Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

4 perce, Róóóbi írta:

Ja jó, mert én először erre gondoltam abból kiindulva, hogy a Kadett műszerfalban ilyenek vannak:

 

Ha sima lemezanya, gyártani nem.nagyon tudok, szétnézek a barkács-akárhol inkább.

Ja és berepült a nem pixelhibás TID is.:blush:

Nem tudom ez elférne-e akár még jó is lehet. A pixelhiba nekem olyan volt,hogy olyan 2 éve előjött, aztán hogy ne legyen zavaró alkoholos filccel lepöttyözte ott a fóliát. Aztán egyszer csak megjavult, már gondoltam rá hogy kiveszem lemosni a filccet, mert most meg az látszik, de most megint kivirágzott a pöttyözés mellett.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, zotya975 írta:

Nem tudom ez elférne-e akár még jó is lehet. A pixelhiba nekem olyan volt,hogy olyan 2 éve előjött, aztán hogy ne legyen zavaró alkoholos filccel lepöttyözte ott a fóliát. Aztán egyszer csak megjavult, már gondoltam rá hogy kiveszem lemosni a filccet, mert most meg az látszik, de most megint kivirágzott a pöttyözés mellett.

Én nagyon bízom benne, hogy sokáig jó marad. Ez a leginkább feltűnő, ha beülsz és szétnézel. Főleg hogy a középső rész bal sarkából indult a "virág". 

Emellett tesztüzem van. Én a könnyű, gyors módosítások híve vagyok, kipróbáltam hát ezeket:

20180415_075104.md.jpg

Régi ki, újak be. Szerencsére nem hideg fényű, kevesebb mint 6000K. Szép fehér fényű, ha tartós, akkor a műszerfal is ilyen lesz. Saját kép nincs, de kb. ilyen a régi izzóhoz képest:

20180415_075457.md.jpg

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Róóóbi írta:

Én nagyon bízom benne, hogy sokáig jó marad. Ez a leginkább feltűnő, ha beülsz és szétnézel. Főleg hogy a középső rész bal sarkából indult a "virág". 

Emellett tesztüzem van. Én a könnyű, gyors módosítások híve vagyok, kipróbáltam hát ezeket:

 

Régi ki, újak be. Szerencsére nem hideg fényű, kevesebb mint 6000K. Szép fehér fényű, ha tartós, akkor a műszerfal is ilyen lesz. Saját kép nincs, de kb. ilyen a régi izzóhoz képest:

 

Beltérre jók ezek, de sokan beteszek a rendszám világításhoz is, aztán jobban látszik mint a helyzetjelző.:-)

Link to comment
Megosztás:

13 perce, zotya975 írta:

Beltérre jók ezek, de sokan beteszek a rendszám világításhoz is, aztán jobban látszik mint a helyzetjelző.:-)

Na én azzal úgy vagyok, hogy sehogy. Jó oda az az 5W-os cseresznye, már minden rendőrségi ketyere éjjel is lát, a mögöttem jövőnek van 110W-nyi tompítottja, nem olvasásórát tart és nem betyárkodom nyilvános helyen. :hehe::-)

Egyedül az fogott meg benne hogy nem a ledpöttyök látszanak a bura alatt. Na attól ingfarktuxt kapok...

És ebből van a napellenzőbe való méretű is, ahhoz a kékes fehérhez képest ez sárga fény.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Róóóbi írta:

Na én azzal úgy vagyok, hogy sehogy. Jó oda az az 5W-os cseresznye, már minden rendőrségi ketyere éjjel is lát, a mögöttem jövőnek van 110W-nyi tompítottja, nem olvasásórát tart és nem betyárkodom nyilvános helyen. :hehe::-)

Egyedül az fogott meg benne hogy nem a ledpöttyök látszanak a bura alatt. Na attól ingfarktuxt kapok...

És ebből van a napellenzőbe való méretű is, ahhoz a kékes fehérhez képest ez sárga fény.

Mondjuk az igaz hogy a szalagnál látszanak a pöttyök.

2815638-20180415-zu79c6.jpg

Csak a fényképezőgép összemossa őket. 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, zotya975 írta:

Mondjuk az igaz hogy a szalagnál látszanak a pöttyök.

2815638-20180415-zu79c6.jpg

Csak a fényképezőgép összemossa őket. 

Féényoorgonáázool?

Vagány amúgy. Nehéz úgy összegereblyézni, hogy egységes legyen a színhőmérséklet. Alapvetően a műszerfali izzók sárgás fényével nincs bajom, csak látni kevés ugyanez a fény beltérre, kesztyűtartóba.

Meg majd itt is megcsinálom a jobb oldalra duplikált csomagtartó lámpát. Egyszőrű de nagyszőrű. A kékben meg a Kadettban is úgy volt. 

