Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Tudom, hogy nem adok-veszek fórum, de nincs véletlenül valakinek egy balos ködlámpija? Tegnap reggelre eltűnt a búra, de még az égő se volt benne. Szilánk viszont igen , tehát nem csak levált és leesett. A lökös viszont ép... valaki kiütötte szándékosan.  :blink: Vasárnap még tuti megvolt. 
A műanyag vázú, facelift utáni kellene.
Köszönöm, és bocsánat, hogy ide (is) fordulok!:)

Módosítva : pasla09
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nektek mutató szerint mikor szokott kapcsolni a hűtő venti ? Én múlthéten kicseréltem a hőkapcsolót, eddig olyan 95-nél kapcsolt be, az alatt pedig ki. Most ott még nem kapcsol, szerintem csak 100-nál kapcsolna, mert leírás szerint ott kapcsol és 95-nél. (Gondolom utóbbinál pedig ki.)

(Bekapcsolni azóta nem kapcsolt be, csak egyszer ment fel 95 főlé, bár mostanában nem is fog szerintem ahogy lehűlt az idő. :hehe:)

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Stevy írta:

Nektek mutató szerint mikor szokott kapcsolni a hűtő venti ? Én múlthéten kicseréltem a hőkapcsolót, eddig olyan 95-nél kapcsolt be, az alatt pedig ki. Most ott még nem kapcsol, szerintem csak 100-nál kapcsolna, mert leírás szerint ott kapcsol és 95-nél. (Gondolom utóbbinál pedig ki.)

(Bekapcsolni azóta nem kapcsolt be, csak egyszer ment fel 95 főlé, bár mostanában nem is fog szerintem ahogy lehűlt az idő. :hehe:)

Kicsivel 100 alatt be, az első fokozatot, aztán  kb. 105 körül a második fokozatot. De még nyáron is alig jut el az első fokozatig.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:

Egy sikeres műszaki vizsga. Ennek hozadéka lett egy vonóhorog is. 

BA7WKgY.png

Egy tonnáig jöhet bármi. :evilgrin:

Na most mondjátok meg(?) Nem gyönyörű ! 27 éves dizájn és még mindig szép , és ez 283 szín Hmmm.... :icon13:

Tisztára elérzékenyültem pedig az enyém is ilyen, csak 1.4-es.

"Nem eladó? "(meg is ölne az asszony:blush:)

Köszi Róóóbi.

 

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

2 órája, nyemi írta:

Na most mondjátok meg(?) Nem gyönyörű ! 27 éves dizájn és még mindig szép , és ez 283 szín Hmmm.... :icon13:

Tisztára elérzékenyültem pedig az enyém is ilyen, csak 1.4-es.

"Nem eladó? "(meg is ölne az asszony:blush:)

Köszi Róóóbi.

 

Z369 Rio Verde, de majdnem talált.

Eladó? Hazafelé Köln alatt került bele a százezredik km. Szerinted eladnám? :-)

Én köszi :-)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Róóóbi írta:

Z369 Rio Verde, de majdnem talált.

Eladó? Hazafelé Köln alatt került bele a százezredik km. Szerinted eladnám? :-)

Én köszi :-)

Tudom hogy nem ,azért is raktam idéző jelbe.  Meg amúgy is, csak egy garázsom van, és egy ilyen szépséget kint altatni, nem volna szívem.

Múltkor egy ugyanilyen ferde-hátú 1,6 volt egy multi parkolójában sötétbordó színben frissen polírozva.  Hát alig bírtam otthagyni, úgy rángatott már el az asszony.

Én  úgy érzem nagyon beletalált a tervező , letisztult kerekded forma, ami még autónak néz ki.  Nem azok  a mostani autócsodák, ami olyan előröl mintegy boxer kutya 

pofája. Szóval ha én kutyát akarok nem veszek autót , ha meg autót akarok, akkor meg ne vegyek már kutyát . Megfordult a világ  keverjük a szezont a fazonnal.

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Róóóbi írta:

Egy sikeres műszaki vizsga. Ennek hozadéka lett egy vonóhorog is. 

BA7WKgY.png

Egy tonnáig jöhet bármi. :evilgrin:

Azt én elböktem legutóbb, pedig akartam rá! Csak sajna a lejárt műszakival, biztos úr ejnye-bejnye, azonnal vittem vizsgára, így elmaradt a horog. Sajnálom, majd legözelebb...... Egyébként jó segge van a csajodnak, és a táblája is szép, friss! :devlish: :hehe: 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

13 órája, nyemi írta:

Tudom hogy nem ,azért is raktam idéző jelbe.  Meg amúgy is, csak egy garázsom van, és egy ilyen szépséget kint altatni, nem volna szívem.

Múltkor egy ugyanilyen ferde-hátú 1,6 volt egy multi parkolójában sötétbordó színben frissen polírozva.  Hát alig bírtam otthagyni, úgy rángatott már el az asszony.

