Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

On 2018. 11. 01. at 22:11, tuskes írta:

Azta!! :ohmy: Most lesokkoltál! Veled tuti nem versenyeznék " ki tud többet költeni az autójára " játékban. Elismerésem, mert biztos nagyon szép, és baromi jó autód van! 

Miért sok ez az összeg 13 év alatt?  Vettem a kocsit 13 évesen, használom 13 év óta és nem akarom eladni.

Csupán az a különbség köztem és az átlag autós között, hogy mások ennyi pénzt ennyi idő alatt nem 1 autóra költenek el, hanem kb. 3 - 4 autóra....

Mert az emberek megveszik az autót legyen az új vagy használt,  lehasználják, nem költenek rá, (mert "bukna" rajta) majd vesznek egy másikat, drágábbat, lehasználják, nem költenek rá, (mert "bukna" rajta) majd vesznek egy másikat, drágábbat..... és így tovább! 

Aki nem tudná, az autó előállítása több energiát emészt fel, mint amennyi energiát az átlagos autó az életpályája során elfogyaszt.

No én ezt a tételt akarom megcáfolni, ezért nem cserélgetem az autókat, hanem karbantartom.

Igaz nincs benne tuning motor, meg tuning váltó, meg még tuning optikai elem sem.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, epk947 írta:

Miért sok ez az összeg 13 év alatt?  Vettem a kocsit 13 évesen, használom 13 év óta és nem akarom eladni.

Csupán az a különbség köztem és az átlag autós között, hogy mások ennyi pénzt ennyi idő alatt nem 1 autóra költenek el, hanem kb. 3 - 4 autóra....

Mert az emberek megveszik az autót legyen az új vagy használt,  lehasználják, nem költenek rá, (mert "bukna" rajta) majd vesznek egy másikat, drágábbat, lehasználják, nem költenek rá, (mert "bukna" rajta) majd vesznek egy másikat, drágábbat..... és így tovább! 

Aki nem tudná, az autó előállítása több energiát emészt fel, mint amennyi energiát az átlagos autó az életpályája során elfogyaszt.

No én ezt a tételt akarom megcáfolni, ezért nem cserélgetem az autókat, hanem karbantartom.

Igaz nincs benne tuning motor, meg tuning váltó, meg még tuning optikai elem sem.

Na igen, meg az autó cserénél alapból rájön az átírás költsége, és azért valamennyit arra is költeni kell vásárlás után normál esetben olaj, szűrők, vezérlés csere. Vagy hiszel a szervizkönyvnek, amit vagy 3 ismerősöm ki tud tölteni utólag is. :icon6: A feleségem is mondogatja hogy cseréljük le, ( max velem együtt:smartass:)mert mennyit mérgelődök ezzel . Mondtam neki hogy képzeld akkor milyen mérges lennék, ha vennénk egy másikat az romlana el ( mert semmi sem tart örökké) én meg futkoznák a szerelőhöz, hogy még mindíg nincs kéz, hát majd megnézzük azt, próbálja meg, ha nem lesz jó hozza vissza cserélünk rajta mást( közben füzetek mint a katonatiszt) ...amúgy alapból nem az autó miatt szoktam mérgelődni, csak még mindíg az udvarom szerelek, így nagy mértékben függök az időjárástól, plusz a nehézkes alkatrész ellátás miatt.  Vagy nem azt adják-küldik amit kértem, vagy olyan silány a minőség hogy gyalázatos. Most éppen normális benzincsövet keresek, ami egy alap dolog, de ezek szerint mégsem. A 24 éves gyáriak jobb állapotban vannak, mint a pár éve cseréltek. :glare:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 27. at 14:53, Stevy írta:

Majd írd meg milyen volt a mannol. Gondolkodtam én is rajta, csak kicsit fura fél órát járatni üresjáratba :-)

Szia! Hát a tapasztalatom hogy valószínűleg nem sokat ér. Vagy az van hogy kifelé Németbe rendesen kiégettem. Vissza indulás elött használtam fel. Visszafelé viszont erősen meg voltunk pakolva, így lehet ezért nem éreztem különbséget. Ráadásul az első kipudob odavan, így az is visszafojthat. Sajnálom, ez nem épp segítség neked. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 04. at 23:33, epk947 írta:

Miért sok ez az összeg 13 év alatt?  Vettem a kocsit 13 évesen, használom 13 év óta és nem akarom eladni.