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Róóóbi írta:

Féényoorgonáázool?

Vagány amúgy. Nehéz úgy összegereblyézni, hogy egységes legyen a színhőmérséklet. Alapvetően a műszerfali izzók sárgás fényével nincs bajom, csak látni kevés ugyanez a fény beltérre, kesztyűtartóba.

Meg majd itt is megcsinálom a jobb oldalra duplikált csomagtartó lámpát. Egyszőrű de nagyszőrű. A kékben meg a Kadettban is úgy volt. 

Nekem már mindenhol szalag van bent, meg igazából kint is. Állandóan befeketedtek az izzók, meguntam cserélgetni őket. A ködlámpa kapcsolókban még nem cseréltem mondjuk ki, olyan kevés ott a hely, hogy mindíg elrettenek tőle.

Link to comment
Megosztás:

30 perce, zotya975 írta:

Nekem már mindenhol szalag van bent, meg igazából kint is. Állandóan befeketedtek az izzók, meguntam cserélgetni őket. A ködlámpa kapcsolókban még nem cseréltem mondjuk ki, olyan kevés ott a hely, hogy mindíg elrettenek tőle.

Nem csak akkor feketednek be, ha a töltéssel nincs minden rendben?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Beltérre jók ezek, de sokan beteszek a rendszám világításhoz is, aztán jobban látszik mint a helyzetjelző.:-)

605DSC_0135_tn.jpg

Erre gondolsz? :-)  Kicsit rossz a kép minősége! Én is várom mikor helyezi a jard a valagamra a bakancsát! De több mint egy éve bent van! Azért ülés alatt ott figyel a gyári is  a biztonság kedvéért!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Róóóbi írta:

Nem csak akkor feketednek be, ha a töltéssel nincs minden rendben?

Hát a nagykönyv szerint jó a töltésem annyit tölt amennyit a Delco Remy-re írnak, ráadásul alapból tompítottal megyek mindíg, meg ugye ekkor ég a műszerfal világítás is. 

3 perce, free0228 írta:

 

Erre gondolsz? :-)  Kicsit rossz a kép minősége! Én is várom mikor helyezi a jard a valagamra a bakancsát! De több mint egy éve bent van! Azért ülés alatt ott figyel a gyári is  a biztonság kedvéért!

Nekem műszakin sem szóltak érte, pedig nem akna van hanem emelő, amikor mögötte mászkál pont rálát.

2815904-20180415-vt9OqI.jpg

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Hát a nagykönyv szerint jó a töltésem annyit tölt amennyit a Delco Remy-re írnak, ráadásul alapból tompítottal megyek mindíg, meg ugye ekkor ég a műszerfal világítás is. 

Akkor végképp nem értem, mire ez a feketedés. Amúgy a zöldből is feketedő szofitákat vettem ki.

Más:

Szoptam egy sort a polccal. Se tipli, se semmi nem maradt meg benne úgyhogy B terv... M5 nemolyan lemez anya, M5 csavar meg csavartakaró, első osztályú lett. 

Beütős anya, na. 16 fele görnyedve játszottam be.

DV005-ppic_einschlagmuttern_0.jpg

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Róóóbi írta:

Akkor végképp nem értem, mire ez a feketedés. Amúgy a zöldből is feketedő szofitákat vettem ki.

Más:

Szoptam egy sort a polccal. Se tipli, se semmi nem maradt meg benne úgyhogy B terv... M5 nemolyan lemez anya, M5 csavar meg csavartakaró, első osztályú lett. 

Beütős anya, na. 16 fele görnyedve játszottam be.

 

Jójazúgy, csak maradjon fent és ne rezonáljon, néha nekem szokott.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kissé elsodortak a mindennapok, rég jártam erre. Ígértem visszajelzést, a nagyjavításról. Nos, gyakorlatilag futómű kapcsán mindent kicseréltünk, a lengéscsillapítókat is ki tudta elöl szedni szépen a szerelő, úgyhogy bemehettek az újak. Szilenteket talpon nem tudták bontani, teljesen beálltak a csavarok, úgyhogy vettem kompletten, Monroe-t. Féktárcsákkal volt egy kis gixer, méretileg nagyobbat vettem, így az futás volt vissza cserére a boltba, de megoldódott végül. Hátsó fékpofák megmaradtak, szétszedéskor kiderült a bennt lévők még újszerűek voltak. Érezhetően sokkal stabilabb az autó, nem himbálózik, teljesen más vezetni. Egy dolgot benéztünk, az első rugók hosszát. Gyári méret elvileg szintén Monroe, de mégis centikkel magasabb az autó eleje, mint kellene. Sajna gyárihoz ezt kaptam boltban, szerelő pedig nem mért rá, hanem betette csak. Optikailag engem k....ra zavar, hogy szinte hátrafelé lejt az autó, úgyhogy ennek neki kell futni majd mégegyszer, megy 25 ropi a levesbe. :( Kicsit érthetetlen számunkra hogy miért, de olyan van, hogy gyorsításkor jobbra húz az autó. Gurulva, vagy lassításkor nincs gond. Cserélve lett a belső porvédő gumi, ami miatt a féltengely kijött a helyéről, lehet ott van valami. Ja, még pluszban azért kellett vennem féltengelycsuklót is, mert megadta magát, és ez sem volt betervezve. Olyat csinált, hogy motorféknél, ( én nagyon sokat használom ) kopogott ütemesen közepes, vagy gyengébb terhelésnél, erős motorféknél nem. 

