Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

On 2018. 05. 28. at 17:55, kobraCode írta:

Nem a biztosítékra gondoltam, hanem ha a világítás kapcsolóval kapcsolnád fel a belső villanyt, akkor működik e? Mert ha akkor igen, lehet  csak ajtónyitásra nem jó. Elméletileg az ajtónyitás érzékelő testet kapcsol, ezt szakadásmérővel ki tudod mérni, 1 csavar tartja a kapcsolót is a helyén.

Nem sajna úgy sem világít, de köszönöm a tippet.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 28. at 18:28, Kukacka írta:

Olcsó ledekkel van pár gond. Egyik a foglalat. Nézd meg hogyan működik a sima és hogyan a ledes. Hátul fejtérben nonstop ment ki a bizti. Na, ott is kiderült a gagyi led úgy van megcsinálva, hogy végig érintkezős. Mindkét oldalon. Már ment is a bizti kifele. Plusz ugye polaritás is rakat esetben még nem megoldott.

Akkor mindegy lett volna ha inkább GE T10-est veszek bele, fehér fény mégis normál izzó. Csak abból meg szofita nincs fehérben. A kapaszkodó világítás azért furcsa mert a normál az fixen áll benne a led meg elmozdult nem szorult mint a sima izzó, kicsit hajtottam az érintekőzön és úgy nem volt rossz. A kesztyűtartónál tettem be és villant egyet aztán már nem világított egyik sem. Az meg megint milyen, hogy a csomagtartóba nem tudtam be tenni a 42-est mert ki akart esni, de a kesztyűtartóban meg simán szorult az izzó ahogy kell. A biztosítékon nem látom, hogy tönkrement volna. Vagy a szálnak nem kell kiolvadni akkor is szétmehet? Mert még rá is cseréltem egy másik 5a biztosítót azzal se lehetett kapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, AstryG írta:

Akkor mindegy lett volna ha inkább GE T10-est veszek bele, fehér fény mégis normál izzó. Csak abból meg szofita nincs fehérben. A kapaszkodó világítás azért furcsa mert a normál az fixen áll benne a led meg elmozdult nem szorult mint a sima izzó, kicsit hajtottam az érintekőzön és úgy nem volt rossz. A kesztyűtartónál tettem be és villant egyet aztán már nem világított egyik sem. Az meg megint milyen, hogy a csomagtartóba nem tudtam be tenni a 42-est mert ki akart esni, de a kesztyűtartóban meg simán szorult az izzó ahogy kell. A biztosítékon nem látom, hogy tönkrement volna. Vagy a szálnak nem kell kiolvadni akkor is szétmehet? Mert még rá is cseréltem egy másik 5a biztosítót azzal se lehetett kapcsolni.

Ha veszel egy méter neked tetsző fényű ( hideg-meleg) led szalagot körbeledezheted vele az autót, olcsó, és  soha nem megy tönkre. 

2845275-20180529-SE01MX.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 29. at 22:52, zotya975 írta:

Ha veszel egy méter neked tetsző fényű ( hideg-meleg) led szalagot körbeledezheted vele az autót, olcsó, és  soha nem megy tönkre. 

2845275-20180529-SE01MX.jpg

 

Ez nem egy rossz ötlet. Csak nem csináltam még ilyet, nem hiszem, hogy menne.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, AstryG írta:

Ez nem egy rossz ötlet. Csak nem csináltam még ilyet, nem hiszem, hogy menne.

Úgy kell csinálni hogy vissza lehessen alakítani, a led szalagra forrasztasz két vékony drótot, arra teszel kábelsarút, amit pont rá lehet nyomni (többnyire) a lámpa füleire ahová bepattan a szofita. A led-szalagokat 3 ledenként lehet darabolni, ez pont befér bármilyen ( 5-10-Wattos sofita helyére) 

