Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

48 perce, nyemi írta:

Nem, nem, ilyen erővel le lehetne vágni az egész szívó kosarat egy szűrőt eszkábálni a végére  és kész. De ez nem megoldás.  Inkább lánggal lemelegíteni az egész szívó kosarat majd hosszába bevágni a csövet a hegesztés vonaláig , majd vissza hegeszteni a kosarat.   Ez így korrekt lenne szerintem  mert a kosár mindenképp kell a menet közben hullámzó olaj miatt.

Nagy gond nincs ott avval a levegő buborékkal míg meg van az olajszint , de még nyomozok hátha még valami funkciója is van hogy ott van.  Valami légköri nyomásváltozás korrekcióra gondolnék  esetleg,  jobb ötletem még nincs :blush:. Apropó: valaki nem tudja hogy az olajszivattyún felülről levő, belső kulcs nyílású  hernyó csavar mire való? Tán onnan lehetne a szivattyún keresztül le légteleníteni a rendszert?

Valaki egyszer azt mondta hogy az csak technikai furat, a gyártáshoz kell. 

33 perce, tuskes írta:

Rosszul emlékszem? Neked van garázsod. 

Nincs, csak kocsibeállóm van két ház között ami fedett, és hátrafelé csak egy ajtónyílás van rajta. Eső ellen megvéd, de a szél átfúj rajta és ugye nem tudom fűteni. A szélessége is csak akkora hogy ha középre állok akkor nem tudom kinyitni mindegyik ajtót teljesen. 

2973358-20181113-aA0upU.jpg

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Valaki egyszer azt mondta hogy az csak technikai furat, a gyártáshoz kell. 

Nincs, csak kocsibeállóm van két ház között ami fedett, és hátrafelé csak egy ajtónyílás van rajta. Eső ellen megvéd, de a szél átfúj rajta és ugye nem tudom fűteni. A szélessége is csak akkora hogy ha középre állok akkor nem tudom kinyitni mindegyik ajtót teljesen. 

2973358-20181113-aA0upU.jpg

Nem tudsz összedobni egyet osb-ből? Az nem olyan vészes költség, munkában sem, de legalább télen-nyáron korlátozva ugyan, de tudnál barkácsolni. Mondjuk így a fotó alapján, szerintem én sem rendelkezem nagyobb hellyel a garázsban, max annyi, hogy vagy elöl, vagy hátul férek el, körbejárni nem tudom az autót. Azért agyalok egy aknás garázs bérlésen, mert itt pl dugallyakat sem építettek ki, tehát elektromos gép használata kimerül az akkus cuccoknál.....

Link to comment
Megosztás:

A garázsban nekem még ennyi helyem sincs, és bár azon 3 oldalról fal van, azon is átfúj a szél. :) De legalább emiatt nem rohadt el a veci idő előtt.
Nagyapámnál mondjuk van aknás garázs, de ott se lehet kitárni egyik ajtót sem, és az akna sem ér végig az autó alatt, de persze azért sokszor nagyon jó hogy van.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, tuskes írta:

Nem tudsz összedobni egyet osb-ből? Az nem olyan vészes költség, munkában sem, de legalább télen-nyáron korlátozva ugyan, de tudnál barkácsolni. Mondjuk így a fotó alapján, szerintem én sem rendelkezem nagyobb hellyel a garázsban, max annyi, hogy vagy elöl, vagy hátul férek el, körbejárni nem tudom az autót. Azért agyalok egy aknás garázs bérlésen, mert itt pl dugallyakat sem építettek ki, tehát elektromos gép használata kimerül az akkus cuccoknál.....

 

14 órája, wookie írta:

A garázsban nekem még ennyi helyem sincs, és bár azon 3 oldalról fal van, azon is átfúj a szél. :) De legalább emiatt nem rohadt el a veci idő előtt.
Nagyapámnál mondjuk van aknás garázs, de ott se lehet kitárni egyik ajtót sem, és az akna sem ér végig az autó alatt, de persze azért sokszor nagyon jó hogy van.