Idő közben voltam kasztnisnál is, felrakattam a csomitartó ajtót, amit bontóban vettem, elvileg hibátlanul, valóságban nem annyira. Kellett kicsit kalapálni, gittelni, nameg festeni persze. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=956IMG_0136.jpeg http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=223IMG_0137.jpeg Kihúzták a jobb hátulját, ( egy kis koccanás miatt rácsúszott a kerékre ) plusz jobbos lámpa, egy lökhárító külső elemet is vettem boltban, mert el volt rohadva, így most az is rendben van. Kapott végre ablaktörlő motort a hátulja is, még a mosócsövet kell megtalálnom honnan nem jön hátra, ugyanis az ajtóban csak egy kb. 10 centis darab van. Bekötöttem a központi zárat is csomiajtóba, ha már volt benne, ehhez persze zárat is kellett mókolnom, mert ami benne volt, nem volt alkalmas rá. Az a majdnem teljes kör alakú műanyag tányér nem volt meg a régin, így szét kellett szerelnem a zárakat. Na, azt jó móka volt összerakni, coptam vele vagy fél órát. :) 2 hete megállított egy bitos úr, :) s jelezte, nincs műszaki az autón. Mondom persze, de majd csak ez év végétől mondhatjuk ezt el, addig ugyanis tuti van. Mondja oké, lehet téved, mindjárt megnézi. Halál nyugodtan vártam hogy visszatérjen. Jött is 5 perc múlva, jelezve hogy rosszul tudom, ugyanis 2,5 hónapja lejárt. :icon11: tyű mondom a pi..ba! autóban élek, innem csak tréler visz el, ugrik a rendszám, mi lesz most? Nagylelkűen, talán mert őszinte meglepődést látott az ábrázatomon, kialkudtunk egy 5000-es csekkben!!! :) :) Másnap reggel hivatal, útvonalengedély, műszaki állomás, minden felmérés, felkészülés, átvizsgálás nélkül. Nem is gondoltam bele, hogy bármi gixer is lehet, de nem is érdekelt volna. Kell az autó napi szinten, nincs idő lacafacára. Minden klappolt, símán átment. Úgy, hogy az utólagosan beszerelt pótféklámpa maradt bennt, csak a tetejére ragasztottunk fekete szigszallagot, hogy ne tükröződjön fel a hátsó ablakra. :) :) ( szerelő ötlete volt, bevállt )  

Azóta megjártuk a Velencei karnevált, belekerült még sok kilóméter, minden tuti. Egy dolgot sajnálok nagyon, hogy a napi rohanásban elfelejtettem nézni a km. óra számlálót, ugyanis egy rövid videót terveztem, mikor átlépem a 400 000 km.-t!!! Ezt elböktem, mostanra kb. 400 600 km. van benne. Na majd az 500 000-nél. :) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem biztos hogy rossz az a rugó, csak ugye 20+ év alatt a gyári összeül a francba, és egy tök új jóval magasabb lehet. Mondjuk én pont ezért nem veszek boltit, mert általában pontatlanok, vagy túl alacsony, vagy túl magas, hogy akkor a rugóállandóról meg ne is beszéljünk... De először inkább várj egy kicsit, ennek is kell kis idő hogy beüljön, viszont a hátrafelé leejtő autó nem csak optikailag rossz, hanem a futómű geometriát is hazavágja, szóval egyéb szempontból sem egészséges. Lehet hogy akkor érdemes lenne a hátsókat is cserélni.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 27. at 16:35, wookie írta:

Nem biztos hogy rossz az a rugó, csak ugye 20+ év alatt a gyári összeül a francba, és egy tök új jóval magasabb lehet. Mondjuk én pont ezért nem veszek boltit, mert általában pontatlanok, vagy túl alacsony, vagy túl magas, hogy akkor a rugóállandóról meg ne is beszéljünk... De először inkább várj egy kicsit, ennek is kell kis idő hogy beüljön, viszont a hátrafelé leejtő autó nem csak optikailag rossz, hanem a futómű geometriát is hazavágja, szóval egyéb szempontból sem egészséges. Lehet hogy akkor érdemes lenne a hátsókat is cserélni.

