Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hosszú vita a fórum müködéséről a klubtagságról, és egyebekről


Recommended Posts

Azt nem tudják ellenőrizni név szerint szerintem.

Nekem elég a "tettem valamit az egyesületért" gondolat, mikor elutalom az 5000Ft-ot és az adóm 1%-át ajánlom nekik. <_<

én is így teszek miközben 3 éve nem voltam egy darab találkozón sem....

nekem nem fáj ez. sokkal jobban fáj, hogy 293 forintról beszélgetünk hosszú oldalakon keresztül....

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudják ellenőrizni név szerint szerintem.

Nekem elég a "tettem valamit az egyesületért" gondolat, mikor elutalom az 5000Ft-ot és az adóm 1%-át ajánlom nekik. <_<

ADÓ 1% pusztán úgy szokott érkezni, hogy x összeg.

Vagyis nincs lista, hogy Gipsz Jakab, meg Ákom Bákom 10 Ft-ja is benne lenne.

Illetve ahhoz, hogy ezek egyáltalán jöhessenek, mind jogilag, mind könyvelésileg rendben kell lennie a dolgoknak.

Ügyvéd és illetékek, könyvelő, tárhely, fórummotor, domain-ek, stb.

Sorolhatnánk, de a többséget úgyse érdekli, mint ahogy az sem, hogy miként születnek a találkozók, mert el sem jár, vagy ha elmegy, utána úgyis csak kritizálni tud.

Valaki korábban említette, hogy más márkáknál érdemes lenne szétnézni, milyen összefogás létezik.

Felénk csak a széthúzás a divat. Mondhatni, megszoktuk.

Link to comment
Megosztás:

Halkan jegyzem meg én is, hogy míg az ENVI, ha jól számoltam az oldalukon, 11 kúttal rendelkezik a metron belül, meg vagy 2-3 automata kúttal, addig az Agip a holtankoljak.hu-n is 159 kúttal.

Akkor most ezt a 2 hálózatot mégis miként lehet összehasonlítani?

Értem én, hogy könnyű kötekedni, csak nem érdemes.

Számokat illetően igazad van. Nekem először csak az Agip kutak jöttek be, majd később a szerződött partnerek is. Egyébként az travel.eni.com/hu szerint 180 kútjuk van Magyarországon.

Elnézést kérek, nem szándékosan ferdítettem el az adatokat. <_<

Link to comment
Megosztás:

Számokat illetően igazad van. Nekem először csak az Agip kutak jöttek be, majd később a szerződött partnerek is. Egyébként az travel.eni.com/hu szerint 180 kútjuk van Magyarországon.

Elnézést kérek, nem szándékosan ferdítettem el az adatokat. <_<

Ott én is 180-at olvastam, csak gondoltam, több infó = nagyobb pontosság.

Link to comment
Megosztás:

én is így teszek miközben 3 éve nem voltam egy darab találkozón sem....

nekem nem fáj ez. sokkal jobban fáj, hogy 293 forintról beszélgetünk hosszú oldalakon keresztül....

Tavaly én se voltam egyen se. Néha találkoztam a győriekkel és kész. <_<

ADÓ 1% pusztán úgy szokott érkezni, hogy x összeg.

Vagyis nincs lista, hogy Gipsz Jakab, meg Ákom Bákom 10 Ft-ja is benne lenne.

Illetve ahhoz, hogy ezek egyáltalán jöhessenek, mind jogilag, mind könyvelésileg rendben kell lennie a dolgoknak.

Ügyvéd és illetékek, könyvelő, tárhely, fórummotor, domain-ek, stb.

Sorolhatnánk, de a többséget úgyse érdekli, mint ahogy az sem, hogy miként születnek a találkozók, mert el sem jár, vagy ha elmegy, utána úgyis csak kritizálni tud.

Valaki korábban említette, hogy más márkáknál érdemes lenne szétnézni, milyen összefogás létezik.

