Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

On 2016. 03. 25. at 22:44, Geopake írta:

Én tartó nélkül használom a gps-t.Oda rakom a kijelző elé fektetve.Átállítom a nézetet vízszintesre és kész.Bár nekem régi mitac mio-m van.Az pont elfér ott.Még le sem esett onnan:)

Én a telefont használom most jobb híján, de sem az sem a GPS nem fér el normálisan csak ferdén a TID előtti placcon, csatlakoztatott töltővel. Töltő nélkül meg hamar lemerülnek.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, OpelAtti írta:

Ledeztem egy kicsit:

csomagtart__resize_www.kepfeltoltes.hu_.utast_r_1_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jputast_r_2_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jp

Brutal jó lett! Közben én is megcsináltam a belsőtér világítást. Abban 100 db (3528 as SMD hideg és meleg fehér vegyesen ) LED van. :evilgrin: De nem ennyire ütős mint ez, mert ez már valóban vakít. A rendszámtábla és a hátsó csomagtér is készen van. A rendszámtáblában 2x30 db szintén vegyes fehér LED van. Na az jó lett. A csomagtérbe (kombi) viszont még a 30 LED is kevés az eredeti izzó helyén, ott én is LED szalagozni fogok valószínűleg.

Link to comment
Megosztás:

Most épp a kilométer óránál tartok, sajna ez is sárga bevonatos mint a fűtéskapcsoló. Így ez is max csak zöld lehet, a sárga bevonatot én nem kísérelem meg leszedni mert lehet elcseszem az a egész számlapot. Pedig kéket akartam piros mutatókkal. Mindegy, a TID és a kilométer számláló LCD kék lesz a többi cucc zöld, a mutatók piros. Tehát kék/zöld kombináció. Úgyis törve volt a verda, így legalább stillszerű... :-) :icon13:

Link to comment
Megosztás:

9 órája, rfamp írta:

Én a telefont használom most jobb híján, de sem az sem a GPS nem fér el normálisan csak ferdén a TID előtti placcon, csatlakoztatott töltővel. Töltő nélkül meg hamar lemerülnek.

Nekem is ferdén van egy kicsit,de így legalább jobban látom.Nekem elfér töltővel együtt is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2011. 10. 16. at 10:23, DarthVödör írta:

Aki akarta, az ki tudta cserélni az eablak LEDeket?

1-eablak

2-ülésfűtés

3-multikormány

4-szivargyújtó

5-TID,MID

6-befúvók

7-kilincsek

8-fűtésbox

9-világításkapcsoló

A -CAR300

B -műszerek

Nehézségi sorrendbe raktam.

Amelyik neked nincs, vagy felesleges, azt kihagyod.

Előre olvashatsz https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes

Párhuzamosan készül az oldal, és itt a leírás.

Nem tudom, a képfeltöltések meddig tárolják a képeket, de a saját oldalon, a képeket a google tárolja.

1,4,5,8,9 kész, B folyamatban. A kis LCD már készen van, kék lett (mint a TID is). A kis LCD ben lévő sárga fényvetőről higítóval lejön a sárga réteg! (de!!  Ez csak akkor igaz ha nem anyagában színezett az a kis műanyaglap, azaz az egyik fele sárga a másik fehér... a szomszédom astrájában anyagában szinezett ugyanez a kis lapka, mint a TID ben. ) Ma szedtem le szintén a sárga réteget a műszer fóliáról is mert oda is kéket szeretnék. Ahol egy rétegben van rajta a sárga szinezés ott észter higitóval simán lejön. Ahol a sárgán rajta van az a fehér fólia  meg a fehér prizma szerű dolog, ott sajna csiszolni / polírozni  kellett de utána az oldószerrel lejött a sárga szín. A fóliát az észter higitó nem bántja csak a színezést hozza le. Arra kell vigyázni hogy a lyukakon ne csorogjon át a higitó a  túloldalra mert akkor annyi az egésznek. Higitós pzs. vel csináltam az bejött... :icon13: Ma kimarom a mutatók világításához a kis paneleket is. Kérdés... a háttér világításhoz SMD LED eket (3x3528 x 6 ) használtál panelen, vagy a levegőben "összepókolt" normál 3(5)mm es ledeket? Van normál LED em is,  3 mm es, 140fokban világít, az a csapott / prizmás elejű. Ez tán annyiból jobb hogy a lábainál fogva irányba forgatható ha netán foltos lenne a megvilágítás.

