Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Van egy 1.6-os xer motoros karavánom. Alul elég jól csöpögtette az olajat. Műszaki vizsgánál szóltam, hogy nézzék meg. Ki is cserélték az olajnyomás gombát, olajhűtő tömítés szettet, kipufogó sor tömítést. Most jobb a helyzet, mivel csak 5-6 csöpp volt a betonon 2 hét alatt. Az még belefér? 

Link to comment
Megosztás:

53 perce, Jumpalaja írta:

Sziasztok. Van egy 1.6-os xer motoros karavánom. Alul elég jól csöpögtette az olajat. Műszaki vizsgánál szóltam, hogy nézzék meg. Ki is cserélték az olajnyomás gombát, olajhűtő tömítés szettet, kipufogó sor tömítést. Most jobb a helyzet, mivel csak 5-6 csöpp volt a betonon 2 hét alatt. Az még belefér? 

Előtte le kell mosni a motor alját, aztán hagyni kell megszáradni, a műszaki előtt esetleg még megtörlöd ronggyal, és akkor nem lesz vészes mennyiségű olaj amibe bele tudnak kötni. Max fél óra egy műszaki vizsga, abból 10 percet töltenek az autó alatt normál esetben. 

Link to comment
Megosztás:

45 perce, zotya975 írta:

Előtte le kell mosni a motor alját, aztán hagyni kell megszáradni, a műszaki előtt esetleg még megtörlöd ronggyal, és akkor nem lesz vészes mennyiségű olaj amibe bele tudnak kötni. Max fél óra egy műszaki vizsga, abból 10 percet töltenek az autó alatt normál esetben. 

Most igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy nem vészes hogy csöpögteti az olajat, még ha pár cseppről is van szó?

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Jumpalaja írta:

Most igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy nem vészes hogy csöpögteti az olajat, még ha pár cseppről is van szó?

Nincs megszabva mennyi a sok vagy a kevés, alapból egyáltalán nem szabad kijutni olajnak, gyakorlatban meg ezek nem új autók. Kopnak a szimeringek  szivárognak a tömítések. Szerintem ez messze nem vészes. Vizsgán meg csak a pillanatnyi állapotot nézik, azt amit ott látnak. Az olajjal az a baj hogy nem tűnik el, és elviszi a menetszél hátrafelé a porral összekeveredve olajsarat képez, ami mindíg ott lesz. Heti pár csepp is tud csúnya látványt okozni egy év alatt, aztán valójában nincs egy deci sem összesen ami kijött. 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, zotya975 írta:

Nincs megszabva mennyi a sok vagy a kevés, alapból egyáltalán nem szabad kijutni olajnak, gyakorlatban meg ezek nem új autók. Kopnak a szimeringek  szivárognak a tömítések. Szerintem ez messze nem vészes. Vizsgán meg csak a pillanatnyi állapotot nézik, azt amit ott látnak. Az olajjal az a baj hogy nem tűnik el, és elviszi a menetszél hátrafelé a porral összekeveredve olajsarat képez, ami mindíg ott lesz. Heti pár csepp is tud csúnya látványt okozni egy év alatt, aztán valójában nincs egy deci sem összesen ami kijött. 

Köszi. Megnyugtattál.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
11 perce, holex írta:

Sziasztok. Z14XEP-hez milyen váltólaj kell? Írnak a neten mindent összevissze, egyik szerint GL4, másik szerint GL5, már teljesen el vagyok veszve. Valaki tudja biztosan, hogy milyen való bele?

http://olajshopnet.hu/spd/GM1940182_OPEL93165290_-_733-959/GM-1940182-75W-80-GL4-1L-VALTOOLAJ-KEZI

https://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/k__clutch_and_transmission/manual_transmission_front_wheel_drive/transmission_oil/specifications/transmission_fluid/

Link to comment
Megosztás:

Mannol motorolajat használ valaki?

Csere elött állok,van 5W-40 GM LL-A jóváhagyással elég jó áron,dicsérik több helyen is.

Évente cserélem 9-10 ezer km megy bele(60%város,a többi fele-fele pálya-országút)1000km/2dl fogyás mellett.

A sok város miatt elgondolkodtam a 0W-40-en is,most 5W-30 Mobil van benne,ezúttal mindenképp -40-et tennék bele.

 

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

21 órája, csicsó írta:

Mannol motorolajat használ valaki?

Csere elött állok,van 5W-40 GM LL-A jóváhagyással elég jó áron,dicsérik több helyen is.

Évente cserélem 9-10 ezer km megy bele(60%város,a többi fele-fele pálya-országút)1000km/2dl fogyás mellett.

A sok város miatt elgondolkodtam a 0W-40-en is,most 5W-30 Mobil van benne,ezúttal mindenképp -40-et tennék bele.

 

Mannolt még csak a robogómba mertem tenni. Miért ragaszkodnal a 40-hez 30 helyett? Milyen motor? 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a manuális váltóm (Z16XER a motor) a hátramenetet többször is nehezen akarja elfogadni. Főleg akkor, amikor elérek a célhelyre és hátramenetre lenne szükség. Első körben mit ellenőrizzek vagy mi okozhatja ezt?