Felénk csak a széthúzás a divat. Mondhatni, megszoktuk.

Na ezeket meg pont tudom, de te is tudod, hogy miért. :D (Aki egy autót fent tud tartani... nem folytatom inkább. :D)

Link to comment
Megosztás:

ADÓ 1% pusztán úgy szokott érkezni, hogy x összeg.

Vagyis nincs lista, hogy Gipsz Jakab, meg Ákom Bákom 10 Ft-ja is benne lenne.

Illetve ahhoz, hogy ezek egyáltalán jöhessenek, mind jogilag, mind könyvelésileg rendben kell lennie a dolgoknak.

Ügyvéd és illetékek, könyvelő, tárhely, fórummotor, domain-ek, stb.

Sorolhatnánk, de a többséget úgyse érdekli, mint ahogy az sem, hogy miként születnek a találkozók, mert el sem jár, vagy ha elmegy, utána úgyis csak kritizálni tud.

Valaki korábban említette, hogy más márkáknál érdemes lenne szétnézni, milyen összefogás létezik.

Felénk csak a széthúzás a divat. Mondhatni, megszoktuk.

én ugyan nem ide fizetek,de a MVOK tagdíj idén 9.000.huf.

én sem járok oda túl sokat.......és talikra sem amiket ők szerveznek,nincs rá időm sajnos.

DE......ha ide is kellene fizetni megtenném......elég sokan és sok hasznát látjuk ennek a fórumnak.ha ezt forintasitani kellene asszem sokan egy kisebb vagyont spóroltak már.....mégha nem is látják be.

az összetartást meg arra értettem,hogy itt lényegesen nagyobb mint a más tipusfórumoknál....pl. merci vagy bömös.....aki egy kicsit abba belemerülne az néha sokkot kapna.

Link to comment
Megosztás:

az a helyzet, hogy itt egy végetnemérő vita fog perceken belül indulni.

egyszerüen parasztosan:

az én 5000 Ft om és a másik 100 klubtag 5000 forintja tartja fent a fórumot. ÉS te az én pénzemen spórolsz a szerelgetéseken, szerzel barátokat, szerzel kedvezményeket, okosodsz.

és ez nekem nem tetszik. ennyi. amennyiben Te nem vagy hajlandó áldozni ezért havi 293 forintot, akkor menj innen, és keress indormációt máshol, a goolgén, vagy mittomén. vagy még egy lehet, akkor én sem áldozok ennyit rá, és az a másik klubtag se mert minek, ha ingyen is megvan, és kész. akkor fél éven belül bezár a fórum, bezár a klub. ez neked is jó lesz?

újraírom, mert lehet hogy átsiklottál a kérdésen: havi 293 forint. ha ez neked sok akkor egy ruppótlan vagy aki viszont nem való ide. ne vegyél autót, mert úgyse tudod tankolni.

szerintem ezt érthetően, körités nélkül leírtam.

amennyiben másnak más a vélemény akkor vésse ide.... <_<

anyázós PÜ-t nemkérek...

Az ifju Omegatd hallottak :D :D

Amugy Akossal kell hogy egyetertsek. Az informaciok zomeert igy vagy ugy fizettunk. Az a kifogas, hogy ugyse jartok talira pl engem nem erdekel. En se. Mert messze vagyok, ettol meg fizetem a teljes tagdijjat, holott meg az uza kedvezmenyt es alkatresz kedvezmenyt sem tudom igenybevenni. De mikor az volt a kerdes, hogy belepjek anno, - furamod akkor is felmerult a forumkorlayozas- nem gondolkoztam sokat. Hja es identol a Del-afrikai opelklubban is tag vagyok, pedig naluk nem kap az ember kedvezmenyeket... es talira is el lehet menni anelkul is, de 200 Rand nem a vilag annak aki autozik.

Link to comment
Megosztás:

....