Csupán az a különbség köztem és az átlag autós között, hogy mások ennyi pénzt ennyi idő alatt nem 1 autóra költenek el, hanem kb. 3 - 4 autóra....

Mert az emberek megveszik az autót legyen az új vagy használt,  lehasználják, nem költenek rá, (mert "bukna" rajta) majd vesznek egy másikat, drágábbat, lehasználják, nem költenek rá, (mert "bukna" rajta) majd vesznek egy másikat, drágábbat..... és így tovább! 

Aki nem tudná, az autó előállítása több energiát emészt fel, mint amennyi energiát az átlagos autó az életpályája során elfogyaszt.

No én ezt a tételt akarom megcáfolni, ezért nem cserélgetem az autókat, hanem karbantartom.

Igaz nincs benne tuning motor, meg tuning váltó, meg még tuning optikai elem sem.

Igaz, így lebontva nem vészes. Ha számolgatnék, tervezgetnék, meg a spontán jött dolgok.... valószínű nálam is kényelmesen elérné ezt az összeget. Én még pehelysúlyú Opeles vagyok, nincs nagy múltam. 

Link to comment
Megosztás:

Vasárnap éjjel megérkeztünk egy ismét nagyobb, 2300 km.-es útról. Nemrégi nyaralási körutunk, végül nem egész 3500 km.-re sikeredett, óttókámmal minden rendben volt, talán csak azzal nem volt probléma. Volt hogy hálóként funkcionált, mert éjjel nem tudtunk a szállásra becsekkolni, de legalább barátkoztunk menyéttel, akinek legalább annyira tetszett az autóm, mint nekem. :) :) Most kimentem németbe segíteni összerakni párom nagybáttyának a 90-es 1,7d transporterét. Nemrég mikor itt voltak, elvittem a 2 db hengerfejét gépműhelybe, amiből egyet meg tudtak menteni. A mostani utazás csak ezért volt. A műtét sikeres volt, bár adódtak nehézségek, de ELI ( merthogy így hívják a T2-est ) szinte pöccre indult. :) Lesznek még vele dolgok, de nekem csak 8 napom volt, ebből 2 a családé, úgyhogy a 6 nap alatt csináltuk meg amit tudtunk. A szerelésről, és az autóról videót csináltam, ezt nem tudom megosztani, túl nagy. Nagy kedvence a családnak, ami sajnos jó ideje nem ment, éppen ezért nagy öröm volt, mikor korábban bedobtam az ötletet, hogy hozzánk látogatóba hozzák a hengerfejeket is, mert megcsináltatjuk. Ott nincs már ilyen műhely, már nem foglalkoznak ilyennel. Vegyél utángyártottat, ami valameddig jó lesz. Nagyon ritka aki még foglalkozik régi autók alketrész felújításával, és általában horror áron.

Viszont a szomszéd garázsban, találkoztam utólsó este, mikor már épp pakoltunk, és indultunk volna haza ( ott ) egy igazi ritkasággal. Nem túl tuti fotók, de gondoltam megosztom veletek.

Igen, ez egy 1973-as évjáratú Opel Commodore. Még nincs teljesen kész, az automata váltóhoz hiányzik egy kis motor az injektorházra, ezt leszámítva már csak 1-2 apróság. 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=771IMG_0750.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=931IMG_0751.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=278IMG_0752.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=586IMG_0753.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=142IMG_0754.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=641IMG_0755.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=719IMG_0756.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=831IMG_0757.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=899IMG_0758.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=311IMG_0759.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=549IMG_0760.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=469IMG_0761.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=348IMG_0762.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=683IMG_0763.jpg

 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Stevy írta:

Ezek elég szép szekerek voltak. Kár, hogy már igen kevés van belőle. Nekem még a Kadett C a nagy kedvenc, de abból is alig van már olyan amivel érdemes lenne foglalkozni.

