Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

sziasztok én megcsináltam a ledezést először nem akart elindulni de amikor kivettem a vészvillogó kapcsolóját akkor szépen világított, visszaraktam és jó is volt azóta is tegnapig. kihunyt a fény de csak meg kellett mozgatni a fényszórókapcsolóban

Link to comment
Megosztás:

Na ebbe már van anyag. Hogy mindenhol szépen világítson, 12 LED ment bele.

Leírást még nem csináltam, mert még a (automatikus) fényerő szabályozása nem megoldott.

Üdv!

Erről az akcióról teszel fel majd részletes leírást,ha megkérlek,mármint kapcsoló szétszereléséről is?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

http://kepfeltoltes.hu/view/111006/2011100...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/111006/2011100...ltoltes.hu_.jpg

Én már viszonylag régen megcsináltam, kb 3-4 évvel ezelött, több színnel is kipróbáltam.

Szerintem ahova lehet tegyél "plasmát". A led minősége nagyon fontos, /a leírásokkal ellentétben a gagyi tönkremegy pl. 40 C fokon,tapasztaltam/

többet is cserélnem kellett az idők folyamán hiába méreteztem túl a ledet ellenállás ügyileg.

Amúgy a világításkapcsoló fényereje nem állítható a gyári fényerőszabályzóval.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali!

http://kepfeltoltes.hu/view/111006/2011100...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/111006/2011100...ltoltes.hu_.jpg

Én már viszonylag régen megcsináltam, kb 3-4 évvel ezelött, több színnel is kipróbáltam.

Szerintem ahova lehet tegyél "plasmát". A led minősége nagyon fontos, /a leírásokkal ellentétben a gagyi tönkremegy pl. 40 C fokon,tapasztaltam/

többet is cserélnem kellett az idők folyamán hiába méreteztem túl a ledet ellenállás ügyileg.

Amúgy a világításkapcsoló fényereje nem állítható a gyári fényerőszabályzóval.

neked van hátsó villyanablakod ???

gyári???

oopppss ,nem ide akartam

Ákos rakd légyszi át a beszélgetősbe

Link to comment
Megosztás:

Ezért is írtam, hogy milyen LED legyen. Nem szeretik a túl nagy hőt, de a 40 °C nem extrém. Nem ez miatt ment tönkre.

Kevesen tudják, hogy a fényerő szabályozáskor, nem a feszültség szint változik! (Astra G)

Magyarán: a feszültség állandó, csak egy bizonyos frekvencián, a jel, és szünet arányát szabályozzák.

Ez a PWM. bővebben

Na ez teszi tönkre a gagyi LEDet. Ha nincs benne, záróirányban zener dióda.

Gyárilag, a világításkapcsoló fénye, tényleg NEM szabályozható. Még! De az lesz! :D

Természetesen nem 40 fokon ég ki hanem pl a TID kijelző ilyen fokú külső hömérsékletnél napsütésben

ennél jóval több is lehet. Na ezt nem bírja és még sok mást sem a gagyi amiből 10 db-ból nem mind teljesíti a gyár által megadott

paramétereket /nyitóáram, hőmérséklettartomány stb./ a többi meg nem.

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon értem, amit leírsz.

light_green_smal.jpg

Na ebbe már van anyag. Hogy mindenhol szépen világítson, 12 LED ment bele.

Leírást még nem csináltam, mert még a (automatikus) fényerő szabályozása nem megoldott.

szépen kicseréltem az összes izzót ledre és csak a két TID világított max fényerővel utána kikaptam a vészvillógót és akkor már minden világított és lehetett fényerőt szabályozni egy autóvillamosságis rokon szerint benn kell hagyni egy izzót hogy a fényerőszabályzó tudjon működni mert ha nincs jelentős áramfelvétel akkor nem fog

Link to comment
Megosztás:

Helló!

A műszerfalon a középső kijelző bal oldalán a világítás elhalványodott, de az órát mutatja nem pixel baja van, a külső hőmérsékletet mutatja rendesen.

Van valakinek ötlete, hogy mi a baj és mit lehet vele csinálni?

Előre is kössz!

Kiégett az egyik izzó nagy valószínűséggel. A csere nem egyszerű mert ki kell szedni az egész konzolt hozzá és ami vele jár.

Kérd Darthvödör segítségét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.