Nem akar mindenki klubtag lenni, de van aki hozna 1 kis áldozatot, hogy igazságosabb legyen a rendszer. <_<

Nekem nem kell képtár és egyéb úri huncutságok, csak a cartársakkal szeretek csevegni, és esetleg segíteni.

Egyetértek, ha a tagság az ára a további fórumozásnak, hát legyen, befizetem ha eldől a fórum sorsa. Túl régóta járok ide ahhoz hogy abbahagyjam.

Esetleg egy közvélemény kutatás? Ki marad tagsággal, és ki nem?

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek, ha a tagság az ára a további fórumozásnak, hát legyen, befizetem ha eldől a fórum sorsa. Túl régóta járok ide ahhoz hogy abbahagyjam.

Esetleg egy közvélemény kutatás? Ki marad tagsággal, és ki nem?

szerintem ez nem erről kellene hogy szóljon.

ha úgy érzed, akkor befizeted. ha nem érzed úgy akkor én nem akarlak rábeszélni, nagy fiu vagy már, majd eldöntöd <_<

Link to comment
Megosztás:

Az emelt díjas sms-re csak annyiban reagálnék, hogy a kb 300 HUF-os elküldött sms-ből kb 100 maradna a klubnál a többi a szolgáltatóé... szóval ez alapjaiban felejtős...

Teljesen egyet kell, hogy értsek Ákossal, akármilyen radikálisan is írta le a helyzetet...

Úgy gondolom, hogy én pont a fentebb említett igen erős kivételek között tudhatom magam... pár éve nincs Opelem, sose vettem igénybe a klubtagsággal járó kedvezményeket...ellenben nagyon-nagyon jó barátokra tettem szert a fórumon keresztül, és ez nem hogy nem forintosítható, de semmihez sem hasonlítható...

Arról meg ne is beszéljünk, hogy jó párunknak a vezetőségből, a mellett, hogy mi is ugyan úgy fizetünk tagsági díjat mint bármelyik másik klubtag, mennyi időnket és pénzünket emészti fel ez az egész.... Nem sírok, nem azért írom, csak hogy meglássátok azt amit mi már több éve látunk... <_<

Link to comment
Megosztás:

Esetleg egy közvélemény kutatás? Ki marad tagsággal, és ki nem?

Igazából lényegtelen a jelen helyzetben... lesz aki belép emiatt és lesz aki lemorzsolódik... mint ahogy a jelen állapotban is jönnek és mennek emberkék, mindig jönnek újak, kopnak a régiek... de azért jó érzés az a tudat, hogy vagyunk jó páran akik jó pár éve tagjai vagyunk a MOTE-nek, jóban rosszban... <_<

Link to comment
Megosztás:

de azért jó érzés az a tudat, hogy vagyunk jó páran akik jó pár éve tagjai vagyunk a MOTE-nek, jóban rosszban... :D

En ezentul csak joban es meg jobban verziok eseten akarok klubtag lenni <_<

"Ne azt nezd mit tehet a klub erted, azt nezd Te mit tehetsz a klubbert."

Na jo, nem teljesen igy hangzott, dE most megteszi. :D

Link to comment
Megosztás:

én ugyan nem ide fizetek,de a MVOK tagdíj idén 9.000.huf.

én sem járok oda túl sokat.......és talikra sem amiket ők szerveznek,nincs rá időm sajnos.

DE......ha ide is kellene fizetni megtenném......elég sokan és sok hasznát látjuk ennek a fórumnak.ha ezt forintasitani kellene asszem sokan egy kisebb vagyont spóroltak már.....mégha nem is látják be.

az összetartást meg arra értettem,hogy itt lényegesen nagyobb mint a más tipusfórumoknál....pl. merci vagy bömös.....aki egy kicsit abba belemerülne az néha sokkot kapna.

mindannyian egy kutya kölyke vagyunk, nem kell MOTE tagnak is lenned a fórum használatához, csak ha kedved van <_<

mondjuk én jobban örülnék, ha több lenne a veterános pezsgés :D

Link to comment
Megosztás:

Az emelt díjas sms-re csak annyiban reagálnék, hogy a kb 300 HUF-os elküldött sms-ből kb 100 maradna a klubnál a többi a szolgáltatóé... szóval ez alapjaiban felejtős...