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

Na, ha már úgyis aktuális a téma, akkor kapóra jött hogy reggel csináltam fotót a frissen beépített tabletről a ledezett műszerfalvilágítással egyetemben. Most így néz ki:

 

Kesz_muszerfal_sotetben.jpg

A ledezést amúgy nekem DarthVödör fórumtárs csinálta személyesen (akinek az oldalát az imént linkeltétek), ezúton is köszönet érte. Pontosan már nem tudom, de jóval 100 feletti a ledek darabszáma...

 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

T. DarthVödör!

Kérdéseim lennének:

1. Ha azt szeretném, hogy a műszerek háttérvilágítását ne (csak) a világítás kapcsolja, hanem gyújtásra kapcsolódjon (állandóan világítson üzem közben) -

mit kell kötnöm a műszeregység mögött (36-os pin?). Van DRL visszajelzőm (Xenon pin testet kap gyújtás és működő DRL esetén), ezt nem tudnám felhasználni?

2. Pár éve részben ledesítetted a műszeregységemet, akkor én szereltem ki és vissza azt. Mostanában megtaláltam

az elfekvő alkatrészek között a műszeregység csatlakozójának egy közbenső darabját (kb 5x1x1 cm, bézs, 36 érintkezőnek, ha jól emlékszem). Az óracsoport azóta is kifogástalanul működik,

de szeretném visszarakni a helyére azt a kis alkatrészt. Ha lenne esetleg (fotóval illusztrált) leírás, hogy milyen helyzetben, pontosan 

hogy volt eredetileg.....

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget...

 

 

Módosítva : flali
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 01. at 14:24, flali írta:

T. DarthVödör!

Kérdéseim lennének:

1. Ha azt szeretném, hogy a műszerek háttérvilágítását ne (csak) a világítás kapcsolja, hanem gyújtásra kapcsolódjon (állandóan világítson üzem közben) -

mit kell kötnöm a műszeregység mögött (36-os pin?). Van DRL visszajelzőm (Xenon pin testet kap gyújtás és működő DRL esetén), ezt nem tudnám felhasználni?

2. Pár éve részben ledesítetted a műszeregységemet, akkor én szereltem ki és vissza azt. Mostanában megtaláltam

az elfekvő alkatrészek között a műszeregység csatlakozójának egy közbenső darabját (kb 5x1x1 cm, bézs, 36 érintkezőnek, ha jól emlékszem). Az óracsoport azóta is kifogástalanul működik,

de szeretném visszarakni a helyére azt a kis alkatrészt. Ha lenne esetleg (fotóval illusztrált) leírás, hogy milyen helyzetben, pontosan 

hogy volt eredetileg.....

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget...

 

 

Sorry ha belekotyogok...

Kérdésed első felére válaszolva: Szerintem ebben az esetben a LED eket rákötheted a megtett km -t számláló kis LCD háttér világítására, az már gyújtás ráadása esetén világít.

A belső kimaradt alkatrész arra szolgál hogy a csatlakozó rögzítőkarja által mozgatva, az érintkezőket az alzathoz feszíti és illetve megakadályozza hogy az pl rázkódásra kicsússzon a helyéről. Érdemes visszatenni mert a bizonytalan érintkezés érdekes dolgokat produkálhat... Egyébként nekem is kiesett a csatlakozó közepe mikor szétszedtem a műszercsoportot és kb. 10 percet politechnikáztam vele hogy visszategyem. Végül valahogy úgy sikerült hogy a kar által működtetett fogaslécet betoltam kb. addig hogy 1 - 1,5 fog látszódjon ki belőle (szemből nézve a jobb oldalon..)  és ebben a helyzetben lehetett visszatenni a csatlakozó belsejét. A belső rész "csapott sarkú oldala" kifelé kell hogy álljon!  A fogasléc más helyzetében nem nagyon tudod mert nem megy be a helyére, vagy ha mégis akkor nem mozog úgy ahogy kellene neki. Remélem segítettem valamennyit.

