Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

25 perce, zotya975 írta:

Nem olyan gyakori motor ez nem? De legalább 8 szelepes. Miért van ezen olyan széles szíj? 

Nem a szíj széles, csak a burkolat. A motortartó bak ennél már a vezérlés közepén van, nem a motor elején mint a régieknél, bár a blokk maga ugyanaz.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Urak!

Csak egy kis visszajelzés: 

Tetőantenna dolog megoldódott, gyakorlatilag vettem kompletten másikat gumistól mindenestől. Külön guminak nem egyezett a mérete az én talpammal, így ez lett a megoldás. Igaz, ennek a csatijából hiányzik az erősítő kábel, de nélküle is hibátlanul működik a rádió, Pesten és vidéken gyengébb jelnél is. 

A szivárgást végül úgy javítottam, hogy az oldalablak anyái közül egyet az alsó sorból a felsőbe tettem ahol nem volt, és láss csodát, megszűnt a beázás. Motortérből a kiegyenlítőnél ( Zotya neked visszajelzés ) nem tudtam elvenni, mert csak 1 db. van ott, úgyhogy valahonnan szereznem kell majd. 

Link to comment
Megosztás:

 "Motortérből a kiegyenlítőnél ( Zotya neked visszajelzés ) nem tudtam elvenni, mert csak 1 db. van ott, úgyhogy valahonnan szereznem kell majd."

Szerintem a motortérből azt az egyet nyugodtan kiválthatod egy fém anyával, a műanyagot meg rakhatod az ablakhoz. Régebben én is kiváltottam a műanyagot fémre a kiegyenlítő tartálynál, mert teljesen elment a menetes része és nem lehetett rendesen rögzíteni a tartályt. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 07. at 10:09, kacs írta:

 "Motortérből a kiegyenlítőnél ( Zotya neked visszajelzés ) nem tudtam elvenni, mert csak 1 db. van ott, úgyhogy valahonnan szereznem kell majd."

Szerintem a motortérből azt az egyet nyugodtan kiválthatod egy fém anyával, a műanyagot meg rakhatod az ablakhoz. Régebben én is kiváltottam a műanyagot fémre a kiegyenlítő tartálynál, mert teljesen elment a menetes része és nem lehetett rendesen rögzíteni a tartályt. 

Majd még megpróbálok valahonnan ilyen csavart szerezni, mert pl. a tetőkárpithoz is kellene 1 db. patant középre, mert csak 2 volt. Továbbá kell szereznem egy fényszóróállító csavart, csak a mechanikusat, mert a magasságállító motor pöckei rövidek az új lámpába, és valahogy meg kell hosszabítanom. 1 db van, viszont a lámpákban jelenleg lévőt nem szeretném szétvágni. De a csomitér alsó múanyag burkolata is odavan, ami a zár vonalában megy keresztbe, plusz néhány hasonló apróság. Fogalmam nincs honnan szerzem be, ilyesmit itt a bontó nem árul, túl kicsi tétel hogy kiszedjék. :( Jól megy nekik. 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, tuskes írta:

Majd még megpróbálok valahonnan ilyen csavart szerezni, mert pl. a tetőkárpithoz is kellene 1 db. patant középre, mert csak 2 volt. Továbbá kell szereznem egy fényszóróállító csavart, csak a mechanikusat, mert a magasságállító motor pöckei rövidek az új lámpába, és valahogy meg kell hosszabítanom. 1 db van, viszont a lámpákban jelenleg lévőt nem szeretném szétvágni. De a csomitér alsó múanyag burkolata is odavan, ami a zár vonalában megy keresztbe, plusz néhány hasonló apróság. Fogalmam nincs honnan szerzem be, ilyesmit itt a bontó nem árul, túl kicsi tétel hogy kiszedjék. :( Jól megy nekik. 

Majd tavasszal úgyis megyek bontóba mert még a régi motorhoz passzoló légszűrő ház van bent, ott biztos lesz, aztán majd megbeszéljük milyen kell ( fekete-szürke) stb...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Majd tavasszal úgyis megyek bontóba mert még a régi motorhoz passzoló légszűrő ház van bent, ott biztos lesz, aztán majd megbeszéljük milyen kell ( fekete-szürke) stb...

ÚÚÚÚ Zotya!