Másfelől megközelítve:

Tételezzük fel a következőket. Egy 300 Ft-os sms ára egyszeri belépéssel max. 24 órás hozzáférést biztosítana. Havi egyszeri sms bejelentkezést feltételezve beláthatja a user az éves min. tagdíj (Njoy szintű 3500 Ft/év) befizetésének értelmét.

Ha már A Fórum üzemeltetési költségei nem hatják meg, akkor az észérvek helyett jöhet a phase II.

Link to comment
Megosztás:

olyan fából vaskarikát ez a téma

világ nem attól halad előre, hogy hogy valaki valamiért nem áldoz akárcsak egy minimális összeget, hanem belül a jóba, elmegy x helyekre, ahol elvileg csak klubtagok kaphatnák meg a kedvezményt / urambocsá' azt mondja az, mert nem kérnek kártyát /, ha gond van a kocsijával akkor egyből itt van, de különben erre sem néz, stb

hanem az olyan emberektől mint Ákos / x+1 hasonló embert tudnák mondani, aki itt van és már nincs itt /, aki szerintem igyekszik mindenkinek segíteni / nem nézi, klubtag-e vagy nem az illető, új vagy régi / és csak indokolt esetben fogalmaz meg erős kritikát az olvasottak kapcsán ki miként bánik az autójával, stb

alapvetően egy türelmes embernek tartom, de láthatóan most már kezdi elveszteni a türelmét

összefoglalva : aki klubtagság ellen ágál számomra egy kiindulásból vesztes pozícióból kommunikál, ahonnan nem tud jobb pozíciót elérni, csinálhat bármit

ez ennyi és kész

Link to comment
Megosztás:

Másfelől megközelítve:

Tételezzük fel a következőket. Egy 300 Ft-os sms ára egyszeri belépéssel max. 24 órás hozzáférést biztosítana. Havi egyszeri sms bejelentkezést feltételezve beláthatja a user az éves min. tagdíj (Njoy szintű 3500 Ft/év) befizetésének értelmét.

Ha már A Fórum üzemeltetési költségei nem hatják meg, akkor az észérvek helyett jöhet a phase II.

Csavarjunk mégegyet rajta:

Befizetem a tagdíjad egy évre és te intézed az sms-es storyt!Na? <_<

Link to comment
Megosztás:

ÓÓÓÓÓÓÓriási itt a hangulat, kva jó a buli :D

Hogy ezt a topikot miért nem láttam előbb :D

Igen! Kutyák vagyunk! :lol: (tudom, mert most voltam HBB búcsúkoncerten és ott is mondták, csak azt nem tudtam, hogy ugyanaz az anyánk <_< )

Nem tudom, mióta vagyok klubtag, de az biztos, hogy tovább tart, mint bármelyik házasságom :D mindig a magasabb tagságit fizettem és 1%ot is adtam, de még egy smst is dobnék, ha arról van szó :)

Ennyi év alatt annyi ilyen beszólást olvastam, hogy néha az az érzésem, hogy elővesszük a régi lemezt, leporoljuk, és megint meghallgatjuk.