Tehát erről beszélünk... :

sg1hb13fkz0kyi584t5c.jpg

A fogaslécnek kb így kell állnia hogy be tudd tenni a középső részt. Tehát betolni balra teljesen majd kihúzni kb addig míg az első fog látszik a jobb oldalon. Ekkor visszateszed a közepét úgy hogy a lecsapott sarkú oldala felülre essen.

2b52l8qnududqcdtigu1.jpg

2guj8ry1h8o9v0j9tslp.jpg

És voilá... már bent is van, sőt működni is fog!

6i92xx49yosjon9c1zs5.jpg

 

Sok sikert! :)

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 01. at 10:57, DarthVödör írta:

Mutatók megvilágításához 0805-1206-os SMD elegendő. Nem szükséges a széles 140°-os megvilágítás. A fény a mutató aljában lévő fényvezetőre esik, és innen jut ki a mutatóra. Inkább az a lényeg, hogy minél távolabbról minél egyenesebb/párhuzamos fény érje. Mivel eltérő színű lesz a mutató, ezért maszkolni kell majd. Kifúrtam a plexit 8-10-es átmérővel. ebbe süllyesztettem 1-1 kondenzátor külső feliratos fólia hengert. Ami teljesen elfedi/eltakarja a 4 ledet!. Majd a belsőfelét öntapadós alufóliával tettem tükrössé. A szórt fény így nem veszik el a fekete felületen, hanem visszaverődve ez is a mutató alját világítja meg. Ha nincs alufólia, a mutató a 4 led szerint erősebb/gyengébb fényű a rádiusz különböző részein.

Háttérvilágításnál 0,5mm NYÁK-ra 3528-as led+560R. Azért a vékony lemez, mert ez hajlítható! Ívekre hajlítva került beépítésre. Balról: 1 lefelé a hőfok felett+közvetlen mellette, de a fordulatszám irányában. A középső izzó foglalat felett. Egy balra a fordulatszám felé+egy a km/óra felé. Harmadik izzó foglalat felett 1 a km/óra felé+1 a tank felé.

Rengeteg öntapadós alufólia a fehér műanyagon körben... https://www.dropbox.com/sh/fh7y0xu6i9wo2c7/AAB1hWa1gtzVB2qzfDaLKZbya?dl=0

Itt még a próba NYÁK-os verzió.

Köszönöm a részletes instrukciót, akkor ez a flexibilis dolog nem csak nekem jutott az eszembe, 0,3mm es kétoldalas nyákom van (üvegszálas..). Szeretem mert sima ollóval szabható, nem kell hozzá lemezolló. A mutatók megvilágítása már készen van, 3528 as narancssárga (jól megy a kékhez... ) LED lett belerakva. 3 db, 120 fokban. Középen felül egy és a műszer két végállásának közelében a másik kettő. A 4 et feleslegesnek tartottam mert a mutatókban alul nincs is prizma  (legalábbis az enyémben, 2005 ös évjárat)  csak a felső felében. Kipróbáltam egyenletesen világít. A fényvisszaverő fólia jó ötlet, bár öntapadósom nincsen. Van viszont kétoldalas ragasztószalagom, tehát no problem. Az 560 Ohm helyett én mindenhol 330 at használok mert a 3 sorba kötött LED ezzel az ellenállásértékkel vesz fel 18-20mA t. 560Ohm al csak 12mA t, és fényerőben jelentős a különbség. A LED kinghtbright (3V / 20 mA, a datasheet szerint abszolut maximum ratings 24mA folyamatosan, peek 1,5A 0,001 sec (PWM hez pl...) ) Remélem nem hegyeztem ki ezzel nagyon, mert nem szivesen szednék szét újra semmit. Főleg a középkonzolt... 

A belinkelt képen azok a LED ek nem inkább 0603 as méretűek? Elég aprónak nézem őket. Abból is van extra fényerejű / felfelé prizmás, esetleg abból lehetne 6 ot is betenni körben két csoportban (2x3 db), mert elférne. Úgy tán még egyenletesebb lenne mert nagyobb a "felbontása" a megvilágításnak. Bár én elvagyok a 3 db 3528 al 120 fokban, sőt a maszkoló gyűrű (filctoll kupakból vágott 6,5mm es darabok) még belső fóliát sem kapott mert már kész volt mire jött az instrukció.