Váltó olaj csere volt már, a hiba okát viszont jó lenne megtalálni.

Köszi előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

https://prnt.sc/k3yw96

Sziasztok! 

Astra H 2007 1.4 (136000km) egy kicsit csipegeti az olajat (1-2 dl/1500km).

Eddig Castrol Titanium Edge 5w30 Fst ment bele. Jobb híján Magnatec 5w40et töltöttem rá 1 litert, mikor eljött az ideje. Tudom, hogy nem szerencsés keverni az olajakat, de talán márkán belül nem gáz. Két olajcsere között kétszer szoktam pótolni, a kérdésem az lenne, hogy 5w30 vagy 5w40 lehetne e jobb. Mindkettőnek megvan természetesen az Opel minősítése s ahogy olvastam, az 5w40 előbb utóbb 5w30-á "nyíródik" de abból talán kevesebb fogyna(?). Van érdemi különbség s gáz ha keverem a két Castrolt vagy mindig azzal (viszkozitás, típus) töltsek rá kizárólag, amivel a csere megtörtént? 

Még egy dologra kíváncsi lennék. Elég durván le van akciózva az egyik hipermarketben a mellékelt fotón lévő olaj. Rá van írva alul h gasoline/petrol and diesel. Elméletileg ez jó a benzines motorhoz is, nem? Ami bezavar, az a bazi nagy fekete betűkkel kiemelt TURBO Diesel felirat :)

Köszi a választ! 

Módosítva : Peter80
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Peter80 írta:

Még egy dologra kíváncsi lennék. Elég durván le van akciózva az egyik hipermarketben a mellékelt fotón lévő olaj. Rá van írva alul h gasoline/petrol and diesel. Elméletileg ez jó a benzines motorhoz is, nem? Ami bezavar, az a bazi nagy fekete betűkkel kiemelt TURBO Diesel felirat :)

Letezik ugyanez turbo diesel felirat nelkul is, aztan hogy a tartalomban is van-e kulonbseg, azt senki sem tudja... Nyilvan jo bele, elmeletileg es gyakorlatilag is, ezeknek az olajoknak a legfobb extra komponense a marketing :) Mennyi az a durvan akcios ar?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Letezik ugyanez turbo diesel felirat nelkul is, aztan hogy a tartalomban is van-e kulonbseg, azt senki sem tudja... Nyilvan jo bele, elmeletileg es gyakorlatilag is, ezeknek az olajoknak a legfobb extra komponense a marketing :) Mennyi az a durvan akcios ar?

Auchan Dunakeszi 2650 Ft/l. Magnatec és amit linkeltem. Azért ez elég jó ár, h vegyek egy-két lötyit. Legalábbis ahhoz képest, amennyiért adni szokták. :) 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Peter80 írta:

Auchan Dunakeszi 2650 Ft/l. Magnatec és amit linkeltem. Azért ez elég jó ár, h vegyek egy-két lötyit. Legalábbis ahhoz képest, amennyiért adni szokták. :)

Csak az eredete lehet kétséges. :-) A váltóolajra azt mondta a szerelő cserekor, hogy ugyan nem csúcsminőség, de ez legalább eredeti. :-)

Persze egy ekkora üzletláncnál megengedhetik maguknak egy-két terméknél a veszteséget, így az sem kizárt, hogy eredeti. Mindenesetre én utánajárnék a dolognak.

Link to comment
Megosztás:

40 perce, Astra555 írta:

Csak az eredete lehet kétséges. :-) A váltóolajra azt mondta a szerelő cserekor, hogy ugyan nem csúcsminőség, de ez legalább eredeti. :-)

Persze egy ekkora üzletláncnál megengedhetik maguknak egy-két terméknél a veszteséget, így az sem kizárt, hogy eredeti. Mindenesetre én utánajárnék a dolognak.

Azt nem engedhetik meg, hogy ne legyen eredeti, de veszteseguk sincs rajta, az biztos.

https://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/castrol/edge-turbo-diesel-td-titanium-fst-5w40-1l-p238643459/

Ezen a listan husz helyen adjak 2650 forintnal olcsobban, akkor az mind hamis??

Link to comment
Megosztás:

14 órája, csaba66 írta:

Azt nem engedhetik meg, hogy ne legyen eredeti, de veszteseguk sincs rajta, az biztos.

https://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/castrol/edge-turbo-diesel-td-titanium-fst-5w40-1l-p238643459/

Ezen a listan husz helyen adjak 2650 forintnal olcsobban, akkor az mind hamis??

Nem. Nyilván még egyetlen terméket sem hívtak vissza, mert gond volt a minőséggel, vagy a származásával. Nyilván nem azt jelenti, hogy minden olcsó termék hamis, de érdemes vigyázni vele, főleg az ilyen helyeken.

Igen, számold hozzá a 800-1000 Ft-os kiszállítási díjat is. Akkor is olcsóbb?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.