2846413-20180531-XOAqwp.jpg

2846414-20180531-TllyMp.jpg

Szike, forrasztópáka kell hozzá, egy kevés drót, meg a rögzítéshez meleg ragasztó pisztoly, de van ahova be sem kell ragasztani, mert egyszerűen nincs hová kiesnie. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Úgy kell csinálni hogy vissza lehessen alakítani, a led szalagra forrasztasz két vékony drótot, arra teszel kábelsarút, amit pont rá lehet nyomni (többnyire) a lámpa füleire ahová bepattan a szofita. A led-szalagokat 3 ledenként lehet darabolni, ez pont befér bármilyen ( 5-10-Wattos sofita helyére) 

2846413-20180531-XOAqwp.jpg

2846414-20180531-TllyMp.jpg

Szike, forrasztópáka kell hozzá, egy kevés drót, meg a rögzítéshez meleg ragasztó pisztoly, de van ahova be sem kell ragasztani, mert egyszerűen nincs hová kiesnie. 

 

 

Értem, nem is tűnik vészesnek és be is szerezhető minden minimális ráfordítással. Még lehet menne is tán. Vagy meggyullad a kocsi. :-) Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, AstryG írta:

Értem, nem is tűnik vészesnek és be is szerezhető minden minimális ráfordítással. Még lehet menne is tán. Vagy meggyullad a kocsi. :-) Köszönöm!

Nincs mit, nem hiszem hogy meggyulladna, az eredeti izzó helyére rakod ami ugye biztosítékkal van védve és az áramfelvétele is jóval kisebb neki, plusz nem melegszik. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, AstryG írta:

Az csak poén volt :) Igen a melegedés az a normál izzónál elég komoly. Alig kapcsolt be aztán vettem volna ki és égetett szabályosan. Ellenben a LED-nél még hűtő borda is van még valóban alig melegszik hosszabb idő után sem.

Hűtőborda inkább csak a nagy teljesítményű  ledeknél van a sima szalag nem melegszik, műanyagra is ragasztható, pölö:

2847595-20180602-JQSpvr.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 02. at 21:54, zotya975 írta:

Hűtőborda inkább csak a nagy teljesítményű  ledeknél van a sima szalag nem melegszik, műanyagra is ragasztható, pölö:

2847595-20180602-JQSpvr.jpg

Amit vettem azokon van. Persze más kérdés, hogy nem sok mindent csinál. Meglehet inkább a gyártó szédíti a vevőket ezzel, hogy úú meg a ilyen is van a sofitákon.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Visszacseréltem az izzókat a beltérben, persze nem világít. Nem tudom, hogy a biztosíték akkor is jelenthet e problémát ha nem látszik, hogy baja van. Viszont találtam ilyet https://www.aliexpress.com/item/4PCS-Auto-Trunk-Light-C5W-T11-36mm-Festoon-Signal-Lamp-Natural-Blue-Glass-SV8-5-12V/32695381470.html?spm=2114.10010108.1000014.2.5538c80bT3tGm0&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.106568.000000000000000&scm_id=1007.13338.106568.000000000000000&scm-url=1007.13338.106568.000000000000000&pvid=1311a41d-9a9a-4442-b5c7-f6761ebb9f75 C5W-ben is van 5000K fényű izzó, de ha ezt tudom biztos nem kezdek el szórakozni a ki.aszott leddel mikor nem is való ehhez az autóhoz, Can-bus ide meg oda :brooding: W5W-ből meg 4000ezerért adnak két maréknyit https://www.aliexpress.com/item/20-Pieces-Lot-501-W5W-194-XENON-Super-White-T10-Natural-Blue-Glass-12V-5W/1797169750.html

De nyugtat a tudat, hogy legalább elcsesztem a beltér világítást a semmiért.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Kombi csomagtér ledszalaggal való megvilágításra adtam a fejem. A két hosszanti rolót tartó műanyag alá gondoltam felszerelni. Vannak már hasonló tapasztalatok? Illetve a csomagtérajtó kapcsoló közvetlen a mennyezet világításhoz megy vagy esetleg lemegy a hátsó lámpához a vezeték, s onnan vissza a lámpához?

Link to comment
Megosztás:

15 órája, gyurigyerek írta:

Sziasztok!