Azért gyanus, mert elöl-hátul új van, természetesen azonos gyártótól, így csak illene egyformán emelnie gondolom. Elég sokat használtam már, ez bizony nem fog összébbülni, az már beállt. Csere lesz, csak nem tudom mikor.....  :confused:

Link to comment
Megosztás:

18 perce, tuskes írta:

14000 csak meglesz egy év alatt.... :)

Nem biztos mert az olajcserét szoktam nézni, és van hogy nem megyek évente 10 ezret sem. 

14 perce, tuskes írta:

Azért gyanus, mert elöl-hátul új van, természetesen azonos gyártótól, így csak illene egyformán emelnie gondolom. Elég sokat használtam már, ez bizony nem fog összébbülni, az már beállt. Csere lesz, csak nem tudom mikor.....  :confused:

Pár napja kezemben volt egy 2005-ös Swift, a hátsó fékdobokat kellett megnéznem, mert néha fémes hangja volt, és arra gondoltunk talán elkopott a pofa teljesen. Nahát ott csodálkoztam el, hogy a miénkhez képest milyen játéknak tűnő méretek vannak, rugó, tengelycsonk ésatöbbi.  Arra gondoltam hogyha az enyém leül nagyobb terhelésre akkor mit csinálhat ez? Persze nyilván nem minden a méret mert a anyagminőség, menetszám egyéb is számít. Amit ésszerűtlennek tartok, hogy a fékdobba van belepréselve a csapágy, így dob cserekor cserélni kell azt is, pedig szerintem csapágyat jó esetben sosem kell cserélni a fékdob viszont kopó alkatrész. Aztán kissé utána néztem és elég gyakori ez a megoldás. Ezzel persze ki is lett lőve az otthoni szerelés lehetősége. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 30. at 9:15, zotya975 írta:

Az szép...nekem szerintem csak jövőre lesz meg. Vagy még akkor sem.

 

Nyuggerként az elmúlt években 12 802;  12 840;  13 007;  11 531;  12 806 km szaladt a kocsiba.

Elég stabil teljesítmény.  Persze mellette tavasztól őszig mennek a motorjaim.

Nyáron szemmel láthatóan kevesebbet megy a kocsi mint a motoros szezonon kívül.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, epk947 írta:

Nyuggerként az elmúlt években 12 802;  12 840;  13 007;  11 531;  12 806 km szaladt a kocsiba.

Elég stabil teljesítmény.  Persze mellette tavasztól őszig mennek a motorjaim.

Nyáron szemmel láthatóan kevesebbet megy a kocsi mint a motoros szezonon kívül.

Én ha jó idő van általában cangával járok. Van egy kismoci is ( pontosabban kettő de a másik darabokban) csak az a baj hogy ez valóban kismoci, a végsebessége 40-körül van. Így az úton csak akadály vagyok vele a kerékpárúton meg a városban hivatalosan nem haladhatok, így nem nagyon használom városi forgalomban. 

2827259-20180502-ECaiJu.jpg

2827260-20180502-Gl4hp8.jpg

Szeretek, szeretnék motorozni, de most se időm nincs rá, se normális gép. Ezekkel is el lehet jutni A-ból B-be, de valahogy a "filing" nincs meg. Egy Simson Swalbe-val viszont már meglenne. De most azért nincs értelme vennem hogy csak álljon kihasználatlanul. 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, zotya975 írta:

Én ha jó idő van általában cangával járok. Van egy kismoci is ( pontosabban kettő de a másik darabokban) csak az a baj hogy ez valóban kismoci, a végsebessége 40-körül van. Így az úton csak akadály vagyok vele a kerékpárúton meg a városban hivatalosan nem haladhatok, így nem nagyon használom városi forgalomban. 

 

 

Szeretek, szeretnék motorozni, de most se időm nincs rá, se normális gép. Ezekkel is el lehet jutni A-ból B-be, de valahogy a "filing" nincs meg. Egy Simson Swalbe-val viszont már meglenne. De most azért nincs értelme vennem hogy csak álljon kihasználatlanul. 

Nekem van 55 éves pedálos Simsonom 3 db. is és nem okoz vele problémát a közlekedés se országúton, se városban. Közlekedni "tudni" kell.

Van 125-ös Danuviám csak mert egy ilyen csapathoz is tartozni akartam, és mára a napi közlekedésre egy kis 250-es Honda szolgál.

Nem autópálya romboló, de országútra is meg városba is nagyon megfelel, fürge, könnyű és nagyon kényelmes, a rugózása, fékjei pedig bomba jók.

Szóval minden célra a megfelelőt!  :D)))

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.