Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

6 órája, tuskes írta:

Esetleg egy donor generátor addig? De gondolom ezt az utat is végigjártad már. :( 

A tippet köszönöm! Van lábpumpám is, de lehet az lesz, hogy az autós kompresszor végébe a nagyon vékony fúvókát fogatom be. Jól megnyomom féktisztítóval, és sorban egyessével ledugózva vagy valahogy elzárva a lukakat kifúlyatom. Meglátom, de már kissé szorít az idő, így lassan túl kell legyek rajta. 20.-n. indulunk, addig pedig még 1 hét, amit szintén nem leszek itthon, nem tudok szerelni. 

Van egy tartalék, de arról hiányzik a tárcsa, leszakadt róla, rejtélyes körülmények között. Jöttek a cégessel a kollégák, és szóltak hogy nézzem meg miért nincs töltés, hát megnéztem nem volt ékszíj, meg nem volt meg a két darabból álló ékszíjtárcsa külső fele. lehet hogy ott már vékonyítottak belőle, amiről mi is beszéltünk csak túlzásba vitték. Na most új szíjjal megcsiszolva a tárcsa kifényesedett részét nem csúszik...egy darabig.

Erős lámpával be lehet világítani a lyukakba, ha nincs a végében golyó, akkor onnan is, és látszik hogy tiszta a lyuk. 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Van egy tartalék, de arról hiányzik a tárcsa, leszakadt róla, rejtélyes körülmények között. Jöttek a cégessel a kollégák, és szóltak hogy nézzem meg miért nincs töltés, hát megnéztem nem volt ékszíj, meg nem volt meg a két darabból álló ékszíjtárcsa külső fele. lehet hogy ott már vékonyítottak belőle, amiről mi is beszéltünk csak túlzásba vitték. Na most új szíjjal megcsiszolva a tárcsa kifényesedett részét nem csúszik...egy darabig.

Erős lámpával be lehet világítani a lyukakba, ha nincs a végében golyó, akkor onnan is, és látszik hogy tiszta a lyuk. 

Egyenlőre lehet azért nem csúszik, mert durva a felülete, és a szíj megkapaszodik. Talán! Azért jó lesz ha beszerzel egy jó állapotút szerintem. Bár nem néztem árakat, de gondolom talán elfogadható egy bontott jó állapotú gyári. Mondanám hogy postázok neked, de ebből pont nincs plusz. Viszont tőkéket himbákat nagyon szívesen, úgy emlékszem azokkal is beljebb lennél. Elméletileg lesz még egy hengerfejem, amit szívesen eljajándékozok, de az nem sértetlen. Nem jártam utána mibe fájna a rendbetétele.....

Más:

Ma felrakattam az új gumikat, a tavaji Kingstar mellé, s mint kiderült a most vásárolt idei , 2018-as gyártás. Hátul használtan vett Michleinek voltak, ami csattogott az úton, mint anno az a bizonyos lepke. :) Beleuntam, hogy nem tudom a felnim sz..r -e vagy a gumi. Namost úgy néz ki, a gumi volt a ludas. Érdekes mód, negyed annyira kellett kisúlyozni is, pedig én Pesten lakom, és sokszor nem nagyon kímélem a futóművet, felniket ha sietek, és azért itt vannak komolyan sz...r utak. Tavaj vattem Kingstar Road fit sk10. 195/50r15-öt előre, ami tökéletesen bizonyított!!! Volt nem 1-2 vészfékezésem, de meg sem nyikkant, úgy álltam meg az autóval, mint anno egy saab 9.5-el. pl. Hibátlan! egyszern egy friss taknyos úton csúszott meg kissé, de a sok 1000 km-es vezetéssel töltött sok típusú autós, sok országban tapasztalatom szerint példásan viszgázott. Legutóbb pl. nem hittem volna, hogy meg tudom állítani az autót,  az M 0-on volt egy hirtelen megállás, de gond nélkül ment, holott eddigi tapasztalatom szerint csattanni kellett volna. Nyilván, nagy szerepe van a jó minőségű új lengéscsillapítónak, futóműnek, amre ha emlékeztek Kayaba és Monroe kombó. 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

14 órája, tuskes írta:

Egyenlőre lehet azért nem csúszik, mert durva a felülete, és a szíj megkapaszodik. Talán! Azért jó lesz ha beszerzel egy jó állapotút szerintem. Bár nem néztem árakat, de gondolom talán elfogadható egy bontott jó állapotú gyári. Mondanám hogy postázok neked, de ebből pont nincs plusz. Viszont tőkéket himbákat nagyon szívesen, úgy emlékszem azokkal is beljebb lennél. Elméletileg lesz még egy hengerfejem, amit szívesen eljajándékozok, de az nem sértetlen. Nem jártam utána mibe fájna a rendbetétele.....

