Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

5 perce, totya írta:

Sziasztok!

Kérdésem lenne azokhoz, akik mesterfokon vágják ezt a ledezés témát! Hogy lehet az, hogy 7 db sorosan kötött, viztiszta piros led, lakásban trafóról próbálva szépen világit! És ahogy a kocsiban rákötöm, ott éppen hogy csak "parázslik"?! Hogy lenne akkor érdemes párhuzamosan mindegyik elé mondjuk 560 ohm-os ellenállással? Köszi, ha válaszol valaki! ;)

 

A 12Voltos hálózati trafó üresen többet ad le, akár 15-16Voltot is az autóban meg 12-14Nél nincs több. Én 4 darabot szoktam sorosan kötni ha egyesével van akkor meg 750-Ohmos ellenállás mellé. Ez 2X4 darab sorbakötve:

2590080-20170716-KSOEZN.jpg

De igazából ha veszel pár méter led szalagot azzal nincs gond, nem kell mellé ellenállás sem.

 

 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

A 12Voltos hálózati trafó üresen többet ad le, akár 15-16Voltot is az autóban meg 12-14Nél nincs több. Én 4 darabot szoktam sorosan kötni ha egyesével van akkor meg 750-Ohmos ellenállás mellé. Ez 2X4 darab sorbakötve:

Aha, köszi! Bár a trafóm 13,5v-ra van állítva, mert a többit is úgy csináltam! Igazából az ajtókat csinálom! A hátsónál párhuzamosan kötöttem őket, ott minden jó volt! Gondoltam az elsőnél egyszerűsítek soros kötéssel! De itt befulladt a projekt, lehet itt is párhuzamos lesz, csak nem akarom megint szétbombázni ...

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

A műszerfalon és a középkonzolnál kicseréltem a hagyományos sárga izzókat kék ledre, mert az autót úgy vettem, hogy az ablakemelő és a világításkapcsoló már kék volt és jobban tetszett a sárgánál. Egy ideig szép is volt, azonban a ledek csak egy ponton világítanak és a nálunk jellemző nem túl jó utakon igen hamar kimozdultak. Mivel nincs kedvem havonta szétkapni az egészet, tudnátok-e ajánlani valami alternatív megoldást rá, hogy szép kék maradhasson a műszerfalam? :)

Létezik-e a hagyományos izzóból kék színű (ha igen milyen típust keressek)? Vagy létezik-e olyan kék led, ami nem csak egy adott pozícióban világít?

Előre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Bogica91 írta:

Sziasztok!

A műszerfalon és a középkonzolnál kicseréltem a hagyományos sárga izzókat kék ledre, mert az autót úgy vettem, hogy az ablakemelő és a világításkapcsoló már kék volt és jobban tetszett a sárgánál. Egy ideig szép is volt, azonban a ledek csak egy ponton világítanak és a nálunk jellemző nem túl jó utakon igen hamar kimozdultak. Mivel nincs kedvem havonta szétkapni az egészet, tudnátok-e ajánlani valami alternatív megoldást rá, hogy szép kék maradhasson a műszerfalam? :)

Létezik-e a hagyományos izzóból kék színű (ha igen milyen típust keressek)? Vagy létezik-e olyan kék led, ami nem csak egy adott pozícióban világít?

Előre is köszönöm! :)

Ahhoz hogy mindenhol egyforma szep egyenletes fenye legyen, a pirossal kiemelt reszek pirosan vilagitsanak nem eleg 2 db izzo de LED sem. Az enyemben kb. 20 db kek LED, 9 db narancssarga, es 2 db feher van ha jol emlekszem. Alapban a muszerfal kek, a mutatok narancssargan vilagitanak, a piros reszek pedig pirosak. Nem nez ki rosszul de volt vele szenvedes. ;)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 16. at 20:43, zotya975 írta:

A 12Voltos hálózati trafó üresen többet ad le, akár 15-16Voltot is az autóban meg 12-14Nél nincs több. Én 4 darabot szoktam sorosan kötni ha egyesével van akkor meg 750-Ohmos ellenállás mellé. Ez 2X4 darab sorbakötve:

2590080-20170716-KSOEZN.jpg

De igazából ha veszel pár méter led szalagot azzal nincs gond, nem kell mellé ellenállás sem.

