Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

7 órája, rfamp írta:

Sajna nálam marad a sárga vagy zöld szín a fűtéskapcsolóknál mert nekem anyagában sárgára színezett még a középső tengely is. 

Vegyél egy másik fűtéskapcsoló-panelt (a tied Delphi ha jól látam, nekem Behr van, ezért más az alakja), de 2001 előtti autóból. Azokban még a régi fehér fényterelők voltak.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Vegyél egy másik fűtéskapcsoló-panelt (a tied Delphi ha jól látam, nekem Behr van, ezért más az alakja), de 2001 előtti autóból. Azokban még a régi fehér fényterelők voltak.

Ok, köszi az ötletet. Ezek szerint ezek csereszabatosak egymással minden téren? Pl a bovdenek végei, akasztófülek, méret,   ...stb. Mert akkor nézek majd  bontóban ilyet. Bár nem annyira gáz ez, lehet csak engem "zavar". A nejen azt mondta jó ez így, mert a rádió világítása is kék - zöld pl.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, rfamp írta:

Ok, köszi az ötletet. Ezek szerint ezek csereszabatosak egymással minden téren? Pl a bovdenek végei, akasztófülek, méret,   ...stb. Mert akkor nézek majd  bontóban ilyet. Bár nem annyira gáz ez, lehet csak engem "zavar". A nejen azt mondta jó ez így, mert a rádió világítása is kék - zöld pl.

Nagyon tetszik a műszerfal! Gratulálok! Néha megfordult a fejemben nekem is, hogy modernebb hangulatúra alakítsam a színeket, pl kék/piros/zöld VW stílus tetszik, viszont szerintem az Astra gyári sárga megvilágításnál szemkímélőbb, kellemesebb világítást nem lehet találni. Akár milyen ódivatú, mégis nagyon jó.

Szóval egyelőre csak nézegetem mások szebbnél szebb ledezéseit! :)

Link to comment
Megosztás:

Az egyébként igaz hogy a narancs/sárga a leginkább szemkímélő, sok olyan autóban amiben ilyen színű a műszerfalvilágítás, még a fényerejét sem lehet állítani, mert felesleges. Pl. a kék amit egy időben a VW használt, egyes emberekben fokozza az agresszióra való hajlamot...

 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tgabika76 írta:

Az egyébként igaz hogy a narancs/sárga a leginkább szemkímélő, sok olyan autóban amiben ilyen színű a műszerfalvilágítás, még a fényerejét sem lehet állítani, mert felesleges. Pl. a kék amit egy időben a VW használt, egyes emberekben fokozza az agresszióra való hajlamot...

 

OFF Akkor jobb ha nem is látjátok hogy miben és mivel motorozok, persze nem azt jelenti hogy mindig überbrutálul közlekedem, de azért néha elkenem a bajcát :D Na de ON

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, kobraCode írta:

OFF Akkor jobb ha nem is látjátok hogy miben és mivel motorozok, persze nem azt jelenti hogy mindig überbrutálul közlekedem, de azért néha elkenem a bajcát :D Na de ON

Hát... Én is bevallom hogy szintől függetlenül bizonyos szitukban én is tudok "állat" lenni. Mindegy hogy sárga vagy kék a műszerfal, ha a szitu olyan akkor kocsiból kipattogás van. Mondjuk ehhez nálam relatíve sok kell, pl egy majdnem baleset amit nem én okoztam volna, vagy egy nyikhaj kisköcsög aki bemutat egy fuckot, mindezt apu "S classe" ából kikönyökölve. Persze ez addig "működik", amíg rá nem cseszik az emberfia egyszer. Bár én egy elég jó felépítéső súlyemelő vagyok, senki nem teminátor... Példa, jó kis történet: Egyszer kipattantam a kocsiból mert elém vágtak a fradipályánál a balra kanyarodó sávban a felüljáró alatt. Na, pali beszorult a kereszteződésben és vissza kellett tolasson... Nagy vehemenciával és mellénnyel kiszállok, dzsipp ablaka le... Ki ült benne?  "Erdei Zsolt Madár", mosolyog aszongya a győztes fölényességével,  "mivan"? Mondom neki gondolkodás nélkül...: "áhh semmi csak nem ég az egyik féklámpád... " Szóval azóta én is óvatosabban ugrálok ki a kocsiból... :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 perce, rfamp írta:

