás a riasztó meg központi zár. Nem vágom miért csinálja, mondjuk azt csak a végén most kezdte el.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy a kulcsot elfordítod, látszik hogy valami terhelés van mert legyengülnek a fények. Nekem akkor volt ilyen, amikor az önindítóm rakoncátlankodott. Nem tudom, mennyire hasonlít az önindítónk, de nekem az volt a gond, hogy az indítómotor végén volt egy kupak, amin volt két réz anya meg két menetes csap, és azok voltak kontakt hibások, azokat drótkeféztem és megszűnt a probléma. 

A képen nem olyan önindító van mint az én autómban, de az mindegy most.

Azt még hozzáteszem, hogy ami igazán kellemetlen volt, hogy a hibát közvetlenül az akksira kötve kiszerelve nem produkálta, csak bent a helyén.

772f_astra_onindito.jpg

Módosítva : joecockroach
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Csapi írta:

Akksi saruk cserélve, testkábel cserélve. Az pittyogás a riasztó meg központi zár. Nem vágom miért csinálja, mondjuk azt csak a végén most kezdte el.

Méregetni kellene multiméterrel, akkunál a táp megvan-e , testet ellenőrizni ahogy előttem írték, illetve megnézni hogy miként változik a fesz indítási kísérlet során. 

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

Méregetni kellene multiméterrel, akkunál a táp megvan-e , testet ellenőrizni ahogy előttem írték, illetve megnézni hogy miként változik a fesz indítási kísérlet során. 

Holnap megnézem ezeket, meg visszakapom a másik önínditót (elküldtem felújítatni) is. Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, majd még jelentkezem, hogy mire jutottam.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Csapi írta:

Holnap megnézem ezeket, meg visszakapom a másik önínditót (elküldtem felújítatni) is. Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, majd még jelentkezem, hogy mire jutottam.

Oké várunk...abból hogy betolásra indul, önindító-kábelezés  a gyanús.  Ugye az hogy önmagában pörög az önindító, még nem jelenti azt hogy terhelve is jól működik. 

Más: Ma még jó időt mondtam így kicsit foglalkoztam az autóval a műszaki előtt. Kiszereltem belőle a bödönt, a pótféklámpát ( nem fekszik fel az üvegre) és a ledes helyzetjelzőt. Aztán feljártam a dobbantóra, és kicsit megkapirgáltam a máló festéket a fenekén aminek hegesztés lett a vége. Kapott egy kis 2K-kittet is, mert nem tudok szépen pöttyözni,( kicsit kozmetikáztam vele) aztán ledrótkeféztem a festéket ahonnan lejött és holnap kap Hemörájtot. Ha nem esik a hó, mert 17 centit ígértek.:goofy:

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 15. at 16:13, wookie írta:

Gyanúsan valami testhiba, vagy önindító. 

Sajnos nincs változás. Visszakaptam a felújított önindított, de sajnos azzal sem oldódott meg a gond. Én annyira nem értek az elektromossági részéhez úgyhogy hívtam villamossági szerelőt hétfőre. Addig meg még a hideg is megjön.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, Csapi írta:

Sajnos nincs változás. Visszakaptam a felújított önindított, de sajnos azzal sem oldódott meg a gond. Én annyira nem értek az elektromossági részéhez úgyhogy hívtam villamossági szerelőt hétfőre. Addig meg még a hideg is megjön.

Akár akkusarú gond is lehet. Legutóbb egy Pözsó Partner dieselt cibáltam, el kötélen autó villamosságihoz, makacsul nem indult jó akkuval sem. A mester levágta a sarukat, tett rá másikat, és annyi volt a javítás. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Akár akkusarú gond is lehet. Legutóbb egy Pözsó Partner dieselt cibáltam, el kötélen autó villamosságihoz, makacsul nem indult jó akkuval sem. A mester levágta a sarukat, tett rá másikat, és annyi volt a javítás. 

A pozitív volt cserélve a héten. Holnap ha odafagyok is megprobálok pár dolgot. Érdekes, hogy most már nem vinnyog a riasztó, a központi zár sem kattog, és miútán délután töltöttem az akksit egy kicsit igaz, gyengén, de tekerte az önindítót is. Mikor ráraktam töltőre az akksit akkor 12,1 V-ot mutatott, mikor levettem akkor meg 14-et. Gondoltam, hogy mostanában majd kelleni fog új akksi, mert ez már több, mint 4 éves, csak még megy addig ugyebár nem akartam cserélni. Szerintetek milyen akksit vegyek, ha jót szeretnék és hosszútávra?

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Csapi írta:

A pozitív volt cserélve a héten. Holnap ha odafagyok is megprobálok pár dolgot. Érdekes, hogy most már nem vinnyog a riasztó, a központi zár sem kattog, és miútán délután töltöttem az akksit egy kicsit igaz, gyengén, de tekerte az önindítót is. Mikor ráraktam töltőre az akksit akkor 12,1 V-ot mutatott, mikor levettem akkor meg 14-et. Gondoltam, hogy mostanában majd kelleni fog új akksi, mert ez már több, mint 4 éves, csak még megy addig ugyebár nem akartam cserélni. Szerintetek milyen akksit vegyek, ha jót szeretnék és hosszútávra?