Odáig már eljutottam hogy kinéztem neki egy helyet az udvarban ott kivágtam a bodzabokrot ami útban volt, meg pár éve tudtam venni használt hullámpalát nagyon olcsón, ami ugye szinte örök tetőfedő anyag, meg szereztem pár szál gerendát, a tető kábé megvan. Oszlopok kellenének, vagy fa vagy beton vagy akár vas ( zárt szelvény) ha állna az építmény, akkor már szinte bármivel meg tudnám csinálni az oldalát akár fóliából is ideiglenesen, de ugye még el sem kezdtem. Mindíg van valami vagy a házon vagy az autón vagy a házban amivel foglalkozni kell, és időt meg pénzt kell ráfordítani.  Arra is gondoltam hogy ezt hosszabbítom meg, ( mert most pont befér az autó, de ha szerelni kell pölö a motort e fenek kilóg) és megcsinálom hogy le lehessen zárni teljesen ha pont szerelni kell. Csak ugye "vonulás" útvonal így nem zárhatom le huzamosabb ideig. Meg a szélessége adott, legalább akkora garázst szeretnék ahol ki lehet nyitni teljesen a két ajtót, ami minimum 3.5 métert jelent, itt meg 2.90 a két fal között a távolság. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

 

Odáig már eljutottam hogy kinéztem neki egy helyet az udvarban ott kivágtam a bodzabokrot ami útban volt, meg pár éve tudtam venni használt hullámpalát nagyon olcsón, ami ugye szinte örök tetőfedő anyag, meg szereztem pár szál gerendát, a tető kábé megvan. Oszlopok kellenének, vagy fa vagy beton vagy akár vas ( zárt szelvény) ha állna az építmény, akkor már szinte bármivel meg tudnám csinálni az oldalát akár fóliából is ideiglenesen, de ugye még el sem kezdtem. Mindíg van valami vagy a házon vagy az autón vagy a házban amivel foglalkozni kell, és időt meg pénzt kell ráfordítani.  Arra is gondoltam hogy ezt hosszabbítom meg, ( mert most pont befér az autó, de ha szerelni kell pölö a motort e fenek kilóg) és megcsinálom hogy le lehessen zárni teljesen ha pont szerelni kell. Csak ugye "vonulás" útvonal így nem zárhatom le huzamosabb ideig. Meg a szélessége adott, legalább akkora garázst szeretnék ahol ki lehet nyitni teljesen a két ajtót, ami minimum 3.5 métert jelent, itt meg 2.90 a két fal között a távolság. 

Hát, ha közelebb lennél, szívesen adnék zártszelvényt, de Győr igen messze van. Időből mindíg kevés. Most ott tartok, hogy 3 felé vagyok szakadva, közben dolgozni sem ártana, plusz az autót is jó lenne csinálgatni. Az a nehézség, minden elfoglaltságom igazából egész embert kívánna, így most sajnálom hogy annak idején nem fogadtam el, mikor azt mondták rám hatökör. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Hát, ha közelebb lennél, szívesen adnék zártszelvényt, de Győr igen messze van. Időből mindíg kevés. Most ott tartok, hogy 3 felé vagyok szakadva, közben dolgozni sem ártana, plusz az autót is jó lenne csinálgatni. Az a nehézség, minden elfoglaltságom igazából egész embert kívánna, így most sajnálom hogy annak idején nem fogadtam el, mikor azt mondták rám hatökör. :hehe:

Kösz, de néha úgy vagyok vele hogy eddig is mindent megoldottam garázs nélkül akkor meg már minek? Lehet mégiscsak tovább fejlesztem a beállót.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

 

Meg a szélessége adott, legalább akkora garázst szeretnék ahol ki lehet nyitni teljesen a két ajtót, ami minimum 3.5 métert jelent, itt meg 2.90 a két fal között a távolság. 

