Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

T Jómagam!

Motorszám

12MA9234-ig HU 612/2 x,

12MA9235-től HU 712/8 x a Mann Filter-től.

Motorszám

12MA9234-ig OB-62/85.0,

12MA9235-től OB-57/105.0 az Armafilttől.

Ez a két véglet, a kettő között van még

gyári minőségben:

Bosch, Hans-Pries, Knecht, Muller, Magnet Marelli, Filtron, Hengst, Corteco,

normál minőségben:

Ashika, Tecneco fm, Vasco, Alco, Japanparts, Nipparts, Wix, Fram, Purflux, Fiaam, Tecnocar.

És van gyári GM/Opel/Vauxhall/Fiat.

Amikor GM csomagolású terméket vásároltam, a hologramos csomagoláson belül, Hengst olajszűrő, Corteco pollen- és Filtron levegőszűrő jutott nekem.

Fordítva van a MANN-nál!

712-es a korábbi,612 az újabb,a hosszabb

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Lenne egy olajos kérdésem:

Opel Astra H / SW, Motor Z17DTH, Teljesítmény: 74KW.-100 LE., Évjárat:2005, (óra szerint 175.000 km., amit nem garantált)

azt szeretném kérdezni, hogy milyen olajat az ajánlott beletenni?

Szervízkönyvében (ha eredeti, annak tünik) 5W30as van, hogy olyan lett beletöltve 30.000 km.enkén, Én a szerelő tanácsára 5W40es liqui moly félszintetikus olajat töltöttem bele, amit 15.000 km.enként cseréltem 2*.

Most ismét itt lenne a periódua és gondolkozom, hogy milyen olajat kellene beletölteni, ebben kérném segítségeteket.

Milyen márka a megbízható és 5W40 vagy 5W30? Bár nem volt ezzel sem bajom, bár "mezei" felhasználóként anyit tudok, hogy nem kellett utántölteni.

köszönöm,

Q.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet! Lenne egy olajos kérdésem: Opel Astra H / SW, Motor Z17DTH, Teljesítmény: 74KW.-100 LE., évjárat:2005, (óra szerint 175.000 km., amit nem garantált) azt szeretném kérdezni, hogy milyen olajat az ajánlott beletenni? Szervízkönyvében (ha eredeti, annak tÜnik) 5W30as van, hogy olyan lett beletöltve 30.000 km.enkén, én a szerelő tanácsára 5W40es liqui moly félszintetikus olajat töltöttem bele, amit 15.000 km.enként cseréltem 2*. Most ismét itt lenne a periódua és gondolkozom, hogy milyen olajat kellene beletölteni, ebben kérném segítségeteket. Milyen márka a megbízható és 5W40 vagy 5W30? Bár nem volt ezzel sem bajom, bár "mezei" felhasználóként anyit tudok, hogy nem kellett utántölteni. köszönöm, Q.

Mindenki más olajmárkára esküszik, de szerintem egyik neves olajmárkával sem hibázol, természetesen az Opel olajjal sem, egy a lényeg, hogy GM LL-B-025, vagy Dexos 2 specifikációval rendelkezzen.

Link to comment
Megosztás:

T quattro79!

"... 5W30as ..."

A követelmény nem viszkozitás (5W-30), hanem az aktuális gyártóművi követelményt (GM Dexos 2) teljesítő motorolaj használata.

GM Dexos 2-vel rendelkező motorolajok.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Castrol Edge 5W-40,

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30.

Feltöltési mennyiség: 5 liter.

Csereperiódus: 30 ekm / 1 év.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Kissé csipegeti az olajat a kicsikocsi (z16xep), kb 0,4l/1200km. Bár a könyv szerint 0,6l/1000km megengedett, de ezt soknak tartom.Az Opel szervizben azt ajánlották, tegyek bele 10W40-es olajat, és ha így is eszi, akkor érdemes szervizelni. Ahogy itt olvasgattam, abszolút nem ajánljátok a 10w40-es olajat. A szerelő akkor miért ezt ajánlotta?

Most 5w30 gyári olaj van benne. Füst, égett olajszag nincs.

Szerintetek akkor most mit csináljak? Vagy tudnátok ajánlani valami sűrűbb olajat?

Link to comment
Megosztás:

T Maybal!