Hát itthon nehezebb. Egyre inkább látom, venni inkább németből kell autót, vagy motort bele. Más a kínálat, az árak is, és az állapot sem mindegy. Kadett C más kissé, nekem tömzsi, ettől függetlenül elég szép.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, wookie írta:

Perszehogy. Mi a kérdés?

Hát, igazábol ez lett volna. Arra lennék kíváncsi, nekem mit mérnénk. Azért még a hidrotőkés csattogásom zavar kissé, erre keresném a megoldást. Mindenem új, alkatrészhiba nincs gyanusan. Hát csak ezért kérdem.... :) 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Hát, igazábol ez lett volna. Arra lennék kíváncsi, nekem mit mérnénk. Azért még a hidrotőkés csattogásom zavar kissé, erre keresném a megoldást. Mindenem új, alkatrészhiba nincs gyanusan. Hát csak ezért kérdem.... :) 

Olajnyomás-kapcsoló helyére kell betekerni. Alapjáraton 2 bar nyomásnak kell lennie és maximum 5bar fordulaton, ha jól emlékszem. Nyomásszabályzó kb ott engedi le a felesleget az olajteknőbe. X16SZR-rel az a baj, hogy a mérést az olajszivattyúnál méred, tehát ott hiába lehet jó a nyomás, ha a tőkéknél viszont nem megfelelő. Újabb motoroknál már a hengerfejben van a nyomásgomba.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, free0228 írta:

Helló Urak! 

Kicsit off kérdés, 2003 2.2 benzines signumban hogy lehet a hibát kivillogtatni? Gáz-fék.gyújtás kombora nem reagál ez ügyben! Mást meg sajnos nem találtam leírást!

Pedig úgy kéne. A gázpedált tövig benyomod? És ha jól tudom, a szervizlámpa villogja a kódokat, nem a check engine. Legalábbis az én Z20LET-em ott szokta.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, daykiller írta:

Pedig úgy kéne. A gázpedált tövig benyomod? És ha jól tudom, a szervizlámpa villogja a kódokat, nem a check engine. Legalábbis az én Z20LET-em ott szokta.

Ez sajnos a rosszabbik fajtából való, z22yh ismertebb nevén, 2.2 direct! Igen , úgy csináltam de semmi! Nah majd ráfeszülök újra, vagy megprobálom gépre rakatni, mert jelenleg nem járóképes!

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, daykiller írta:

Olajnyomás-kapcsoló helyére kell betekerni. Alapjáraton 2 bar nyomásnak kell lennie és maximum 5bar fordulaton, ha jól emlékszem. Nyomásszabályzó kb ott engedi le a felesleget az olajteknőbe. X16SZR-rel az a baj, hogy a mérést az olajszivattyúnál méred, tehát ott hiába lehet jó a nyomás, ha a tőkéknél viszont nem megfelelő. Újabb motoroknál már a hengerfejben van a nyomásgomba.

Köszönöm az infót! Akkor most ismét elakadás....:confused:

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tuskes írta:

Köszönöm az infót! Akkor most ismét elakadás....:confused:

Ettől függetlenül még lehet méretni, vagy 20 évig itt mértek lent ez is értékelhető adat. A szívócső egy tömítéssel csatlakozik az olajpumpára ez lett cserélve-ellenőrizve? Akár szívhat itt levegőt. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Ettől függetlenül még lehet méretni, vagy 20 évig itt mértek lent ez is értékelhető adat. A szívócső egy tömítéssel csatlakozik az olajpumpára ez lett cserélve-ellenőrizve? Akár szívhat itt levegőt. 

Hát majd Pénteken lesz találkám szerelőve, párom autóját viszem állapotmérésre. Majd akkor rákérdezek az olajnyomás mérésre. Én nem néztem a tömítést, ahhoz a részhez nem igazán fértem hozzá, ezért is cseréltettem vezérlést szevízben. 

