Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

4 perce, wookie írta:

Az ám. :D Lábbal lökős, motor meg váltó nélkül. :D 30 pénz volt, de minden más benne van, és nem rohad sehol. :O 130k km van benne. Donornak lett hozva, aztán még ki tudja mi lesz a vége.

Egész jól hangzik. Én most éppen nem csinálok semmit a kocsival a pincében glettelgetek unalmamban. Ja a világítás kapcsolóban megint kialudt a led, mindíg leszakad a légkábel a forgó részről. Ki kellene találni valami mást. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, daykiller írta:

B Corsa, ami nem rohad? Olyan nem létezik. :-)

Dede még F-ben is van olyan. Pár éve a feleségem munkatársa árulta az apukája 96-os bordó c14nz-fapados caravanjat, úgy rémlik olyan 300ezerre  tartották. Mint a mesében: öreg orvos telekre járó autója volt garázsban állt, telet sosem látott, pár 10 ezer kilométerrel.  Sajna nem vettem meg. :(

Link to comment
Megosztás:

Nagyon figyeljünk az ünnepek alatt!

Néhány perce ismét egy nagyobb baleset volt a házunk elött, még a beton villanyosztlop is kitört. Épp akkor léptem ki az erkélyre. Ünnepek közeledtével figyelmetlenebbek az emberek, türelmetlenek, stresszesek, vigyázzunk egymásra. Feltételezhetően egy ártatlan gyalogos is sérült, vagy 10-12 m-re fekszik a földön. Remélem túléli!!!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Nagyon figyeljünk az ünnepek alatt!

Néhány perce ismét egy nagyobb baleset volt a házunk elött, még a beton villanyosztlop is kitört. Épp akkor léptem ki az erkélyre. Ünnepek közeledtével figyelmetlenebbek az emberek, türelmetlenek, stresszesek, vigyázzunk egymásra. Feltételezhetően egy ártatlan gyalogos is sérült, vagy 10-12 m-re fekszik a földön. Remélem túléli!!!

Alapból egyre türelmetlenebbek az emberek, a vérpiroson áthajtás már szinte megszokott. Most meg még többen vannak utakon.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, wookie írta:

Az ám. :D Lábbal lökős, motor meg váltó nélkül. :D 30 pénz volt, de minden más benne van, és nem rohad sehol. :O 130k km van benne. Donornak lett hozva, aztán még ki tudja mi lesz a vége.

Legalább xe-t bele, de elfer a 3.2is :-)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Alapból egyre türelmetlenebbek az emberek, a vérpiroson áthajtás már szinte megszokott. Most meg még többen vannak utakon.

Ja, és persze neki áll feljebb, ha rá mersz dudálni, mert majdnem beleronygyolsz, miközben teli piroson megy át, te pedig épp lendületből gurulsz sárga-zöldben. Egyébként igen, a legtöbb baleset, legalábbis itt a kereszteződésben a piroson való áthaladásnak köszönhető. Sokan megjárják itt, elég negy forgalmú út városi viszonylatban, de vezetni sem tud az autós társadalom legalább 50%-a.  

Link to comment
Megosztás:

6 órája, daykiller írta:

2018-12-17%2015.22.18.jpg

Itt egyel kevesebb autó közlekedik az utakon. Mától alussza téli álmát hivatalosan. Direkt álltam be ferdén, mert majd vezérlés csere lesz. :-) Meg szelepszár szimering csere.

Nagy helyed éppen neked sincs a szerelgetésre.... Ezek szerint én összetehetem a 2 kezem a bérelt garázsommal, ott majdnem telibe tudom nyitni mindkét oldalon az ajtókat. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, tuskes írta:

Nagy helyed éppen neked sincs a szerelgetésre.... Ezek szerint én összetehetem a 2 kezem a bérelt garázsommal, ott majdnem telibe tudom nyitni mindkét oldalon az ajtókat. 

Valóban nincs sok hely. De ilyen kis helyen is ki tudtam cserélni mind a négy rugót és gátlót. :-) Egyébként be szoktam pakolni az autóba, ha nem férek el. :smartass:

Link to comment
Megosztás:

10 órája, tuskes írta:

Ja, és persze neki áll feljebb, ha rá mersz dudálni, mert majdnem beleronygyolsz, miközben teli piroson megy át, te pedig épp lendületből gurulsz sárga-zöldben. Egyébként igen, a legtöbb baleset, legalábbis itt a kereszteződésben a piroson való áthaladásnak köszönhető. Sokan megjárják itt, elég negy forgalmú út városi viszonylatban, de vezetni sem tud az autós társadalom legalább 50%-a.  

A másik divat most hogy szlalomoznak természetesen index nélkül a 2 teli sávban, csinálnak 10 necces sávváltást pár 100 méteren belül, aztán te meg lazán melléjük gurulsz a pirosnál ( már ha nem mentek át rajta) értelme semmi volt, de szép koccanások szoktak lenni ebből. Aztán amikor eléd vág és befékez bizonyítsd te hogy nem a követési távolságod volt kevés. Egyre időszerűbb nekem is a kamera. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

A másik divat most hogy szlalomoznak természetesen index nélkül a 2 teli sávban, csinálnak 10 necces sávváltást pár 100 méteren belül, aztán te meg lazán melléjük gurulsz a pirosnál ( már ha nem mentek át rajta) értelme semmi volt, de szép koccanások szoktak lenni ebből. Aztán amikor eléd vág és befékez bizonyítsd te hogy nem a követési távolságod volt kevés. Egyre időszerűbb nekem is a kamera. 

Hát a kamerán én is gondolkodok egy ideje, csak olyan otrombák. Ami kinéz valahogy, azt meg vagy 50 ropiért mérik, annyit sajnálok rá. 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, tuskes írta:

Tetőkárpitot ragasztom épp. A széléit vissza kell hajtani? Vagy javasolt? Igazából ennyi van vissza, többi megvan.