Na meg az se baj, ha a nyitott ajtó mellett mondjuk még elférsz egy üléssel a kezedben. :)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, wookie írta:

Na meg az se baj, ha a nyitott ajtó mellett mondjuk még elférsz egy üléssel a kezedben. :)

Hát nem, így is necces ha kiveszem és hátra kell vinnem az ülést, mert ugye először kiemelem, aztán a kocsi mögé megyek, lerakom, becsukom az ajtót, és utána viszem hátra.  Csak sajna a kiválasztott helynél van egy fűzfa amihez ragaszkodom, plusz a telekhatárnál is akarok annyit hagyni hogy be lehessen menni a garázs és a kerítés közé ( legalább fél métert) így a külső mérete nem nagyon mehet 3.6-3.8 méter fölé. 

Link to comment
Megosztás:

Volt egybefüggő pár szabad órám, leballagtam eszközölni néhány egyszerűbb karbantartást.

Nem olyan véresen komoly dolgok, de gondoltam beteszem ide, hátha valaki pont ezeknél a részeknél tanácstalan, annak szeretnék támpontot nyújtani.

 

GtYUo4z.png

Zavart, hogy egyre magasabbra kúszott a kuplungpedál. Ez használat közben a szerkezet kopása miatt normálisnak tekinthető.

sm3TD9p.png

Ezt úgy lehet korrigálni, hogy a huzalt a motortérben kiakasztva, egy biztosító lemezt levéve a menetes rögzítőn tekerünk, ha lejjebb akarjuk engedni a pedált akkor a kocsi eleje felé (mintha letekernénk). A huzal a tűzfal felé meghúzva könnyen kiakasztható. Ha már kiakasztottuk, járassuk meg a huzalt, kis ellenállással könnyedén kell csusszannia a védőcsőben. Ellenkező esetben kenőanyag bejuttatása indokolt. A porvédő gumikúp a huzal felett fontos, ez akadályozza meg, hogy a huzal és a védőcső közé szennyeződés kerüljön.

Crx8G3J.png

Semmi különös, csak egy szép száraz motortér. Ha már it jártam, a kapcsolókulissza is kapott némi kenést a mozgó pontokon.

nh4WLjq.png

El ne veszítsük a biztosító lemezkét!

QLfthXZ.png

Akkor jó a beállítás, hogyha a kuplungpedál a fékpedálnál kissé magasabban van nyugalmi helyzetben. Én hat teljes fordulatot tekertem kifelé, közben 3 tekerés után beültem, beindítottam és kinyomott kuplungnál végig kapcsoltam az összes fokozatot, illetve fokozatban kissé felengedtem a pedált. Majd a másik 3 tekerés után is. Ha minden fokozat gond nélkül kapcsolható, és a próbakör alatt is, akkor ezzel végeztünk.

Nézzük az izzókat. Két H4, két helyzetjelző W5W és két ködfényszóró-izzó  (H1 55W) csere következik.

mdrQcBb.png

Hogy több hely legyen matatni, le szoktam venni a frisslevegő-gumicsövet és a csappantyú vákuumcsövét. 

ajosW3R.png

Először le kell húzni a fényszóróizzó csatlakozóját, majd a gumiharangot. A két rugófület összenyomva és kihajtva az izzó eltávolítható. A képen az izzó beszerelési helyzetben látható.

A helyzetjelző izzó foglalatát óramutató járással ellentétes irányban megtekerve húzzuk ki a lámpatestből, így a W5W izzó cserélhető.

Ha mindent jól csináltunk (összerakás fordított sorrendben történik), kapcsoljuk fel a helyzetjelzőt, majd a tompítottat és az országúti fényt, szükség esetén állítsuk be a fényszórókat az állítócsavarokkal.

A ködfényszóró izzóját szintén óramutató járással ellentétes irányba kell tekerni, majd kihúzni. 

SW5dS0h.png

Az izzó az üveg alatti fém testnél fogva kihúzható az aljzatból. Még véletlenül se fogjuk meg az üveg részt, a rátapadt kosz/zsír/szennyeződés korai kiégéshez vezet.

