Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

1 perc, gezoli írta:

Simán! Egy villa és alá egy puha rongy. Könnyen lejön. Visszarakás egy kicsit matekos. Valahogy meg kell jelölni a mutatók állását, csak az a baj, hogy a tengely könnyen elmozdul.

Nekem nem sikerült totál pontosan visszarakni, kompromisszumot kötöttem.

A rongy jó ötlet a villa alá. A tengely elmozdulás lehetősége nem hangzik jól. Kíváncsi lennék, hogy a gyárban az összerakásnál mivel állítják nullpontba. Esetleg ha mutatók nélkül beindítom és leállítom visszaáll a tengely és újra próbálkozhatok? Mindenesetre nem biztos, hogy megér nekem ennyi kompromisszumot a tempomat LED.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, freddy_ írta:

A rongy jó ötlet a villa alá. A tengely elmozdulás lehetősége nem hangzik jól. Kíváncsi lennék, hogy a gyárban az összerakásnál mivel állítják nullpontba. Esetleg ha mutatók nélkül beindítom és leállítom visszaáll a tengely és újra próbálkozhatok? Mindenesetre nem biztos, hogy megér nekem ennyi kompromisszumot a tempomat LED.

Ha gyújtást adsz rá akkor állnak be a mutatók műszer 0-ába. Így kell rátenni a mutatókat.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, gezoli írta:

Ha gyújtást adsz rá akkor állnak be a mutatók műszer 0-ába. Így kell rátenni a mutatókat.

Jó ötlet. A sajátodba építettél be LED-et a tempomathoz és ha igen pontosan milyen típusút? A fórumon 3528-ast ír.
2620de3427b20ee1med.jpg

A bal oldali lámpa minek a visszajelzése lenne? (A kézikönyvem nem tartalmazza.)

Link to comment
Megosztás:

3 perce, freddy_ írta:

Jó ötlet. A sajátodba építettél be LED-et a tempomathoz és ha igen pontosan milyen típusút? A fórumon 3528-ast ír.
 

A bal oldali lámpa minek a visszajelzése lenne? (A kézikönyvem nem tartalmazza.)

Nappali menetfény, én is beszereltem magamnak: https://photos.google.com/album/AF1QipPf4WqVB3sOFqyBf1ql9VOqJoZIXisxTgMBeMRe/photo/AF1QipPIuB67mWCO-asZyaWc1m59yjiO8SVucdqh7hVT

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Izé, az eredetileg a xenon automata magasságállítójának a visszajelzője lenne tudtommal...

Igazad van! Németül infó itt. Azt írja, hogy a Xenon szintező érzékelő hibáját jelzi. (Persze fel lehet használni másra is.)

Mégegy kérdés felmerül. Hiányozhatnak nálam ezek a csatlakozó érintkezők? Mert akkor kell egy bontott, amiből pótolom a hiányt.
aaad77d6487837a9med.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Mivel a térképolvasó lámpa régóta nem világít, így rászántam magam, hogy LED-re cserélem :) ebben 4 izzót kell cserélni w5w, de akkor már minden belső világítást kicserélnék.

Átolvasva a fórumot viszont kicsit zavarban vagyok. Most akkor csak a térkép lámpába kell canbus LED vagy minden belsőtérvilágításhoz?

 

Opel Astra G Caravan  2003 Z14XE

Módosítva : bbmt
Link to comment
Megosztás:

7 órája, bbmt írta:

Sziasztok,

Mivel a térképolvasó lámpa régóta nem világít, így rászántam magam, hogy LED-re cserélem :) ebben 4 izzót kell cserélni w5w, de akkor már minden belső világítást kicserélnék.

Átolvasva a fórumot viszont kicsit zavarban vagyok. Most akkor csak a térkép lámpába kell canbus LED vagy minden belsőtérvilágításhoz?

 

Opel Astra G Caravan  2003 Z14XE

Ez engem is érdekelne. De attól, hogy canbus-os a LED izzó még halványan sejleni fog, én ezt szűrtem le az írásokból, meg hogy ellenállást kellene forrasztani az izzókhoz vagy mi, hogy teljesen kialudjanak. Az Astra G pedig csak részben canbus rendszerű autó. De akkor is jó lenne nagyobb fényerejű LED a kocsiba, ha már kívülre nem lehet legalább belül legyen szebb meg jobb fényerejű. Viszont egy semleges fehér fényű izzó is jó lenne, bár olyat még nem leltem.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, AstryG írta:

Ez engem is érdekelne. De attól, hogy canbus-os a LED izzó még halványan sejleni fog, én ezt szűrtem le az írásokból, meg hogy ellenállást kellene forrasztani az izzókhoz vagy mi, hogy teljesen kialudjanak. Az Astra G pedig csak részben canbus rendszerű autó. De akkor is jó lenne nagyobb fényerejű LED a kocsiba, ha már kívülre nem lehet legalább belül legyen szebb meg jobb fényerejű. Viszont egy semleges fehér fényű izzó is jó lenne, bár olyat még nem leltem.

