Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

On 2018. 12. 30. at 9:19, Busman írta:

Sziasztok!

Bocsi, hogy itt kérdezek, de a B Vectra csoport nagyon kihalt. Szóval szeretnék venni egy B Vectrát, mire kell figyelni vásárláskor? Csak benzines jöhet szóba, abból melyik a legjobb? Én az 1.6-ra gondoltam. Itt egy hirdetés, ez nagyon tetszik, erről mi a véleményetek:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/vectra_b/opel_vectra_b_1_6_16v_elegance-13755885

 

Köszönöm, és remélem tényleg nem gond, hogy itt kérdezek! :)

Én a 2 literes motorral javasolnám, abból is a C20NE motorkódút. Elnyűhetetlen.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, epk947 írta:

Én a 2 literes motorral javasolnám, abból is a C20NE motorkódút. Elnyűhetetlen.

C20NE a "szakirodalom" szerint csak 1995-ig lett beszerelve Vectrába, és ebben az évben kezdték a B vectrát is gyártani, szóval lehet hogy már pont nem került bele. Ha hinni lehet a Wikipédiának c20ne-vel 1995. 6. hónapig lett gyártva A Vectra és 1995.októberében kezdték a B Vecit gyártani. 

Link to comment
Megosztás:

Boldog Újévet Kívánok a fórumozóknak!

Ez emitt a 2018-as statisztikám:

Kilométeróra állás december 31-én: 358455

Éves futás:    12680 km

Összes költség:  792 476 Ft

Összes benzin:  1003,88 liter      átlagos benzinár: 372,38 Ft/liter

Átlag fogyasztás: 7,91 liter/ 100 km.

Szerviz és karbantartás ktsg: 418 653 Ft

1 km költsége: 62,5 Ft.

Megjegyzés: Ennél nagyobb éves karbantartási költségem csak a vásárlás évében, 2005-ben volt, amikor helyből ugrásban 600 ezer forintot költöttem az 500 ezer forintos kocsira. Akkor is főleg a karosszériára ment a pénz, de volt benne márkaszervizben a motorra elköltött egyszerű karbantartási 250 ezer forint is....

Idén volt egy lakatos munka 200 ezerért, ami kizárólag a kocsi fenéklemezére ment el, valamint a futómű is kapott egy felújítást. A motorra, váltóra idén sem,  mint eddig soha nem kellett költeni, csak szervizt.

Az idén cserélt alkatrészek listája:  1 db. Nokian nyári gumi (saját hibából kilukasztottam az oldalát az egyiknek), 2 db. ajtó csapszeg, 2 db. hátsó kerékjárati dobbetét, 2 db. első lengéscsillapító, 1 db. gumiharang a féltengelyre, benzinszűrő, fékfolyadék, kormányszervó folyadék csere.

A szerviz -  karbantartási költségek összesítése a vétel óta (13,5 év): 3 millió - 346 ezer - 042 forint.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy tudtok-e  Budapesten olyan Opeles szerelőt aki a sima mechanikus kormány helyére beszerelne egy  szervokormányt . Egy  Opel Astra F Classicról lenne szó. Segítségeteket  előre is köszönöm. 

Módosítva : imrezltnű
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tetősín szigeteléssel kapcsolatban, a következőre jutottam. Vettem Lindab csavar alátéteket, aminek ugye egyik fele fém, így a sín csavarjával szépen fel tudtam húzni a tetőlemezhez, plusz azért tettem ismét tömítőanyagot is. Szóval az tesztelve ( flakonból öntöttem vizet a vízelvezetőbe gazdagon. Semmi szivárgás! Másnap elmentem kézi mosóba, és ismét csöpögött a víz. Azt láttam mikor a kárpit lennt volt, hogy az oldalablak egyik befogató csavarjának anyája hiányzik. Létezhet hogy ott szivárog? Az az ablak nincs külön beregasztva csak egy keret alul-felül csavarral fogja?

Link to comment
Megosztás:

57 perce, tuskes írta:

Sziasztok!

Tetősín szigeteléssel kapcsolatban, a következőre jutottam. Vettem Lindab csavar alátéteket, aminek ugye egyik fele fém, így a sín csavarjával szépen fel tudtam húzni a tetőlemezhez, plusz azért tettem ismét tömítőanyagot is. Szóval az tesztelve ( flakonból öntöttem vizet a vízelvezetőbe gazdagon. Semmi szivárgás! Másnap elmentem kézi mosóba, és ismét csöpögött a víz. Azt láttam mikor a kárpit lennt volt, hogy az oldalablak egyik befogató csavarjának anyája hiányzik. Létezhet hogy ott szivárog? Az az ablak nincs külön beregasztva csak egy keret alul-felül csavarral fogja?