Hát ebben nem lehet okosat mondani, mert úgy általában a nagy márkák a jó választás, de nekem valami nevenincs van már benne idén a 8.-éve. BEST energy, nem hiszem hogy nagy névnek számít. 

Link to comment
Megosztás:

Nagy erőkkel nekiláttam hogy majd jól csinálok magamnak 4 egyforma fejtámlát, lévén az első/hátsó tökre nem egyforma. Nekiláttam szétszedni őket, a hátsóval nem is volt semmi baj, szépen lefejthető mint az üléshuzat:

29314937_1179119155558641_88037957368157

 

29315243_1179119335558623_67022560282909

 

29313035_1179119215558635_74419758791540

 

És szinte teljesen szét lehet borítani:
29261662_1179119388891951_84132265463822

Itt meg a gyártó:
29244713_1179119182225305_88839662749676

 

Ellenben a gyári gl elsők, hát teljesen más felépítésűek. Egyszer lehet őket szétszedni, de igazából nem is érdemes, mert összerakni még új kárpittal se nagyon lehet:
29243852_1179119372225286_29265968787724

 

29340479_1179119092225314_39726934628719

 

29257741_1179119282225295_30713993131552

 

29258693_1179119308891959_45374903166550

 

29244287_1179119052225318_38145149756160

 

Ezt más gyártotta:

29244569_1179119085558648_76720202288128

 

Ennél az a szívás, ahogy a képeken is látszik, hogy itt a huzat gyakorlatilag rá volt ragasztva pontszerűen a műanyagra, amivel még nem lenne gond, csakhogy ez az előtt történt hogy a fejtámla két felét összepattintották/sütötték volna, ugyanis a külső pereme körben össze van olvasztva. Találtam benne egy dróthuzalt, nem tartom kizártnak hogy annak a melegítésével olvasztották össze a két felet. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, wookie írta:

Nagy erőkkel nekiláttam hogy majd jól csinálok magamnak 4 egyforma fejtámlát, lévén az első/hátsó tökre nem egyforma. Nekiláttam szétszedni őket, a hátsóval nem is volt semmi baj, szépen lefejthető mint az üléshuzat:Ellenben a gyári gl elsők, hát teljesen más felépítésűek. Egyszer lehet őket szétszedni, de igazából nem is érdemes, mert összerakni még új kárpittal se nagyon lehet:
Ezt más gyártottaEnnél az a szívás, ahogy a képeken is látszik, hogy itt a huzat gyakorlatilag rá volt ragasztva pontszerűen a műanyagra, amivel még nem lenne gond, csakhogy ez az előtt történt hogy a fejtámla két felét összepattintották/sütötték volna, ugyanis a külső pereme körben össze van olvasztva. Találtam benne egy dróthuzalt, nem tartom kizártnak hogy annak a melegítésével olvasztották össze a két felet. 

Dejó, sosem jöttem rá hogyan kell szétszedni, igazából nem is álltam még neki, csak mindíg nézegettem hogy hogyatökömbenlehet...

Link to comment
Megosztás:

12 órája, wookie írta:

Baloldalon, ha kitekered a kormányt balra, lennie kell egy szőtt testkábelnek a kaszni és a váltó között.

Hát még mindig nics megoldás, kezd egy kicsit idegesítő lenni. Megnéztem az akksiba a desztillált víz szintet, a lemezeket ellepte, de azért egy kicsit még öntöttem rá. Persze így sem volt jó. Aztán teljesen kikötöttem az akksit, és egy másik akksival probáltam. Úgyanaz a jelenség. Így kizártam az akksi és az önindító problémát. Kitekertem a kormányt mindkét irányba, kerestem azt a bizonyos testkábelt a váltó és a kaszni között, de nem találom.

597IMG_4478.jpg

938IMG_4481.jpg

149IMG_4482.jpg

Link to comment
Megosztás:

38 perce, Csapi írta:

Hát még mindig nics megoldás, kezd egy kicsit idegesítő lenni. Megnéztem az akksiba a desztillált víz szintet, a lemezeket ellepte, de azért egy kicsit még öntöttem rá. Persze így sem volt jó. Aztán teljesen kikötöttem az akksit, és egy másik akksival probáltam. Úgyanaz a jelenség. Így kizártam az akksi és az önindító problémát. Kitekertem a kormányt mindkét irányba, kerestem azt a bizonyos testkábelt a váltó és a kaszni között, de nem találom.