A szélvédőnél mindenképpen, mert ott nem takarja kéder, máshol nem fontos úgyis takarva van. 

8 perce, wookie írta:

Nektek legalább jut valami fedett hely. Én mindent a szabadban csinálok. :-)

 

Most kitaláltam hogy úgysem lesz garázsom, így kicsit meghosszabbítom és zártabbá ( vagy zárhatóvá)teszem a jelenlegi beállót. Igazából minden megvan hozzá, mert amit gyüjtögettem a garázshoz azt ide fel tudom használni. De ha jó idő van én is szivesebben szerelek nyílt terepen. Ha olyan a munka amit még aznap be tudok fejezni akkor kivonulok a hátsó kertbe a ház mögé.

3007128-20181218-AZ6HC1.jpg

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

A szélvédőnél mindenképpen, mert ott nem takarja kéder, máshol nem fontos úgyis takarva van. 

Köszönöm, úgy lesz. Addig beleálltam a beltéri lámpák módosításába. Vettem a csomitér ajtónál lévő helyett egy nagyobbat, és egyet pluszban befaragtam középre, mert ott hiányoltam a fényt a hátsó utasoknál. Most épp azon vagyok, hogy led szalagot aplikálok bele, csaképp azt a pinduri kis felületet ami a szalagon van, nem fogja meg a forrasztó ón.

Zotya neked mint Opelfórum kiemelt ledezőjének, mi a trükköd erre?

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tuskes írta:

Köszönöm, úgy lesz. Addig beleálltam a beltéri lámpák módosításába. Vettem a csomitér ajtónál lévő helyett egy nagyobbat, és egyet pluszban befaragtam középre, mert ott hiányoltam a fényt a hátsó utasoknál. Most épp azon vagyok, hogy led szalagot aplikálok bele, csaképp azt a pinduri kis felületet ami a szalagon van, nem fogja meg a forrasztó ón.

Zotya neked mint Opelfórum kiemelt ledezőjének, mi a trükköd erre?

Elvileg meg kellene fognia, csiszolni nem nagyon lehet azt a pici részt esetleg a szike hegyével  meg lehet kapirgálni.

3007397-20181218-tvMAuK.jpg

Én meg meguntam hogy a világítás kapcsoló állandóan elalszik, ott a forgó részre tettem ledet hogy közelebb legyen az ikonhoz, de a légkábel folyton elszakad. Beraktam egy gyárit, azon meg ugye elég halvány a pici izzó, és az is átvilágít a szomszédos ikonokra. Most szétszedtem és nézegetem mit lehetne vele kezdeni. 

 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Elvileg meg kellene fognia, csiszolni nem nagyon lehet azt a pici részt esetleg a szike hegyével  meg lehet kapirgálni.

 

Féltem hogy ezt írod majd. Lehet hogy a forrasztó ón nem megfelelő? Még ezt tudnám elképzelni. Közben vadászom a tetőantenna alá a gumitömítést, és az ablakmosó csövet hogy hátra is elvezessem, ha már lennt a tető. Nem egyszerű, gumit pl. sehol nem találok, a cső pedig valahol elöl megszűnik. Még a kerékjáratnál látom bevezetve a tankszellőztető csöve mellett, a jobb első osztlopban viszont már nem. Lehet kibontom a kesztyűtartót, és megnézem látok-e valamit. Ha már lebontottam a tetőt, mindent meg akarok csinálni mielött visszakerül. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tuskes írta:

Féltem hogy ezt írod majd. Lehet hogy a forrasztó ón nem megfelelő? Még ezt tudnám elképzelni. Közben vadászom a tetőantenna alá a gumitömítést, és az ablakmosó csövet hogy hátra is elvezessem, ha már lennt a tető. Nem egyszerű, gumit pl. sehol nem találok, a cső pedig valahol elöl megszűnik. Még a kerékjáratnál látom bevezetve a tankszellőztető csöve mellett, a jobb első osztlopban viszont már nem. Lehet kibontom a kesztyűtartót, és megnézem látok-e valamit. Ha már lebontottam a tetőt, mindent meg akarok csinálni mielött visszakerül. 

Lehetséges, mert én is vettem a piacon olyat olcsóért ami nem akar rendesen megömleni, és nincs a belsejében gyanta, nem igazán lehet dolgozni vele. Olyan kell aminek 

Sn/Pb 60/40% aránya van. 

 

https://www.vilagitascenter.hu/forrasztoon_toll_1mm?utm_source=argep&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Lehetséges, mert én is vettem a piacon olyat olcsóért ami nem akar rendesen megömleni, és nincs a belsejében gyanta, nem igazán lehet dolgozni vele. Olyan kell aminek 

Sn/Pb 60/40% aránya van. 

 

https://www.vilagitascenter.hu/forrasztoon_toll_1mm?utm_source=argep&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

Hát most lementem ide a villanyszerelési boltba, kifejezetten erre kértem ónt. Ha már ott voltam vettem egy pálkát is. 

Felhívtam egy bontót, antennagumi ügyben. Nincs. Szilózzam ki, mert nem fogok kapni.... ba...sz :angry:

Ablakmosó csőnek vettem akváriumhoz való csövet, meg csatlakozót. 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tuskes írta:

Felhívtam egy bontót, antennagumi ügyben. Nincs. Szilózzam ki, mert nem fogok kapni.... ba...sz :angry:

Bontót felesleges, autóról ilyet le nem vennék, főleg nem adnék érte pénzt. A spriccnisre is rámelegíthető a sima is kis ügyeskedéssel, egyébként pedig a román ebayen találtam spriccnis változatot is, 4k körül adják.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.