Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Keresztkérdés: Motul motorolajat melyik helyről vennétek?

https://the-filtershop.com/spd/dexos2_5w30_5L/MOTUL-Specific-dexos2-5W30-5-L-motorolaj

https://filterabc.hu/MOTUL-5W30-SPECIFIC-DEXOS_2-5L?gclid=CPyFkoGhldACFQEM0wodIxUJnw

http://www.premiumolaj.hu/motul_specific_dexos_2_5w30_1_liter?keyword=dexos 2

http://www.olajszaki.hu/?mod=termeklap&id=36880

esetleg innen, bár itt nem találtam árakat:

http://www.motul-mintabolt.hu/index.php?p=index11

Tudtommal a motul-t nem hamisítják, legalábbis nem hallottam/olvastam, hogy itthon valaki belefutott volna ilyenbe. Vagy ezek bevált helyek, döntsön az ár?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcserével kapcsolatban kérdezősködnék, mert elég zöldfülű vagyok még a témában.

Kezdem a legnehezebb kérdéssel, de nem tudom mennyire ebbe a topic-ba illik, hogy ki hova viszi az opel autóját karbantartani Budapesten, mert nem egyszerű megbízható szerelőt találni?

Honnan tudom kideríteni, hogy milyen olajat szeret a kocsim, nem szeretném a legolcsóbbat beletöltetni. A másik, hogy jobb-e ha én veszem meg és viszem a szervizbe vagy teljesen felesleges?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, concware írta:

Sziasztok!

Olajcserével kapcsolatban kérdezősködnék, mert elég zöldfülű vagyok még a témában.

Kezdem a legnehezebb kérdéssel, de nem tudom mennyire ebbe a topic-ba illik, hogy ki hova viszi az opel autóját karbantartani Budapesten, mert nem egyszerű megbízható szerelőt találni?

Honnan tudom kideríteni, hogy milyen olajat szeret a kocsim, nem szeretném a legolcsóbbat beletöltetni. A másik, hogy jobb-e ha én veszem meg és viszem a szervizbe vagy teljesen felesleges?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!

Ez valójában szervizfüggő. Márkaszerviz esetében  a Wallist tudom ajánlani, ott nem problémáznak, ha viszed az olajat. Bár olajat ott nem cseréltettem, de hátsó féket már igen, nem problémáztak, sőt amikor vezérléscserén gondolkodtam, akkor is mondták, hogy vihetem a szettet. Azt tudni kell, hogy sok helyen azért utasítják el a hozott anyagot, mert akkor nincs garancia, ami amúgy kamu. A szakszerű beszerelésért felelősek, az anyaghibáért a forgalmazó, esetleg a gyártó. Valójában jelentős kedvezménnyel vásárolnak a szervizek, és bolti áron adják az ügyfélnek, tehát a munkadíj mellett ezen is hasznot húzhatnak.

Olajból szerintem átlagos, hétköznapi használathoz megfelel a gyári is. Csak olyat vegyél, amelyik megfelel a dexos2 előírásnak, viszkozitásban pedig 5w30, 5w40, esetleg 0w30, vagy 0w40 legyen. Én egy hete vettem 5 literes gyári olajat, meg Bosch szűrőt 11 ezerért.Persze van olaj 15 ezerért is, annak legalább szép színes a cimkéje, meg hangzatos angol feliratok vannak rajta.:-)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! pár hónapja vettem egy 2008-as 1,6-os karavánt. Ami kicsit idegesít, hogy a nívópálcán nem tudom megállapítani az olajszintet, mert olyan mintha nyakig olajos lenne benne minden. Lecseréltük az olajat, szabályosan 4,5 litert raktunk bele és a szerelő is bosszankodott hogy nem lehet megállapítani nívópálca alapján az olajszintet. Más is tapasztalt ilyet?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Jumpalaja írta:

Sziasztok! pár hónapja vettem egy 2008-as 1,6-os karavánt. Ami kicsit idegesít, hogy a nívópálcán nem tudom megállapítani az olajszintet, mert olyan mintha nyakig olajos lenne benne minden. Lecseréltük az olajat, szabályosan 4,5 litert raktunk bele és a szerelő is bosszankodott hogy nem lehet megállapítani nívópálca alapján az olajszintet. Más is tapasztalt ilyet?

Igen, ez ilyen. A kezelési utasítás szerint üzemmeleg motornál, leállítás után minimum 5 perccel (szerintem legalább tíz, de nem több, mint 30)  kell az olajszintet ellenőrizni. Én is sokat bajlódtam vele kezdő koromban.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Jumpalaja írta:

Sziasztok! pár hónapja vettem egy 2008-as 1,6-os karavánt. Ami kicsit idegesít, hogy a nívópálcán nem tudom megállapítani az olajszintet, mert olyan mintha nyakig olajos lenne benne minden. Lecseréltük az olajat, szabályosan 4,5 litert raktunk bele és a szerelő is bosszankodott hogy nem lehet megállapítani nívópálca alapján az olajszintet. Más is tapasztalt ilyet?

