Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hakapeszimaki

Recommended Posts

  • Hozzászólások 136
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ha édes akkor hűtőfolyadék, de ne nyald meg mert mérgező.

Én megnyalom és abból caccra megmondom, hány fokos a fagyálló. :D

Elég sokat 1-2decit meg kell inni,hogy bajok legyenek.

"Apósom" most főz pálinkát, ott volt az egyik sokat megélt haverja na az zokszó nélkül megitta a rézelejét is. :lol:

Egyébként a metil-alkohol, etilén-glikol mérgezést etil-alkohol bevitelével kell semlegesíteni. Magyarul töményet,nagy mennyiségben. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én megnyalom és abból caccra megmondom, hány fokos a fagyálló. :lol:

Elég sokat 1-2decit meg kell inni,hogy bajok legyenek.

"Apósom" most főz pálinkát, ott volt az egyik sokat megélt haverja na az zokszó nélkül megitta a rézelejét is. :lol:

Oké, de az egyik glikol a másik meg etil-alkohol.

Link to comment
Megosztás:

Te nem vegyiparit végeztél? :lol:

A cefrében lehet, attól függ milyen gyümölcsből van. De a legillékonyabb komponens távozik,majd csapódik ki legelőször és az a metil alkohol nagyrészt illetve nagyon tömény etil alkohol. Ezt nevezik rézelejének.

De igen, de pálinkát még nem főztem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez az első párlat amit nem szabad meginni asszem vakságot okozhat. De lehet tévedek. :lol:

Lehetséges mert a metil-alkohol farkasvakságot okoz.

Két alkoholista utazik a vonaton, a szeszük elfogyott a mozgóárusnál meg csak ásványvíz van. Az egyik nagy bátran meghúzza közben a vonat bemegy egy alagutba.

-Na milyen? -Kérdi a társa...

-Ne igyál belőle, én már megvakultam tőle!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Na megnéztem hütöviz szint rendben, ablakmosó sem folyott el. Álló helyzetben semi nem folyik. Hajnalban mentem egy 6 kilométert, hazaérve ugyanúgy betolatva most nem tapasztaltam semmit. A csík felszáradt az estiből. Hütöviz tartálytól jobbra a kis tartály mintha üres lenne, pedig határozottan emlékszem pár hete normális szintje volt. Az miaz? Aminek ez a jele (O). Az baj, mert a próbakörön nem tapasztaltam szokatlant, hütés is OK volt.

Téves riasztás, (O) is OK. Olaj is, víz is, ablakmosó is. Akkor mi folyhat még ami nem olaj?

Szervó, lengéscsillapító? Mondom rövid utakon a kocsi mindennap megy, még nem érzek semmi különöset...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Na megnéztem hütöviz szint rendben, ablakmosó sem folyott el. Álló helyzetben semi nem folyik. Hajnalban mentem egy 6 kilométert, hazaérve ugyanúgy betolatva most nem tapasztaltam semmit. A csík felszáradt az estiből. Hütöviz tartálytól jobbra a kis tartály mintha üres lenne, pedig határozottan emlékszem pár hete normális szintje volt. Az miaz? Aminek ez a jele (O). Az baj, mert a próbakörön nem tapasztaltam szokatlant, hütés is OK volt.

Vigyed szervizbe,de dolgozó lány gyorsan.

Az a kis tartály a fékfolyadék tartálya. :lol: Ha elöl volt tócsa,akkor valószínűleg az egyik fékcső adta meg magát. Az meg életveszélyes nagyjából.20110829626_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A6-nál utolsó pillanatban kaptunk észbe. A corsád már ezen túl van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vigyed szervizbe,de dolgozó lány gyorsan.

Az a kis tartály a fékfolyadék tartálya. :lol: Ha elöl volt tócsa,akkor valószínűleg az egyik fékcső adta meg magát. Az meg életveszélyes nagyjából.

http://kepfeltoltes.hu/110829/20110829626_...ltoltes.hu_.jpg

A6-nál utolsó pillanatban kaptunk észbe. A corsád már ezen túl van. :lol:

Köszi van logika abban amit mondasz(bal első volt igen). Bár a fékfolyadék tartályát kinyitottam volt benne cucc, csak kívülről néz ki úgy a tartály mintha üres lenne. Ma kisvárosi forgalomban polgárian gyorsítva és lassítva megtettem délután 2x3 km-t. Nem érzek semmi különöset. Ez ilyen sima elöregedés dolog? Mert a Mazdám öregebb volt mikor eladtam és nem tudtam hogy ilyen elromolhat hogy fékcső..... :D