Igazából nem néztem meg nagyon amikor leszedtem a burkolatát, a műanyag anyákra emlékszem. De a katalógusban úgy van írva hogy hátsó oldalablak gumitömítéssel, ebből azt gondolom hogy nem ragasztva van. Szóval azt a csavart pótolni kellene. Talán ilyen csavar van a kiegyenlítő tartálynál is, és kettő, szerintem az egyiket onnan simán kiveheted nem fog kiesni  a tartály, beteszed az ablakhoz és a tartálynál később könnyen pótolhatod.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Igazából nem néztem meg nagyon amikor leszedtem a burkolatát, a műanyag anyákra emlékszem. De a katalógusban úgy van írva hogy hátsó oldalablak gumitömítéssel, ebből azt gondolom hogy nem ragasztva van. Szóval azt a csavart pótolni kellene. Talán ilyen csavar van a kiegyenlítő tartálynál is, és kettő, szerintem az egyiket onnan simán kiveheted nem fog kiesni  a tartály, beteszed az ablakhoz és a tartálynál később könnyen pótolhatod.

Köszönöm Zotya! Azzal lehet nem bajlódok hogy onnan leszedem ide felrakom, mert ennyi idős műanyagnak lehet csak ártok ezzel. Valószínű az lesz itt is, hogy lindab csavar alátétet teszek, ami elgyik oldalról gumis. Gondolom oda nem véletlenül raktak műanyag anyákat, lehet a vibráció miatt, és hogy engedjen valamennyit, ne roppanjon meg az üveg. Gondolom.... Ez így egy megfelelő megoldásnak tűnik nekem. 

Link to comment
Megosztás:

Arra nincs valami megoldás hogy a hátsó övfeszítőt hogy tudnám megcsinálni? Ugyanúgy jobb oldalon, ahol most ismét bontanom kell az oldalablak miatt, anno valamit elbarmolt a karosszériás, és a feszítő nem húzza vissza az övet.

Múltkor kiszedtem a helyéről, teljesen letekertem az övet, kiakasztottam a végét, majd magát a feszítőt üresben koppanásig tekertem, úgy raktam bele vissza az övet, és ment a helyére. Nem jó. Továbbra sem húzza vissza az övet, és anyóst pl. mikor visszük, rendszeresen odavágja az ajtót a csatra, nagy örömömre. :icon7: Úgyhogy ha már ma úgyis mókolom azt az oldalt, megcsinálnám ezt is. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Arra nincs valami megoldás hogy a hátsó övfeszítőt hogy tudnám megcsinálni? Ugyanúgy jobb oldalon, ahol most ismét bontanom kell az oldalablak miatt, anno valamit elbarmolt a karosszériás, és a feszítő nem húzza vissza az övet.

Múltkor kiszedtem a helyéről, teljesen letekertem az övet, kiakasztottam a végét, majd magát a feszítőt üresben koppanásig tekertem, úgy raktam bele vissza az övet, és ment a helyére. Nem jó. Továbbra sem húzza vissza az övet, és anyóst pl. mikor visszük, rendszeresen odavágja az ajtót a csatra, nagy örömömre. :icon7: Úgyhogy ha már ma úgyis mókolom azt az oldalt, megcsinálnám ezt is. 

Én kiszereltem, kihúztam teljesen a nyáron és ultrás vízben elmostam, valahol olvastam hogy összeszedi a koszt, és attól nehezebben megy vissza a helyére. Sokat javult, de tökéletes nem lett. Nyáron érdemes csinálni, mert teljesen kihúzva és kiakasztva a napra gyorsan megszárad. 

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Én kiszereltem, kihúztam teljesen a nyáron és ultrás vízben elmostam, valahol olvastam hogy összeszedi a koszt, és attól nehezebben megy vissza a helyére. Sokat javult, de tökéletes nem lett. Nyáron érdemes csinálni, mert teljesen kihúzva és kiakasztva a napra gyorsan megszárad. 

 

Hát akkor az várat magára. Visszatérve a tetőantennára. Nem mérte meg véletlenül valaki hogy a gumi, vagy az antenna mérete mekkora? Ugyanis találtam akár megfelelőt, amiért el is tudnék menni jövő héten, persze ha még aktuálisak. Az egyikkel váltottam néhány sort, elvileg van 2 db. neki, felvásárolom az egész készletet!!! :hehe:

https://auto.jofogas.hu/pest/Antenna_talp_tomites__antenna_talp_tomitogumi__Opel_antenna_talp_84740114.htm

http://www.hzautosbolt.hu/VW-konszern-utangyartott-antenna-talp-tomites

Mondjuk van ilyen is: https://mullerautowebshop.hu/antenna/2218-opel-astra-corsa-vectra-antenna-tetoantenna-komplett-talppal-kombi.html

Link to comment
Megosztás:

25 perce, tuskes írta:

Hát akkor az várat magára. Visszatérve a tetőantennára. Nem mérte meg véletlenül valaki hogy a gumi, vagy az antenna mérete mekkora? Ugyanis találtam akár megfelelőt, amiért el is tudnék menni jövő héten, persze ha még aktuálisak. Az egyikkel váltottam néhány sort, elvileg van 2 db. neki, felvásárolom az egész készletet!!! :hehe:

https://auto.jofogas.hu/pest/Antenna_talp_tomites__antenna_talp_tomitogumi__Opel_antenna_talp_84740114.htm

http://www.hzautosbolt.hu/VW-konszern-utangyartott-antenna-talp-tomites

Mondjuk van ilyen is: https://mullerautowebshop.hu/antenna/2218-opel-astra-corsa-vectra-antenna-tetoantenna-komplett-talppal-kombi.html