"... 0,6l/1000km megengedett ..."

Igen ez van benne. De ez attól még butaság. Hogy erősebb szavakat ne használjak.

Az olajfogyás a tünet. Az ok valamilyen tömítési feladattal ellátott alkatrész(ek) elkopása a motorban. A terápia az elkopott alkatrész időben való megkeresése, a kopás okának megállapítása, a szükséges alkatrész(ek) cseréje. Erre csak hozzáértő (morálisan és szakértelemben is) szerelő képes.

A "szerelő" által ajánlott lehetőség csak tovább ront a gépjármű állapotán, rövidíti az élettartamát, növeli a helyreállítás költségeit, bár rövid távon olcsó problémamegoldással kecsegtet. Ez is a feladata.

A gyári, előírt motorolajnál rosszabb minőségű olaj használata semmilyen problémát nem old meg, semmilyen hibát nem javít ki. Folyékony autószerelő nincs. Még ha ígérik, még ha sokan mondják, még ha jó lenne, akkor sem.

Link to comment
Megosztás:

T Arató!

Az említett motorolaj semmilyen GM (Opel) jóváhagyással nem rendelkezik, ezért GM (Opel) autóba nem való.

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott motorolajai közül a Castrol Edge 5W-40 teljesíti a GM Dexos 2 követelményt.

Motorolaj kapható BP Visco 7000 C 5W-40 csomagolásban is.

A BP konszern Aral márkanevén az Aral Super Tronic G 0W-30 teljesíti a GM-LL-B-025 követelményt.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok, 2006-os benzines 1.4 H Astrába milyen servo és fékolaj való ? Kb. mennyi lehet a szervizes költsége és ideje ? Köszönöm.

Szervóolaj: kizárólag Gyári olajat szabad (pentosin chf 11s) cikkszám: 1940715 egyébként ez az autó-élettartamra szól, nem kell cserélni, ahogyan a váltóolajat sem! Fékolaj, bármilyen a DOT4 előírást teljesítő fékolaj, nagyjából egy litert elég venni és 2-3 évente csere:)! A Dot 5.1 (!!!a sima DOT 5-ös nem, tilos!!!) is jó bele de felesleges, mert sokkal drágább, ugyanígy 2 évente cserélendő és gondolom nem versenypályán illetve nap mint nap a Großglockner -en használod az autót, gyárilag is DOT4-el töltik:)!

Link to comment
Megosztás:

T endorf!

Opel Astra H 1.9 CDTi

Motor: Z19DTH

Feltöltési mennyiség: 4,3 liter.

Csereperiódus: 30 ekm / 1 év.

Olajkövetelmény: GM Dexos 2.

GM Dexos 2-vel rendelkező motorolajok.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Castrol Edge 5W-40,

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,

Divinol Syntholight HC-FE 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

T endorf!

Opel Astra H 1.9 CDTi

Motor: Z19DTH

Feltöltési mennyiség: 4,3 liter.

Csereperiódus: 30 ekm / 1 év.

Olajkövetelmény: GM Dexos 2.

GM Dexos 2-vel rendelkező motorolajok.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Castrol Edge 5W-40,

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,

Divinol Syntholight HC-FE 5W-30.

Nagyon szépen köszönöm a szakértő és korrekt választ.

Bárcsak egy Opel szalonban lennének ilyen szakemberek(feltéve,ha Te is ott dolgozol) :)

Még annyit kérdeznék.

A listában amit ajánl a Gm,ezt néztem ki:Shell Helix Ultra AG 5W-30

Neten találtam ilyet:http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/motorikus_alkatresz/motorolaj_kenoanyag/shell_helix_ultra_ag_5w30_1l_opel_olaj_1584077168.html 1L-es kiszerelésben

és ilyet

az baj-e,ha az "AG" jelölés nélküli???

Erre gondolok:http://auto-motor.va...1586583455.html

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Mantec!

Találtam a munkahelyemen egy hidraulika olajat. Kérdésem az lenne, hogy esetleg felhasználható-e a szervóhoz?

Az olaj adatai: Hydraulic Oil Premium 22

DIN 51524 HLP 15E/2010/STATOIL

Batch kód: 001-15E/03/12

Válaszod előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.