Hát... Én is bevallom hogy szintől függetlenül bizonyos szitukban én is tudok "állat" lenni. Mindegy hogy sárga vagy kék a műszerfal, ha a szitu olyan akkor kocsiból kipattogás van. Mondjuk ehhez nálam relatíve sok kell, pl egy majdnem baleset amit nem én okoztam volna, vagy egy nyikhaj kisköcsög aki bemutat egy fuckot, mindezt apu "S classe" ából kikönyökölve. Persze ez addig "működik", amíg rá nem cseszik az emberfia egyszer. Bár én egy elég jó felépítéső súlyemelő vagyok, senki nem teminátor... Példa, jó kis történet: Egyszer kipattantam a kocsiból mert elém vágtak a fradipályánál a balra kanyarodó sávban a felüljáró alatt. Na, pali beszorult a kereszteződésben és vissza kellett tolasson... Nagy vehemenciával és mellénnyel kiszállok, dzsipp ablaka le... Ki ült benne?  "Erdei Zsolt Madár", mosolyog aszongya a győztes fölényességével,  "mivan"? Mondom neki gondolkodás nélkül...: "áhh semmi csak nem ég az egyik féklámpád... " Szóval azóta én is óvatosabban ugrálok ki a kocsiból... :-)

Szerintem Madár lenne az utolsó aki pofán vágna akárkit az utcán.Kétszer is meggondolja mit tesz.Sokkal veszélyesebbek az elmebetegek az utcán mint a sportolók.Kivéve talán Tyson:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, Geopake írta:

Szerintem Madár lenne az utolsó aki pofán vágna akárkit az utcán.Kétszer is meggondolja mit tesz.Sokkal veszélyesebbek az elmebetegek az utcán mint a sportolók.Kivéve talán Tyson:)

Jaja... Madár még utánam is szólt hogy autogrammot tud adni ha az segít... :-) Nem kértem. Nagy arc, én csípem, főleg hogy pofán se vert, Tyson nem kérdezett volna vissza az tuti.  Elmebeteggel is teli a város az tuti, szinte belebetegszem ha bekell mennem a városba. Inkább kihozatok mindent GLS el ami kell a melómhoz. Na akkor ON, és bocsi az OFF ért.

Link to comment
Megosztás:

Na, megszivattam magam. Tegnap a melegben jól működtek az órák, nem akadtak a mutatók. Ma reggel viszem a gyereket a suliba, elég hüvös van. Most a KM óra és az üzemanyag szint mérő olyan darabosan kúszik felfelé, tehát szorulnak. Szedhetem szét... Mindegy mert amúgy is kalibrálni kell a mutatókat, ugyanis hiába állítottam be őket (még asztalon) az alsó végpontra. A gyújtás ráadásakor csinál az óra csoport egy tesztet, kissé megemelkednek  a mutatók majd visszaesnek, végül beállnak a helyükre de sajna nem pont oda ahová én beállítottam őket hanem kicsit feljebb. Ilyenkor már vezérlés alatt vannak a mutatókat mozgató szervók, le és fel irányba is elég nehéz őket fesz alatt elforgatni mert a vezérlés próbálja értéken tartani őket. Na ez az a pozíció amikor érdemes őket nullába állítani. Legalábbis az RPM és a KM órát, hideg motornál pedig a hőfokmérőt. Az üzemanyag szint mérővel játszani kell ha van nafta a tankban mert az ugye nem a nulla állapotban áll gyújtás alatt. De talán ez az üzemanyagszint mérő a leglényegtelenebb dolog mivel amúgy is csak közelítő értéket mutat amolyan információs jelleggel... Tény, hogy ahogy DarthVödör is írta, a legbonyolultabb művelet az óracsoport átalakítása, sokat szívtam vele. Plexi átfurkálása, mutatók megvilágítása / fóliázás /  maszkolás, + maszkolások és LED ek a piros részeken, foltosság kiküszöbölése próbálgatással..stb. Szóval akinek nincs megfelelő türelme az ne álljon neki mert hamar falhoz vágja, néha már én is közel voltam hozzá. :hehe: Főleg most hogy újra szét kell szednem őket a mutató akadások miatt, pedig már teljesen visszaraktam a helyére.:brooding: És közvetlen ezután újra szétszedem a középkonzolt az 5V os közös táp beépítése miatt.