 

 

A LED et ( lehetoleg konstans) arammal kell hajtani es nem feszultseggel. A nevleges feszultsegbol es a LED uzemi aramabol ( datasheet...)  ohm torveny alapjan kiszamolhato mekkora erteku  ellenallas kell. Celszeru elore megtervezni egy skiccen mit szetetnel, majd szamolgatni. A beszerzett LED adatlapjat is erdemes atbongeszni, foleg ajanlom figyelmedbe az "absolute maximum ratings" fejezetet, ez kb arrol szol hogy mi az amit a LED meg elbir karosodas nelkul de csak kis ideig. pl PWM hajtasnal lenyeges lehet a csucsaram meretezesenel... De pl. egy 20mA aramra gyartott LED et nem illik megkinalni 50mA folyamatos arammal mert szepen vilagit majd, de csak egy ideig.  De ennyire azert nem bonyi ez a tortenet, neked eleg az ellenallas, lehetoleg sorossal kapcsolassak probalkoz. Azzal konnyebb szamolni. 

 

ui: bocs, ezt Bogica91 nek szantam csak felrenyomtam a valasz gombot a telefonon. 

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 16. at 18:25, rfamp írta:

Ahhoz hogy mindenhol egyforma szep egyenletes fenye legyen, a pirossal kiemelt reszek pirosan vilagitsanak nem eleg 2 db izzo de LED sem. Az enyemben kb. 20 db kek LED, 9 db narancssarga, es 2 db feher van ha jol emlekszem. Alapban a muszerfal kek, a mutatok narancssargan vilagitanak, a piros reszek pedig pirosak. Nem nez ki rosszul de volt vele szenvedes. ;)

Sziasztok!

Én régebben a műszercsoport Led-ezést így oldottam meg a kis műszereknél 1-1 a nagyoknál 6-6 db. led,(3-as csoportban van beállítva a mAh)

az lcd mögött 2 db. led (lassan 10 éve megy) ezzel a számlapok megvilágítása egyöntetűen világít :

 20080402088.jpg

20080402086.jpg

A mutatók alatti piros ledek az lcd kijelző megvilágítására vannak kötve,így amikor gyújtás van csak a mutatók világítanak.

a gyári számlappal : 20080306036.jpg  és az utólagos : 20080407099.jpg

mielőtt megszóltok a km miatt - vettem bontóban egy krómgyűrűs műszercsoportot (úgy emlékszem 6ezer volt) és azt alakítottam át..   

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. A tolatólámpába szeretnék erősebb világítást és led-re gondoltam. Vettem, beleraktam és nem világított. Kipróbáltam és a led működik. Az eladó mondta, hogy középen kapja az áramot, és a palástján adja le a testet. Na a kombiban (lehet, hogy a többiben is) fordítva van, középen adja le a testet és ezért nem működik Opelben. Sajnos a sarukat megfordítok dolog nem megoldható. Tudnátok segíteni, hogy hol lehet olyan izzóhoz (izé led-hez) hozzájutni, ami működik Opelben is? Vagy csak házilag lehet barkácsolni, mert azt nem tudom bevállalni. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Bmájki írta:

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. A tolatólámpába szeretnék erősebb világítást és led-re gondoltam. Vettem, beleraktam és nem világított. Kipróbáltam és a led működik. Az eladó mondta, hogy középen kapja az áramot, és a palástján adja le a testet. Na a kombiban (lehet, hogy a többiben is) fordítva van, középen adja le a testet és ezért nem működik Opelben. Sajnos a sarukat megfordítok dolog nem megoldható. Tudnátok segíteni, hogy hol lehet olyan izzóhoz (izé led-hez) hozzájutni, ami működik Opelben is? Vagy csak házilag lehet barkácsolni, mert azt nem tudom bevállalni. Köszi.

