Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Ma esett ki/le alul, a bal első ajtóból ez a valami...A kp-i zár továbbra is működik, távirányító is...Mi ez? Foglalkozzak vele? Aggódjak?:) Köszi előre is. Képek mellékelve.

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=201IMG_20180816_180704x.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=733IMG_20180816_180734x.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=998IMG_20180816_180751x.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, rolandgyorgy írta:

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Ma esett ki/le alul, a bal első ajtóból ez a valami...A kp-i zár továbbra is működik, távirányító is...Mi ez? Foglalkozzak vele? Aggódjak?:) Köszi előre is. Képek mellékelve.

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=201IMG_20180816_180704x.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=733IMG_20180816_180734x.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=998IMG_20180816_180751x.jpg

 

Sajna csak hátsó ajtó zár van itthon kiszerelve, ott nem látok ilyen alkatrészt. Külső-belső kilincs működik, a gomb is felhúzható kézzel? 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Stevy írta:

Alakul a küszöb, és a kerékjárat lekezelés. Utcán szerelő csöves megoldásban. :-)

A cél szentesíti az eszközt. Nekem is meg kellene kissé kapirgálni a bal oldali kerékívet.

15 órája, rolandgyorgy írta:

Minden mukodik. A kp-i zar, a taviranyitos nyitas, kézzel is kívülről, belülről...a gomb is felhúzható...

Hát akkor két variáció van, vagy nem foglalkozol vele, vagy lebontod az ajtókárpitot, hátha látsz valami szembetűnőt hiányosságot, sérülést...stb. Még az is lehet hogy egy korábbi szerelés eredménye, csak eddig el volt akadva valahol. Volt már ilyenre példa. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

A cél szentesíti az eszközt. Nekem is meg kellene kissé kapirgálni a bal oldali kerékívet.

Hát akkor két variáció van, vagy nem foglalkozol vele, vagy lebontod az ajtókárpitot, hátha látsz valami szembetűnőt hiányosságot, sérülést...stb. Még az is lehet hogy egy korábbi szerelés eredménye, csak eddig el volt akadva valahol. Volt már ilyenre példa. 

Nekem is eszembe jutott egy ilyen variacio is, marmint hogy korabban szereltek, mahinaltak valamit es ez a cucc bent maradt...mindenesetre en le nem bontom az ajtot, amig müködik minden...azert  köszi:)

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Stevy írta:

OFF: Valaki/ismeretségi körében nem vett ilyen https://www.lidl.de/de/parkside-mobiler-druckreiniger-pdr-12-a1/p280287 

Most leárazták az itteni Lidlibe 13 ezerre 16-ról, aztán gondolkodom, hogy néha jó lenne ha lenne valami hasonló. Hatalmas nyomásra nem számítok, de azért érdekelne mennyire használható.

Nem, de ezek a Parkside cuccok jó dolgok, van akkus fúrójuk is 40Nm nyomatékkal ami azért nem kevés, meg 3 év gari van rá, amit nem sok szerszámra adnak. Itt van egy videó ahol látod működés közben:

Ugye kábé 5bar nyomást ígérnek, egy hagyományos magasnyomású több 100bart tud, ebből azért lehet arra következtetni hogy makacs dzsuvát nem fog levinni legalábbis vegyszer meg kefe nélkül. Kábé olyan erős lehet mintha egy háti permetezőt vékony sugárra állítanák. 

Link to comment
Megosztás:

Mindjárt indul a műtét. Több kompromisszumot is kénytelen voltam kötni.