 

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

Hamááár.... :cool: Szétszedem újra a kocsit, újabb ötletem támadt. Ma szembesültem vele hogy a "fogytán a benzin" sárga lámpácska világít, a műszer mutatója viszont a 2. piros csíkon áll. Ilyenkor már bőven az alsó csík közelében szokott mutatni tehát az üzemanyagmérő mutatóját is lejjebb kell állítanom. (a tökéletes megoldás gondolom esetében az lenne, hogy teli tanknál a felső holtpontra kalibrálom... na ez most elmarad mert csak ezért nem tankolok teli. )  Mindeközben azt találtam ki hogy csinálok egy kis elektronikát ami a sárga jelzés tartós (pl 2 percen keresztül világít folyamatosan.. mindezt azért hogy a fényjelzés esetleges billegése ami az út durva egyenetlensége miatt lehet kevés benzinnél, vagy pl. egy "ferde parkolás" után is előfordulhat) jelzése esetén 3 percenként ad egy rövid határozott (de nem zavaró) hangjelzést. Ha már villog is ("üzemanyag vészesen fogytán") , akkor már fél - egy percenként jelez. Én nem vagyok egy "kosaras alkat" + a kormánykereket akárhogy állítgatom le-fel, pont kitakarja azt a kis sárga lámpát ami az üzemanyag hiányra figyelmeztet. Ezért jó lenne mellé a hangjelzés is. Ezt legegyszerűbb egy mikrovezérlővel megoldani és a fenti funkciót egyszerűen leprogramozni. Ahogy tervezgetek itt fejben előre, ez még egy 10F  (SOT23-6 tokozás kb gyufafej méret...) sorozatú PIC el is megoldható, tehát az 5V os tápjával és a szintillesztésekkel együtt se lesz nagyobb a panelja 1,5x1,5 cm nél. Még magába a műszeregységbe is belefér bőven... Szerintetek van ennek értelme? Vagy csak parasztvakítós felesleges extra? 

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

8 órája, rfamp írta:

Na, megszivattam magam. Tegnap a melegben jól működtek az órák, nem akadtak a mutatók. Ma reggel viszem a gyereket a suliba, elég hüvös van. Most a KM óra és az üzemanyag szint mérő olyan darabosan kúszik felfelé, tehát szorulnak. Szedhetem szét... Mindegy mert amúgy is kalibrálni kell a mutatókat, ugyanis hiába állítottam be őket (még asztalon) az alsó végpontra. A gyújtás ráadásakor csinál az óra csoport egy tesztet, kissé megemelkednek  a mutatók majd visszaesnek, végül beállnak a helyükre de sajna nem pont oda ahová én beállítottam őket hanem kicsit feljebb. Ilyenkor már vezérlés alatt vannak a mutatókat mozgató szervók, le és fel irányba is elég nehéz őket fesz alatt elforgatni mert a vezérlés próbálja értéken tartani őket. Na ez az a pozíció amikor érdemes őket nullába állítani. Legalábbis az RPM és a KM órát, hideg motornál pedig a hőfokmérőt. Az üzemanyag szint mérővel játszani kell ha van nafta a tankban mert az ugye nem a nulla állapotban áll gyújtás alatt. De talán ez az üzemanyagszint mérő a leglényegtelenebb dolog mivel amúgy is csak közelítő értéket mutat amolyan információs jelleggel... Tény, hogy ahogy DarthVödör is írta, a legbonyolultabb művelet az óracsoport átalakítása, sokat szívtam vele. Plexi átfurkálása, mutatók megvilágítása / fóliázás /  maszkolás, + maszkolások és LED ek a piros részeken, foltosság kiküszöbölése próbálgatással..stb. Szóval akinek nincs megfelelő türelme az ne álljon neki mert hamar falhoz vágja, néha már én is közel voltam hozzá. :hehe: Főleg most hogy újra szét kell szednem őket a mutató akadások miatt, pedig már teljesen visszaraktam a helyére.:brooding: És közvetlen ezután újra szétszedem a középkonzolt az 5V os közös táp beépítése miatt.