Ki kell húzni a pálcát, le kell törölni visszadugni, és megint kihúzni akkor látszik csak, mert ha csak simán kihúzod, a felcsapott olajat látod nem a valós szintet. 

 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Jumpalaja írta:

Már 20 éve folyamatosan vannak autóim, néztem már olajszintet, cseréltem is olajat, tudom, hogy le kell törölni, állni hagyni stb. De itt a maximum jel fölött 10 cm-rel is csupa olajos a  pálca pedig 4,5 liter van benne.

 

3 órája, sasa58 írta:

Igen, ez ilyen. A kezelési utasítás szerint üzemmeleg motornál, leállítás után minimum 5 perccel (szerintem legalább tíz, de nem több, mint 30)  kell az olajszintet ellenőrizni. Én is sokat bajlódtam vele kezdő koromban.

Na mégeccer: nekem 30 éve vannak folyamatosan autóim, mégsem tudtam eleinte leolvasni, csak a fentiek alapján.

Link to comment
Megosztás:

Na jó nem fárasztom magam hogy hogyan kell leolvasni egy nívópálcát. Nem az a bajom hogy nem tudom leolvasni vagy értelmezni, nem kell haszálati utasítás hozzá. Csak kérdem én ha minden szabályos az olajcserétől  mérésig akkor miért nyakig olajos a nívópálca? Típushiba hogy nem lehet megmérni vagy mi? Ismétlem szabályosan csináltam mindent mint azt évtizedekig. Két autószerelő is nézte hogy nem tudja leolvasni az olajszintet.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, Jumpalaja írta:

Na jó nem fárasztom magam hogy hogyan kell leolvasni egy nívópálcát. Nem az a bajom hogy nem tudom leolvasni vagy értelmezni, nem kell haszálati utasítás hozzá. Csak kérdem én ha minden szabályos az olajcserétől  mérésig akkor miért nyakig olajos a nívópálca? Típushiba hogy nem lehet megmérni vagy mi? Ismétlem szabályosan csináltam mindent mint azt évtizedekig. Két autószerelő is nézte hogy nem tudja leolvasni az olajszintet.

Üzemmelegen nézted, 5-30 perccel a leállítás után? Olajcserénél, közvetlen betöltés után nem szokott üzemmeleg lenni a motor/olaj.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Jumpalaja írta:

Már 20 éve folyamatosan vannak autóim, néztem már olajszintet, cseréltem is olajat, tudom, hogy le kell törölni, állni hagyni stb. De itt a maximum jel fölött 10 cm-rel is csupa olajos a  pálca pedig 4,5 liter van benne.

1.6 ba 1literrel több kell mint 1.4 be(z14xep)?

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Jumpalaja írta:

Na jó nem fárasztom magam hogy hogyan kell leolvasni egy nívópálcát. Nem az a bajom hogy nem tudom leolvasni vagy értelmezni, nem kell haszálati utasítás hozzá. Csak kérdem én ha minden szabályos az olajcserétől  mérésig akkor miért nyakig olajos a nívópálca? Típushiba hogy nem lehet megmérni vagy mi? Ismétlem szabályosan csináltam mindent mint azt évtizedekig. Két autószerelő is nézte hogy nem tudja leolvasni az olajszintet.

Elképzelhetőnek tartom, hogy a nívópálca csövében olajlerakódás van, ami nem engedi visszafolyni az olajat, ezért nyakig olajos mindig a pálca. A legközelebbi olajcsere előtt próbálj beletölteni a csőbe valami oldószert, ami leszedi a lerakódást (perszer utána azonnal cseréld le az olajat) vagy egy nagyon vékony üvegmosó/légpuskacső pucoló kefével tisztítsd meg.

Nekem utoljára a Fábiámnál volt gondom, hiába volt benne a szükséges olajmennyiség a pálca mindig száraz volt. Egy ideig idegesített, aztán elfeledkeztem róla, mondván, ha kevés lenne az olaj jelezne a lámpa.

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

3 órája, kezdőkabriós írta:

Elképzelhetőnek tartom, hogy a nívópálca csövében olajlerakódás van, ami nem engedi visszafolyni az olajat, ezért nyakig olajos mindig a pálca. A legközelebbi olajcsere előtt próbálj beletölteni a csőbe valami oldószert, ami leszedi a lerakódást (perszer utána azonnal cseréld le az olajat) vagy egy nagyon vékony üvegmosó/légpuskacső pucoló kefével tisztítsd meg.