1; a bontó nem ad el hangszórót, pedig konkrét elképzeléssel mentem oda,

2; egyféle beépítő keretet tudtam szerezni, elképzelhető hogy nem emel ki eléggé,

3; a kiszemelt zajkibocsátó készség (Pioneer TS-G1710F) sehol nincs készleten, a legpuritánabb JBL pedig szettben van (mit kezdjek két plusz tweeterrel), a Renegade pedig 50+ mm mély, úgyhogy egy kommersz cheap JVC kerül be egyelőre.

wA4sh5J.png

A miért-re a válasz a kép jobb oldalán látható. Nem dobom el, fílek egyszer majd nekiállok új peremet adni neki.

takFT0R.png

6mfCug4.png

ENtyepu.png

Nyilván érdemes az ígéreteket fenntartásokkal kezelni, de ha nem szól túl rosszul, én már majdnem elégedett leszek. Ja, az ajtókárpit a helyén van és ott is marad. Elég nőgyógyászati ambíciót szereztem a szivargyújtó megvilágításának cseréje közben.

ZTQroHc.png

Mingyá kezdek.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Róóóbi írta:

Mindjárt indul a műtét. Több kompromisszumot is kénytelen voltam kötni.

1; a bontó nem ad el hangszórót, pedig konkrét elképzeléssel mentem oda,

2; egyféle beépítő keretet tudtam szerezni, elképzelhető hogy nem emel ki eléggé,

3; a kiszemelt zajkibocsátó készség (Pioneer TS-G1710F) sehol nincs készleten, a legpuritánabb JBL pedig szettben van (mit kezdjek két plusz tweeterrel), a Renegade pedig 50+ mm mély, úgyhogy egy kommersz cheap JVC kerül be egyelőre.

 

A miért-re a válasz a kép jobb oldalán látható. Nem dobom el, fílek egyszer majd nekiállok új peremet adni neki.

 

 

 

Nyilván érdemes az ígéreteket fenntartásokkal kezelni, de ha nem szól túl rosszul, én már majdnem elégedett leszek. Ja, az ajtókárpit a helyén van éa ott ia marad. Elég nőgyógyászati ambíciót szereztem a szivargyújtó megvilágításának cseréje közben.

 

Mingyá kezdek.

Mi az hogy nem ad el hangaszórót? Csak ajtóval együtt adja vagy micsoda???

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

Mi az hogy nem ad el hangaszórót? Csak ajtóval együtt adja vagy micsoda???

Megmagyarázta: merugye sok autó nyitva van, beázik, bepárásodik, recseg stb... magyarán nem akarnak ezzel kínlódni. Hollandok... 

Amúgy kiszúrtam egy bordó 5 ajtóst abból szoktam csencselni ezt-azt, kimegyek a sráccal, ez kell az kell. 

Ezt leszámítva normálisak.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Megmagyarázta: merugye sok autó nyitva van, beázik, bepárásodik, recseg stb... magyarán nem akarnak ezzel kínlódni. Hollandok... 

Amúgy kiszúrtam egy bordó 5 ajtóst abból szoktam csencselni ezt-azt, kimegyek a sráccal, ez kell az kell. 

Ezt leszámítva normálisak.

Ahova én járok az a jó hogy ismer már az öreg, mondok neki valamit mit szeretnék, aztán hátramegyek, és bogarászok pár órát, néha rám néz nem dőlt-e rám valami. Legutóbb találtam pont a műhely előtt egy klímásat, azon filózok még ki kellene belőle bontani a komplett klímát. Csak a légelosztó dobozhoz ki kell szedni szerintem a műszerfalat. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Ahova én járok az a jó hogy ismer már az öreg, mondok neki valamit mit szeretnék, aztán hátramegyek, és bogarászok pár órát, néha rám néz nem dőlt-e rám valami. Legutóbb találtam pont a műhely előtt egy klímásat, azon filózok még ki kellene belőle bontani a komplett klímát. Csak a légelosztó dobozhoz ki kell szedni szerintem a műszerfalat. 