Tegnap beszéltem egy itt ajánlott Szolnok megyei LED forgalmazóval. A beltérbe mindehova canbus-os kell. Meg is rendeltem mindenhova :)

Van valakinek tapasztalata H-es LED izzóval? Minőség,beépítés tényleg csak annyi, hogy régi ki, LED be?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, bbmt írta:

Tegnap beszéltem egy itt ajánlott Szolnok megyei LED forgalmazóval. A beltérbe mindehova canbus-os kell. Meg is rendeltem mindenhova :)

Van valakinek tapasztalata H-es LED izzóval? Minőség,beépítés tényleg csak annyi, hogy régi ki, LED be?

Értem az jó. Kár, hogy jó pár kell a beltérbe és egy rendes izzó darabja 600-800 pénz :)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, AstryG írta:

Értem az jó. Kár, hogy jó pár kell a beltérbe és egy rendes izzó darabja 600-800 pénz :)

 

On 2018. 04. 18. at 7:41, bbmt írta:

Tegnap beszéltem egy itt ajánlott Szolnok megyei LED forgalmazóval. A beltérbe mindehova canbus-os kell. Meg is rendeltem mindenhova :)

Van valakinek tapasztalata H-es LED izzóval? Minőség,beépítés tényleg csak annyi, hogy régi ki, LED be?

A G Astra Nem Canbus renszerű,egyszerű kiveszed az vil.izzót ha van hiba Canbus ha nincs akkor nem az.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 17. at 20:36, AstryG írta:

Ez engem is érdekelne. De attól, hogy canbus-os a LED izzó még halványan sejleni fog, én ezt szűrtem le az írásokból, meg hogy ellenállást kellene forrasztani az izzókhoz vagy mi, hogy teljesen kialudjanak. Az Astra G pedig csak részben canbus rendszerű autó. De akkor is jó lenne nagyobb fényerejű LED a kocsiba, ha már kívülre nem lehet legalább belül legyen szebb meg jobb fényerejű. Viszont egy semleges fehér fényű izzó is jó lenne, bár olyat még nem leltem.

A "CANbus"-os LED az nem egy izzó+ellenállás egybeépítve? Merthogy az lenne a lényege hogy ellenállásnak hogy a CANbus-os autó ne érzékelje úgy mintha kiégett volna. Itt a G Astrán meg a parázslás ellen "hasznosítjuk" a CANbus "kiégett izzó érzékelés" miatt beleépített ellenállást.

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, nyolc8 írta:

A "CANbus"-os LED az nem egy izzó+ellenállás egybeépítve? Merthogy az lenne a lényege hogy ellenállásnak hogy a CANbus-os autó ne érzékelje úgy mintha kiégett volna. Itt a G Astrán meg a parázslás ellen "hasznosítjuk" a CANbus "kiégett izzó érzékelés" miatt beleépített ellenállást.

Szerintem.

Valóban azért olyan mert benne van az ellenállás.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Maverick087 írta:

Utastér világításhoz én a képen láthatóakat használom, tökéletesen működnek. 

A 36mm-sek a kapaszkodó világításokba mentek, a 42mm-es pedig előre. Az autó lezárása után, egy ütemben elhalványodik és ki is alszik. 

 

 

Ugyan ilyeneket lehet venni kínából, töredék áron :D Én is onnan rendelek, kb 2db led kerül 500Ft-ba :D

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maverick087 írta:

Utastér világításhoz én a képen láthatóakat használom, tökéletesen működnek. 

A 36mm-sek a kapaszkodó világításokba mentek, a 42mm-es pedig előre. Az autó lezárása után, egy ütemben elhalványodik és ki is alszik. 

 

IMG_20170119_171049.jpg

Éppen innen nézegettem az izzók az.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megjöttek a Canbus LED-ek, beraktam, a hátsó ajtóknál és a csomagtérnél működik rendben, viszont a térképolvasó lámpával valami nem stimmel.

4 db T10--es izzó való bele, a LED nem világít, majd tettem bele normál izzót és azok sem.A biztosíték jó. Vagy biztosítékok mert 2 db 5A-s biztosítékhoz is írtak utastérvilágítást. Valakinek tipp, hogy mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2018. 04. 21. at 19:28, bbmt írta:

Nekem is megjöttek a Canbus LED-ek, beraktam, a hátsó ajtóknál és a csomagtérnél működik rendben, viszont a térképolvasó lámpával valami nem stimmel.