Annyira felesleges... tíz kiló kenyér, öt doboz cigi, tíz liter benzin stb. áráról megy a vita ÉVES szinten. Én benzinből folyattam el 20 litert egy hétvége alatt egy bszott benzincső miatt... és: had ne soroljam, hogy mennyi mindenre kell egyedül kigazdálkodnom mindenfélét... ezt sosem értettem, hogy miért nem az a vérlázító egy autós társaságon belül, hogy mit kapunk a benzinbe épített 56%os adótartalomért, hanem ilyen hülyeségek... :D

Uhuhuhuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu olyan macsósan megaszondta, hogy juj :lol:

Mélykék meg leszúrta a kegyelemdöfést :D

muszáj volt beleszólnom :D egy ugatásból sem maradhatok ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igazából lényegtelen a jelen helyzetben... lesz aki belép emiatt és lesz aki lemorzsolódik... mint ahogy a jelen állapotban is jönnek és mennek emberkék, mindig jönnek újak, kopnak a régiek... de azért jó érzés az a tudat, hogy vagyunk jó páran akik jó pár éve tagjai vagyunk a MOTE-nek, jóban rosszban... :D

Ámen. :lol:

Szerintem is hulljon a férgese.

Lassan eljutunk arra szintre,hogy ezeket a vitázó hsz-eket el sem olvassuk mert ugyanarról szólnak. :D

mondjuk én jobban örülnék, ha több lenne a veterános pezsgés :D

Te is tudod,hogy a Veteránosok nagy része más generáció mint a miénk. :)

Ők nem nagyon interneteznek vagy azt sem tudják mi az. :D

Sajnos nagy részük pedig csak a kedvező kötelező biztosítás miatt lép be és nem elhivatottságból. :D

Én azért majd mindennap írok. Jó? <_<

Link to comment
Megosztás:

Te is tudod,hogy a Veteránosok nagy része más generáció mint a miénk. :D

Ők nem nagyon interneteznek vagy azt sem tudják mi az. :)

Sajnos nagy részük pedig csak a kedvező kötelező biztosítás miatt lép be és nem elhivatottságból. :D

Én azért majd mindennap írok. Jó? <_<

akarat és érdeklődés kérdése az egész :D

feltétlenül írjál :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nagy részük pedig csak a kedvező kötelező biztosítás miatt lép be és nem elhivatottságból. <_<

hát nem tom.......én mikor beléptem az MVOK-ba (2008 asszem)akkor nem volt nekem olcsó a biztim...sőt talán csak 2009-ben kötöttem meg,mert itt halottam róla elösször.

pedíg én sem vagyok az a nagy találkozóra járó tipus,viszont igyekszem építeni az emberi kapcsolataimat és erre ez a terület is nagyon jó.elég sok opelessel megismerkedtem már innen is és más társklubokból...ha csak a bizti érdekelne átmennék pl. a laliékhoz a mantaklubba és még olcsóbb is lenne valamelyest.....engem nem annyira ez motivál.

próbálok némi tudást magamba gyűjteni és ha tudok másnak átadni.....tartom magam eléggé önzetlenek ahoz,hogy érdek nélkül segítsek másoknak.

sajnos sokan ezt nem veszik magától értedödőnek....és én ezt bajnak tartom.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nagy részük pedig csak a kedvező kötelező biztosítás miatt lép be és nem elhivatottságból. <_<

alapvetően ezzel nincs semmi gond :)

pedíg én sem vagyok az a nagy találkozóra járó tipus,viszont igyekszem építeni az emberi kapcsolataimat és erre ez a terület is nagyon jó.elég sok opelessel megismerkedtem már innen is és más társklubokból...ha csak a bizti érdekelne átmennék pl. a laliékhoz a mantaklubba és még olcsóbb is lenne valamelyest.....engem nem annyira ez motivál.

mondjuk ez lenne a lényeg :D

próbálok némi tudást magamba gyűjteni és ha tudok másnak átadni.....tartom magam eléggé önzetlenek ahoz,hogy érdek nélkül segítsek másoknak.

sajnos sokan ezt nem veszik magától értedödőnek....és én ezt bajnak tartom.

és akkor ez már feljebb található szint, de egy normális közösségnek ez az egyik ismérve :D

de ehhez kellenek, olyan emberek, mint te és még fel tudnák sorolni egy hosszú listát

ha valaki csak tudatosan kihasználja ezt, akkor joggal vész el a közösség részéről a türelem előbb-utóbb

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.