Módosítva : mackosajt
[img] tagokat szedd ki legközelebb, ha az idézetben kép van. Köszi!
Link to comment
Megosztás:

Köszi van logika abban amit mondasz(bal első volt igen). Bár a fékfolyadék tartályát kinyitottam volt benne cucc, csak kívülről néz ki úgy a tartály mintha üres lenne. Ma kisvárosi forgalomban polgárian gyorsítva és lassítva megtettem délután 2x3 km-t. Nem érzek semmi különöset. Ez ilyen sima elöregedés dolog? Mert a Mazdám öregebb volt mikor eladtam és nem tudtam hogy ilyen elromolhat hogy fékcső..... :lol:

Az egy elég sokat mozgó alkatrész elöl,mivel követi a kerék fordulását. Minden műszakin ellenőrzik őket. És igen még a japán autón is elöregszik. :D Le kellene csekkolni őket,mert ha tényleg fék tömítetlen az szimplán életveszély.

(Tudod a szerpentinen lefelé indulni készülő szereplők autójának elvágja a gonosz bácsi,aztán egymás követő snittekben nyomják a pedált majd spriccel a folyadék az autó alatt az aszfaltra és a sofőr arca meg egyre kétségbeesettebb a megszűnő fékhatás miatt.) :lol: Na ha tényleg a fékkel van zűr,akkor ilyenben lehet részed.

Van esetleg szervó a corsádban?

Link to comment
Megosztás:

Az egy elég sokat mozgó alkatrész elöl,mivel követi a kerék fordulását. Minden műszakin ellenőrzik őket. És igen még a japán autón is elöregszik. :lol:

Van esetleg szervó a corsádban?

Van benne szervó. De a szervóerőn sem érzek változásokat. Azt már ismerem a B Vectrából, hogy milyen az, ha menet közben kanyarban megy el a szervó, azt megismerném..... :lol:

És igen 170e km alatt(305e-nél búcsúztattam) a szervóval sem történt semmi a Mazdán, meg féken is csak a kopó dolgok.

Link to comment
Megosztás:

Köszi van logika abban amit mondasz(bal első volt igen). Bár a fékfolyadék tartályát kinyitottam volt benne cucc, csak kívülről néz ki úgy a tartály mintha üres lenne. Ma kisvárosi forgalomban polgárian gyorsítva és lassítva megtettem délután 2x3 km-t. Nem érzek semmi különöset. Ez ilyen sima elöregedés dolog? Mert a Mazdám öregebb volt mikor eladtam és nem tudtam hogy ilyen elromolhat hogy fékcső..... :lol:

Nem csak a fékcső romolhat el, de pölö a fékmunkahengerben a tömítés is megadhatja magát, semmi nem tart örökké.

Link to comment
Megosztás:

Az is ereszthet,de nagyon valószínű,hogy a tiédben már elektromos van jobban belegondolva. Abban meg semmilyen folyadék nincs.

Klíma van benne? Mert annak van kondenzvíz kivezetése az is tócsát hagy az autó alatt.

Klíma nemvan... :lol: 99es Corsa B 1.0 12v 3a. Azt látom a motortérben hogy melyik fajta szervóm van?

A fékcsövet a kerék levételével szemrevételezhetném, nem? Bár 3 hete mennem kéne a köt. szevizre úgyhogy profival is megnézetem.

Link to comment
Megosztás:

Annyi jól kivehető hogy a folyás a bal első keréknél volt. 2x vettem észre tegnap, a ,második az durva volt. Megálláskor látható, ácsorgás közben nincs tócsa. Fémes szaga volt és nem volt olajsürüségü az a vacak ami elfolyott.

A vizelettartási probléma Mo-n sajnos népbetegség.

Link to comment
Megosztás:

Annyi jól kivehető hogy a folyás a bal első keréknél volt. 2x vettem észre tegnap, a ,második az durva volt. Megálláskor látható, ácsorgás közben nincs tócsa. Fémes szaga volt és nem volt olajsürüségü az a vacak ami elfolyott.

A vizelettartási probléma Mo-n sajnos népbetegség.

Esetleg váltóolaj a féltengelytől?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.