Nagyon király vagy!!! Előre is köszönöm! :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

JSZP-t használtátok már, most hogy ingyenes lett ? Sajátomra mondom rá nézek, hát jól is sejtettem, hogy mikor vettem átb*sztak egy ~90 ezret vissza volt tekerve. Bár ettől függetlenül, hogy volt egy motor felújítás is, így se bántam meg.:-)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Stevy írta:

JSZP-t használtátok már, most hogy ingyenes lett ? Sajátomra mondom rá nézek, hát jól is sejtettem, hogy mikor vettem átb*sztak egy ~90 ezret vissza volt tekerve. Bár ettől függetlenül, hogy volt egy motor felújítás is, így se bántam meg.:-)

Még nem, de tervezem, regisztrálnom kell talán az ügyfélkapum ha jól sejtem. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tuskes írta:

Sziasztok!

Az X16XEL motorról mik a vélemények? Lehet vennék egy autót donornak, és abban ilyen motor van. 

Sima 16 szelepes hengerenkénti injektoros, még a twinport szelep előtti időből, de már a jobb környezetvédelmi osztályú Ecotech motor. Szerintem vállalható. Ha jól tudom még szíjas vezérléssel. 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, zotya975 írta:

Sima 16 szelepes hengerenkénti injektoros, még a twinport szelep előtti időből, de már a jobb környezetvédelmi osztályú Ecotech motor. Szerintem vállalható. Ha jól tudom még szíjas vezérléssel. 

Köszönöm Zotya! Mondjuk kis nehézség lehet, hogy az autó nem átírható valamiért, még nem jártam utána az okának. Egyenlőre az egyéb alkatrészek miatt estem gondolkodóba, mert jó állapotú az autó, és vannak benne olyan extrák amikért külön-külön jóval többet fizetnék mint így donornak egyben. Persze ha a motort is át tudnám tenni ha épp akarom, vagy ha épp történik valami a mostanival, az nem lenne baj. :) 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 09. at 7:25, zotya975 írta:

Pontosan hol?

Békéscsabán.

23 órája, Stevy írta:

JSZP-t használtátok már, most hogy ingyenes lett ? Sajátomra mondom rá nézek, hát jól is sejtettem, hogy mikor vettem átb*sztak egy ~90 ezret vissza volt tekerve. Bár ettől függetlenül, hogy volt egy motor felújítás is, így se bántam meg.:-)

Már a próbaidőben is. :D Nem kell ezen fennakadni, a km állás csak tájékoztató jellegű. Nekem a fehéré összevissza ingadozik, mindenféle óracserék miatt.

9 órája, tuskes írta:

Sziasztok!

Az X16XEL motorról mik a vélemények? Lehet vennék egy autót donornak, és abban ilyen motor van. 

Olajzabáló szörnyeteg. De meg lehet csinálni jóra. Az alja ugyanaz mint a régieké.

Módosítva : wookie
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, wookie írta:

Olajzabáló szörnyeteg. De meg lehet csinálni jóra. Az alja ugyanaz mint a régieké.

Gondolom, henger " igazítás " dugó-gyűrű szelepszár szimering, és hasonló finomságok. Érdekes azért, ha ugyanaz az alja, az én autómat ami az említettől fiatalabb, mi a bánatért butították le 25 lóval? Valahogy fordítva működtek anno Opelék, ezt sosem értettem. 99-es szekerem van, de a 92-es fullosabban felszerelt, és jobb motorral van. Most nem az X16XEL-ről írok.....

Ezek szerint Hf. - vezérlés, BC " hangolás " és pár apróságot, leszámítva az SZR-em is egy igazi vadállat. :laugh: :hehe: :whistle: 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, tuskes írta:

Gondolom, henger " igazítás " dugó-gyűrű szelepszár szimering, és hasonló finomságok. Érdekes azért, ha ugyanaz az alja, az én autómat ami az említettől fiatalabb, mi a bánatért butították le 25 lóval? Valahogy fordítva működtek anno Opelék, ezt sosem értettem. 99-es szekerem van, de a 92-es fullosabban felszerelt, és jobb motorral van. Most nem az X16XEL-ről írok.....

Ezek szerint Hf. - vezérlés, BC " hangolás " és pár apróságot, leszámítva az SZR-em is egy igazi vadállat. :laugh: :hehe: :whistle: 

Szerintem környezetvédelmi normák miatt lettek gyengébbek a motorok, pölö a c16nz Euro 2-es 75-lovas, a x16szr meg ha jól tudom már Euro 4-es 71 Lovas. Bejött a kopogásszenzor, az elektromos Egr és a Dis gyújtás.  A c20xe-t sem szerelték már 94-után pedig az ugye 150 Lovas volt.  Ecotech motorosnál csak 125Lovas a legerősebb ha nem tévedek. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.