Más:

Ma felrakattam az új gumikat, a tavaji Kingstar mellé, s mint kiderült a most vásárolt idei , 2018-as gyártás. Hátul használtan vett Michleinek voltak, ami csattogott az úton, mint anno az a bizonyos lepke. :) Beleuntam, hogy nem tudom a felnim sz..r -e vagy a gumi. Namost úgy néz ki, a gumi volt a ludas. Érdekes mód, negyed annyira kellett kisúlyozni is, pedig én Pesten lakom, és sokszor nem nagyon kímélem a futóművet, felniket ha sietek, és azért itt vannak komolyan sz...r utak. Tavaj vattem Kingstar Road fit sk10. 195/50r15-öt előre, ami tökéletesen bizonyított!!! Volt nem 1-2 vészfékezésem, de meg sem nyikkant, úgy álltam meg az autóval, mint anno egy saab 9.5-el. pl. Hibátlan! egyszern egy friss taknyos úton csúszott meg kissé, de a sok 1000 km-es vezetéssel töltött sok típusú autós, sok országban tapasztalatom szerint példásan viszgázott. Legutóbb pl. nem hittem volna, hogy meg tudom állítani az autót,  az M 0-on volt egy hirtelen megállás, de gond nélkül ment, holott eddigi tapasztalatom szerint csattanni kellett volna. Nyilván, nagy szerepe van a jó minőségű új lengéscsillapítónak, futóműnek, amre ha emlékeztek Kayaba és Monroe kombó. 

Kösz, de terv szerint ( legalábbis most még az a terv) hogy új tőkéket veszek.

Nekem a Falken jött be nagyon, sokkal jobban tapad esőben mint előtte bármelyik más márka.

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Kösz, de terv szerint ( legalábbis most még az a terv) hogy új tőkéket veszek.

Nekem a Falken jött be nagyon, sokkal jobban tapad esőben mint előtte bármelyik más márka.

 

Az is nagyon jó, menyasszonyom kocsiján az van.

Link to comment
Megosztás:

Ma bejelentkeztem szerelőmhöz vezérlés cserére. Mivel magam nem tudtam megindítani a főtengely csavart legutóbb, így a vízpumpa-feszítő házilagos cseréje is esélytelen. 17.-re kaptam időpontot, de a hengerfej cserét már nem tudta vállalni, így az marad ismét parkolós szerelés. :)  Erre extraként megy még egy főtengely szimering csere is, mert jelenleg a természetes, folyamatos olajozás jellemzi a motorteret. :) :) Most kértem időpontot gépműhelybe is, hengerfej síkolásra, jövő Csütörtök-Péntekre. Elég szoros a határidő, mert ma elutazok, legközelebb jövő Szerdán leszek, de az ügyintézős nap. Szóval szétszedni lesz kb. 1 napom, összerakni a hétvége és max Hétfő. Még az alkatrészeket össze kell szednem, tömítések-csavarok stb. 20.-n indulás körutazásra, nem fogok unatkozni addig. :blink: Ha már így van, lecserélem a hűtőfolyadékot is. Nagyon nagyon kíváncsi leszek rá, milyen lesz az autó hangja az " új " vez tengellyel. Remélem nem lesznek különösebb bonyodalmak, az nem fog beleférni az időbe. Minden szivárgási pontot meg akarok szüntetni. Szurkoljatok! :) 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tuskes írta:

Ma bejelentkeztem szerelőmhöz vezérlés cserére. Mivel magam nem tudtam megindítani a főtengely csavart legutóbb, így a vízpumpa-feszítő házilagos cseréje is esélytelen. 17.-re kaptam időpontot, de a hengerfej cserét már nem tudta vállalni, így az marad ismét parkolós szerelés. :)  Erre extraként megy még egy főtengely szimering csere is, mert jelenleg a természetes, folyamatos olajozás jellemzi a motorteret. :) :) Most kértem időpontot gépműhelybe is, hengerfej síkolásra, jövő Csütörtök-Péntekre. Elég szoros a határidő, mert ma elutazok, legközelebb jövő Szerdán leszek, de az ügyintézős nap. Szóval szétszedni lesz kb. 1 napom, összerakni a hétvége és max Hétfő. Még az alkatrészeket össze kell szednem, tömítések-csavarok stb. 20.-n indulás körutazásra, nem fogok unatkozni addig. :blink: Ha már így van, lecserélem a hűtőfolyadékot is. Nagyon nagyon kíváncsi leszek rá, milyen lesz az autó hangja az " új " vez tengellyel. Remélem nem lesznek különösebb bonyodalmak, az nem fog beleférni az időbe. Minden szivárgási pontot meg akarok szüntetni. Szurkoljatok! :) 

