Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hakapeszimaki

Recommended Posts

  • Hozzászólások 136
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Nemolaj. Amikor csinálta gazdagon nyomatta, nem ilyen csöpörészés. Ahogy hátratolattam, a köríven 6-8 m hosszan 5-10 cm széles huggyozást rendezett tegnap este. Ma ebből semmi nem látszik tehát olaj nem lehet.

Fékfolyadék. Szinte biztos.

Én jelen állapotában trailer mögé mernék beállni vele csak. Ilyesmitől meg lehet ám könnyen halni/ölni sok-sok embert.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is folyt valami szar 1ik nap de nem értem mi lehetett, kiegyenlítő ugyan ott áll, olaj van a motorba nekem a zárhídnál a kocsi bal oldalon, szembe állva a jobb oldalon kicsit közép felé folyt valami de aztán elállt... Érdekes. :lol: Nem volt szaga, amikor csöpögött rongyot tettem alá színtelen is volt. Viszont a nyoma még mindig ott van ahova ment de azóta se folyik. :lol: Fékolaj tartályt megnézem majd még de a féknél semmi nem változott ugyan olyan jó.

Link to comment
Megosztás:

Fékfolyadék. Szinte biztos.

Én jelen állapotában trailer mögé mernék beállni vele csak. Ilyesmitől meg lehet ám könnyen halni/ölni sok-sok embert.

Ne már most már parázok rendesen. Mióta írtam voltam a városban, 50ről satuztam tesztből, rendben volt. További folyást nem láttam. De kizárásos alapon szerintem is a fékfolyadék a legsanszosabb.

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de miért nem nézed meg mi folyik, azért annak nyoma van.....

Ma megint mentünk csak városban, normális minden. Folyadékszintek is. Lekaptam a kereket ahol folyt, mögötte minden OKnak látszik, fékcsőre különös tekintettel. Minden száraz. Nemértem. Mind1 megnyugodtam egy kicsit, napokon belül olajcsere+ellenőrzés majd szólok nekik nézzenek körül.

Link to comment
Megosztás:

Ma megint mentünk csak városban, normális minden. Folyadékszintek is. Lekaptam a kereket ahol folyt, mögötte minden OKnak látszik, fékcsőre különös tekintettel. Minden száraz. Nemértem. Mind1 megnyugodtam egy kicsit, napokon belül olajcsere+ellenőrzés majd szólok nekik nézzenek körül.

Merci fórumon van egy srác az is elfolyó fékfolyadék után nyomoz. Ez egy ilyen fékfolyadék-zűrös időszak úgy látszik. :lol:

Tavasszal meg volt két hét,amikor alapjárata nem volt sok korzának (köztük az enyémnek sem). :lol:

Link to comment
Megosztás:

Segíthetnétek rajtam kicsit. A történet, vettem ugye a gyári corsa A gsi alufelniét. Elmentem gumishoz és szomorúan tapasztaltam, hogy a féknyereg beleér a felnibe. Nyomtávszélesítő kéne csak kérdés hány mm széles kellene ezt hogy tudnám megmérni mégis igazából szerintem 7mm elégnek tünhet, ebben az esetben a csavarok elég hosszúak lennének amik most vannak vagy azt is vennem kéne hosszabbat?

Esetleg kisebb féknyereg van-e? Lehet-e kapni? Esetleg van valakinek nyomtávszélesítőről valami rajza, vagy valami alapján le tudnám gyártatni?

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok beleugatni, de nem lenne jobb másik felnivel?

Mire megveszed az anyagot, legyártatod, már bőven ott vagy árban...és azért a GSi felni nem olyan ritka, hogy megéri a játék...

én csak adok egy rajzot és legyártják :lol: nálunk a bányában így működik a vasipari munka ők esztergálnak fúrnak marnak, én hegesztek cserébe akármit :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem a corzival mentem érte hogy felpróbáltam volna. délután csinálok képet...az a baj hogy vettem gumit is...

14-es lemez is jó, ha már van gumid hozzá.

én csak adok egy rajzot és legyártják :lol: nálunk a bányában így működik a vasipari munka ők esztergálnak fúrnak marnak, én hegesztek cserébe akármit :lol:

Van CNC is? Legalább a fúráshoz. Nem árt, ha 100%-ban központosak a furatok. Kellenek hosszabb csavarok is.