 

Én úgy emlékszem hogy az üa és a hőmérséklet mérőnél, ha szét van szedve az óracsoport akkor látszik egy jelölés a számlapon, az mutatja a mutató alap helyzetét oda kell beállítani.

A km és ford mérőt pedig úgy szoktam hogy felteszem a helyükre, kézzel áthajtom a mutatót a túloldalra és hagyom magától visszaesni, után pedig finomhangolom. És így addig míg meg nem kapom a kb jó értéket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, rfamp írta:

...szerintetek van ennek értelme? Vagy csak parasztvakítós felesleges extra? 

Hogy van-e értelme vagy sem azt nem nekem kell eldöntenem, de szeretem az ilyen szent őrülteket akik aprólékos alapossággal merülnek bele egy probléma megoldásába, egész addig amíg meg nem csinálják. Részemről hajrá, csak így tovább!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, kobraCode írta:

Én úgy emlékszem hogy az üa és a hőmérséklet mérőnél, ha szét van szedve az óracsoport akkor látszik egy jelölés a számlapon, az mutatja a mutató alap helyzetét oda kell beállítani.

A km és ford mérőt pedig úgy szoktam hogy felteszem a helyükre, kézzel áthajtom a mutatót a túloldalra és hagyom magától visszaesni, után pedig finomhangolom. És így addig míg meg nem kapom a kb jó értéket.

Ahha... Mintha rémlene is valami fehér csík a két kis műszer mellett. Azokon a részeken amit már takar a műanyag burkolat tehát a műszeren beépítve nem látszik. Köszi, akkor ezt befigyelem. A KM és RPM órát közben beállítottam, azok most jók. Viszont az üzemanyag mérő  változatlanul nem jól mér. Úgyis szétszedem a hangjalzős kütyü beépítése miatt, a sárga figyelmeztető lámpa (LED) működése pedig független a műszer állásától, tehát ha fogy a nafta ettől még fogom tudni addig is míg be nem állítom az órát. A hőfokmérő viszont úgy néz ki jól mér kb, pedig azt is az alsó véghelyzetre állítottam nem arra a jelölésre. Köszi! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

24 perce, tgabika76 írta:

Hogy van-e értelme vagy sem azt nem nekem kell eldöntenem, de szeretem az ilyen szent őrülteket akik aprólékos alapossággal merülnek bele egy probléma megoldásába, egész addig amíg meg nem csinálják. Részemről hajrá, csak így tovább!

Ha a "szent" et elhagyod a többi kb stimmel... :-) Ha nekifogok valaminek akkor általában elindul az agyam és mivel maximalistának tartom magam (és aki ismer..) képes vagyok meg is csinálni, valamint egy dolgot akár 15x is újracsinálni vagy módosítani ha nem tetszik. (Lásd most éppen a műszereket szedem szét ha jól számolom negyedszerre a középkonzolt pedig harmadszorra. :D ) Köszi a biztatást, rajta vagyok. A panelje már készen van, PIC ből mindig van itthon szinte minden szériából pár darab 8 - 24 bit esig, a kommersz alkatrészekből meg pláne. Ja, 0402 vel dolgozom általában de most szakítok a hagyományokkal és 0603 méretben gondolkodom. Hiába én is öregszem, a szemem már nem a régi. 