hjdihn5rvz8565t7hdpx.jpg

0ph2cwn201wmir26ah9p.jpg

Ha CANbus a rendszer akkor ott a hiba,De ha nem akkor működni kellene ez a led nem polaritás fűggő.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 19. at 8:46, Bmájki írta:

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. A tolatólámpába szeretnék erősebb világítást és led-re gondoltam. Vettem, beleraktam és nem világított. Kipróbáltam és a led működik. Az eladó mondta, hogy középen kapja az áramot, és a palástján adja le a testet. Na a kombiban (lehet, hogy a többiben is) fordítva van, középen adja le a testet és ezért nem működik Opelben. Sajnos a sarukat megfordítok dolog nem megoldható. Tudnátok segíteni, hogy hol lehet olyan izzóhoz (izé led-hez) hozzájutni, ami működik Opelben is? Vagy csak házilag lehet barkácsolni, mert azt nem tudom bevállalni. Köszi.

Vele vedd föl a kapcsolatot, nagyon korrekt. Vettem tőle már izzókat, a tolatólámpába is. Kb. két éve van benne, nem kellett cserélni még. Sokkal nagyobb a fénye mint a hagyományos izzónak.

https://auto.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/1156_BA15S_6_smd_3825_Opel_Astra_G_rendszam_led_74379331.htm

Nem hirdetésnek szántam a linket!

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Vele vedd föl a kapcsolatot, nagyon korrekt. Vettem tőle már izzókat, a tolatólámpába is. Kb. két éve van benne, nem kellett cserélni még. Sokkal nagyobb a fénye mint a hagyományos izzónak.

https://auto.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/1156_BA15S_6_smd_3825_Opel_Astra_G_rendszam_led_74379331.htm

Nem hirdetésnek szántam a linket!

Zoli, te pont ilyen izzót használsz amit linkeltél?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, gezoli írta:

Nem! Sajnos a termékei között nem találtam meg, ezért javasoltam a kapcsolatfelvételt. Kinézetre hasonló, egy lencse van a LED előtt. Nagyon jó fénye van.

Köszi! Tegnap este még nézelődtem és megpróbálom a COB-ledeset hátha az is kibírja a körülményeket ott hátul:

https://www.ebay.com/itm/1-PCS-Super-White-1156-BA15S-COB-LED-Bulbs-RV-Trailer-Truck-Interior-Light-DICA/251885358448?hash=item3aa5898d70:g:aPkAAOSwPhdVCnQH&vxp=mtr

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Az óracsoport szétszerelésével kapcsolatban kérném a segítségeteket. Tempomat LED-et szeretnék beépíteni és kivezetni a csatlakozóra (14-es láb). Állítólag nincs beforrasztva a panelbe. Ezen a lengyel fórumon találtam róla infót (Zafira, elvileg ugyanaz). Ehhez a panelhez kellene hozzáférjek:
87d4683501f5abe6med.jpg

Ugyanezen a fórumon van leírás az óracsoport szétszereléséről. Csakhogy az én órám máshogy néz ki, úgy ahogy itt lent a képen. Ugyanennyire szét kellene szednem (azaz, a mutatókat is ki kell venni belőle)?
_DSC9753.jpg

Link to comment
Megosztás:

4 perce, freddy_ írta:

Ettől tartottam! A mutatók nullpontja automatikus vagy nekem kell gondoskodnom róla, hogy pont ugyanúgy helyezzem vissza, ahogyan kivettem? Ha nagyon óvatosan csinálom, meg lehet úszni szerelési nyomok nélkül?

Simán! Egy villa és alá egy puha rongy. Könnyen lejön. Visszarakás egy kicsit matekos. Valahogy meg kell jelölni a mutatók állását, csak az a baj, hogy a tengely könnyen elmozdul.

Nekem nem sikerült totál pontosan visszarakni, kompromisszumot kötöttem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.