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 31. at 16:51, tgabika76 írta:

Na, ha már úgyis aktuális a téma, akkor kapóra jött hogy reggel csináltam fotót a frissen beépített tabletről a ledezett műszerfalvilágítással egyetemben. Most így néz ki:

 

Kesz_muszerfal_sotetben.jpg

A ledezést amúgy nekem DarthVödör fórumtárs csinálta személyesen (akinek az oldalát az imént linkeltétek), ezúton is köszönet érte. Pontosan már nem tudom, de jóval 100 feletti a ledek darabszáma...

 

Jól néz ki, nekem tetszik ez a fehér is. A multikormányra meg egyenesen "irigy vagyok". Bár nálam inkább olyan bohókás "happy" lesz a feeling, családi autó. A gyerekek választhattak színt mint a szobafestésnél... "Legyen minden kék, narancs színű mutatókkal.. " A TID el és az eablak gombokkal kezdtem, no problem.  Aztán kompromisszumokat kellett ugye kötni (látom a fűtéskapcsolók Nálad is maradtak sárgák) , mert a sárga réteg miatt csak a sárga, piros, narancs, zöld jöhetett szóba. Pl a középkonzol fűtésblokkja zöld lett a TID kék. Ez elég hülye összeállítás, tehát a fűtéskonzolt még szétszedem hogy leszedjem a sárga bevonatot, így az is kék lesz: Már csak azért is szétkapom mert be akarok építeni egy 5V os közös tápot is a különböző eszközöknek hogy ne kelljen szivargyújtó elosztót (ami nagy és randa..) használnom. 

A tablet tök jó ötlet! All in one! Még menetkamerának is használhatod ha webkamerát dugsz rá (4.0 felett már OTG se kell hozzá, az app ok futhatnak egymással párhuzamosan, GPS menetkamera..stb. Csak a hardver bírja, legalább 2 - 3 Gb RAM kéne bele ehhez hogy "Android Úr" ne lője le valamelyik futó app ot, az viszont már biza nem az "óccsó kategóriás tablet", még 7" ban sem) , gondolkodóba estem én is erősen. Csak az aggaszt hogy lehet feltörik miatta a verdát... Egy 20 - 30e HUF os tabletért csinálnak 50-100e kárt az autóban. (zár-kulcs csere, vagy szélvédő, oldalüveg..stb) + a stressz meg a bosszúság.  Lehet nem éri meg. Te leveszed a tabletet parkoláskor vagy fixen bevarrtad?

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

10 órája, rfamp írta:

...az aggaszt hogy lehet feltörik miatta a verdát... Egy 20 - 30e HUF os tabletért csinálnak 50-100e kárt az autóban. (zár-kulcs csere, vagy szélvédő, oldalüveg..stb) + a stressz meg a bosszúság.  Lehet nem éri meg. Te leveszed a tabletet parkoláskor vagy fixen bevarrtad?

Nekem fixen bent ül a helyén, és bár ritkán parkolok a lakótelepen (részben emiatt a szüleimnél áll az autó általában, szerencsére alig 600m-re laknak és zárt udvaruk van), de ha mégis, akkor meg bízom. Egyre több nagy értékű autó áll itt, talán az enyémet sem fogják bántani. Meg aztán alig 50m-re van a helyi KMB-s irodája...

Link to comment
Megosztás:

14 órája, tgabika76 írta:

Nekem fixen bent ül a helyén, és bár ritkán parkolok a lakótelepen (részben emiatt a szüleimnél áll az autó általában, szerencsére alig 600m-re laknak és zárt udvaruk van), de ha mégis, akkor meg bízom. Egyre több nagy értékű autó áll itt, talán az enyémet sem fogják bántani. Meg aztán alig 50m-re van a helyi KMB-s irodája...