Link to comment
Megosztás:

Segíthetnétek rajtam kicsit. A történet, vettem ugye a gyári corsa A gsi alufelniét. Elmentem gumishoz és szomorúan tapasztaltam, hogy a féknyereg beleér a felnibe. Nyomtávszélesítő kéne csak kérdés hány mm széles kellene ezt hogy tudnám megmérni mégis igazából szerintem 7mm elégnek tünhet, ebben az esetben a csavarok elég hosszúak lennének amik most vannak vagy azt is vennem kéne hosszabbat?

Esetleg kisebb féknyereg van-e? Lehet-e kapni? Esetleg van valakinek nyomtávszélesítőről valami rajza, vagy valami alapján le tudnám gyártatni?

256-os féked van?

Nekem ugyanez a kombó (256-os fék, Calibra féknyereg, Corsa A GSi alufelni (a kisebbik ET számú) van, ehhez nekem elöl 12mm-es pogi lett felrakva, ezzel már jó.

Mindettől függetlenül egyetértek J0hnnyval ami a másik felni választását illeti, de nekem ez nem volt opció, én direkt a gyári GSi kinézetre gyúrtam, úgyhogy más felni szóba sem jöhetett (tudom, akkor meg minek akarok nagyféket...)

Link to comment
Megosztás:

256-os féked van?

Nekem ugyanez a kombó (256-os fék, Calibra féknyereg, Corsa A GSi alufelni (a kisebbik ET számú) van, ehhez nekem elöl 12mm-es pogi lett felrakva, ezzel már jó.

Mindettől függetlenül egyetértek J0hnnyval ami a másik felni választását illeti, de nekem ez nem volt opció, én direkt a gyári GSi kinézetre gyúrtam, úgyhogy más felni szóba sem jöhetett (tudom, akkor meg minek akarok nagyféket...)

Azért egy kocsit gyári való kinézetre hozásnál érthető, hogy te ezt szeretted volna használni. :lol: Viszont egy b corsára A corsa felni nem illik szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sajna még messze vagyok, nincs GSi első lökösöm és küszöbspoilerem se, valamint a hátsó szárnyam is a régebbi SR modellről való (a GSi elődje), mert a GSi-é nem tetszik. A motorról meg ne is beszéljünk... de igazából az optika volt a cél. Belül is csak sima fordulatszámmérős műszerem van, nem olajnyomás és feszmérős mint a GSi-nek, de legalább a GSi kormány és ülések stimmelnek.

Link to comment
Megosztás:

Sajna még messze vagyok, nincs GSi első lökösöm és küszöbspoilerem se, valamint a hátsó szárnyam is a régebbi SR modellről való (a GSi elődje), mert a GSi-é nem tetszik. A motorról meg ne is beszéljünk... de igazából az optika volt a cél. Belül is csak sima fordulatszámmérős műszerem van, nem olajnyomás és feszmérős mint a GSi-nek, de legalább a GSi kormány és ülések stimmelnek.

Nekem is ezek a bajaim ugyanis én is gyárira hozogatom a cuccokat amennyire tudom. Persze nem vagyok annyira elvakult, hogy minden csak gyári lehet. Viszont én is csak GSI küszöböt és GSI első lököst tennék fel amit kb lehetetlen szerezni lehet ebayes lesz. :lol: Most tettem be a komplett GSI belsőt. Mondjuk nekem a kormány meg Calibra bőrkomrány a gyári gsi nem tetszik és a KM órát GSI-t meg lehetetlen szerezni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ezek a bajaim ugyanis én is gyárira hozogatom a cuccokat amennyire tudom. Persze nem vagyok annyira elvakult, hogy minden csak gyári lehet. Viszont én is csak GSI küszöböt és GSI első lököst tennék fel amit kb lehetetlen szerezni lehet ebayes lesz. :lol: Most tettem be a komplett GSI belsőt. Mondjuk nekem a kormány meg Calibra bőrkomrány a gyári gsi nem tetszik és a KM órát GSI-t meg lehetetlen szerezni.

Bezzeg Moti anno bőszen árulta :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bezzeg Moti anno bőszen árulta :lol:

Hallod. 1mp alatt találtam 1et és meg is vettem magam se hiszem el..... 1 hete szopok a km órával. Mondjuk aki eladja fogalma sincs mit ad el azt írja 1.4es corsából meg ilyenek de GSI óra :lol: Na sebaj reggel megyek érte. Komolyan még mindig nem hiszem el, hogy van ilyen. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.