 

 

 

Szerintem az inkább motorfüggő. Alapból az akku-önindító-generátor van fixen összekötve testkábellel is, meg táppal is. Az önindítóhoz csak tápkábel megy és egy vékonyabb a gyujtás kapcsolótól, amin keresztül a behúzótekercs kapj a tápot ha elfordítod a kulcsot. A test meg ugye az önindító házán, a blokkon keresztül záródik. Ha megnézed több testpont is van kialakítva például a generátor feszítőnél,  vagy fent a hengerfejnél. Ha van bikakábeled kösd össze az akku negatívját a hengerfejjel vagy a blokkal, és úgy is próbáld meg indítani. Ha így jó akkor testelési gondod van. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Én egy 96 os caraván tulajdonosa vagyok c14nz motorkóddal. Gondoltam regisztrálok és leírom eddigi felújítási tapasztalataimat. Eddig a futóművet raktam teljesen rendbe. Bilstein gázos gátlókat kapott előre hátra. A patron kiszedése satuba befogod és jó nagy csőfogóval letekered. A meneteket megtakarítod az új gólyalábat bele és az új kupakot rá ideális esetben. Nekem a jobb és bal oldalon is ki volt rohadva a rugótányér alól így cseréltem egy bontottra a kompletten aggyal csapággyal mindennel. A porvédők és koppanásgátlók jó állapotban voltak a toronycsapágyakkal egyetemben. Ha szerencsétek van akkor a kormány csukló kijön egy kiszedővel... Rossz esetben ütni verni kell. Én mindenből febit vettem bele. Ahova eddig 40el félve mentem be most 80nál van az ugyan az az érzés. Sportos lett a futómű nagyon. 

A kapott komplett torony amit beraktam azt 4 éve újjították fel, magnum gátlót raktak bele ,az összes olaj ki volt folyva. Ami benne volt az enyémben a gyári GM többet ért.

Most fog menni karosszéria lakatoshoz de a cserélhető elemeket cserélem (gépháztető, ajtó, vezető oldali elsőelem...). 

Utána meg festés vagy fóliázás fog következni. 

(Esetleg rozsdamentes csomatér ajtó caravànba valakinek elfekvőben? )

Módosítva : Dflaci
Link to comment
Megosztás:

27 perce, Dflaci írta:

Üdv mindenkinek!

Én egy 96 os caraván tulajdonosa vagyok c14nz motorkóddal. Gondoltam regisztrálok és leírom eddigi felújítási tapasztalataimat. Eddig a futóművet raktam teljesen rendbe. Bilstein gázos gátlókat kapott előre hátra. A patron kiszedése satuba befogod és jó nagy csőfogóval letekered. A meneteket megtakarítod az új gólyalábat bele és az új kupakot rá ideális esetben. Nekem a jobb és bal oldalon is ki volt rohadva a rugótányér alól így cseréltem egy bontottra a kompletten aggyal csapággyal mindennel. A porvédők és koppanásgátlók jó állapotban voltak a toronycsapágyakkal egyetemben. Ha szerencsétek van akkor a kormány csukló kijön egy kiszedővel... Rossz esetben ütni verni kell. Én mindenből febit vettem bele. Ahova eddig 40el félve mentem be most 80nál van az ugyan az az érzés. Sportos lett a futómű nagyon. 

A kapott komplett torony amit beraktam azt 4 éve újjították fel, magnum gátlót raktak bele ,az összes olaj ki volt folyva. Ami benne volt az enyémben a gyári GM többet ért.

Most fog menni karosszéria lakatoshoz de a cserélhető elemeket cserélem (gépháztető, ajtó, vezető oldali elsőelem...). 

Utána meg festés vagy fóliázás fog következni. 

(Esetleg rozsdamentes csomatér ajtó caravànba valakinek elfekvőben? )

Üdv...hát az nem nagyon, az a baj hogy bontóban is csak lebaxák a betonra, így ha amúgy rozsdamentes is lenne, akkor meg lepattan az éléről a fényezés. Esetleg ha találsz egy orrtörött példány amiről te magad veszed le a hátsó ajtót, akkor talán. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Szerintem az inkább motorfüggő. Alapból az akku-önindító-generátor van fixen összekötve testkábellel is, meg táppal is. Az önindítóhoz csak tápkábel megy és egy vékonyabb a gyujtás kapcsolótól, amin keresztül a behúzótekercs kapj a tápot ha elfordítod a kulcsot. A test meg ugye az önindító házán, a blokkon keresztül záródik. Ha megnézed több testpont is van kialakítva például a generátor feszítőnél,  vagy fent a hengerfejnél. Ha van bikakábeled kösd össze az akku negatívját a hengerfejjel vagy a blokkal, és úgy is próbáld meg indítani. Ha így jó akkor testelési gondod van. 

Hát ez sem vezetett a probléma forrásához. Probáltam a megadott pontokra tenni, több helyen a blokkon is meg a váltón is, de mindig úgyan az. Most már kezdek a gyújtáskapcsoló felé vagy valami indításgátló dologra gondolni. Bár tolásra frankón megy minden.

Link to comment
Megosztás:

Just now, wookie írta:

Azt kéne még megnézni hogy a behúzótekercsre menő szálon elég áram jön-e ki. 

Ha összeköti a behúzótekercs és a vastagabbik fix táp bekötését egy csavarhúzóval, villáskulcsal gyújtáson, ( gyújtás nélkül is lehet de akkor csak forgat és nem indul el) az olyan mintha elforgatná az indítókulcsot. Bár 16 szelepesnél eléggé nehezen férni hozzá fentről. Meg persze a célszerszám többi fémes része közben ne is testelődjön mert lesz ám szép szikraeső. 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.