KbbeQ7E.png

Ezután próba következik, a vetített fény magasságát korrigálni kell az új izzónál. A magasságállító a foglalat feletti szürke hexagonális csavar.

fnRj0Ey.png

TjvJJJI.png

Korrekció előtt

uLnSD22.png

És beállítva.

JWY6jO1.png

Így minden frankó.

A szükséges folyadékok utántöltése mellett megtisztítottam az akkumulátor negatív pólusáról a zárhídra vezető testkábel csatlakozásait.

EaJkCn2.png

Minimális eszközkészlet elegendő.

8ytA5L1.png

10-es és 13-as laptávú villáskulcs, sarukefe (autós boltban 2-300 Ft-os tétel), elektromosan vezető  szilikonzsír (nincs a képen).

I0PggNp.png

K7UUJjh.png

Megtisztítva, kevés szilikonzsírt rányomva biztosabb a kapcsolat.

A saru visszarakása után újra be kell állítani a TID-MID kijelzőn a dátumot és a pontos időt.

Egészségükre!

 

  • Like 1
  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Róóóbi írta:

Nekem anno macskaalom volt a csomagtartóban zokniban. Működött.

Az is jó, végülis minden jó ami erősen nedvszívó.

10 perce, daykiller írta:

Klíma és/vagy rendszeres üvegtisztítás belülről. Ez az én fegyverem.

Klíma ugye nincs, a hirtelen nagy mennyiségű párával ez sem birkózik meg, de a beltér alapból szárazabb.  A bevitt vizet ( eső, hó a cipőtalpon) sem lehet mindíg eltávolítani, így meg sokkal hamarabb megszárad a szőnyeg. Lemész télen az Aréna Pláza alá, ott megolvad a cipőkről lepotyogott, hó, kiszedni nincs lehetőséged, aztán amikor kijössz, lecsapódik a hideg üvegen a pára faxán néz ki. Ez meg összeszedi a víz nagy részét, amig fent shopingol a család, én meg sültkrumplit eszek hambival.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Az is jó, végülis minden jó ami erősen nedvszívó.

Klíma ugye nincs, a hirtelen nagy mennyiségű párával ez sem birkózik meg, de a beltér alapból szárazabb.  A bevitt vizet ( eső, hó a cipőtalpon) sem lehet mindíg eltávolítani, így meg sokkal hamarabb megszárad a szőnyeg. Lemész télen az Aréna Pláza alá, ott megolvad a cipőkről lepotyogott, hó, kiszedni nincs lehetőséged, aztán amikor kijössz, lecsapódik a hideg üvegen a pára faxán néz ki. Ez meg összeszedi a víz nagy részét, amig fent shopingol a család, én meg sültkrumplit eszek hambival.

És a klíma 3 celsius fok környékén be sem kapcsol. Ámbár az F-fel sem volt problémám párásodás terén, a G-vel sincs. F-nél a műpadlós pollenszűrő letakarás hozta meg az eredményt. G-nél meg tényleg arra megy a levegő, amerre irányítod. Ha szélvédő, akkor oda fújja. F-nél utáltam, hogy akkor is jött a mellső szellőzőkből.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, zotya975 írta:

Az is jó, végülis minden jó ami erősen nedvszívó.

Itt is lehet kapni ezt a sok fajta Ceresit koppintást, vettem valami keskeny fajtát hogy majd berakom a csomagtér sarkába, erre nem akar párásodni...:confused:

Ha meg esik és/vagy mosatni voltam, akkor, mióta fent vannak a szélterelők az ajtón résnyire nyitva hagyom az ablakokat. Az is sokat számít hogy van hol kijusson a pára. Menet közben nagyon hamar letisztulnak az ablakok. Igaz, nekem csak hat darab van.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, daykiller írta:

És a klíma 3 celsius fok környékén be sem kapcsol. Ámbár az F-fel sem volt problémám párásodás terén, a G-vel sincs. F-nél a műpadlós pollenszűrő letakarás hozta meg az eredményt. G-nél meg tényleg arra megy a levegő, amerre irányítod. Ha szélvédő, akkor oda fújja. F-nél utáltam, hogy akkor is jött a mellső szellőzőkből.

