Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

6 perce, Frankie64 írta:

Üdv!

Köszi, már túl vagyunk a műtéten :) 

Régen jártál erre, tán paripa váltás volt :icon14:

Helló!

Miután írtam, utólag láttam egy másik témánál, hogy már megoldódott.

Mostanában nagyon ritkán járok erre. Már 1,5 éve egy újonnan vett K Astrát hajtok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opela Astra H 1.4 Z14XEP motorkódú autómmal kapcsolatban lenne kérdésem:

Most voltunk nyaralni, jól megterhelve autópályán kb 120 km/h val utazva klíma stb. Magastátrát is körbejártuk keresztül kasul. Olajfeltöltés után 2.000 km alatt kb. 4 dl olaj fogyott így.

Előtte kb. 1.000 km/1dl olajfogyasztása volt az autónak. A megnövekedett fogyasztás szerintetek normális lehet még?

Üdv: Attila

Link to comment
Megosztás:

6 órája, kiri01 írta:

Opela Astra H 1.4 Z14XEP motorkódú autómmal kapcsolatban lenne kérdésem:

Most voltunk nyaralni, jól megterhelve autópályán kb 120 km/h val utazva klíma stb. Magastátrát is körbejártuk keresztül kasul. Olajfeltöltés után 2.000 km alatt kb. 4 dl olaj fogyott így.

Előtte kb. 1.000 km/1dl olajfogyasztása volt az autónak. A megnövekedett fogyasztás szerintetek normális lehet még?

A gyar szerint meg haromszor ennyi is normalis lenne... Persze nyilvan nem az, de ugy tunik, a benzinesek szeretik az olajat.

Az, hogy nagy terheles mellett tobb fogyott, nem okvetlenul jelenti, hogy ez igy is marad, lehet, hogy normal hasznalat mellett visszaall a regi allapot. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Astra H 1,8 benzinben időnként felgyullad aladdin sárga lámpája. Olaj felső nívón, mégis a jeladó hibát jelez.

Hol van a jeladó, benne a karterban? Vagy kintről szerelhető? Vagy a cseréje előtt lenne valmai trükk, amivel orvosolható a hiba?

 

üdv

a.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Most voltam olajcserén, és a megbízható autószerelem 5w30 olaj helyett 10w40 es Aral olajat rakott a motorba, mondván csipegeti az olajat. Ha megkérdezte volna biztosan nem járulok ehhez hozzá. Otthagytam egy 20 ast mindenestől. Szerintetek okozhat ez kárt, vagy mennyek vele egy évet , és a következőnél térjek vissza az 5w-40 es olajra?

Link to comment
Megosztás:

12 órája, kiri01 írta:

Most voltam olajcserén, és a megbízható autószerelem 5w30 olaj helyett 10w40 es Aral olajat rakott a motorba, mondván csipegeti az olajat. Ha megkérdezte volna biztosan nem járulok ehhez hozzá. Otthagytam egy 20 ast mindenestől. Szerintetek okozhat ez kárt, vagy mennyek vele egy évet , és a következőnél térjek vissza az 5w-40 es olajra?

Nem irod, milyen motor, milyen evjarat, es pontosan milyen olaj, ugyhogy erre igy nem lehet mit mondani, de a 10W40 a legkisebb problema.

Eredetileg csak az ACEA-xx szabvany volt eloirva, azt remelhetoleg teljesiti, de a kesobbi Dexos-t feltehetoen nem.

Hogy "csipegetes", vagy eppen ebbol volt folosleges keszlete, az megint mas kerdes... 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, kiri01 írta:

Bocs!

Opel Astra H 1.4 2009-es gyártási évű az autó. Aral valamilyen Tronic 10w40 az olaj típusa.

Akkor ACEA-A3 kell bele, azt az Aral Blue Tronic 10W40 tudja, tehat ilyen ertelemben rendben van. Mivel tul nagy fagyok nem szoktak lenni, a 10W40 is jo, aztan hogy csokken-e ettol az olajfogyasztas, az kerdeses.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 19. at 8:46, csaba66 írta:

Akkor ACEA-A3 kell bele, azt az Aral Blue Tronic 10W40 tudja, tehat ilyen ertelemben rendben van. Mivel tul nagy fagyok nem szoktak lenni, a 10W40 is jo, aztan hogy csokken-e ettol az olajfogyasztas, az kerdeses.

Köszi a választ! Egy darabig használom, aztán lecserélem Eneos 5w-30 as olajra.

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Sziasztok!