Link to comment
Megosztás:

22 perce, tuskes írta:

Hát majd Pénteken lesz találkám szerelőve, párom autóját viszem állapotmérésre. Majd akkor rákérdezek az olajnyomás mérésre. Én nem néztem a tömítést, ahhoz a részhez nem igazán fértem hozzá, ezért is cseréltettem vezérlést szevízben. 

Ehhez igazából csak a karter leszedése után férni hozzá, nem igazán hallottam olyanról hogy valakinek gondja lett volna vele, de ha már nincs semmi más ok, érdemes megnézni.

Az olajpumpa csatlakozásánál van egy tömítés a szívócső talpa alatt.

2972900-20181113-y0dJy7.jpg

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Ehhez igazából csak a karter leszedése után férni hozzá, nem igazán hallottam olyanról hogy valakinek gondja lett volna vele, de ha már nincs semmi más ok, érdemes megnézni.

Az olajpumpa csatlakozásánál van egy tömítés a szívócső talpa alatt.

2972900-20181113-y0dJy7.jpg

Ja, hogy erre gondolsz.... Ok ok. Jövő héten lesz leszedve egyébként is az olajteknő, mert szivárog az olaj ott. Akkor megnézetem, ill. kicseréltetem. Ugyan garázsom van már, de aknásat nem sikerült bérelnem sajna, úgyhogy ezek a dolgok továbbra is szervízesek. :( 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tuskes írta:

Ja, hogy erre gondolsz.... Ok ok. Jövő héten lesz leszedve egyébként is az olajteknő, mert szivárog az olaj ott. Akkor megnézetem, ill. kicseréltetem. Ugyan garázsom van már, de aknásat nem sikerült bérelnem sajna, úgyhogy ezek a dolgok továbbra is szervízesek. :( 

Én is lassan befejezem az udvari szerelést. Barkácsoltam még egy szíjfeszítőt azt fel akarom tenni, aztán a tervezett munkáknak tavaszig vége.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Én is lassan befejezem az udvari szerelést. Barkácsoltam még egy szíjfeszítőt azt fel akarom tenni, aztán a tervezett munkáknak tavaszig vége.

Szia  Zoli . Egy kis segítséget szeretnék kérni.  Ugye most neked lekerült a központi injektoros szívó csöved . Azzal kapcsolatban kérdezném, hogy amikor fel volt szerelve akkor a tűzfal felé  áll két darab cső csonk. Az egyikre megy a MAP szenzor csöve a másikra meg szelepfedél vékonyabb kartergáz csöve. Na már most arra lenék evvel a két cső csonkkal kapcsoltadban, hogy milyen  átmérővel csatlakoznak a szívó ágba, avagy nincs e  valamelyikben egy fúvóka vagy szűkítés? Ez azért érdekelne mert mint tudjuk a 8 szelepes változatnál a pillangó szelep elé, és utána is be vannak  kötve a szelepfedél karter gáz kivezetései,  és ez valahogy nem oké . Mert  a pillangó szelep utániban  mindenképp kéne  hogy legyen  szűkítés  vagy egy  PVC szelep ami szabályozza vagy legalábbis mérsékli a kartergáz szívócsőbe való beömlését. Főleg alapjáraton és motorféknél működik  ez  PCV szelep nagy hatékonysággal, és nem utolsónak a  fogyasztást is csökkenti. Szóval nagyon megköszönném ha ezt megnéznéd nekem, nem sürgős, rá ér  , majd ha időd engedi.  Előre is Köszönöm.

pcv-operation.gif

valvula-pcv-chevrolet-spark-daewoo-matiz

 

 

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Ehhez igazából csak a karter leszedése után férni hozzá, nem igazán hallottam olyanról hogy valakinek gondja lett volna vele, de ha már nincs semmi más ok, érdemes megnézni.

Az olajpumpa csatlakozásánál van egy tömítés a szívócső talpa alatt.