A főtengely csavar legelőször nálam is gumis -légkulcsos móka volt. Én mindíg belefutok valami időrabló apróságba, de neked legyen szerencséd.:) Elsétáltam pár napja a szemközti utcában az öreg felé, aki annak idején síkolta a hengerfejet, de már nem láttam kint a táblát, már nem dolgozik, vagy talán már nem is él. Keresnem kell valakit itt Győrben aki megcsinálja. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lassan összeáll a gép, a hengerfej már felkerült, szerkezetileg kész. Még a vezérlést beállítom, felkerülnek az egyéb apróságok, és indulhat a szekér. 

Kérdés: A hűtővizet leengedtem a radiátor alján. Visszatekertem tegnap a gombát, biztonság kedvéért kicsit be is kentem tömítőpasztával. Vettem 5 liter 70 fokos fagyállót, nagyjából felére higítom, és feltöltöm a rendszert. Próbáltam összeollózni korábbi beszélgetésekből ennek menetét, most összegezném, jól gondolom-e? Feltöltöm a tartályt, még nem járó motornál, közben nyomkodom a csöveket. Mikor már nem tudok többet beleönteni, jön az indítás, levett kupakkal, folyamatosan utánatöltögetve. Ha jól olvastam, a hőfok jeladó a szívócsonkon van, amire egy vezeték csatlakozik. Ezt kell menet közben kitekernem? Azt olvastam, itt esetleg még meg tud állni a levegő. 

Nem itt akarom elbarmolni, jól jönne a megerősítés.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, tuskes írta:

Akartam is jelezni, hogy nem adod áron alul? Nekem elég kevésnek tűnt az ár. 

Azt azért tudni kell, hogy kezdett már hervadni. Lógott a tetőkárpit, stb. Viszont megmaradtak az alufelnik, 2 éves nyári gumival. Gyári, 14 colos, fedéllel, kucssal. 45 ezer. Meg egy garnitúra lemez is. Az vihető 8 ezerért.

Módosítva : hening
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Stevy írta:

Azt mi alapján tudom kideríteni, hogy 913 vagy 925-ös ékszíjam van ? 95-től meg 95-ig írják, az enyém meg pont 95-ös... :-)

Hát alapból ugye ha rá van írva, például én most vettem 900-as ékszíjat, mert a generátor tárcsa megkopott a szíj lejjebb ment és mivel kisebb íven fordult nem volt már elég a feszítő hossza, visított induláskor.  10A0925C szíj van rajta alapból.https://www.autoalkatreszek24.hu/dayco-224520.html ugye lefelé haladva , a 915 -re úgy gondoltam nem sokkal rövidebb ezért vettem 900-asat amit alig bírtam feltenni, mert a generátor hűtőlapátja elakadt a vezszíj burkolatban. Amikor már felment viszont szerencsére megfeszítve nem ért hozzá. Nagyobb boltokban van hozzá mérőeszközük, ha van plusz szíjad, vagy el tudsz menni a kocsit nélkülözve esetleg töltés nélkül, ott le tudják mérni ha már nem látszik a felirat. A külső felén van ezért elég sokáig látszik. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Stevy írta:

Nem látszott semmi rajta. Rendeltem egy 913-ast a vezérlés burkolattal együtt. Most ~ középállásban van a feszítő csavar, úgyhogy remélem jó lesz.

Nekem lehet inkább 915-öset kellett volna vennem, mert azt hittem bőven van helyem, a 925-el a végén volt, gondoltam ha csak 10 mili a különbség az félbehajtva 5 mili azzal alig nyerek valamit, a 900-asnál meg 25 mili félbehajtva 12.5 az úgy már jó. Erre alig bírtam felkínlódni. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

A tank betöltőnyílás körül az a gumi, amire az ajtó is fel van fogatva két csavarral milyen néven található meg a shopokban ? 

Hát 90410222-es cikkszámmal jön be a google keresőbe, de magyar oldalt nem látok, esetlge próbálj rá valahol hivatkozni. https://www.google.hu/search?q=90410222&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=w9DvX-ZqVeieDM%3A%2C_T7tpTkeNqAeJM%2C_&usg=__RuatPSY4gr-H17MSgyeuIL8RQO8%3D&sa=X&ved=2ahUKEwjVm4bBu7XcAhWJLFAKHQXdBxoQ9QEwAHoECAQQBA#imgrc=w9DvX-ZqVeieDM:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.