Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

5 órája, tuskes írta:

Őszintén, nem szívesen tákmányolnék, nem szeretem. Inkább keresek dis kockáshoz. 

Az elképzelésemhez HaPetyán kívül még nem szólt hozzá más. Ekkora tévedésben lennék? 

Szerintem sem járható út, ha nem a csavarok fogják akkor fellazul, nem lehet fizikailag megoldani hogy az ideiglenes leszorítás pont ugyanakkora erővel és olyan egyenletesen tartsa lenyomva mint a csavarok, a kitekerés közben-utána. Szerintem ha a szimering stabilan áll a helyén a sérülés ellenére és nem reped tovább még mindíg jobb így hagyni amig nem lesz lehetőséged úgy megcsinálni ahogy az elő van írva. Azt nem tudom hogy aluminumot lehet-e hegeszteni, úgy hogy ott a helyén van esetleg ezt is körbe lehetne járni. 

5 órája, Razor01 írta:

Én úgy tudom nem kell mindig síkolni a hengerfejet, ha levesszük csak, ha konkrétan hf hiba miatt van levéve. Nekem 5 éve lett csak tömítés cserélve mert átégett, de síkolva nem lett, azóta is jó a motor. Egy hf tömítés meg egy szett csavar azért nem olyan nagy ár az üzembiztos működéshez, mert ha csak fellazítod kicsit is, biztos át fog engedni. Van aki azt mondja a szíjat is cserélni kellene, arra is volt már példa hogy a pár hónapos szíjat nem cseréltem csak azért mert le kellett venni. Természetesen nem szakadt el. De még egy új szíj se olyan nagy tétel..

Nem muszáj síkolni, de csak nagyon kicsi sikbeli eltérést enged meg a könyv, és ahogy nézegettem ilyen minőségű vonalzó nagyon drága szinte a síkolás árában van. Így nincs értelme kihagyni, hacsak valakivel nem tudod biztosan ellenőriztetni hogy tuti nem vetemedett. A teljesen hosszon nem lehet 0.04milinél nagyobb az eltérés, ehhez azért mert pontos vonalzó kell hézagmérőt még tudok kölcsönkérni, de ilyen vonalzóm nincs. 

De az tény hogy tudok olyanról aki síkolás és nyomatékkulcs nélkül rakta össze a régi csavarokkal, és jó lett neki, csak ugye lutri. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, tuskes írta:

Őszintén, nem szívesen tákmányolnék, nem szeretem. Inkább keresek dis kockáshoz. 

Az elképzelésemhez HaPetyán kívül még nem szólt hozzá más. Ekkora tévedésben lennék? 

A tömítés és az új csavar kb. 5200 kedvességgel. Van egy új tömítésem és hf.csavar készletem, odaadom ennyiért ha kell. :wink:

Vizet leengedni elég a csőnél, nem nagy meló.

Én nem síkolnám, nemrég volt és nem főtt meg azóta...

 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Tiu írta:

A tömítés és az új csavar kb. 5200 kedvességgel. Van egy új tömítésem és hf.csavar készletem, odaadom ennyiért ha kell. :wink:

Vizet leengedni elég a csőnél, nem nagy meló.

Én nem síkolnám, nemrég volt és nem főtt meg azóta...

 

Végülis konkrétan itt merre tud mozdulni a hengerfej? A blokkot csak nem húzza el, csak úgy tud kimenni a síkból hogy nem egyenletesen lapítja a tömítést nem? 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 25. at 12:13, wookie írta:

Hengerfejet akkor kell síkolni, ha vetemedik. Márpedig én még olyan alu hengerfejet nem láttam, ami felszerelés, és használat, majd leszerelés után ne vetemedett volna. 
Az a baj, hogy ezt nem úszod meg, nem tudod hogy leszorítani a hengerfejet hogy az jó is legyen. 