Kombi csomagtér ledszalaggal való megvilágításra adtam a fejem. A két hosszanti rolót tartó műanyag alá gondoltam felszerelni. Vannak már hasonló tapasztalatok? Illetve a csomagtérajtó kapcsoló közvetlen a mennyezet világításhoz megy vagy esetleg lemegy a hátsó lámpához a vezeték, s onnan vissza a lámpához?

Bár nem kombi csak sima 5 ajtós, de én már megcsináltam. A csomagtér lámpáról érdemes levenni a + és - vezetékekről az "anyagot". Van hely szerelni, a legegyszerűbb ott megbontani a vezetéket stb... A másik oldalra pedig simán átviszed a műanyag borítás alatt a vezetéket és kész is. Pár kép a műveletről és a végeredményről: https://photos.google.com/album/AF1QipPeuTaKARol89rPgpqHCX43iXNYcutEJkxEdFGc

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kobraCode írta:

Bár nem kombi csak sima 5 ajtós, de én már megcsináltam. A csomagtér lámpáról érdemes levenni a + és - vezetékekről az "anyagot". Van hely szerelni, a legegyszerűbb ott megbontani a vezetéket stb... A másik oldalra pedig simán átviszed a műanyag borítás alatt a vezetéket és kész is. Pár kép a műveletről és a végeredményről: https://photos.google.com/album/AF1QipPeuTaKARol89rPgpqHCX43iXNYcutEJkxEdFGc

Köszi a tanácsokat. A képek sajnos nem működnek nálam. Error 404

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...
On 2016. 04. 04. at 11:09, rfamp írta:

Köszi, no akkor próba... :

Jelenleg itt tartok. Szerintem egész jó lett így első nekifutásra. A kék - narancs pedig kifejezetten tetszik. A zöld már nem annyira, ezt lehet még módosítani fogom.

 

És működik! Örök hálám Mister! :icon13:

 

Hogy tudtad a sűrű beosztásút órcsoportot kékre ledezni?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kriszrap írta:

Sziasztok :)
Ablak emelőben szeretném ledet/izzót kicserélni kékre .

Hogy tudom ki pattintani és a kapcsloto szétszedni??

Nagy macera??? 

 

Képeket kérhetnék hát ha valakinek készült róla :D

Nem nehéz szétszedni ha kiemeled az ajtóból látni fogod hol kell szétugrasztani. ( két oldalt kell 2-2 helyen én fogpiszkálót szúrtam be oda a fül mellé) A ledek viszont elég jól rá vannak integrálva a panelre így nem biztos hogy lehet cserélni őket.

280a6bc53b13b22cedf607c61c1f2c4b.jpg

26 perce, kriszrap írta:

Hogy tudtad a sűrű beosztásút órcsoportot kékre ledezni?

Nem valószinű hogy választ kapsz, egy 2016-os hozzászólásra írtál, az illető 2017-ben járt a fórumon utoljára. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Hát ezt nem tudom, max multiméterrel lehet megnézni a polaritást óvatosan a mérőcsúcsokkal, nehogy megsértsd a fóliát. A kormányt passzolom, azt még nem szedtem szét. 

Nagyon köszönöm a segítséget annyi még a kérdésem hogy az alsó smd led azt mit világit mert értem hogy a fenti kettő  a kapcsolót de az alsó ?? passz:D

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 09. 21. at 18:03, kriszrap írta:

Hogy tudtad a sűrű beosztásút órcsoportot kékre ledezni?

Észter-higítóval óvatosan eltávolítható a sárgítás a fóliáról, és a km számlálóról. Onnantól bármilyen színre lehet ledezni.

 

On 2020. 09. 22. at 14:53, zotya975 írta:

Az alsó ( a panelen valójában középen vannak)az a gyerekzárat, itt látszik mind egy képen: 

686138f57566d757cd92ad104ed65572.jpg

 

4 db SMD1206 led, és 2 db (1 piros, 1 zöld) SMD3528.

Ez a 4 ablakos kapcsoló. A 2 ablakosban csak 2 led van, de úgy emlékszem ott nincs pcb.

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.