Hát van egy nálam amit úgy bontóztam, de még nem építettem be, annak az alsó legszélesebb része 44X56 miliméteres. Hogy gyári volt-e vagy már kicserélték azt passzolom.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tuskes írta:

Az egyikkel váltottam néhány sort, elvileg van 2 db. neki, felvásárolom az egész készletet!!! :hehe:

Akkor már csak a maradék 5000000 darabot kell megrendelned hozzá, mert ez is ugyanaz a fél dolláros Aliexpress-eBay cucc, ami eddig is volt olcsón. A spriccnis másik változat, na az nincs csak drágán és csak a románoknál.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kukacka írta:

Akkor már csak a maradék 5000000 darabot kell megrendelned hozzá, mert ez is ugyanaz a fél dolláros Aliexpress-eBay cucc, ami eddig is volt olcsón. A spriccnis másik változat, na az nincs csak drágán és csak a románoknál.

Lehet, de nem vásárolok online, hacsak nem muszáj. Ennyit nekem megér, ha vétel elött megnézem személyesen. Nincs ezzel gond. :) 

5 órája, zotya975 írta:

Hát van egy nálam amit úgy bontóztam, de még nem építettem be, annak az alsó legszélesebb része 44X56 miliméteres. Hogy gyári volt-e vagy már kicserélték azt passzolom.

Majd holnap vagy Hétfőn kiderül. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv az uraknak!
Többetek ragasztott már vissza belső tükröt, arról érdeklődnék hogy melyik is volt a bevált tükörragasztó? Sajnos már nem a gyári szélvédőm van, és pilkingtonék sem valami erőset használtak, mert cimborám ma egész egyszerűen kifejelte a helyéről a tükröt... :D

Link to comment
Megosztás:

16 órája, wookie írta:

Üdv az uraknak!
Többetek ragasztott már vissza belső tükröt, arról érdeklődnék hogy melyik is volt a bevált tükörragasztó? Sajnos már nem a gyári szélvédőm van, és pilkingtonék sem valami erőset használtak, mert cimborám ma egész egyszerűen kifejelte a helyéről a tükröt... :D

Ha lemegyek a tárolóba lefényképezem. A Kadetton évek óta tart. Nem Taft. :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 10. at 15:14, Róóóbi írta:

Ha lemegyek a tárolóba lefényképezem. A Kadetton évek óta tart. Nem Taft. :-)

Szóval, hátha más is lefejelteti a belső tükröt... :-)

nqPn2DP.png

Én ezzel ragasztottam az alaptartót a szélvédőre. Egy jókora pötty az alapra, kis várakozás hogy az oldószer kipárologjon, majd oda kell nyomni a helyére. Évek óta tart. Szerintem bárhol kapható, nem különösebben spéci matéria.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, tuskes írta:

Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek lementett képe arról, hogy esetemben a tetőantenna kábel csatlakozása hogy néz ki a talp után? Jó lenne tudni mielőtt szétszedem a kárpitot, és meglepi ér.

Köszönöm!

Nincs, de amikor a bontóba leszedtem a talpat csak fogó, csavarhúzó, és villáskulcs volt nálam, pontosan nem emlékszem hogy csatlakozott a kábel, de ezekkel a szerszámokkal leszedtem az antennát és a talpat is így tuti le kellett vennem a kábelt is. Persze lehet hogy az valaki már levette vagy elvágta.:confused: De mintha úgy rémlene hogy ha kiveszed a belső világítást és alóla azt a műanyag homorú fényvetőt akkor valamennyire rálátni. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Nincs, de amikor a bontóba leszedtem a talpat csak fogó, csavarhúzó, és villáskulcs volt nálam, pontosan nem emlékszem hogy csatlakozott a kábel, de ezekkel a szerszámokkal leszedtem az antennát és a talpat is így tuti le kellett vennem a kábelt is. Persze lehet hogy az valaki már levette vagy elvágta.:confused: De mintha úgy rémlene hogy ha kiveszed a belső világítást és alóla azt a műanyag homorú fényvetőt akkor valamennyire rálátni. 

Igen, ott van pont felette. Csak azt szerettem volna elkerülni, hogy lebontom félig a tetőkárpitot, és akkor szembesülök vele, hogy nem jó az új talp csatlakozás, ekkor kárpit vissza, én haza, talp szétszed, forrasztgat, autóba vissza, le a garázsba, kárpit vissza, és szerelés. Na ettől akarom magam megkímélni, de a mai napom már megy a levesbe, holnap estig program, Hétfőre tolódik megint a mókolás. :( 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, wookie írta:

Nem, ez igazából semennyire sem facelift, csak fényezetteka lökösök, az meg felszereltségfüggő. De hogy még a batman kormányt is megcsinálták... nem semmi!

Nem tudom, hűtőrács megvan-e? Egyébként a Champion sondermodelle a '96-os UEFA kupára jött ki, ez annak a modellje, az Opel akkor hivatalos szponzor volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.