Ez itt sajnos nem működik. De például múltkor kerestünk levegőszűrőházat kollégának, a bontós gyerekkel végigcaplattunk a telepen, belestünk minden szekérbe amelyikben lehetett. Segítőkészek, normálisak.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 24. at 20:05, Stevy írta:

OFF: Valaki/ismeretségi körében nem vett ilyen https://www.lidl.de/de/parkside-mobiler-druckreiniger-pdr-12-a1/p280287 

Most leárazták az itteni Lidlibe 13 ezerre 16-ról, aztán gondolkodom, hogy néha jó lenne ha lenne valami hasonló. Hatalmas nyomásra nem számítok, de azért érdekelne mennyire használható.

Hát én nem adnék érte 3000-nél többet, kb. annyit ér. A kertben esére a slagon is jön ekkora nyomással a víz, hacsak nem a fürdőben akarsz csempét tisztítani, vagy hasonlók....

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 27. at 9:12, tuskes írta:

Hát én nem adnék érte 3000-nél többet, kb. annyit ér. A kertben esére a slagon is jön ekkora nyomással a víz, hacsak nem a fürdőben akarsz csempét tisztítani, vagy hasonlók....

Ez igaz, csak a társasházból nehéz slagozni :hehe:

Link to comment
Megosztás:

3 perce, tuskes írta:

:hehe: Lehet, csak hosszú slag kell, és vállalni hogy a szomszédoknál te leszel a fő téma, úgy 1 hétig. :devlish:

Hát így is azt nézik, hogy szerelek. Múltkor még  kb. minden második járókelő is megállt, mikor hátulja meg volt bakolva, és kerekek lent voltak a fékpofa csere, meg dobbetétek miatt.  Előtte két héttel meg a vezérlés volt, egyik már csak azt kérdezi, hogy na most hétvégén mit cserélek...  De van még, mert egyik hátsó kerékcsapágy, és kuplung itt pihen dobozban.:hehe:

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Stevy írta:

Hát így is azt nézik, hogy szerelek. Múltkor még  kb. minden második járókelő is megállt, mikor hátulja meg volt bakolva, és kerekek lent voltak a fékpofa csere, meg dobbetétek miatt.  Előtte két héttel meg a vezérlés volt, egyik már csak azt kérdezi, hogy na most hétvégén mit cserélek...  De van még, mert egyik hátsó kerékcsapágy, és kuplung itt pihen dobozban.:hehe:

Ma már nem mindennapos látvány az autóját maga szerelő ember. Régen ez még "megszokott" volt..... Engem is szoktak furcsán nézni, főleg mikor hengerfejeztem a parkolóban. :-)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Ma már nem mindennapos látvány az autóját maga szerelő ember. Régen ez még "megszokott" volt..... Engem is szoktak furcsán nézni, főleg mikor hengerfejeztem a parkolóban. :-)

Az utca népe érdekes egy szerzet, ha felnyitom a motorháztetőt, megnézni a folyadék szinteket akkor " nézd már megint rossz" ha felemelem ősszel átkerekezni téli garnitúrára akkor " nem is szabadna menni ilyen ronccsal". Sokkal megnyugtatóbb az embereknek egy olyan autó amivel soha nem foglalkoznak mert az "mindíg jó". :hehe:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

egy olyan autó amivel soha nem foglalkoznak 

Az bizony szar. Ha meg új(abb), akkor gyorsan szar lesz.

Bírom az ilyen "xxxxxx km óta xx éve megvan és nem költöttem rá" dumákat. Csak azt elfelejti közölni, hogy közben széthullott/elrohadt/eszi az olajat (tetszőleges aláhúzandó), mert nem költött rá. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Az bizony szar. Ha meg új(abb), akkor gyorsan szar lesz.

Bírom az ilyen "xxxxxx km óta xx éve megvan és nem költöttem rá" dumákat. Csak azt elfelejti közölni, hogy közben széthullott/elrohadt/eszi az olajat (tetszőleges aláhúzandó), mert nem költött rá. 

Akkor szokta mondani hogy ez egy fo*taliga, mert nulla gondoskodással nem akar működni vagy 30 évig megállás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.