4 db T10--es izzó való bele, a LED nem világít, majd tettem bele normál izzót és azok sem.A biztosíték jó. Vagy biztosítékok mert 2 db 5A-s biztosítékhoz is írtak utastérvilágítást. Valakinek tipp, hogy mi lehet a gond?

Biztos zárlat. Nálam a kapaszkodók működtek. Aztán elöl a világítás is, nem a térkép olvasóba tettem be. A csomagtartóban is ment de nem hagytam benne mert lötyög. A kesztyűt ártóba akartam berakni mert ott már fogta és ott lett vége a játéknak. Már sehol sem világít. Bár én azt se tudnám melyik biztosítékot kell megnézni. Szopás szinte állandóan. Kicsit upgrade-elni akar az ember menten szívás. :blink::brooding:

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 21. at 19:28, bbmt írta:

Nekem is megjöttek a Canbus LED-ek, beraktam, a hátsó ajtóknál és a csomagtérnél működik rendben, viszont a térképolvasó lámpával valami nem stimmel.

4 db T10--es izzó való bele, a LED nem világít, majd tettem bele normál izzót és azok sem.A biztosíték jó. Vagy biztosítékok mert 2 db 5A-s biztosítékhoz is írtak utastérvilágítást. Valakinek tipp, hogy mi lehet a gond?

Megnéztem a biztosíték táblát ez a verzió ugye

kep_1.jpg

És a második sor első 5a-s normál késes lenne a kapcsolási rajz szerint a beltér világítás. Azon a biztosítékon nem látszik, hogy tönkre ment volna. Megcseréltem egy másik 5a-sal és ugyanúgy nem világít egyik belső lámpa sem. Pedig égtek és szép fehéren, nem tudom mi lehet, sírok.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, AstryG írta:

Megnéztem a biztosíték táblát ez a verzió ugye

 

És a második sor első 5a-s normál késes lenne a kapcsolási rajz szerint a beltér világítás. Azon a biztosítékon nem látszik, hogy tönkre ment volna. Megcseréltem egy másik 5a-sal és ugyanúgy nem világít egyik belső lámpa sem. Pedig égtek és szép fehéren, nem tudom mi lehet, sírok.

Ha a világítás kapcsolót kihúzod akkor világít a belső? Ha igen, akkor nézz rá az ajtónyitás érzékelőre lehet ott van valami gubanc...

Link to comment
Megosztás:

21 órája, kobraCode írta:

Ha a világítás kapcsolót kihúzod akkor világít a belső? Ha igen, akkor nézz rá az ajtónyitás érzékelőre lehet ott van valami gubanc...

Mármint annak a biztosítékát kihúzni? Az ajtónyitás érzékelő esetén pedig hogy tudom melyik a rossz, végig tudom ellenőrízni?

Link to comment
Megosztás:

13 perce, AstryG írta:

Mármint annak a biztosítékát kihúzni? Az ajtónyitás érzékelő esetén pedig hogy tudom melyik a rossz, végig tudom ellenőrízni?

Nem a biztosítékra gondoltam, hanem ha a világítás kapcsolóval kapcsolnád fel a belső villanyt, akkor működik e? Mert ha akkor igen, lehet  csak ajtónyitásra nem jó. Elméletileg az ajtónyitás érzékelő testet kapcsol, ezt szakadásmérővel ki tudod mérni, 1 csavar tartja a kapcsolót is a helyén.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, AstryG írta:

Megnéztem a biztosíték táblát ez a verzió ugye

kep_1.jpg

És a második sor első 5a-s normál késes lenne a kapcsolási rajz szerint a beltér világítás. Azon a biztosítékon nem látszik, hogy tönkre ment volna. Megcseréltem egy másik 5a-sal és ugyanúgy nem világít egyik belső lámpa sem. Pedig égtek és szép fehéren, nem tudom mi lehet, sírok.

Olcsó ledekkel van pár gond. Egyik a foglalat. Nézd meg hogyan működik a sima és hogyan a ledes. Hátul fejtérben nonstop ment ki a bizti. Na, ott is kiderült a gagyi led úgy van megcsinálva, hogy végig érintkezős. Mindkét oldalon. Már ment is a bizti kifele. Plusz ugye polaritás is rakat esetben még nem megoldott.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 28. at 18:28, Kukacka írta:

Olcsó ledekkel van pár gond. Egyik a foglalat. Nézd meg hogyan működik a sima és hogyan a ledes. Hátul fejtérben nonstop ment ki a bizti. Na, ott is kiderült a gagyi led úgy van megcsinálva, hogy végig érintkezős. Mindkét oldalon. Már ment is a bizti kifele. Plusz ugye polaritás is rakat esetben még nem megoldott.

Ez nem LED-ezés! Ez csakizzó cserélése LED-esre, problémákkal... Ha Te készíted magadnak a megvilágítást, és ismered a polaritás is, nagy baj nem lehet...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.