Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

20 perce, Astra555 írta:

Nem. Nyilván még egyetlen terméket sem hívtak vissza, mert gond volt a minőséggel, vagy a származásával. Nyilván nem azt jelenti, hogy minden olcsó termék hamis, de érdemes vigyázni vele, főleg az ilyen helyeken.

Igen, számold hozzá a 800-1000 Ft-os kiszállítási díjat is. Akkor is olcsóbb?

Nem az volt a kerdes, hogy a vevonek hol olcsobb, hanem hogy egy adott arbol kovetkezik-e az, hogy hamisitvany az olaj, vagy veszteseggel adjak. Ehhez nyilvan nem kell a kiszallitasi koltseget is figyelembe venni.

Egyebkent nekem a ZS+U, ahol 2258 forintert adjak, tortenetesen kozelebb van, mint barmelyik Auchan.

A korabban emlitett utanjarast nem tudom, hogy erted, mert a nagyon gagyi hamisitvanyoktol eltekintve egy laikus eleg nehezen fogja kideriteni, hogy eredeti-e valami. Marad az, hogy megbizhato helyen vasarolsz, illetve bizol abban, hogy a Castrol azert csak utanajarna a hamisitvanyoknak. En legalabbis elvarnam ez utobbit, ha mar felarat fizetek a markaert.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok! 

Mostanában felvetődött bennem, h kipróbáljam az Eneos Sustina 5w30 olajat, amit agybafőbe dícsérnek s állítólag a legtisztább s egyik legjobb minőségű olaj. A gondom, h nem látok a dobozán GM minősítést ugyanakkor máshol azt olvasom, mehet a H Astraba 1.4 zxp. Mit gondoltok? 

 

Köszi a választ 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Peter80 írta:

Mostanában felvetődött bennem, h kipróbáljam az Eneos Sustina 5w30 olajat, amit agybafőbe dícsérnek s állítólag a legtisztább s egyik legjobb minőségű olaj. A gondom, h nem látok a dobozán GM minősítést ugyanakkor máshol azt olvasom, mehet a H Astraba 1.4 zxp. Mit gondoltok? 

Elvileg csak Dexos2-est szabadna belerakni, gyakorlatileg persze mastol sem lesz baj, plane rovid tavon.

A kiprobalast nem ertem, milyen modon fogod megallapitani a proba eredmenyet?

Ha visszaolvasol, boven voltak itt vitak ilyesmirol, sok ujat mar nem lehet hozzatenni. Mindenki hisz valamiben, nincs konszenzus.

Szerintem barmelyik Dexos2-es olaj jo, beleertve a gyarit is. Csere a gyari eloiras szerint, nem x kilomerenkent, ha fuj, ha fagy, de ezt sem hajlando mindenki elfogadni.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Peter80 írta:

Sziasztok! 

Mostanában felvetődött bennem, h kipróbáljam az Eneos Sustina 5w30 olajat, amit agybafőbe dícsérnek s állítólag a legtisztább s egyik legjobb minőségű olaj. A gondom, h nem látok a dobozán GM minősítést ugyanakkor máshol azt olvasom, mehet a H Astraba 1.4 zxp. Mit gondoltok? 

 

Köszi a választ 

Z14xep - be most ezt tettem, előtte a Premium Hypert. Biztosan jó a Sustina, én a téli habosodás elkerülésének reményében próbálom ki, de az eddigi tapasztalatom annyi, hogy a P. H. - el hidegindításkor a hidrotőkék valamivel kevesebb ideig és kevésbé csattogtak. Azt olvastam, hogy a Sustina elég "híg" az 5w30-asokhoz képest. 

Ha ugyanúgy lesz trutyisodás, maradok a jövőben a P. H. - nél, annak a gyártó szerint van dexos2 megfelelősége is. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2012. 01. 03. at 21:22, Mc-elek írta:

hát akkor folyon aminek folynia kell :lol: : Astra G-ból lopva

 

GM Dexos 2-t teljesítő motorolajok:

 

Genuine GM Motor Oil 5W-30 dexos2,

Mobil Super 3000 Formula G 5W-30,

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30,

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30,

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30.