Nekem utoljára a Fábiámnál volt gondom, hiába volt benne a szükséges olajmennyiség a pálca mindig száraz volt. Egy ideig idegesített, aztán elfeledkeztem róla, mondván, ha kevés lenne az olaj jelezne a lámpa.

 

18 perce, Jumpalaja írta:

Szerintem én is elengedem ezt a problémát. Amúgy fél nap állás, vagy több nap állás után szoktam nézni. Én is arra gyanakszom, hogy olajlerakódástól csupa olaj minden, mert amúgy is ívesen hajlik benne a nívópálca és szerintem magára szedi az olajat.

Ebbol is csak az latszik, hogy a villanyautoke a jovo :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

 

Ebbol is csak az latszik, hogy a villanyautoke a jovo :)

Nyilván azoké, de majd csak a jövő most meg a jelen van. Amúgy ez nem is olyan hatalmas és megoldhatatlan probléma ami miatt villanyra kellene váltani. Aztán meg bár nem kell a másik pénztárcájában turkálni, de nekem pölö nincs kábé 10 millió forintom egy E Golfra de csak második autónak, mert ezzel nem tudok 1000Kilométeres kört tenni megállás nélkül az országban amire a jelenlegi kábé 200ezer forint értékű autóm képes. Tehát kell mellé egy benzines vagy diesel is. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Jumpalaja írta:

Az miért baj ha leállítom a kocsit és fél nap múlva megnézem az olajszintet?

 

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Mert a gyártó üzem meleg motornál írja az ellenőrzést gyanítom erre kalibrálták a pálcát. Egyszerűen ezt írják, el kell fogadni. 

Hát ezért.

Én sem értem, de ez van. Én is keresztülmentem ezen kezdő Astra H-s koromban.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

Mert a gyártó üzem meleg motornál írja az ellenőrzést gyanítom erre kalibrálták a pálcát. Egyszerűen ezt írják, el kell fogadni. 

Megnéztem üzem meleg motornál is (25 percet vártam) ugyanaz a helyzet .Szerintem olajlerakódást szedi magára a pálca nyillásából. Hagyom a fenébe, Annyi lett beleöntve amennyit előírt a nagykönyv.

Link to comment
Megosztás:

54 perce, Jumpalaja írta:

Megnéztem üzem meleg motornál is (25 percet vártam) ugyanaz a helyzet .Szerintem olajlerakódást szedi magára a pálca nyillásából. Hagyom a fenébe, Annyi lett beleöntve amennyit előírt a nagykönyv.

Meg kellene próbálni kitakarítani ahogy a többiek is írták, azért jó dolog ha ellenőrizni lehet az olajszintet. Benzinkutakon szokott lenni olyan szerkezet amivel a álca helyén le lehet szívni az olajat ha keresel egy ilyet és elmondod a kutasnak hogy te csak a csőből akarod leszívni a trutyit biztos segít némi jattért. A nagyját szerintem kihozná. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Jumpalaja írta:

Megnéztem üzem meleg motornál is (25 percet vártam) ugyanaz a helyzet .Szerintem olajlerakódást szedi magára a pálca nyillásából. Hagyom a fenébe, Annyi lett beleöntve amennyit előírt a nagykönyv.

Ez néha nálam is előfordul, mondjuk minden ötödik esetben, én sem jöttem rá, hogy miért. Egyik fórumtárs szerint a kapilláris hatás miatt szívódik fel az olaj. Próbáld meg kihúzás után várni pár percet, majd dugd vissza és olvasd le.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, sasa58 írta:

Ez néha nálam is előfordul, mondjuk minden ötödik esetben, én sem jöttem rá, hogy miért. Egyik fórumtárs szerint a kapilláris hatás miatt szívódik fel az olaj. Próbáld meg kihúzás után várni pár percet, majd dugd vissza és olvasd le.

Szerintem az a cső nem ér bele az olajba, a kapilláris hatás akkor lenne ha beleérne. 

Link to comment
Megosztás:

19 perce, csaba66 írta:

Raadasul ki lehet szedni, ki lehet pucolni, meg lehet nezni, mi van a csatlakozasanal. Igy nez ki:

 

Nekem az F-en szivárog az olaj a  tövénél, vajon azon is ki lehet szedni, és letakarítva pasztázva visszanyomni? Arra gondoltam egyenlőre csak körbepasztázom, de az olajszűrő fél centire mellette van, csak olajcserekor férek hozzá. Egyértelműen a tövétől szivárog.

2572640-20170624-fw9iz0.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.