Értem értem. A síkolást pedig jó lenne megúszni.... A többi nem annyira izgat, nem nagy tétel. A hely, és idő miatt lenne jó ha nem kellene még a hf-el rohangálnom gépműhelybe, és őszintén, a parkolóban való nagy szerelést szívesen kihagynám. Még azon agyalok, hogy van lézeres tzávolságmérőm, amivel esetleg síkot tudnék ellenőrizni, de ez is csak szétszedés után derülne ki, hogy jó-e, illetve szükséges-e a síkolás, ez meg ugye vidéken lenne, ahol viszont nincs gépműhely, ráadásul hétvége. :( 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 25. at 14:56, zotya975 írta:

Szerintem sem járható út, ha nem a csavarok fogják akkor fellazul, nem lehet fizikailag megoldani hogy az ideiglenes leszorítás pont ugyanakkora erővel és olyan egyenletesen tartsa lenyomva mint a csavarok, a kitekerés közben-utána. Szerintem ha a szimering stabilan áll a helyén a sérülés ellenére és nem reped tovább még mindíg jobb így hagyni amig nem lesz lehetőséged úgy megcsinálni ahogy az elő van írva. Azt nem tudom hogy aluminumot lehet-e hegeszteni, úgy hogy ott a helyén van esetleg ezt is körbe lehetne járni. 

Nem muszáj síkolni, de csak nagyon kicsi sikbeli eltérést enged meg a könyv, és ahogy nézegettem ilyen minőségű vonalzó nagyon drága szinte a síkolás árában van. Így nincs értelme kihagyni, hacsak valakivel nem tudod biztosan ellenőriztetni hogy tuti nem vetemedett. A teljesen hosszon nem lehet 0.04milinél nagyobb az eltérés, ehhez azért mert pontos vonalzó kell hézagmérőt még tudok kölcsönkérni, de ilyen vonalzóm nincs. 

De az tény hogy tudok olyanról aki síkolás és nyomatékkulcs nélkül rakta össze a régi csavarokkal, és jó lett neki, csak ugye lutri. 

 

On 2018. 05. 25. at 21:43, Tiu írta:

A tömítés és az új csavar kb. 5200 kedvességgel. Van egy új tömítésem és hf.csavar készletem, odaadom ennyiért ha kell. :wink:

Vizet leengedni elég a csőnél, nem nagy meló.

Én nem síkolnám, nemrég volt és nem főtt meg azóta...

 

Hát, mivel egyhangúak a vélemények, leszedem a hengerfejet, nem kísérletezek. Kap új csavarokat-tömítést, stb. Még kell keresnem egy jó vez. tengely házat, tengellyel, és időt. :) " Áldom az eszem " hogy nem egyben csináltam meg akkor, mikor egyébként is le volt szerelve minden, pedig párom akkor mondta is hogy vegyek egy jó házat tengellyel. Na most tanulok ebből azt hiszem.... A síkolás továbbra is kérdéses, idő-csereautó-hely miatt rágódok rajta. Ha valakinek van dis kockás háza vez. tengellyel, szívesen veszem ha értesít róla. 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, wookie írta:

Mi 20ert vettünk c16se tengelyt boltból.

És az jó az x16szr-be? Zotya írt korábban valamit az se-vel kapcsolatban, hogy nem annyira jött be a beültetés. Bár nem kerestem vissza a bejegyzéseit, csak rémlik. 20-e nem lenne vállalhatatlan egy új tengelyért, ha minőségben is megbízható. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan problémám van az autóval hogy hidegen beinditom el is indul 3 hengerrel azután a szivató miatt kicsit felpörög elkapja a 4dik henger szépen kicsit emelt fordulaton jár aztán amikor visszaesik a normális alapjáratra akkor elkezd puffogni/durrogni a kipufogóba és megáll... Ezt van h megcsinálja 1-2szer de van h 6szor is... Ha meleg a motor akkor beindul 3 hengerrel ugyanúgy szivatóval elkapja a 4dik is de akkor már van szép alapjaratom 

Link to comment
Megosztás:

Visszakerült az SE tengely az 1.6-os injektor mellé, hát nem estem tőle pofára. A gyári állapotnál biztosan jobb, de nem tudom eldönteni melyik dobott rajta az injektor vagy  a tengely. Az biztos hogy jó hogy nincs BC-m nem akarnám most látni a pillanatnyi fogyasztásom.:hehe:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Az öreglány elég jól tartja magát.:wink:

Azért van ám már rajta néhány "májfolt"!  :D))

Jövő héten megy a lakatoshoz "ráncfelvarrásra".

A kocsi legnagyobb értéke a karosszéria, ezért viszem mondhatni rendszeresen "ráncfelvarrásra", bár ez utóbbi már kb 1 éve húzódik, mert a helyi lakatosom csak (nyári) szezonálisan tud fogadni (nyugdíjas) és ahhoz meleg kell, hogy jól száradjon a festék. (Azt is ő végzi).