Nem is az esti parkolás a gondom, zárt helyen állok tele kerítés van..stb. És az esetek 90% ban nem is otthon csesztetik a kocsit hanem pl a nagyáruházak parkolóiban mikor bemész 10 percre fél kiló kenyérért. Pont ez a baj, hogy erre a 10 percre sokan nem veszik le a GPS t..stb. Ez tart vissza engem is hogy betegyek a kocsiba többféle kütyüt. (GPS, menetkamera, lézerdetektor) Ezeket leszedni, felrakni arra a 10 percre, kész tortúra. Az önmagában hogy közel van egy KMB s iroda vagy akár egy rendőrörs semmit nem jelent...  Ku*va egy világ van, kint a németeknél előfordul hogy nincsenek is bezárva a verdák. Bár most hogy nemsokára minden tartományban épülnek a mecsetek, biztos változik a helyzet náluk is. :D Majd csak ősszel megyek vissza, kíváncsi leszek a változásra.

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

Na jo... a képfeltöltést feladom. Nem vágom hogy van akinek működik ez a direkt feltöltés az oldalra, van akinek nem. Ez valami kiváltság itt, vagy beállítási kérdés, esetleg fizetős dolog Nálatok? Pl "tgabika78" nál direkt feltöltéssel vannak a képek felrakva ahogy látom, nálam ez a funkció nem elérhető. Valami rangot kell ehhez elérni, vagy mi az oka? Valaki homályosítson fel, mert ha pl a képfeltöltés.hu ra feltöltök és beszúrom a képet akkor egy lekicsinyített indexképet rak ide a fórumba ami értékelhetetlen. Tudom, rakjam fel linkként.... de nem egyszerűbb ha itt az oldalon látszik a kép kapásból megfelelő méretben és nem kell  klikkelgetni? Mondjuk ez lehet csak engem zavar, illetve zavarni nem zavar csak épp az okot nem nagyon értem.

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

12 órája, rfamp írta:

Na jo... a képfeltöltést feladom. Nem vágom hogy van akinek működik ez a direkt feltöltés az oldalra, van akinek nem. Ez valami kiváltság itt, vagy beállítási kérdés, esetleg fizetős dolog Nálatok? Pl "tgabika78" nál direkt feltöltéssel vannak a képek felrakva ahogy látom, nálam ez a funkció nem elérhető. Valami rangot kell ehhez elérni, vagy mi az oka? Valaki homályosítson fel, mert ha pl a képfeltöltés.hu ra feltöltök és beszúrom a képet akkor egy lekicsinyített indexképet rak ide a fórumba ami értékelhetetlen. Tudom, rakjam fel linkként.... de nem egyszerűbb ha itt az oldalon látszik a kép kapásból megfelelő méretben és nem kell  klikkelgetni? Mondjuk ez lehet csak engem zavar, illetve zavarni nem zavar csak épp az okot nem nagyon értem.

Használd ezt: http://kepkezelo.com/

Ide töltsed fel a képet, másold ki a közvetlen linket, tedd be a hozzászólásodba, és mindjárt meg is fog jelenni a kép ;)

5q05g5lxbbmwezml8w3m.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kobraCode írta:

Használd ezt: http://kepkezelo.com/

Ide töltsed fel a képet, másold ki a közvetlen linket, tedd be a hozzászólásodba, és mindjárt meg is fog jelenni a kép ;)

5q05g5lxbbmwezml8w3m.jpg

Köszi, no akkor próba... :

Jelenleg itt tartok. Szerintem egész jó lett így első nekifutásra. A kék - narancs pedig kifejezetten tetszik. A zöld már nem annyira, ezt lehet még módosítani fogom.

oucw3b9ly27886s42dcd.jpg

x58iy1iep6ghl0gxfy5k.jpg

8irdk95a3zjeaa55kcug.jpg

 

És működik! Örök hálám Mister! :icon13:

 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 02. at 19:37, tgabika76 írta:

Nem sárgák a fűtéskapcsolók sem, csak a fényképezőgépem nem remekel sötétben. Pár kép még a készítés idejéből:

Ledezes_04.jpg

Még a régi középkonzollal:

Cockpit_led_final_1.jpg

Sajna nálam marad a sárga vagy zöld szín a fűtéskapcsolóknál mert nekem anyagában sárgára színezett még a középső tengely is. 

hvtymlrp60pmloe93ngs.jpg

 

r6qf8c2i7bt86ipi2h9p.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.