Szerintem az F nek rossz az átszellőztetése, ezért párásodik, ugye a levegő csak a jobb lökös mögött tud kijutni ami eléggé eldugott helyen van. Én kiszilóztam a levélrácsnál, nekem ott jutott be régen sok víz. 

2 órája, Róóóbi írta:

Itt is lehet kapni ezt a sok fajta Ceresit koppintást, vettem valami keskeny fajtát hogy majd berakom a csomagtér sarkába, erre nem akar párásodni...:confused:

Ha meg esik és/vagy mosatni voltam, akkor, mióta fent vannak a szélterelők az ajtón résnyire nyitva hagyom az ablakokat. Az is sokat számít hogy van hol kijusson a pára. Menet közben nagyon hamar letisztulnak az ablakok. Igaz, nekem csak hat darab van.

Tavaly nekem is valami zacskós akármi volt benne, végülis tökmindegy, mert kalcium-klorid csak egy van, az hogy ki gyártja milyen formában és színben hozza forgalomban szerintem sokat nem számít. Csak most a Sparban volt akcióban ezerötszázért a készülék +két tabletta. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Szerintem az F nek rossz az átszellőztetése, ezért párásodik, ugye a levegő csak a jobb lökös mögött tud kijutni ami eléggé eldugott helyen van. Én kiszilóztam a levélrácsnál, nekem ott jutott be régen sok víz. 

Tavaly nekem is valami zacskós akármi volt benne, végülis tökmindegy, mert kalcium-klorid csak egy van, az hogy ki gyártja milyen formában és színben hozza forgalomban szerintem sokat nem számít. Csak most a Sparban volt akcióban ezerötszázért a készülék +két tabletta. 

Eddig még csak a gyöngyös változatot próbáltam. Lakásban annyival volt más, hogy mikor a közepe felvette a vizet, a széle még morzsás volt de már nem vett fel többet.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, daykiller írta:

Eskü, hogy engem üldöz egy hibajelenség, akármilyen autóm van. Most az OPC-ben halt meg csak úgy előjel nélkül a fűtőventilátor előtét ellenállása... F Astrával is így jártam.

Ott is a pollenszűrő környékén van?  Mivel ugye ellenállat, ezért melegszik, és a légáramlás útjába teszik, amivel borítékolható hogy előbb-utóbb tönkremegy a párától. De ezt neked pont nem kell magyarázni. Nekem érdekes módon még elég jól néz ki.

2987269-20181127-XoiPQD.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Ott is a pollenszűrő környékén van?  Mivel ugye ellenállat, ezért melegszik, és a légáramlás útjába teszik, amivel borítékolható hogy előbb-utóbb tönkremegy a párától. De ezt neked pont nem kell magyarázni. Nekem érdekes módon még elég jól néz ki.

Igen ott, csak G-ben már ugye a kesztyűtartó mögött van a ventilátor is, a pollenszűrő is. Az ellenállat is ott van ha jól tudom. De mindjárt megkérdem az Opeles szakikat facebookon. :-)

Link to comment
Megosztás:

16 perce, daykiller írta:

Áhh. Bakker. Most magyarázta meg egy csávó, hogy az 1.4 8v motor légtömegmérős. Szerelője nem mérette be, de a boltban azt mondták, hogy 5000Ft a minőségi német. :-)

Az egész olcsó vetethetnél vele többet. Off autós munkatárs ( Puntó) állandóan lemerül neki az autó 2 nap állás után most tart olyan 40 ezer forintnál, mert a szerelő kicserélt ezt-azt ami "amúgy is rossz volt" és azt mondta neki hogy utána olvasott a szakirodalomban a Puntóknak ez gyári hibájuk, minden másnap menni kell vele egy kört. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.