Én  úgy érzem nagyon beletalált a tervező , letisztult kerekded forma, ami még autónak néz ki.  Nem azok  a mostani autócsodák, ami olyan előröl mintegy boxer kutya 

pofája. Szóval ha én kutyát akarok nem veszek autót , ha meg autót akarok, akkor meg ne vegyek már kutyát . Megfordult a világ  keverjük a szezont a fazonnal.

 

Nekem sincs, itthon se meg kint se sajnos. Alattunk volt egy eladó de lemaradtam róla.

Nekem mindig is öt ajtós volt, de ez a három ajtós most nagyon beakadt... 

Ha a mai autókból kéne választani? Inkább bicikli...

Link to comment
Megosztás:

9 órája, tuskes írta:

Azt én elböktem legutóbb, pedig akartam rá! Csak sajna a lejárt műszakival, biztos úr ejnye-bejnye, azonnal vittem vizsgára, így elmaradt a horog. Sajnálom, majd legözelebb...... Egyébként jó segge van a csajodnak, és a táblája is szép, friss! :devlish: :hehe: 

Ez is épphogy meglett. Már hetekkel ezelőtt vettem egy Auguszt horgot, de a forgalmazó nem akarta pótolni se az adattáblát se műbizonylatot. Merthogy bontott és nem áll módjukban. Úgyhogy raktam fel ezt, nagyongyári holland Brinks horog.

Köszmár! :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az alabbiakban kernem segitsegetek. A kuplung pedal nyikorog. Ez nem csak hogy idegesítő (persze el lehet vele menni,lenni) de foleg hidegben es dugokban ahol valtas valtast kovet fokozódik...nyikorog mikor kinyomom mikor teljesen felengedem meg kattan is talan. A valtas nehezkesse valik, bele kell eroszakolni a fokozatokba, surlodik, nem egy jo erzes na...csoda WD40 egy fel napig talan javit valamit...van otletetek? Elore is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, rolandgyorgy írta:

Sziasztok. Az alabbiakban kernem segitsegetek. A kuplung pedal nyikorog. Ez nem csak hogy idegesítő (persze el lehet vele menni,lenni) de foleg hidegben es dugokban ahol valtas valtast kovet fokozódik...nyikorog mikor kinyomom mikor teljesen felengedem meg kattan is talan. A valtas nehezkesse valik, bele kell eroszakolni a fokozatokba, surlodik, nem egy jo erzes na...csoda WD40 egy fel napig talan javit valamit...van otletetek? Elore is köszönöm!

Ki kell venni teljesen a pedált és akkor hozzá lehet férni a kúpos csaphoz amit inkább zsírozni kell. Egy rugós biztosított kell levenni a csap végéről majd letekerni a csavart és kikocogatni kalapáccsal ( a menetre vigyázni) a csapot. Ha nem akarod kivenni a pedált akkor a rugót nem is kell kiakasztani, fentre ie lehet kenni zsírt ahol be van akasztva a bowden vége. Én mondjuk kiveszem időnként az egészet a bowdent is ( pont most hétvégén) abba csorgatok egy kis olajat. 

2929848-20181001-iH6p3b.jpg

Méretfüggő hogy mennyire férsz hozzá, 175 centi és 75 kiló alatt nem vészes, fölötte elég nehézkes. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 12. at 19:39, pasla09 írta:

Tudom, hogy nem adok-veszek fórum, de nincs véletlenül valakinek egy balos ködlámpija? Tegnap reggelre eltűnt a búra, de még az égő se volt benne. Szilánk viszont igen , tehát nem csak levált és leesett. A lökös viszont ép... valaki kiütötte szándékosan.  :blink: Vasárnap még tuti megvolt. 
A műanyag vázú, facelift utáni kellene.
Köszönöm, és bocsánat, hogy ide (is) fordulok!:)

Mivel ez tényleg csevegő oldal, vegyük csevegőre és akkor nem tűnik majd hirdetésnek! :)
Szóval nekem van ilyen ködlámpám, komplett!
A komplettet úgy értem, hogy együtt az autóval! :)
Megválnék tőle, egy ideje már alig használom. :(
Opel Astra Caravan (1997, X17DTL)  német diesel, fehér, vonóhorog van rajta.
Korának megfelelő állapotban, de nincs szétrohadva, nincs széthajtva, komoly baja nincs, majdnem egy évig van műszaki rajta.
Úgy húszezer kilométerrel ezelőtt a turbója fel lett újítva.  Egy győri cég csinálta, hozta a futár felújítottat és ugyanabba a dobozba lett neki visszaküldve a rossz. Azzal biztosan nem lesz gond egy ideig! Talán jelen pillanatban az a legnagyobb baja, hogy a tetőkárpit a nyáron eléggé megereszkedett!
Helyileg Gyulán van, kisebb távolságra elviszem, ha komoly az érdeklődő!
Az árra, mondjuk úgy, hogy mérsékelt és majd csevegünk róla! :)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 25. at 10:42, epk947 írta:

Kicsivel 100 alatt be, az első fokozatot, aztán  kb. 105 körül a második fokozatot. De még nyáron is alig jut el az első fokozatig.

Van második fokozat?? :blink: nem is tudtam, (jó.. nem is ültem mellé és figyeltem, de jó tudni)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.