 

Genuine GM Motor Oil 5W-30 dexos2:

1 literes Opel katalógus szám: 19 42 000.

 

GM Dexos 2-t teljesítő motorolaj:

 

Agip Formula Prestige 5W-30

Castrol Magnatec C3 5W-40,

megol Motorenoel Efficiency 5W-30,

Mobil 1 ESP 0W-40.

 

Dexos 2 teljesítő olajok

Ki mit szól az GM Dexos 10w 40-es olajhoz Opel Astra 2006-os .240000 km.Van benne.Valmint olajszürőt ki mit ajánl ami nem csvarodik és filteres.

Módosítva : Tibihoho
  • Zavaros 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tibihoho írta:

Ki mit szól az GM Dexos 10w 40-es olajhoz Opel Astra 1996-os .240000 km.Van benne.Valmint olajszürőt ki mit ajánl ami nem csvarodik és filteres.

Mit szolunk... Ez a gyari olaj, ez valo bele, de van, aki eskuszik arra, hogy nem jo, csak azt ne kerdezd, hogy mi igen, mert ugysem lesz egyetertes. Tegyel bele gyarit, vagy kerd a boltban a legdragabb Dexos2-es olajat, az biztos tud valamit, ha egyszer olyan draga :) A filter nelkuli olajszuro eleg erdekes lehet, de ha igy kerdezed, bizonyara van olyan is :) 

 

1 óra, Tibihoho írta:

Konkrétan a neve?

GM olajszuro Opel Astra H 14xxx motorhoz.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Tibihoho írta:

Ki mit szól az GM Dexos 10w 40-es olajhoz Opel Astra 1996-os .240000 km.Van benne.Valmint olajszürőt ki mit ajánl ami nem csvarodik és filteres.

Most akkor mikori évjárat is az autód?1996 vagy 2006?Amennyiben 1996,akkor nem lehet H Astra!H Astra esetén nem javallott a 10W40 olaj.Viszont,ha '96-os igazából az autó akkor rakható bele 10W40-es olaj.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, rotel írta:

Most akkor mikori évjárat is az autód?1996 vagy 2006?Amennyiben 1996,akkor nem lehet H Astra!H Astra esetén nem javallott a 10W40 olaj.Viszont,ha '96-os igazából az autó akkor rakható bele 10W40-es olaj.

No igen, ez fel sem tunt... Ma mar eleve csak Dexos 2-eseket lehet kapni, abban pedig nincs 10W40. 

Szoval barmelyik Dexos 2-es mehet bele, ezekbol 0W30, 0W40, 5W30 es 5W40 van. Magyarorszagon boven eleg az 5W30 is, de nyilvan errol is sokan mast mondanak.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv.

2004-es Opel Astra H Z16XEP-hez ma megérkezett a netről rendelt motorolajom, de a rendelt gyári dexos2 helyett tévedésből dexos1-est kaptam. Utánanéztem, látom, hogy a 2012-től gyártott benzinmotorokhoz ezt ajánlják. Okozhat valami gondot, ha ezt használom? Lehet/ érdemes keverni dexos2-vel? (Minden olajcseréhez 5l olajat veszek, a maradékot a következő cserénél fel szoktam használni.)

köszönöm a válaszotok.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, zoli76 írta:

2004-es Opel Astra H Z16XEP-hez ma megérkezett a netről rendelt motorolajom, de a rendelt gyári dexos2 helyett tévedésből dexos1-est kaptam. Utánanéztem, látom, hogy a 2012-től gyártott benzinmotorokhoz ezt ajánlják. Okozhat valami gondot, ha ezt használom? Lehet/ érdemes keverni dexos2-vel? (Minden olajcseréhez 5l olajat veszek, a maradékot a következő cserénél fel szoktam használni.)

Gondolom az akkor a Dexos1 Gen2...

Jo alaposan megkavartak a dolgokat, nehogy ki lehessen igazodni rajta :)

Visszafele kompatibilis, tehat jo kell legyen, keverni altalaban az azonos viszkozitasu olajokat lehet.

Link to comment
Megosztás:

18 perce, csaba66 írta:

Gondolom az akkor a Dexos1 Gen2...