 

Most egy jobb hátsó sárvédőív csere is benéz, mert a Werling féle hátsó dobbetét rögzítő csavarjai körül kirohadt a lemez. De legalább máshol nem rohadt, a tankbeöntő környéke tök jó, mert oda semmi sár nem jutott.

Most vettem egy pár német gyártmányú dobbetétet (postával 13 ezerért) amihez nem kell megfúrni a sárvédőívet, mert klipsszel rögzül a peremhez.

Ráadásul sokkal jobban követi a gyári ívet mint a Werling, tehát szebb is.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, epk947 írta:

Azért van ám már rajta néhány "májfolt"!  :D))

Jövő héten megy a lakatoshoz "ráncfelvarrásra".

A kocsi legnagyobb értéke a karosszéria, ezért viszem mondhatni rendszeresen "ráncfelvarrásra", bár ez utóbbi már kb 1 éve húzódik, mert a helyi lakatosom csak (nyári) szezonálisan tud fogadni (nyugdíjas) és ahhoz meleg kell, hogy jól száradjon a festék. (Azt is ő végzi).

 

Most egy jobb hátsó sárvédőív csere is benéz, mert a Werling féle hátsó dobbetét rögzítő csavarjai körül kirohadt a lemez. De legalább máshol nem rohadt, a tankbeöntő környéke tök jó, mert oda semmi sár nem jutott.

Most vettem egy pár német gyártmányú dobbetétet (postával 13 ezerért) amihez nem kell megfúrni a sárvédőívet, mert klipsszel rögzül a peremhez.

Ráadásul sokkal jobban követi a gyári ívet mint a Werling, tehát szebb is.

Ó, az semmi (tudom hogy nem de amúgy igen). Nálam is vannak húzásnyomok, de rendben van a lemez mindenhol. Műszaki előtt időzítek egy alváz-, és ürgevédelmi aktust.

Olyan dobbetét nekem is kék, ha nem vagyok orcátlan és publikus. 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Róóóbi írta:

Ó, az semmi (tudom hogy nem de amúgy igen). Nálam is vannak húzásnyomok, de rendben van a lemez mindenhol. Műszaki előtt időzítek egy alváz-, és ürgevédelmi aktust.

Olyan dobbetét nekem is kék, ha nem vagyok orcátlan és publikus. 

Bár nem kék, hanem fekete, de itt van, ráadásul már olcsóbb lett azóta:

 

https://www.autoalkatreszfutar.com/webaruhaz?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=803&category_id=247&keyword=dobbetét+astra+f  

 

https://www.autoalkatreszfutar.com/webaruhaz?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=802&category_id=247&keyword=dobbetét+astra+f 

 

Egyébként az olcsó hazai másolatokat (2 ezer forintért ) nem ajánlom, mert meg kell fúrni a peremet.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, epk947 írta:

Királyosságos! Klipsz van hozzá, vagy külön kell venni? 

Direkt nem vettem én se másikat, én az ép lemezt ki nem fúrom, az hétszentség.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Róóóbi írta:

Királyosságos! Klipsz van hozzá, vagy külön kell venni? 

Direkt nem vettem én se másikat, én az ép lemezt ki nem fúrom, az hétszentség.

A klipsz a betét része, nem kell venni hozzá. Csak a belső dobhoz kell csavarozni lemezcsavarral.

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

1 óra, epk947 írta:

A klipsz a betét része, nem kell venni hozzá. Csak a belső dobhoz kell csavarozni lemezcsavarral.

Az még úgy oké. Na meg is rendeltem. Úgyis alá kell másszak a kocsinak, még mielőtt visszamegyek be is tudom szerelni.

Vannak ennek a webshopnak sok jó cucca. Felét se láttam pedig már egy órája nézelődök.

Link to comment
Megosztás:

Ezt akartam korábban, mi így állunk. Érkezőben a dobbetétek, sárfogó gumik, oldalablakra a légterelők és két tükörlap. Ja meg egy váltószoknya.

Közben mire beesteledett, lefestettem az ablaktörlő karokat és kapott egy Victor Reinzt a szelepfedél.

qH2Yvuy.png

PDGTN80.png

Nagy traktorkerekek, nem is pont váltóméret, de a menetkomfort igen kiváló.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.