Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

direktszürő


Guest

Recommended Posts

Nyáron a túl meleg a rossz télen meg a túl hideg. :?

Nekem benn volt tavaly télen, és rángatott is egy kicsit, de egyáltalán nem biztos hogy attól volt. És a tavalyi tél nem volt valami nagyon hideg.

De szerintem nem véletlen hogy gyárilag egy cső van a leömlőktől a légszűrőhöz vezetve.

De nekem benn lesz idén télen is. :)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 578
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

A "túl hideg levegő"-vel vitatkoznék.

Az égés szempontjából a hideg levegő sokkal optimálisabb, mint a meleg.

A hideg levegőnek nagyobb a sűrűsége (nyomása és a tömege is) tehát adott térfogaton több oxigénmolekula található benne, mint a meleg esetében.

Link to comment
Megosztás:

A "túl hideg levegő"-vel vitatkoznék.

Az égés szempontjából a hideg levegő sokkal optimálisabb, mint a meleg. A turbóknál sem véletlen a töltőlevegő hűtő.

Ezt én is tudom. Sajnos tapasztalatból mondom, hogy amíg a hőmérőm 5-10 fok körül mutatott addig tök jól ment az autó ha pedig mínusz volt egy picit elkezdett akadozni. De mint mondtam lehet hogy más volt a hiba oka.

Viszont nem mondtatok semmit a leömlőtől a gyári legszűrőházba vezetett csőről. Az akkor miért van?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Lehet lecserélném direktszűrőre a gyári dobozt. Az opelbótban aszonták, hogy van gyári 20.000 Ft-ért. Csak azt nem értem, hogy hol van ott a légtömegmérő?

Egy c20ne motoros kadettem van, és a légtömegmérő rá van cuppanva a szűrőházra. Namost hova kerül az, ha direkt szürő lesz rá? Vagy adnak hozzá légtömegmérőt is ? :) Aki ebben tapasztalt, az lécci ossza már meg velem, hogy neki hogy csinálták, esetleg hátha vannak róla képei, azt szívesen megnézném.

Link to comment
Megosztás:

hogy-hogy hogy lesz? a légnyelésmérőt ha kiveszed az eredeti házából, amiben a szűrő van, akkor nem az alsó képen kapott kis doboz marad????

Nemtudom, még nem mertem kivenni :) Mostanában akarom majd megnézni, de remélem, hogy tényleg úgy van, hogy a dobozban van egy kör alakú nyílás. Azthittem már szétkapta valaki :)

Link to comment
Megosztás:

éjn már pl szétkaptam elözőc16se és a mostanin is c20xe, de mindkét esetben máshogy volt. Az 1.6oson szivócsonkig lebontottam és a gyári doboz helyére került és a szívócsonkig hajlítva lett cső, most is hasonló a helyzet...

Hát akkor nincs más és szétszedem. aztán keresem a lyukat! :) Talán legjobb, ha beviszem valami tuningműhelybe oszt kicserélik.

Link to comment
Megosztás:

ááá ne tedd a home tuning által jobban megismered az autód felépítését és mükődését! :wink:

Az tény :) Meg érdekel és olcsóbb is. Csak a vontatás dolgozó lány drága :) Bár légszűrő nélkül is megy a gép.

Kár, hogy ilyen marha hideg van kint, és szétfagyok mire kicsavarozok valamit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.