Jo alaposan megkavartak a dolgokat, nehogy ki lehessen igazodni rajta :)

Visszafele kompatibilis, tehat jo kell legyen, keverni altalaban az azonos viszkozitasu olajokat lehet.

dexos1 gen2, igen. Én is így gondolom, de gondoltam inkább kérdezem a nálam inkább hozzáértők véleményét. Az ára egyébként több, mint 1,5-szeres. Köszönöm szépen a gyors választ!

Link to comment
Megosztás:

13 perce, zoli76 írta:

dexos1 gen2, igen. Én is így gondolom, de gondoltam inkább kérdezem a nálam inkább hozzáértők véleményét. Az ára egyébként több, mint 1,5-szeres. Köszönöm szépen a gyors választ!

Miert nem kuldod akkor vissza? Az, hogy nem pont a megrendelt cuccot kuldik, egy dolog, de hogy meg dragabb is, az mar pofatlansag...

Ilyen helyzetbe en nem szoktam kerulni, mert online fizetek, ha lehet :)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, csaba66 írta:

Miert nem kuldod akkor vissza? Az, hogy nem pont a megrendelt cuccot kuldik, egy dolog, de hogy meg dragabb is, az mar pofatlansag...

Ilyen helyzetbe en nem szoktam kerulni, mert online fizetek, ha lehet :)

Természetesen nem fizettem érte többet. Dexos 2-t rendeltem, azt is számláztak, azt  is fizettem, csak a szállításnál cserélték össze. Azért tettem fel a kérdésem, hogy tudjam, kell-e reklamálnom, vissza kell-e küldenem. ;)

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 11. at 10:08, zoli76 írta:

Természetesen nem fizettem érte többet. Dexos 2-t rendeltem, azt is számláztak, azt  is fizettem, csak a szállításnál cserélték össze. Azért tettem fel a kérdésem, hogy tudjam, kell-e reklamálnom, vissza kell-e küldenem. ;)

A dexos1 gen2 a 2014-től gyártott közvetlen befecskendezésű turbo benzines motorokhoz(Astra K) lett kifejlesztve a sorozatos dugattyú törések miatt.

Sztem nyugodtan használhatod:)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2019. 03. 16. at 20:35, csicsó írta:

A dexos1 gen2 a 2014-től gyártott közvetlen befecskendezésű turbo benzines motorokhoz(Astra K) lett kifejlesztve a sorozatos dugattyú törések miatt.

Sztem nyugodtan használhatod:)

mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hello

 
Egy olyan kérdésem lenne, pályán haladtam az autóval, egyenletes tempóval. Egyszer csak elkezdett világítani a sárga olaj lámpa. Megállok, megnézem az olajszintet (nem vártam 5 percet) talán bele sem ért a nivopálca. Majd kicsit várva már igen.leállítottam akkor egy kicsi járatás után, majd amikor beindítottam nem világított, a következő 100km alatt sem gyulladt ki.  Egy éjszakát állt a kocsi, reggel ujra megnézem és a nivo közepénél feljebb van...ahogy a képen látható. Mi volt a baja? Mit érzékelt a kocsi? Most akkor keves ez az olaj?
 
Z19DT
 
KÖSZÖNÖM

 

64dbc8a93a81b7862f074ce35241c477.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
6 órája, Frankie64 írta:

Meg tudja valaki mondani mennyi és milyen olaj kell a váltóba? 2006. 02. hó, z17dth motor, manuális 5 fokú váltó. Úgy rémlik f23 a váltó, de nem biztos. 

56736959.jpg

Hogy mennyi kell, az titok, de minden valoszinuseg szerint 1 liter keves, 2 liter pedig eleg. Lehet szintet ellenorizni, tehat nem kimert mennyiseget kell betolteni.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

46 perce, csaba66 írta:

56736959.jpg

Hogy mennyi kell, az titok, de minden valoszinuseg szerint 1 liter keves, 2 liter pedig eleg. Lehet szintet ellenorizni, tehat nem kimert mennyiseget kell betolteni.

Köszi!

Szerencsére a kézi könyv több oldalon foglalkozik a mindennel, de egy betűt nem találtam a váltó olajról :( 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.