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, rfamp írta:

Ahha... Mintha rémlene is valami fehér csík a két kis műszer mellett. Azokon a részeken amit már takar a műanyag burkolat tehát a műszeren beépítve nem látszik. Köszi, akkor ezt befigyelem. A KM és RPM órát közben beállítottam, azok most jók. Viszont az üzemanyag mérő  változatlanul nem jól mér. Úgyis szétszedem a hangjalzős kütyü beépítése miatt, a sárga figyelmeztető lámpa (LED) működése pedig független a műszer állásától, tehát ha fogy a nafta ettől még fogom tudni addig is míg be nem állítom az órát. A hőfokmérő viszont úgy néz ki jól mér kb, pedig azt is az alsó véghelyzetre állítottam nem arra a jelölésre. Köszi! :icon13:

Így van, azon a részen van amit takarni fog a burkolat ;)

Link to comment
Megosztás:

23 órája, rfamp írta:

...most éppen a műszereket szedem szét ha jól számolom negyedszerre a középkonzolt pedig harmadszorra. :D 

Az még nem is sok. A középkonzolt minimum 15-ször szereltem ki és vissza most hogy a tabletet belefaragtam. Első kísérletre fél óra volt, mostanra 5 perc alatt szétborítom az Astra belsejét...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
14 perce, milbi írta:

Sziasztok , kilometerorat kellene szetszednem, par ellenallas, led beforrasztas miatt xenon visszajelzohoz, de nem sikerul a szamlaprol a mutatokat leszednem.

Mi a technikaja?

Feszegettem ide-oda, felek, letorom...

 

Koszi:Milbi

Papírzsebkendő és villa. A számlapra leteszed a zsepit és a villát bedugod a mutató alá.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok. Nem nagyon találtam beszélgetést a nappali mentfény utólagos beépítéséről. Nektek nincs? Engem érdekelne, hogy kinek milyen van, fizikailag hová és hogyan építettétek be (nekem elég nagy fejtörést okoz, hogy hová helyezzem el), és a piros pozitív szálat ki hová kötötte, hogy ne kelljen körbevinni a motoron egyik vezetéket se? Gondolom a motor mindkét oldalán van olyan pont, ami csak indítás után kap áramot.   

Link to comment
Megosztás:

4 órája, kovier írta:

Sziasztok. Nem nagyon találtam beszélgetést a nappali mentfény utólagos beépítéséről. Nektek nincs? Engem érdekelne, hogy kinek milyen van, fizikailag hová és hogyan építettétek be (nekem elég nagy fejtörést okoz, hogy hová helyezzem el), és a piros pozitív szálat ki hová kötötte, hogy ne kelljen körbevinni a motoron egyik vezetéket se? Gondolom a motor mindkét oldalán van olyan pont, ami csak indítás után kap áramot.   

Rossz topikba keresed, menj át az elektromosba... sok mindenkinek van.

Gyújtás kapcsolt +12V-t a fékrásegítő feletti relé dobozból tudsz szerezni: https://get.google.com/albumarchive/105711764262201946747/album/AF1QipPjBTDZ3of_jhcktAMFkpFlH6kyBdyl08_tapq_?source=pwa

Elhelyezés: https://get.google.com/albumarchive/105711764262201946747/album/AF1QipMRLbd3pvYQbHo3j0Oy_MCEp5vBwTbOUaywTLiM?source=pwa

De kell egy vezérlő vagy egy 5 lábú relé ami a helyzetjelző felkapcsolásra lekapcsolja a lámpát így szabályos a működése. Persze az elhelyezés is fontos.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.