Eddigi olajfogyasztásom konstans 1dl/1000km volt az elmúlt 3 évben (kb 50.000km-t mentem), aztán kellett egy trafó és gyertyacsere. Katalizátor előtti lambdaszonda is ramaty állapotban volt, de mivel a benzin fogyasztás nem nőtt (6l/100km), úgy voltam vele, h ráér a csere. Eddig 5w40 castol ment bele mindig.

Trafó és gyertyacsere mellett gondoltam, kipróbálom az Eneo Premium Hyper 5w30-at. Klasszissal simábban megy a gép és csendes, valamint nincs indítás után enyhén kolompoló halk hang (hidrotőke, míg fel nem áll az olajnyomás?). Múlt héten toltam egy 400 km-es autópályát normálisan, 35 fokban 130-150 km/h között. Elég meleg jött be a lábtérnél - normális amúgy ez, más autóknál nem tapasztaltam ? - , így gondoltam, ránézek a nívópálcára, s elment 3-4dl olaj. Következő héten ugyanez, de papás tempóban, 100-110 km/h. Megint.

Lehet-e a fogyásnak az 5w30 és szar lamdbaszonda együttállásának az oka, vagy ne reménykedjek.. Az is feltűnt h bár egy éve lett vízcsőcsere , mert szétdurrant s vízpumpa csere is,  h a hűtővíz is alattomosan de fogyogat. 30000 km alatt 2 deci - ennek sosem lenne szabad változnia, nem? Ugyanakkor nem füstöl sehol semmi, kipufogó normális.

 

Kezdhetek aggódni, vagy esetleg egy tömítéscserével (szelepszárszimmering, főtengelyszimmering..) orvosolható? Nagyságrendileg mennyi egy ilyen művelet, mire lehet számítani?

 

Köszi a válaszokat. (Astra H 2007. 1.4 XEP, 168000 mkm)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Peter80 írta:

Sziasztok!

Eddigi olajfogyasztásom konstans 1dl/1000km volt az elmúlt 3 évben (kb 50.000km-t mentem), aztán kellett egy trafó és gyertyacsere. Katalizátor előtti lambdaszonda is ramaty állapotban volt, de mivel a benzin fogyasztás nem nőtt (6l/100km), úgy voltam vele, h ráér a csere. Eddig 5w40 castol ment bele mindig.

Trafó és gyertyacsere mellett gondoltam, kipróbálom az Eneo Premium Hyper 5w30-at. Klasszissal simábban megy a gép és csendes, valamint nincs indítás után enyhén kolompoló halk hang (hidrotőke, míg fel nem áll az olajnyomás?). Múlt héten toltam egy 400 km-es autópályát normálisan, 35 fokban 130-150 km/h között. Elég meleg jött be a lábtérnél - normális amúgy ez, más autóknál nem tapasztaltam ? - , így gondoltam, ránézek a nívópálcára, s elment 3-4dl olaj. Következő héten ugyanez, de papás tempóban, 100-110 km/h. Megint.

Lehet-e a fogyásnak az 5w30 és szar lamdbaszonda együttállásának az oka, vagy ne reménykedjek.. Az is feltűnt h bár egy éve lett vízcsőcsere , mert szétdurrant s vízpumpa csere is,  h a hűtővíz is alattomosan de fogyogat. 30000 km alatt 2 deci - ennek sosem lenne szabad változnia, nem? Ugyanakkor nem füstöl sehol semmi, kipufogó normális.

 

Kezdhetek aggódni, vagy esetleg egy tömítéscserével (szelepszárszimmering, főtengelyszimmering..) orvosolható? Nagyságrendileg mennyi egy ilyen művelet, mire lehet számítani?

 

Köszi a válaszokat. (Astra H 2007. 1.4 XEP, 168000 mkm)

Üdv.: Lambda szonda nem szól bele az olajfogyasztásba, olaj a szelepszár szimeringnél, vagy a gyűrűknél mehet el, illetve kifelé is jöhet, de annak ugye nyoma van. Meg persze hengerfej tömítés, vagy akár hengerfej sérülésnél a motor is megheti az olajat, de nem kell elsőre rémeket látni. Aki sokat megy városba annak ugye az olaj kartergáztól  hígul, ami nagy terhelésnél például hosszabb pálya eltávozik az olajból, így tapasztalható váratlan olajszint csökkenés. 

A víz elvileg nem fogyhat, de gyakorlatilag nem zárt a rendszer a kiegyenlítő kupakja el tudja engedni egy  a nyomást, itt ugye akkor gőz távozik, tehát a víz egy kicsit mégis csak fogyhat. Árakat passzolom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.