2972900-20181113-y0dJy7.jpg

Múltkor szétszedtem az enyémet pont e tömítés miatt  (15x20x2,5 Viton !!) , nem volt baj vele de, kicseréltem   . Próbakép a szívó csövet   felraktam tömítés nélkül is , és megfújtam az olajszivattyú fele hogy nem e ereszt , hát nem eresztet de a fejemre fojt az összes csapágyakban marad olaj . Na mindegy nem is ezért írok (csak más ne hogy megcsinálja ) hanem  csak azt figyeltem meg  hogy a felszívó kosár az kész agy rém. A felülről belemenő 16-os cső  nem csak a felső részéig van beledugva (rézzel hegesztve)hanem a tetejétől még túl lóg lefele vagy  10-15milimétert.  Mintha az tartaná a szűrő szitát a szívás irányába. Na nem is az a gond vele hanem a mosdókagylós kísérleteim során kiderült, hogy mindig marad benne egy lég buborék a beeresztet szívócső vége és a szívó kosár teteje között . Szóval ilyet még nem láttam.Agy-r-m.png

 

Hogy lehetne ezt le légteleníteni ?   

Uí. Bocs fiuk, hogy mindig agyalok már kicsit restellem is magamat, de egyszerűen nem bírom az ilyeneket szó nélkül hagyni.  Vagy tévednék, nem tudom. :confused:

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nyemi írta:

Múltkor szétszedtem az enyémet pont e tömítés miatt  (15x20x2,5 Viton !!) , nem volt baj vele de, kicseréltem   . Próbakép a szívó csövet   felraktam tömítés nélkül is , és megfújtam az olajszivattyú fele hogy nem e ereszt , hát nem eresztet de a fejemre fojt az összes csapágyakban marad olaj . Na mindegy nem is ezért írok (csak más ne hogy megcsinálja ) hanem  csak azt figyeltem meg  hogy a felszívó kosár az kész agy rém. A felülről belemenő 16-os cső  nem csak a felső részéig van beledugva (rézzel hegesztve)hanem a tetejétől még túl lóg lefele vagy  10-15milimétert.  Mintha az tartaná a szűrő szitát a szívás irányába. Na nem is az a gond vele hanem a mosdókagylós kísérleteim során kiderült, hogy mindig marad benne egy lég buborék a beeresztet szívócső vége és a szívó kosár teteje között . Szóval ilyet még nem láttam.

 

Hogy lehetne ezt le légteleníteni ?   

Uí. Bocs fiuk, hogy mindig agyalok már kicsit restellem is magamat, de egyszerűen nem bírom az ilyeneket szó nélkül hagyni.  Vagy tévednék, nem tudom. :confused:

Mondjuk 1es lyukat fursz rá felülről? Akkor felulrol is belefolyik az olaj nem?

Ha akkor galiba lenne azert ezek a 20+os motorok már letérdeltek volna régen

Link to comment
Megosztás:

55 perce, aholy írta:

Mondjuk 1es lyukat fursz rá felülről? Akkor felulrol is belefolyik az olaj nem?

Ha akkor galiba lenne azert ezek a 20+os motorok már letérdeltek volna régen

Nem, nem, ilyen erővel le lehetne vágni az egész szívó kosarat egy szűrőt eszkábálni a végére  és kész. De ez nem megoldás.  Inkább lánggal lemelegíteni az egész szívó kosarat majd hosszába bevágni a csövet a hegesztés vonaláig , majd vissza hegeszteni a kosarat.   Ez így korrekt lenne szerintem  mert a kosár mindenképp kell a menet közben hullámzó olaj miatt.

Nagy gond nincs ott avval a levegő buborékkal míg meg van az olajszint , de még nyomozok hátha még valami funkciója is van hogy ott van.  Valami légköri nyomásváltozás korrekcióra gondolnék  esetleg,  jobb ötletem még nincs :blush:. Apropó: valaki nem tudja hogy az olajszivattyún felülről levő, belső kulcs nyílású  hernyó csavar mire való? Tán onnan lehetne a szivattyún keresztül le légteleníteni a rendszert?

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.